Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Jarmark Cudówtemat: [rysunki] Blaza
komnata: Jarmark Cudów
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 20 - 21 - 22

Asderuki PW
14 listopada 2016, 11:17
:
Fajnie wygląda. Trochę jak z disciples.

Albo zielona wersja wiedźmina. Tam w sumie były takie sigile.

Lord Baffourd PW
14 listopada 2016, 12:48
Sir Galuf:
Trochę jak z disciples

Nie. Nie, po prostu nie.

Zaczynam podzielać zdanie tej strony o krasnoludach.



Co do twórczości, to cóż - jeśli robisz wpierw szkic na papierze, to staraj się by nie wychodził ci skrót, tj. staraj się patrzeć na pracę tak, by była równolegle do ciebie skierowana. Unikniesz w ten sposób problemów z proporcjami.

Jeśli pracujesz od razu na kompie, to po prostu ogarnij proporcje. Dobrym sposobem jest zaczęcie od rysunków w stylu warcraftowym - postacie mają tam zawsze większe ręce i nogi (widać to na przykładzie Arthasa w zbroi choćby) od reszty ciała. Potem możesz sukcesywnie zmniejszać, aż w końcu uzyskasz jaki taki pogląd na to jak proporcje działają.

No i tak jak było już w temacie wspomniane - twarze. Nie staraj się wszystkiego obrysowywać dokładnie - tak jak to robisz np. z ustami. Zaznacz tylko delikatnie gdzie biegnie linia.


Kastore PW
14 listopada 2016, 16:12
Blaza, jak chcesz się nauczyć dobrze rysować proporcje, to tak na dobry początek narysuj to:

Asderuki PW
14 listopada 2016, 16:15
Lord Baffourd... W życiu gorszej rady nie widziałam. Zawsze powinno zaczynać się od poprawnych proporcji, a potem iść w karykaturę. Jak chce rysować skróty to niech rysuje aż się nauczy. Obrysowywanie ust też nie jest czymś niewłaściwym. Kwestia gustu i wyrobienia.

A do autora rysunków - z chęcią zobaczyłabym jeszcze jakiś pejzaż, bardzo podobały mi się te z początku. A jakbyś na tle takiego pejzażu to w ogóle fajnie by było. Takie wyzwanie mam dla ciebie.

Sir Galuf PW
14 listopada 2016, 16:21
Lordzie Baffourdzie- o co Ci chodzi? Mnie ten golem pasuje do stylu disciples.

Lord Baffourd PW
14 listopada 2016, 16:27
@Asderuki

Rada jak każda inna. Sposoby uczenia się również mogą być różne. Nie oceniajmy rad innych, chyba że uważamy się za wielki autorytet. Co do skrótu, to chyba się nie zrozumieliśmy:)
Obrysowywanie ust nie jest niewłaściwe, jeśli się to robi umiejętnie. No chyba że zależy komuś na kiczu.

@Sir Galuf

Części Disciplesa miały 3 różne style graficzne. Jak już musisz kalać dobre imię serii Disciples, to chociaż doprecyzuj ze stylem której części kojarzy Ci się... ten rysunek.


Sir Galuf PW
14 listopada 2016, 16:31
Hmmmmmm..... chyba z trójki.

Kastore PW
14 listopada 2016, 16:33
Lord Baffourd:
Nie oceniajmy rad innych, chyba że uważamy się za wielki autorytet.
Lub uważamy, że są idiotyczne.

Blaza PW
14 listopada 2016, 18:56
Teraz metalowy.


Asderuki PW
14 listopada 2016, 23:36
Khem... Lordzie będąc po studiach graficznych i generalnie będąc w temacie uważam że wiem co piszę :P

A Blaze wyraźnie zlewa na nasze pisanie i dalej wrzuca swoje rysunki XD

Lord Baffourd PW
15 listopada 2016, 00:07
@Sir Galuf

Może tylko kolorystycznie. Cała reszta niezbyt

@Asderuki

Też mam niejakie doświadczenie w temacie i nadal sądzę, że może być wiele sposobów nauki. A od karykaturalnego, bądź kreskówkowego stylu można wyjść do realizmu, bądź realistycznych proporcji. Ja na przykład uczyłem się rysować daaawno temu, na postaciach z kreskówek lub anime (tych niewielu anime, które były wówczas - w erze początków internetu - dostępne). Znam tez wiele przypadków, którym taka nauka prościej przyswoiła pewne wzorce.

Nie chcę się kłócić, tylko proszę żebyś nie krytykowała zdania innych, uniwersalizując swoje - może rzeczywiście, nieco bardziej, wydawałoby się, logiczne zdanie. Każdy uczy się na czym innym. Każdy ma swoje metody.

Jako dowód chęci kompromisu, zgodzę się z Tobą odnośnie pejzaży wykonywanych przez Blazę. Są to rzeczywiście najlepsze z jego prac.

No i racja, Blaza niespecjalnie się przejmuje czymkolwiek co tutaj piszemy.


Szaman PW
15 listopada 2016, 12:33
Blaza:
Teraz metalowy.
Nowy strój Saurona? który ma problemy z ogarnięciem rolki papieru toaletowego?:P
Tak mi się skojarzył:)

Blaza PW
17 listopada 2016, 19:58
Autor jest na bieżąco z tematem i czyta wszystkie posty.
"Powiem to jeszcze raz bo coś mi przerwało i nie było mnie słychać", zdaję sobie sprawę, że rysunki są marnej jakości. Wiem też o problemach z anatomią i perspektywą, mam nadzieję że będzie lepiej.
Na dowód tego że słucham głosu forum taki oto rysunek. Asderuki chodziło ci o coś takiego?


Kastore PW
17 listopada 2016, 21:17
Nie no, pejzaż nawet ładny, ale ta elfka... Liefeld, czy to ty? :P

Drwal PW
17 listopada 2016, 21:21
Masz dość rzadki styl. W sumie mi się podoba, ale jestem laikiem i wolę większy realizm. xD

Asderuki PW
18 listopada 2016, 09:05
Tak, o coś takiego :D

Myślałam też nad tym jak masz dużą postać to zamiast gradientu to też jakiś kawałek tła. Obrazek wtedy zdaje się bardziej wykończony.

Ja tam uważam, że na tym etapie trzeba po prostu rysować i i robić to często aby ręka się wyrobiła. Stopniowo zauważać pewne rzeczy - obserwować naturę i będzie ok :)

Blaza PW
20 listopada 2016, 20:39

Kastore PW
20 listopada 2016, 21:31
Dlaczego ona ma jedną rękę skręconą, drugą karbowaną, oczy na skrajnych końcach twarzy, gorset przycinający cyce w połowie, klucz francuski z doczepioną kolbą wsadzony za paskiem, tętnicę obwiązaną sznurkiem z odstającymi pikselami, miecz "schowany" z tyłu, podartą sukienkę i tak nieproporcjonalnie ogromne nogi? Co w ogóle wyraża cała postać? Smutek na twarzy, pewność siebie, wyrażona trzymaniem ręki na biodrze, gotowość do walki, bo dzierży miecz i seksapil, bo eksponuje swoje [wątpliwie] piękne nogi? I co widać w tle? Trawa do kolan, a potem co? Niebo?

Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi. :P

Sir Galuf PW
20 listopada 2016, 23:11
Mówię to z przykrością, ale to chyba twoja najgorsza praca, przyjacielu. :-(. Strasznie dziwne proporcje.

Blaza PW
29 listopada 2016, 21:28
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 20 - 21 - 22
temat: [rysunki] Blaza

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel