Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Nowe miasta HotA?
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

Szaman PW
15 stycznia 2017, 23:43
Przepraszam za offtop, ale czy jest gdzieś Bastion pod ERE?

A kolejna sprawa... Widzę, że dużo świeżaków się wypowiada i bez potrzeby robią flame. Może dobrym pomysłem byłoby zamknąć ten temat na czas premiery nowej wersji hoty i ponownie otworzyć?

Aayren PW
16 stycznia 2017, 00:24
@Szaman - pojawili się nowi ludzie, więc zamknijmy temat, może sobie pójdą... Brilliant!

Trochę żartuję, wiem, że będzie czas na dyskusje jak coś się pojawi, ale daj świeżej krwi się wygadać :) Da się posprzątać, a może ktoś zostanie i coś wniesie. Chyba, że strażnik sprzątać nie zamierza :p

avatar PW
16 stycznia 2017, 07:39
Cytat:
Mi się wydaje, że dodanie nowego miasta jest możliwe. Gdyby było inaczej, po co powstawałyby kolejne wersje ekranu miasta i jednostki do Forge? Nie mówiąc już o będących we wczesnych etapach produkcji Kronwerk i Catedral.
To nie tak. Jak w każdym takim projekcie - są graficy i programiści, którzy pracują niezależnie. I graficy zaczęli robić grafiki do "następnego miasta" a programiści zaczęli pisać w tym samym czasie kod, by to nowe miasto dodać, tak jak dodano Cove. Po jakimś czasie jednak napotkano na problemy techniczne i programiści stanęli przed murem, którego nie mogli pokonać. A grafiki zostały stworzone tak czy siak.

Czy ów "mur" dalej jest przeszkodą nie po pokonania? Czy jednak znaleziono sposób, ale stracono grafiki na awarią dysku twardego bądź graficy im się wykruszyli (były takie przesłanki) - możemy tylko gdybać. I czekać cierpliwie na wersję 1.5. Choć osobiście nie oczekuję spektakularnych nowości. HotA i jak jest już pełnoprawnym dodatkiem i przyniósł tyle nowości, ile łącznie AB i SoD.

Kammer PW
16 stycznia 2017, 08:47
Szaman:
Może dobrym pomysłem byłoby zamknąć ten temat na czas premiery nowej wersji hoty i ponownie otworzyć?

Ten pomysł nie jest dobry. On jest wręcz anty-dobry. Forum służy właśnie od gadania i to nawet z (a może nawet przede wszystkim z) ludźmi o innym stanie wiedzy od nas.
Więc nie, ja nie zamierzam zamykać tego tematu.

Erui PW
16 stycznia 2017, 10:45
Czyli jak się chce nowe miasta to zostaje tylko VCMI. A może by tak jakaś fuzja projektów?

Nephretes PW
16 stycznia 2017, 12:18
@Erui
Istnieje możliwość zagrania Gajem, bądź Abyss na Erze, która podmienia konkretne miasto jeśli jesteś zainteresowany. Na ten moment poszczególne mody/miasta można połączyć tylko na VCMI, ale nie zawsze są one w pełni funkcjonalne, a przy okazji wiadomo, że AI VCMI pozostawia wiele do życzenia.

Phew. Z tego właśnie powodu lepiej nie mówić o konkretnych datach przy wydawaniu moda, gdyż nawet jak się doda do tego approximately, ludzie zdają się instynktownie ignorować to słowo. Lepiej żeby dopracowali to co mają i wydali jak będzie gotowe. Była już kiedyś sytuacja, w której zbytnio się pośpieszyli i szybciutko musieli wydać bugfixa gdy gra okazała się niegrywalna. Do tego powszechnie znana jest już nader sekretna polityka grupy, więc postękiwania na temat "co powinni, a czego nie" uważam za nietrafione. Cierpliwość to cnota.

Mistrz PW
16 stycznia 2017, 12:41
Zgadzam się z przedmówcą, że nie warto dawać przybliżonych dat. Jak już ją dajesz, to warto się do niej ustosunkować.

A swoją drogą, kiedy Oasis? ;)

Nephretes PW
16 stycznia 2017, 12:43
When it's ready ™ :P

Erui PW
16 stycznia 2017, 12:52
Mnie tam, Nephretesie VCMI podoba się bardziej od Ery. Kwestia gustu. Aktualnie do trójeczki mam zainstalowaną Hotę i VCMI, moim zdaniem dwa najfajniejsze fanowskie dodatki/mody. O możliwości podmiany miast w Erze wiedziałem dawno i jakoś nie bardzo mi to pasowało. Na aktualizację Hoty nie mogę się doczekać.

luk3Z PW
16 stycznia 2017, 19:26
Podczas oczekiwania na nową wersje proponuję trochę poczytać i pooglądać :P

W 2008 roku w planach były 3 nowe miasta (http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=26298&PID=578410#focus):

1.0 will include new Cove Town
2.0 New Kronverk Town
3.0 New Cathedral town

Cove - jest
Kronverk - https://www.youtube.com/watch?v=GbxVdpCCzYo
Cathedral - brak filmu

Horn of the Abyss- jednostki i lokacje:
https://www.youtube.com/watch?v=KRhWdTTj7TU

Obrazki "koncepcyjne":
http://www.hota.acidcave.net/gallery_concept_arts.html

Historia dodatku:
http://www.hota.acidcave.net/artykuly_historia_dodatku.html

Wywiad z autorem projektu Horn of the Abyss:
http://www.hota.acidcave.net/artykuly_wywiad_z_autorem.html


Mistrz PW
16 stycznia 2017, 19:43
Tu jest strona z wieloma fanowskimi miastami które na przestrzeni lat miały powstać.

http://heroes3towns.com/

Wprawdzie jest po rosyjsku i przydał by się jej update, ale łatwo się rozeznać. Jest tu sporo jednostek których nie widziałem nigdzie indziej.

ruski_szpieg PW
16 stycznia 2017, 20:19
@up - strona jest w miarę regularnie updatowana, od czasu gdy ją przebudowano. Faktycznie sporo tam fajnych concept-artów Agara i projektów jednostek Alexandra.

Co do tematu przewodniego całego wątku i sporu co do nowych miast. Wypowiem się jako programista i cracker. Zespół HoTy otworzył silnik gry. W tym momencie jedynym ograniczeniem dla nich jest nakład pracy jaki muszą poświęcić za darmoszkę, godząc to z własnym życiem prywatnym i zawodowym. Przewinęły się informacje, że silnik plastyczny nie jest, a wszystko było układane pod dziesięć miast. To utrudnia sprawę to oczywiste, ale nie czyni niemożliwym. Nie ma żadnego "muru", otworzony silnik można dowolnie przebudowywać, kwestia tylko tego, że czasami edycja jednej linii wymusza przebudowę kodu w wielu innych miejscach. Być może zespół znalazł się w sytuacji, w której doszedł do wniosku, że dodanie nowego miasta to pisanie niemalże całej gry od początku i to się nie kalkuluje. Chociaż szczerze, ciężko mi w to uwierzyć, ten silnik naprawdę musiałby być śmietnikiem kodu.

Magiellan PW
16 stycznia 2017, 20:20
No dobra. Rozumiem, że w tym momencie wprowadzenie kolejnego zamku jest wręcz niemożliwe. Ale mam pytanie. Otóż jak się ma sprawa z takimi modami podmieniającymi istniejące już zamki? To jest chyba łatwiejsze i mniej problemowe, więc może w tą stronę należało by iść? Wtedy jakby mielibyśmy więcej zamków, większy wybór i więcej możliwości. Tak jak w przypadku Gaju i Abyssa... Ja przykładowo nie miał bym nic przeciwko gdyby jakieś zamki były alternatywą dla Bastionu, Żywiołów czy nawet i Castle... Taki Gaj jest całkiem fajnym zamkiem, ale trochę przeszkadza mi, że podmienia akurat Cytadele (obok Nekropolii mój ulubiony zamek)... Abyss town natomiast kompletnie mi nie odpowiada i nie jest w moim typie i chyba jeszcze nawet nim nie grałem. Żeby nie było, to tylko pytanie i luźna propozycja osoby która z kwestiami technicznymi nie ma nic wspólnego...

ruski_szpieg PW
16 stycznia 2017, 20:38
Podmiana miasta w grze, to głównie zastąpienie grafik i reparametryzacja. Oczywiście, jest zdecydowanie łatwiejsze. To nie jest jednak założenie zespołu. Chyba, że masz na myśli wybór jakimi miastami chcemy grać, bez zwiększania ich liczby. Myślę, że to coś w stylu VCMI i wyboru modów (w tym zamków).

dragon99919 PW
17 stycznia 2017, 12:41
No i wygląda na to, że się rozwiały wszelkie wątpliwości.

Kammer PW
17 stycznia 2017, 12:56
Popraw link, bo prowadzi na daną stronę w temacie, nie do posta.

(a ten post zniknie po poprawce)
strona: 1 - 2
temat: Nowe miasta HotA?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel