Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [H3] Multiplayer
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)

Maverick PW
18 lutego 2006, 18:41
Witam. Mam taki problem z multiplayerem ze gdy chce grac z kims innym nie na tym samym kompie i daje TCP/IP zakladam pokoj i gdy 2 osoba szuka mojego IP pisze ze nie znaleziono danego adresu IP. Jak robimy na odwrot tez tak jest :(. Probowalem z programem Hamachi ale nie podzialalo :(. Pomozcie.

Kathrin PW
18 lutego 2006, 23:17
Panowie, jak któryś zna odpowiedź to proszę o pomoc, bo ja niestety nie mam o takich sprawach pojęcia (a jako Strażnik powinnam udzielać mądrych odpowiedzi:)))

Nya PW
20 marca 2006, 15:17
Problem twój, Mavericku, może mieć dość dużo uzasadnień. Po pierwsze, pojawia się pytanie, czy Twoja płyta jest oryginalna.
Jeżeli nie, to nie dziw się, że coś nie działa, bo piraty mają to do siebie, że czasem stają na głowie. Np. wyłączają się w połowie, zmieniają ikony na pulpicie, rozwalają rozdzielczość lub jak w Twoim przypadku - nie działa multiplayer (czasem jest dokładnie na odwrót - nie działa single;)
Jezeli masz oryginalną płytę, to zwyczajnie zgłoś się do sklepu. Jeżeli jest na gwarancji. Jak nie, to i Chuck Norris Ci nie pomoże.
Zawsze problemem może byc konfiguracja kompa. Właściwie, to jeżeli single- normalnie ci chodzi, to nic się nie powinno dziać z multiplayerem. Jednakże niektóre kompy (najczęściej bardzo nowe lub bardzo stare) mają to do siebie, że potrzebują zmiany konfiguracji. Nie wiem dokładnie jakich, bo się na kompach nie znam. Tyle tylko, że czasem się zdarza...
Wina może też leżeć po stronie Twojego kolegi - nigdy nic nie wiadomo... Może źle coś wpisywać, mieć złą płytę, albo mało zdolnego kompa...
Mam tylko nadzieję, że mój post Ci pomógł lub chociażby rozjaśnił problem i będziesz mógł zwrócić się konkretnie do właściwych osób. Powodzenia!

maniek PW
10 grudnia 2006, 21:41
jestem tu nowy i mam takie pytanie.jak właczyc heroesa przez neta???jak z kims grac na odległość prosze o pomoc oto moje gg 5595041 prosze o pomoc

AmiDaDeer PW
10 grudnia 2006, 22:15
Też mi trudne pytanie :P.
A tak na serio - to idź do komnaty Heroes 1-3.

MCaleb PW
10 grudnia 2006, 22:34
W tym przypadku się zgodzę z Hobbitem.
Przepraszam, za dużo spaczenia spożyłem na raz i tak jakoś wyszło...
A oto i odpowiedź - New Game > Multiplayer > Tcp/IP - jeden gracz zakłada serwer, a reszta się dołącza pod IP serwera. Proste (ale za skutki nie odpowiadam).

PS: Wystarczy jeden znak zapytania. Naprawdę.

ElZgred PW
10 lutego 2007, 21:42
Nie wiem czy w dobrym miejscu to napisałem ale licze na waszą pomoc o to mój problem:

Chce zagrać sobie z kolegą w Heroes III WoG.
Ja mam HoMM AB, SoD i WoG. Kumpel tak samo. Mamy wszystkie wgrane potrzebne dodatki identycznie.
On próbuje zrobić grę: Multi Player/Tcp,IP/Host on zakłada grę powiedzmy:

Nazwa gry: Moja gra
IP: 99.999.999.99
Hasło: Heroes

Ja wchodzę Mutli Player/Tcp,IP/ Search i wpisuje: W miejsce IP wpisuje podane IP a w miejsce hasła hasło. I po kilku sek. wyskakuje mi komunikat, że nie odnaleziono podanego adresu IP. Jak mu qmpel robi grę to mówi mi, że hasło nie pasuje a wpisuje poprawne. Nie wiem o co chodzi chciałem się zapytać o radę bo chciałbym pograć z innymi i wyskakuje ten sam błąd. Pomocy!!!

Trang Oul PW
10 lutego 2007, 21:57
Spróbuj przez Hamachi.

ElZgred PW
10 lutego 2007, 23:03
Próbowałem to samo...

Seener PW
11 lutego 2007, 21:38
Bo to chyba trzeba nie search, tylko join.
Poza tym ja bym radził zagrać przez sieć ale nie w woga, tylko w spatchowaną zwykłą trójeczkę.

Mario PW
11 lipca 2008, 23:48
Chciałem sobie pograć ze znajomym po sieci w Heroes 3 i niestety jest problem. W wyszukiwarce TCP/IP podaję jego adres IP (lub on mój - zależnie kto stawia grę) i nie możemy siebie odnaleźć. Oboje mamy tą samą oryginalną wersję Heroesów 3 oraz oboje mamy routery. Doszedłem do wniosku że to wina zablokowanych portów i zacząłem szukać. W końcu znalazłem taką informację:


These are the ports "heroes3" needs:
2300 to 2400 TCP & UDP (trigger port = 6073),
28800 to 29100 TCP & UDP (trigger port = 6667)
and 47624 TCP and UDP

oraz
Heroes III - TCP port 4269


Niestety ani ja ani mój kolega nie możemy odblokować żadnego z tych portów w ustawieniach routera. Jest to tym dziwniejsze, że porty od innych gier mogę odblokować normalnie. Może coś robię źle? Może ktoś miał podobny problem i udało się go rozwiązać?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Field PW
12 lipca 2008, 00:04
Hmmh...
Sugerowałbym jednak Hamachi, a jeśli nie pójdzie - pogrzeb w Panelu Sterowania, połączenia sieciowe, właściwości. Ew. może masz jakiegoś dodatkowego firewalla? :/

Mario PW
12 lipca 2008, 01:01
1. Połączenie sieciowe jest w porządku
2. Nie używam dodatkowego firewalla bo mam router
3. Po zainstalowaniu Hamachi nie mogę połączyć się ze swoją siecią w żaden sposób więc ten program odpada

chodzi mi o to, czy jest jakaś możliwość żeby odblokować te porty

Pentacz PW
14 grudnia 2009, 02:02
hamachi przez router najczęstszy sposób:
1. włącz hamachi i hirki
2. wyłącz połączenia sieciowe
3. załóż grę (tcp/ip ...)
4. włącz połączenia sieciowe
play

ogólnie dużo lepszy jest gameranger mniej problemów i szybsze połączenie.



spam w moim poście pff...
f!eldf!eldToż to nawet nie nekromancja tematu. SPALĘ.

Acid DragonAcid DragonZostaw, informacja może być użyteczna na przyszłość.

f!eldf!eldTeraz już powinieneś mieć możliwość edycji posta.

NewSeener PW
9 sierpnia 2011, 21:08
Mimo wertowania komnaty nie znalazłem odpowiedniego wątku, gdzie mógłbym wypowiedzieć się na pewien temat.
A więc gramy w H3 przez sieć. Nagle przejmuję więzienie. Standardowa notka, że wdzięczny bohater przyrzeka mi lojalność i tak dalej. Wciskam ok. Natychmiast po tej czynności słychać charakterystyczny dźwięk znikającej przeciwnika po wygranej walce przez nas walce. Z tym, że to znika mi przejęty heros... Nawet bez możliwości zobaczenia jaki to. WTF ?:| Może mi to ktoś wytłumaczyć ? I dzieje się tak gdzieś w co trzecim więzieniu.
temat: [H3] Multiplayer

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel