Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: Modyfikacje i edytor map
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)
strona: 1 - 2

Kurek PW
2 listopada 2016, 00:18
@Up
Uda się, cierpliwości.

Ursus PW
2 listopada 2016, 05:50
Przepraszam, jeśli mój poprzedni post był niestosowny, ale tak czy inaczej myślę, że lepiej modować H7 ze względu na możliwości silnika. Lepiej czekać na mod, który doda Inferno, bo nawet sami twórcy ułatwili zadanie, dodając do gry jednostki neutralne, które są demonami, kilku bohaterów oraz ich klasy.

Asderuki PW
2 listopada 2016, 10:10
Z tego co kojarzę Górski H6 nie da się modować bardziej niż poprzez obróbkę tekstur. Interesowałam się tematem i niespecjalnie coś poza to wyszło. Modeli ponoć nie dało się dodać ani specjalnie czegokolwiek. Gdybyś pozostał przy robieniu scenariuszy tylko... no to tu coś się da, ale tego nie obczaiłam.

Górski Krasnolud PW
2 listopada 2016, 17:46
@Asedruki

Mi właśnie chodzi o bawienie się teksturami. :D

Kastore PW
2 listopada 2016, 17:49
Jak zamierzasz dodać sylwan poprzez bawienie się teksturami? o_0

Górski Krasnolud PW
2 listopada 2016, 17:51
Na początku chcę po prostu potrenować. xDDD A czy z tym Sylvanem się uda, to zobaczymy. Jeśli jednak się dobrze spojrzysz, to w Heroes VI masz wszystkie modele do (tylko jednostek!) Sylvan. Zaś co do reszty to niby tak, ale to trzeba byłoby się bardziej pobawić.

Kastore PW
2 listopada 2016, 18:01
Eee, powodzenia, czy coś.

Górski Krasnolud PW
2 listopada 2016, 18:24
Eee, dzięki, czy coś. xD

Ursus PW
2 listopada 2016, 18:40
Można by było po prostu Loch przeteksturować na zielono. Właśnie mi się przypomniało, że został wydany jeszcze jeden mod do H6 na tekstury z H7.

Górski Krasnolud PW
2 listopada 2016, 18:45
Moja wersja jest nieco inna, aniżeli Loch pomalowany na zielono. xD :D Ale o czym my tu w ogóle piszemy, ja chcę po prostu poznać podstawy modyfikowania, które są zawarte w tym temacie na HC! xDD

Ursus PW
2 listopada 2016, 19:41
Jak dopiero raczkujesz w modowaniu, to życzę samych sukcesów :), ale chciałbym ci przedtawić moją wizję zreteksturowanego lochu:
*jeśli grałeś w MMX to widziałeś elfich NPC-ów, którzy byli przefarbowanymi na zielono ciemniakami i nawet ładnie wyglądali,
*Loch architekturą jest trochę podobny do wariantu Sylvanu "Leśne Sanktuarium",
*fabularnie mogłoby to był Królestwo Tarlad na krótko z przed decyzji Tuidhany o zmianie wiary z Sylanny na Malassę.

Asderuki PW
3 listopada 2016, 15:14
Jeśli dobrze pamiętam to potrzebujesz do zabawy teksturami programu, do którego podali link na HC (gdzieś na początku wątku). On zamienia pliki .orc na .zip i na odwrót. Or razu proponuję sobie zrobić dwa dodatkowe foldery z czystymi kopiami plików .orc oraz taki z rozpakowanymi zipami. Pierwszy abyś mógł podmienić jak coś nie będzie szło, a drugi do zabawy :)

Do obróbki tekstur polecam DXTbmp, darmowy program służący właśnie do modyfikowania plików dds. Rozbija on je na kolory i warstwę alfa - znaczy przezroczystości.

Czarne = nie widać
Białe = w pełni widoczne
odcienie szarości = wszystko pomiędzy :)

Program działa tak, że podpinasz pod nieco jakiś inny program do obróbki obrazu. Gimp, Krita - te są darmowe. Photoshop jest płatny... albo można się postarać.
Za pomocą strzałek w DXTbmp zrzucasz teksturę lub alfę do Gimpa albo innego programu i możesz działać. Ważne abyś zapisywał plik jako płaski - bez warstw. Po zapisaniu druga strzałka i podgląd w DXT powinien się odświeżyć. Teraz tylko zapiać i viola!

Przy samym konwertowaniu do .orc należy pamiętać aby foldery miały dokładnie taki sam układ co przedtem. Najlepiej spakować 7zip'em a nie winrar'em (mimo, że też może do .zip). Na koniec podmienić plik w folderze gry (nie podmieniać nie mając zapasowej czystej kopii).
To chyba tyle.

Od razu napiszę, że tekstury są w Data4, Data5 i Data6 oraz Data18 i Data19. Spokojnie możesz popatrzeć na inne Daty, bo nie pamiętam co tam jest.

Co do samych nazw to będą:
diff - kolory
emis - poświaty i inne świecidełka jakie widać na jednostkach
specular - połysk (tutaj nie do końca sama wiem jak działa, trzeba popróbować)
norm - skrót od normal maps. Nie tykać bo od tego jednostka wygląda bardziej "3d" niż faktycznie jest. Za długo też aby tu tłumaczyć. Generalnie norm nie tykać.

Mam nadzieję, że pomogłam i jest w miarę jasne co napisałam.

Najlepiej sprawdzać wszystko w Edytorze mimo, że nieco wolno to może trwać.

Powodzenia.

Górski Krasnolud PW
3 listopada 2016, 19:49
@Asedruki
Dziękuje! :) Na pewno jak będe miał trochę czasu (ferie świąteczne xd) to w końcu do tego na spokojnie siąde, poczytam inne poradniki o modyfikowaniu (np. ten w dziale o Heroes V :D) żeby jeszcze trochę więcej o samych teksturach się dowiedzieć więcej. :D Tak, czy siak pierwszy malutki krok już jest, a jest nim poradnik, który napisałaś. :D

Asderuki PW
4 listopada 2016, 15:45
Tak tylko zaznaczę, że często widziałam poradniki bez DXTbmp. On bardzo ułatwia zabawę z teksturami. Bez niego mam wrażenie trzeba się duuuużo więcej natrudzić aby w ogóle teksturę wrzucić do programu graficznego.
Tak tylko abyś miał za pamięci ^^

Górski Krasnolud PW
7 czerwca 2021, 17:44
Yo.

Czy istnieje jakiś mod, który podmienia Namtaru na Widmowe Smoki?
strona: 1 - 2
temat: Modyfikacje i edytor map

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel