Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 80 - 81 - 82 - 83

Krukov PW
25 lipca 2015, 10:30
Witam znowu, jeśli ktoś by się zastanawiał to regularnie czytam co się dzieje na całym forum, a nie wypowiadam się nigdzie, bo jak nie ma się niczego mądrego do powiedzenia to się milczy :)

Ciokoj:
Jeśli wyłączę standardowe zachowanie obiektu
!?OBx/y/z;
!!OBx/y/x:S;
to jak później np. w innym budynku przywrócić?

A przypadkiem ta komenda nie wyłącza s. zachowania tylko w budynku o tych współrzędnych? Spróbuj !!OBx/y/z:R; albo sam napisz "standardowe" działanie od zera.

No dobra, ale ja znowu z pytaniem co do komend.

Chcę w pewnym momencie utworzyć miasto, wpisuję !!UN:Ix/y/z/98/0; - wszystko działa :)

Ale później zapragnąłem użyć WOG-owego obiektu, więc zmodyfikowałem skrypt - !!UN:Ix/y/z/98/0/63/35/-1.

Wszystko działa, zamek zajmuje tyle miejsa na mapie ile użyty obiekt i co najważniejsze, wygląda właśnie tak jak chciałem. I tu pojawia się małe ale... następnie przypisuję zamek do gracza komputerowego i podczas jego tury zamek zmienia się wizualnie ( ale wejście i zajmowane miejsce pozostaje to samo), wystarczy wejście tam bohatera lub zbudowanie przez AI budynku.

Czy ktoś miał taki bug i podzieli się rozwiązaniem? :)

I drugie pytanie, w jaki sposób można ustawiać zbudowane budynki?

Nie, nie mam ERM Help'a, tak, ściągnę za 2 tygodnie, nie, teraz nie mogę :D

Krukov PW
1 kwietnia 2016, 18:22
Mam pytanie dotyczące skryptów zamieszczanych przy pomocy erm_scriptera. Czy istnieje sposób, aby po utworzeniu kampanii skrypt z oddzielnego pliku odwoływał się do konkretnej mapy, czy trzeba go wrzucić do zdarzenia losowego?

avatar PW
1 kwietnia 2016, 20:12
Nie spotkałem się niestety z kampanią z zewnętrznymi skryptami - wszystkie miały kod w zdarzeniach czasowych.

Krukov PW
1 kwietnia 2016, 20:24
Ok dzięki. Zastanawiało mnie właśnie to, czy nie byłoby możliwości zagrać całego customa bez utrudnień, ale cóż... przeżyję :D
Dzięki raz jeszcze.

avatar PW
1 kwietnia 2016, 20:40
Nie bardzo rozumiem. Skrypt w zdarzeniu czasowym robi to samo co w pliku zewnętrznym :)

Krukov PW
1 kwietnia 2016, 22:46
Skrypt z pliku zewnętrznego wczytywany jest razem z mapą, więc poprawki zobaczysz po odpaleniu save'a. Jeśli skrypt jest w zdarzeniu losowym to de facto jest jego częścią i nie ma możliwości go modyfikować i musisz zaczynać od nowa - chyba, że grzebiąc w plikach z save'ami, ale nie wiem co znajduje się w save'ie.

Szaman PW
8 grudnia 2016, 00:41
Czy ktoś zna skypt ERM na wywołanie walki z oknem wyboru? np:

Widzisz za wzgórzami kilka smoków... Czy chcesz ich teraz zaatakować?
TAK NIE

Wiem że do wywołania takiego okna wystarczy ten skrypt.
!!IF:Q2^Tekst^;
!!IF&2:M^Ok^;
!!IF&-2:M^Anuluj^;

Ale jaki jest skrypt na to, by dodać stwory do walki, jeśli Wybiorę TAK/OK?

No i zrobić ten skrypt wielokrotnego użytku tzn., jak wybiorę NIE i wrócę później, żeby się powtórnie uaktywnił.



majaczek PW
11 grudnia 2016, 18:28
Zapisz w zmiennych SN:W pole i zawartość, potem odczytaj za każdym krokiem, czy czegoś tam nie ma. Po walce zerujesz te zmienne, możesz też losowo dodawać nowe pola. Chwilowo nie mam gotowego skryptu ale żaden to impossible. :P

WagaNetto PW
28 grudnia 2016, 11:41
Hejka mam pytanko czy ktoś mógł by mi przypomnieć skrypt na dodawanie rodzaju naboju jednostce i ich rodzaje pamiętam że gdzieś to tu było ale nie mogę znaleźć. Konkretnie chodzi mi o np. kościeja żeby dostał strzały łucznika.

I mam jeszcze jeden problem nie wiem jak skyptem dodać Szkieletowi Tarczę powietrza tak jak w HoL'u. Na ERM Help piszę że BM służy do stack of monsters ale co to jest ? O_o ?

Krukov PW
1 stycznia 2017, 22:57
Tutaj jest odpowiedniejszy dział co do Waszych pytań.

KammerKammerRacja, przeniesione.


@Szaman
Twój problem jest niesprecyzowany. Czy nagroda ma być jednorazowa czy przyznawana po każdej walce, w której pokonamy X stworów? Oba przypadki można rozwiązać przynajmniej na kilka sposobów.

@WagaNetto
Nie wiem ile Ci da dodanie strzał kościejowi. Na moje oko to na 99,99% wywali Ci błąd mówiący o braku animacji strzelania - no chyba, że zmodyfikowałeś dev kościeja w taki sposób, że ma animację strzelania.
A stack of monsters oznacza w wolnym tłumaczeniu slot jednostek.
Co do dodania tarczy powietrza, na szybko można to zrobić tak:

!?FU100;
!!BMx16:T?y1 P?y2;
!!BMx16&y1=56:M28/1000/3;

!?BR;
!!DO100/0/41/1&v997=-1:P;

Nie daję głowy, że zadziała, bo jak wspomniałem - piszę na szybko, ale raczej powinno być git.

Szaman PW
3 stycznia 2017, 00:30
Jaki jest skrypt na zwiększenie siły danego zaklęcia np: implozji?

Znam tylko skrypt na zmianę nazw, a ERM help jest mało czytelny dla laika:/

Krukov PW
3 stycznia 2017, 14:43
Nigdy nie widziałem komendy pozwalającej na jawne wpływanie na obrażenia danego zaklęcia. Zawsze możesz spróbować napisać skrypt, który zada dodatkowe obrażenia w momencie, kiedy dane zaklęcie zostanie rzucone.

!?BG;
!!BG:A?y1;
!!BG&y1=1:S?y2 E?y3;

W momencie rzucenia przez bohatera czaru zmienna y2 przyjmuje wartość równą indeksowi zaklęcia, a y3 slot celu. Dalej wystarczy zadać dodatkowe obrażenia. Jeśli chcesz, możesz dodatkowo pokusić się o dodanie tekstu do logu walki, albo rzucić dodatkową animacją czaru. Wszystko wedle własnego uznania.

zmudziak22 PW
3 stycznia 2017, 15:45
Shaman, z tego co wiem, to Salamandre/Valery w TEW IV zrobił skrypt na zaklęcia.

Szaman PW
3 stycznia 2017, 23:56
@zmudziak22
Mógł byś podać link? chętnie się przyjrzę...

@Krukov

Czyli... chce na implozje

!?BG;
!!BG:A1y1;
!!BG&y1=1:S18y2 E?y3;

Nie rozumiem "E?y3" - Get a destination monster stack. Co mam tam wpisać 1 czy -1. ERM Help nic nie mówi. Zresztą co dalej jak zwiększyć siłę zaklęcia?

Przez !!SS#:XXXX ?

!?SS;
!!SS:A18;
!!SS:P100; (nawet nie wiem czy to jest poprawny napisany skrypt)

Najlepiej uczę się na "gotowcach" bo wtedy mogę porównać z ERM Help.

EDIT:
Nie Aktualne już... Problem mój rozwiązany na HC



Krukov PW
4 stycznia 2017, 11:10
Ja uczyłem się robiąc własną oskryptowaną mapę na podstawie Cave of Gefrex i kampanii wogowych na długo przed ściągnięciem ERM helpa.

Szaman:
!?BG;
!!BG:A1y1;
!!BG&y1=1:S18y2 E?y3;

Poza tym Twój skrypt nie jest poprawny. Ten, który podałem był kompletny i nic nie trzeba było wpisywać.

!?BG; [to jest reciver, który odpala się przy każdej akcji na polu bitwy]
!!BG:A?y1; [zapisuje pod y1 wartość spod BG:A]
!!BG&y1=1:S?y2 E?y3; [jeśli y1 jest równe 1 (rzucony został czar przez bohatera) to pobiera wartość y2 - numer zaklęcia i y3 - slot jednostki]

Teraz jeśli chcesz zwiększyć obrażenia implozji to wystarczy dodać coś takiego:

!!BMy3&y1=1/y2=18:K500; [jeśli y1 = 1 (rzucone zostało zaklęcie) i y2 = 18 (zaklęcie to implozja) to jednostce pod slotem y3 (czyli tej, która była celem zaklęcia) zadaje dodatkowo 500 obrażeń).

Ogólnie wyrażenie "?y1" zapisuje do zmiennej y1 wartość, co jest bardzo przydatne przy sprawdzaniu warunków, itp.

Vezoj PW
14 stycznia 2017, 21:59
Mam pytanie dotyczące skryptu stworzeń,otóż na pewnej mapie natknąłem się na jednostkę o zmienionej nazwie.Teraz sam tworzę mapę i chciałem wykorzystać ten trik,i tu pojawia się problem.Takiego skryptu nie ma nigdzie lub ja nie potrafię go znaleźć.Przejrzałem każde Erm help,zarówno nasze jak i angielskie.Zajrzałem do skryptów samej mapy jednak tam również nic zabardzo nie znalazłem,jest jedynie wzmianka o zmianie nazwy obiektu na taki sam.W związku z tym czy ktoś zna taki skrypt?

Z góry dziękuje za wszelką udzieloną pomoc, nawet za próbę rozwiązania problemu.

(Mapa nazywała się Davids story part 1-od twórcy map Barona.
Docelowy efekt miałby mieć postać jednostki która zarówno na mapie,w menu bohatera jak i w bitwie ma nową nazwe)

avatar PW
14 stycznia 2017, 22:24
Domyślam się, że chodzi o skrypt / obiekt Emerald Tower.

Vezoj PW
14 stycznia 2017, 22:50
Jest o tym wzmianka jednak jest to część skryptu z całości zbyt skomplikowanej dla takiego laika jak ja (nie jestem zbyt obyty ze skryptowaniem,moje osiągnięcia to zrozumienie poradników które jak narazie przeczytałem oraz napisanie najprostszego skryptu zmiany statystyk jednostki.)
Wiem tyle tylko że jedyna linijka traktująca o zmianie nazwy nosi numer 419-skryptu 44 i wygląda tak "!!FU10909&v4=1:P;[Change species name to reflect ability/bonus just gained]"
Oraz sprawdziłem iż nie ma tego typu komendy (!!FU) w sekcji skryptu mapy Barona dotyczącego tej jednostki.
Czy jest coś jeszcze poza wieżą co może mieć jakiś związek?

Krukov PW
27 stycznia 2017, 19:58
Z opóźnieniem, ale jestem ostatnio zajęty i nie sprawdzam groty codziennie.

Zmiana nazwy jednostki to dość prosta operacja i musiało Ci coś umknąć przy szukaniu :)

Korzystamy z !#UN:G1/#1/#2/$;
, gdzie #1 - indeks stworzenia
, #2 - tutaj wybieramy co chcemy zmienić, jeśli wstawimy: 0 - zmienimy nazwę pojedynczej jednostki, 1 - nazwę grupy jednostek, 2 - opis w oknie walki
, $ - numer zmiennej z, która przechowuje tekst, który ma zostać wstawiony.

Przykładowo, chcemy zmienić dżinów, bo czemu by nie? Ich numer to 36.

!#VRz100:S^Franklin^;
!#VRz101:S^Frankliny^;
!#VRz102:S^Atakuje podwójnie^;

!#UN:G1/36/0/100 G1/36/1/101 G1/36/2/102;



Szaman PW
1 lutego 2017, 22:49
Czy jest skrypt by dany budynek był droższy? np: szkieletornia
strona: 1 - 2 - 3 ... 80 - 81 - 82 - 83
temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel