Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Evil (no) way home
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

Kathrin PW
10 grudnia 2004, 19:46
Szanowny Dragonie przynoszę pozdrowienia od Oratora( on też dał mi namiar na Ciebie i Grotę do której ośmieliłam się wtargnąć) Mam problem w związku z 3 scenariuszem kampanii "Evil go home". . Pokonałam dostępnych na lądzie wrogów i nie mogę dostać się na wyspę(brak Statesman's Medal otwierającego strażnika). Potrzebny artefakt pewnie dostałabym pokonawszy Anioły (przy kopalniach złota) , ale do tych nie mam dostępu. Po prostu otoczone są drzewami i górami - lokacja niedostępna. Nie ma szansy na czary latania czy wrota wymiarów, bo nie dają ich w gildiach (odgrywałam 3 razy bez skutku) . Przypuszczam, że to jakiś błąd mapy. Wersję WoG-a ściągnęłam z internetu(finalna).
Pozostałe kampanie przeszłam bez problemu. Błędy się nie pojawiały. Proszę o pomoc. Heroesom poświęciłam 3 lata grania, odegrałam wszystkie scenariusze, kampanie, dodatki I,II, III i IV. WoG jest najciekawszy i nie spocznę póki tej ostatniej kampanii nie skończę. Trochę przeraził mnie Twój biogram, ale czego się nie robi dla prawdziwej pasji. Pozdrawiam i proszę o pomoc. K.

eta30 PW
10 grudnia 2004, 20:53
HAHAHAHA droga Kathrin źle odczytałaś mój nik... ale nie szkodzi

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=66482
mój nik to eta30 a nie ORATOR hihihi... nic nie szkodzi.

A skoro już zakłóciłem już spokój tego miejsca to zapytam o spolszczenie które ściągnąłem z mającej obecnie kłopoty „Jaskini behemotaâ€? nijak nie mogę go zainstalować i też proszę o pomoc.

Acid Dragon PW
10 grudnia 2004, 21:55
A już chciałem się pytać, kim jest ten orator ;).

Jak chodzi o 3 mapę 'evil way home', to nie wiem, czy jestem w stanie pomóc. Zacznijmy WoGle od tego, że sam generalnie kampanii WoG-owskich nie lubię (może to hipokryzja ?) i nie próbowałem swych sił w tej mapie.
Jednakże, z tego co się zorientowałem - wśród tych aniołów nie ma ani pożądanego artefaktu, ani skorelowanego z nimi skryptu ERM. Na mapie również nie ma umieszczonego owego artefaktu, więc bohater może go otrzymać tylko w wyniku określonego wydarzenia. Nie wiem jedynie, co to za wydarzenie :P. Postaram się skontaktować z autorem tej kampanii. Co prawda, kilka razy już spotkałem się z osobami, które mówiły, że ją przeszły, ale być może w ostatniej wersji Dieter niechcący poprawił coś, czego nie miał :P.

A skoro o wersji... powiedziałaś, że masz wersję 'finalną'. Jak rozumiem jest to 3.58F? Jeśli mówisz jednak o wersji finalnej 3.57F, to zapewne wiesz, co dalej robić. Do działu download trzy przecznice stąd i na lewo :P.


Jeśli natomiast chodzi o spolszczenie - nie widziałem go jeszcze w pełni gotowego na oczy ;), ale coś mi chodzi po głowie, że Avatar chyba zapomniał zmienić rozszerzenie pliku z .rar, na .wog. Zmień rozszerzenie i umieść plik w katalogu Update.

Kathrin PW
10 grudnia 2004, 22:16
Bardzo przepraszam eta30, po Internecie poruszam się jak słoń w składzie porcelany, tłumaczyć mnie może tylko wiek...
Mam wersję 3, 58f. Co do wydarzeń, to nie wiem co jeszcze mogłabym zrobić - na dostępnej mapie odwiedziłam każdy kąt i nikt już nie żyje:) Szwędam się tak smętnie dokupując zmory i tyle. Pojawia mi się też napis: ERM syntax Error File:womo
Line:978 Reason: "!!MW:A-wM out of range(1...1000) Save all ERM vars to WOGERMLOG.TXT(may ttake time?), a potem A4/10 i jeszcze ERM command has a wrong syntax . Skipped. Cokolwiek by to miało znaczyć....
Podczas gry polskie tłumaczenia przeplatają mi się z angielskimi.Co do ostatniej sugestii Dragona, muszę poprosić syna, żeby pomógłmi ją zrozumieć:) Czuję się trochę jak komputerowy imbecyl, ale dla tej gry gotowa jestem to zmienić.
Dziękuję za pomoc. Postaram się nie być zbyt nachalną . K.

Kathrin PW
10 grudnia 2004, 22:27
Acha jeszcze zapomniałam dodać, że myślę, iż to nie same Anioły mają ten artefakt, tylko po ich pokonaniu daliby go w chatce misji. Do Aniołów wiedzie ścieżka od tej chatki, wzdłuż murku i nagle stop... na wysokości zamku barbarzyńców(tylko piętro wyżej) dalej się nie przejdzie. To już naprawdę wszystko, Smoku życzę dobrej nocy. K.

Acid Dragon PW
10 grudnia 2004, 22:34
aaa..... to trochę zmienia postać rzeczy.

Skoro wyskakuje błąd skryptu, to na 90% rzeczywiście jest to błąd mapy. W takim wypadku chyba niestety zbyt wiele zrobić nie można, poza próbą naprawy tego błędu w przyszłej wersji WoG.

Jeśli miałabyś czas i chęci, to gdy pojawia się pytanie 'Save all ERM vars to WOGERMLOG.TXT (may take time?)' odpowiedz twierdząco, a następnie wyślij ten plik (powinien pojawić się w głównym katalogu heroes3) wraz z ostatnim zapisem stanu gry. Spróbujemy dojść do tego, co tym razem jest nie tak w kodzie skryptów.


Jak chodzi o samo spolszczenie i moją sugestię - nie przejmuj się - tym, niech się martwi eta30, bo do niego była ona skierowana ;).

-----------------
EDIT:
a jednak przejrzałem nieco te zadania i już wiem conieco więcej. Może jednak pomimo błędów ERM da się tę mapę ukończyć:
1. za pokonanie tych aniołów nagrodą jest ledwie endless purse of gold, więc chyba(?) nic ważnego.
2. Stateman's medal można uzyskać po wypełnieniu zadania z chatki jasnowidza znajdującej się na wschodzie, tuż nad nekropolią oraz portalem i strażnicą, w której dostałaś zadanie odnalezienia owego medalu. Zadaniem w tej chatce jest przyniesienie Elixir of Life.
3. Elixir of Life można najwyraźniej zdobyć na dwa sposoby: po pierwsze można go złozyć z części składowych. Dwa potrzebne do tego pierścienie powinnaś otrzymać po wypełnieniu zadań z dwóch innych chatek jasnowidzów, a fiolkę żywej krwi można zdobyć po pokonaniu błękitnych smoków niedaleko na północ od wyspy.
Po drugie: Elixir jest też umieszczony w ukrytej komnacie w podziemiach, ale by się tam dostać najwyraźniej trzeba spełnić jakiś warunek określony w skrypcie ERM, ale do tego co to za warunek już nie doszedłem.

Kathrin PW
11 grudnia 2004, 10:35
Bingo kochany Dragonie, naprawdę wielkie dzięki, udało się!!! Nie wiedziałam, że ten eliksir mogę złożyć, szczerze mówiąc nigdy nie zajmowałam się artefaktami wieloskładnikowymi. Gram intuicyjnie, nie zastanawiając się nad szczegółami. Jak widać to błąd.Zrobiłeś mi duży prezent. Katarzyna nie zapomina o takich przysługach. Jeśli będziesz kiedyś potrzebował wsparcia, służę swoim mieczem:)
Na marginesie - zrobiłeś świetną stronę, mam na myśli treść i szatę graficzną, bo o tym mogę coś powiedzieć, w przeciwieństwie do warstwy związanej z informatyką. K.
Kłaniam się z respektem.
Podziękowania dla eta30. A to się zbłaźniłam:))))Dobrze , że masz poczucie humoru.

Acid Dragon PW
11 grudnia 2004, 13:57
Cieszę się, że jednak mogłem pomóc i dziękuję za komplementy, choć sam jestem ledwie bardzo początkującym webmasterem.
A Twój miecz na pewno się przyda ;) Podobno jacyś prorocy mówili coś o dwóch przywódcach i rychłej zagładzie Antagrichu... co prawda to pewnie bajdurzenia jeno, ale kto wie ;).

Kathrin PW
11 grudnia 2004, 23:29
Dragonie okazuje się, że to nie koniec kłopotów mego bohatera. Ciekawe czy inni gracze też mają jakieś problemy z mapami kampanii. Na tamtej (mam na myśli mapę trzeciego scenariusza) w ogóle nie miałam np. wejścia do rzeczonych podziemi, a i wielkim problemem było dowiezienie Aislinn do strażnika, bo traciło się ją zaraz po otwarciu więzienia. Ale jakoś dałam radę.
Teraz w czwrtym z kolei scenariuszu pojawił się następny "zgryz". Zajęłam podziemie, a i część powierzchni i nie mogę dostać się na wyspę z 2 ostatnimi zamkami wroga, strzeżoną przez czarny garnizon. Aby dojść do czarnego namiotu, dającego przejście przez ten garnizon muszę mieć bohaterów :Tamikę i Aislin (dwa babsztyle z poprzedniego scenariusza, obiecane , że przejdą ). Nie ma żadnych więzień, żadnych chat misji, wydałam majątek wykupując bohaterów w karczmach;) myślałam, że może trafię na nie i nic. Na dostępnej mapie nie ma już nic do roboty, poza dokupywaniem wojsk. No i co tu robić? ??!!Liczyłam, że dostanę te kobitki już na początku scenariusza, ale była tylko Xsi. To tyle przynudzania, jakbyś miał jakieś sugestie - napisz.

Z tymi przywódcami to chyba faktycznie bajania, nie sądzę, żeby ktokolwiek się poważył...:) A prorocy, cóż jeśli sieją defetyzm , to sam wiesz wystarczy "ziajnąć" raz , a dobrze.K.

Acid Dragon PW
12 grudnia 2004, 15:24
Jedyna szansa w tym, że Dieter odpowie na mój mail, bo tu już nie wiem, o co może chodzić. Mapa 4 jest tak skonstruowana, że bohaterowie, o których mówisz powinni pojawić się tuż przy Tobie na samym starcie. Nie trzeba ich w żaden sposób zdobywać. .....chyba, że ich straciłaś w poprzednim scenariuszu....

A jak chodzi o te podziemia w poprzedniej mapie, to zgadza się - nie można się tam dostać w żaden konwencjonalny sposób. Podejrzewam, że jakiś skrypt teoretycznie może przeteleportować stamtąd artefakt w jakieś miejsce, ale do tego już nie dochodziłem. Skoro dało się zwyczajnie złożyć ten artefakt, to chyba i tak nie ma znaczenia.

Kathrin PW
12 grudnia 2004, 16:04
W poprzednim scenariuszu mi ich "zabrano", to znaczy nie miałam nic do gadania. Pojawił się komunikat "Tamika cię opuszcza" - już na samym początku , w drugiej turze i "Aislinn cię opuszcza" (zaraz po uwolnieniu z więzienia)i mogłam grać tylko Xsi. Miałam tylko Xsi. Spodziewałam się ich tutaj, cudem w ogóle tym jednym biedakiem dopadłam zamku w pierwszym tygodniu i teraz klapa. No to pewnie nie skończę tej kampanii.Jest jakaś feralna. Nie lubię niedokończonych spraw, a tu tak pewnie będzie.
W każdym razie dziękuję za odpowiedź, może jeszcze coś się zdarzy:)
Czy proponowałbyś ściągnąć WoGa niejako od początku i skąd najlepiej?
Może nie będzie błędów.
Pozdrawiam.K.

Acid Dragon PW
12 grudnia 2004, 17:56
Raczej wątpię, by ponowne zainstalowanie WoGa coś tu dało. Jeśli jednak masz na to ochotę, to możesz spróbować ściągnąć z oficjalnej strony (to zawsze najpewniejsze źródło), albo stąd (dział WoG - download).

Jeśli ci bohaterowie opuścili cię poprzednio, to może nie spełniłaś jakichś-tam warunków? Well...... spróbuję jeszcze zapytać resztę Teamu.

Kathrin PW
12 grudnia 2004, 19:20
Wersję mam ściągniętą z oficjalnej strony, zrobię co mi doradzisz. Jestem gotowa odegrać wszystko od początku tej kampanii. Staram się zawsze wypełnić wszelkie możliwe misje i podmisje, ale tutaj coś mi ewidentnie nawala.
Nie zamierzam się jednak poddać. Taką chęć miałam tylko raz- w przypadku pojedynczego scenariusza w Heroes II pt."Pandemonium" - tam myslałam, że już odpuszczę, ale jednak nie. Udało się za jakimś 10 razem:))
Mój angielski jest marny, więc pewnie faktycznie coś zawaliłam. Jednak kampanię "Adventure" przeszłam nie wypełniając wszystkich questów.
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
Acha , czy do chwili obecnej są dostępne 4 kampanie WoGa?
Kłaniam się . K.

Acid Dragon PW
17 grudnia 2004, 15:57
To tylko post kontrolny dla innych z podobnymi problemami :)

Okazało się, że faktycznie owi dwaj bohaterowie powinni byli przejść do czwartej mapy, jednakże nasza droga Królowa przez lekką nieuwagę ich straciła, jak rozumiem, nie wypełniając niezbędnych warunków do ich zatrzymania przy sobie.

A co do pytania o wszystkie kampanie WoG - owszem, na razie oficjalnie dostępne są tylko i wyłącznie cztery. Być może w 3.59 to się wreszcie zmieni.

Kathrin PW
18 grudnia 2004, 12:07
Dzięki Dragon za pomoc, faktycznie zawiniła tu moją nieznajomość angielskiego:)
Nie wolno stracić swoich ludzi i kiedy pojawia się komunikat, żeby uważać bo na tych ziemiach nie można żyć bez zmór nonych - to trzeba choć jedną mieć w szeregu. Zresztą gra z wszystkimi ludźmi jest łatwiejsza.
Cóż , lepiej się gra jak jest polskie tłumaczenie, ale swoją drogą autorzy scenariuszy w opisie informacyjnym mogliby zaznaczyć np. że strata któregokolwiek bohatera uniemożliwi finalizację kolejnego scenariusza, nawet jeśli ten jakoś przejdziemy. Przyznam się, że do czsu WoGa prawie nie czytałam tzw. "dobrych rad". Tu musiało się to zmienić:)
Pozdrówka. K.

eta30 PW
19 grudnia 2004, 15:48
Dziękuje za pomoc z beta spolszczeniem udało się - CHWAŁA TOBIE

Narsil PW
28 listopada 2006, 16:33
Wybaczcie topicową nekromancję, ale mój problem najlepiej pasuje tutaj.
Trang: I bardzo dobrze, skoro temat nie jest zamknięty, to można w nim pisać.

Mam problem z drugą misją tej kampanii. Zrobiłem co się da w krainie elfów, spacyfikowałem podziemia....i d**a blada. Na powierzchni brak przejścia na drugą stronę mapki, a w podziemiach portale wyrzucają mnie zaraz pod niebieskie bramy graniczne, których nie mogę przejść. Ogólnie rzecz biorąc, jestem w kropce. Teoretycznie mogłoby pomóc zaklęcie Lotu od proroka, ale on wymaga ode mnie Archanioła, a do Fortu na wzgórzu za chinskiego boga nie mogę sie dostać. Moje pytanie brzmi: co trza zrobić, albo gdzie iść po zniszczeniu zielonego i brązowego wroga?

Altair PW
28 listopada 2006, 18:25
O ile mnie pamięć nie myli to był tam ołtarz transformacji i właśnie tam można było "zdobyć" Archanioły. A w armii podzielić na kilka oddziałów jednostki 7 poziomu. Po którymś razie stworzenia zmienią się w Archanioły.

Narsil PW
29 listopada 2006, 20:31
Arrrgh! Porada byłą bardzo dobra ( btw: dzięki wielkie!), przeszedłem do III misji i tu nagle po +/- 3 miechach pojawia mi się napis: ERM syntax Error File:womo
Line:978 Reason: "!!MW:A-wM out of range(1...1000) Save all ERM vars to WOGERMLOG.TXT(may ttake time?), a potem A4/10 i jeszcze ERM command has a wrong syntax . I tak co turę < odgłos uderzania łbem w umywalkę >

I na cholerę się z tym męczyłem, skoro i tak nie pogram sobie bezstresowo? :-(

Trang Oul PW
29 listopada 2006, 20:55
NIE WOGIFIKUJE SIĘ KAMPANII WOG!
strona: 1 - 2
temat: Evil (no) way home

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel