Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Jarmark Cudówtemat: Karty Kwasowej Groty
komnata: Jarmark Cudów
strona: 1 - 2

Drwal PW
28 listopada 2016, 22:58
Od razu piszę, że nie są to karty do grania - chyba, że jak w wojnę. :) Codziennie będą zamieszczał minimum jedną kartę. To taka alternatywa oceniania kogoś normalnie. Myślę, że może to być fajna ciekawostka. Nie traktować tego zbyt poważnie. Opis jest całkowicie zmyślony, ale może mieć pewne elementy charakterystyczne.



I krótka Legenda:
od góry: nick, ogólna ocena (max 20), opis, oceny poszczególnych cech (max 20) i atak specjalny.

Kolor nicku oznacza wagę karty. Żółty to solidna karta. ;) Krwisto-czerwona będzie najlepsza.

Nicolai PW
28 listopada 2016, 23:01
Ty lepiej wierszyki dokończ ;)

Drwal PW
28 listopada 2016, 23:02
Wierszyki będą na pewno. Teraz będę mieć więcej czasu na takie głupotki. ;)

Kammer PW
28 listopada 2016, 23:12
Ty uważaj, żebym ja Ci stolika nie zdobył.

A, wróć, już to zrobiłem. xD

Szaman PW
29 listopada 2016, 12:49
Sezon ogórkowy w pełni na forum widzę...

Tarnoob PW
29 listopada 2016, 12:57
Drwalu, pomysł dobry, ale realizacja do poprawki.

1. Nie justuj wąskiego tekstu, chyba że masz dzielenie wyrazów. Sam widzisz, jakie się robią paskudne odstępy i tzw. korytarze (jeden odstęp pod drugim).
2. Używaj twardej spacji albo łamania linii, żeby nie było sierotek (tutaj: wiszących przyimków i spójników).
3. Dwa, góra trzy kolory tekstu wystarczą. Obecnie jest pstrokacizna.

Po tym będzie spoczi. :‑*

Darth Ponda PW
29 listopada 2016, 13:19
Dobrze. Bardzo fajnie. Popieram :P
Ale zastanów się jeszcze czy może jendak warto dorobić do tego karciankę? Już widzę te epickie walki 🤑

Nicolai PW
29 listopada 2016, 13:26
Nie mogę być gorszy od Kammera :P






Drwal PW
29 listopada 2016, 13:51
Przemyślałem trochę sprawę i będą inne statystyki plus uwzględnienię uwagi Tarnooba. Ogólnie karty jak w fifie podzielę na 3 części: złote, srebrne i brązowe. Tak by np nie rywalizować z legendą Acidem i np zbierać tylko ekipę z brazowych. Co miesiąc będę wydawać też informy, czyli ulepszone karty poszczególnych użytkowników, którzy zrobili postęp.

Matikun PW
29 listopada 2016, 14:54
Czekam na kartę Oazowego Nepha i Nikołaja :P. Fajny pomysł, zawsze lubiłem karty wzorowane na jakiejś społeczności :D.

Bacus PW
29 listopada 2016, 17:11
Czemu zaczynasz od Kammera? Przecież to zwykły common... powinieneś zacząć od legend! Jak Andre czy ANcientDRuids lub ANDRUIDS, ewentualnie od Dio.

Ale pomysł zacny, daje pół plusika na zachęte, ale masz się poprawić na przyszłość.

Pozdrawiam Panie Drwalu i reszte Panów Grotowiczów i Panie Grotowiczki.

Nemomon PW
29 listopada 2016, 17:44
To i ja coś dodam od siebie :P.



Do gry Talisman: Magia i Miecz.

Drwal PW
29 listopada 2016, 17:57
Zabawa zaczyna się od nowa.

1) Karty dzielimy na złote (14-20 ocena ogólna), srebrne (9-14) i brązowe (1-8). Stanowią one osobną kategorię, tak by nie było nierównych walk typu Acid - ZielonyAndrzej.

2) Karty rywalizują ze sobą na podstawie dwóch wylosowanych parametrów (np. zasługi i dojrzałość). Jedna wygrana cecha to 1 pkt. Można więc wygrać 2-0, przegrać 2-0 lub zremisować 1-1. Przy remisie można wybrać zwycięską kartę na postawie ataku specjalnego - tu o zwycięstwie może (ale nie musi) decydować głosowanie.

3) Co 2 tygodnie będą wrzucane tzw. informy. Są to ulepszone karty użytkownika. Karta może być ulepszona na podstawie wyraźnego progresu użytkownika w czasie.

Udało mi zrobić 3 karty:

1) Godzilla



Opis: brązowa karta, wyraźnie specjalistyczna. Postać ta charakteryzują się dużą aktywnością i w tej materii może pokonać nawet niektóre złote czy srebrne karty. Niestety jest dość niestabilna, przez co reputacja nie jest zbyt wysoka.
Dostępność:: średnia. Przy losowaniu w kości można ją uzyskać losując 31-39 ze 100.

2) MinosKing



Opis: srebrna karta, wszystkie statystyk oscylują wokół 9-10. Jest więc bardzo przydatna w grupowych pojedynkach, samodzielnie nie radzi sobie już tak dobrze. Duża pracowitość daje nadzieję na rozwój te karty.
Dostępność:: średnia. Przy losowaniu w kości można ją uzyskać losując 21-30 ze 100.

3) Kammer



Opis: złota karta wyróżniającą się niemal perfekcyjną aktywnością. W tej dziedzinie może pokonać nawet legendy. Inne statystyki również na przyzwoitym poziomie, chociaż szacunek jest troszkę za niski. Może tu przegrać nawet z brązowymi kartami.
Dostępność:: średnio-rzadka. Przy losowaniu w kości można ją uzyskać losując 1, 69, 99 ze 100.

Wkrótce (może jeszcze dziś) kolejne karty.

Tarnoob PW
29 listopada 2016, 19:16
Nemomonie:
1. Masz dwie sierotki („i” i „1").
2. Zamiast łącznika (dywizu -) powinieneś mieć myślnik (półpauzę: – alt+0150 na Windows).
3. Mógłbyś też dla czytelności wypunktować te trzy warianty: dobry, zły i neutralny.

Drwal PW
29 listopada 2016, 19:25
Kolejne Karty:

Bacus



Opis: Bacus...czyli charyzma. Ta zdolność zwykle jest na najniższym poziomie, ale w jego przypadku poszło inaczej. Szkoda, że reszta umiejętności nie jest tak wysoka, ale i tak może śmiało rywalizować z niektórymi złotymi kartami.

Fandor



Opis: Aktywny bohater, ale trochę niewyrazisty. Raczej nie powinien wychodzić przed szereg, a pomagać w grupowych starciach (i to tylko kilku pojedynkach). Zasługi na poziomie słabej brązowej karty.

Górski Krasnolud



Opis: tradycyjna brązowa karta. Na uwagę zasługuje aktywność i pracowitość. Reszta statystyk do zapomnienia, chociaż w tym przypadku bohater ma naprawdę sporą szansę na rozwój.


Matikun PW
29 listopada 2016, 21:17
Wszystko fajnie, tylko template kart z Hearthstone tu raczej nie pasuje. Można się pobawić w edytorze MTG, tam są różne ciekawe szablony.

Sobieski PW
29 listopada 2016, 22:50
Ktoś mi powie dlaczego na stronie poświęconej grom z serii M&M, która to seria posiada własną karciankę DoC (i Arcomage), tworzone są karty na podstawie karcianki z serii gier Warcraft?



Teraz wyszło Szydło z worka. Seria M&M upadła z powodu własnych fanów. ;)

Górski Krasnolud PW
29 listopada 2016, 22:56
Drwal, co to za jakaś segregacja rasowa? xD Że Krasnolud to zaraz gorszy, tak? xD A tak na serio pomysł spoko, cieszy mnie, że jestem jedną z pierwszych opublikowanych "kart". ;) Powodzenia w dalszej twórczości, choć osobiście czekam na wiersze. ;D

Drwal PW
30 listopada 2016, 19:06
Potem odpowiem szerzej na wasze komentarze. Na razie 3 kolejne karty:


Laxx



Karta o dobrych cechach psychicznych, natomiast fizyczne raczej kuleją. Gdyby nie konwent, to aktywność byłaby jeszcze niższa. Ma za to dobry psychiczny atak.

Kurek



Jeżeli ktoś ceni pracowitość, to ta karta jest dla niego. Jeżeli Kurek spełni swoje obietnice, karta spokojnie może być w przyszłości złota. Na razie dobre sreberko.

Kastore



Aktywny i charyzmatyczny, ale przy tym trochę leniwy i niekonsekwentny. Pierwsza i ostatnia statystyka psuje mu ocenę ogólną, a mogłaby być naprawdę wysoka.

Fandor PW
30 listopada 2016, 19:09
Dojrzałość na poziomie Kammera, Drwalu ranisz, mam nadzieję że przynajmniej Bychu będzie miał mniejszą. Co do kart, najlepszy był pomysł Nicosia z kartami z Yugi-Oh. :C
strona: 1 - 2
temat: Karty Kwasowej Groty

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel