Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [H4] Fantazje Krasnala - mieszaniny wojsk
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2

Górski Krasnolud PW
27 września 2016, 17:30
Witam. ;) Od dłuższego czasu się zastanawiałem, czy nie załóżyć podobnego tematu, jednak w końcu się przełamałem i postanowiłem zaprezntować swoją twórczość. :) Jest to pewnego rodzaju zabawa, mająca na celu stworzenie ras z innych części (lub nawet całkowicie nowych) lecz jedynie z jednostek występujących w czwartej odsłonie. Będe wrzucał do tego tematu co jakiś czas screeny z nowymi armiami, jednak póki co mam tylko dwa (jest to zajęcie dość fajne, ale czasochłonne). Oto pierwszy z nich:


Screen przedstawia Cytadelę, oraz Wrota Żywiołów
Jednostki:
Cytadela: Meduza, Troll, Osetnica, Hydra, Modliszka, Gargantuan
Wrota Żywiołów: Rusałka, Żywiołak Powietrza, Żywiołak Ognia, Żywiołak Wody, Żywiołak Ziemi, Feniks
Wyjaśnienia: Meduza znalazła się w Cytadeli, gdyż w Heroes V od NWC bagienna rasa miała się opierać ogólnie na "gadoludziach", wężoludzie również tam byli (tak wiem, są też nagi, ale one w ogóle nie pasują klimatem do takiej frakcji). Trolle się tutaj znalazły, gdyż fabularnie zamieszkiwały Tatalię. Osetnice to takie nawiązanie do sanktuarium Graala Cytadeli. :p Hydry to wiadomo, Modliszki... takie nawiązanie do Ważek z HoMM III. :D Do Gargantuana będe szczery, nie mam argumentów po prostu stylistycznie mi tu pasował. :p Wrót chyba nie muszę tłumaczyć co i jak. :p

Tu zaś drugi:


Screen przedstawia Krasnoludzką Fortecę, a także Fortecę Czarodziei
Jednostki:
Forteca (Ashan): Krasnolud, Berserker, Balista, Smoczy Golem, Dziki Zębacz, Katapulta
Forteca (stare uniwersum): Niziołek, Gargulec, Mag, Dżinn, Naga, Ptak Gromu
Wyjaśnienia: Berserker znalazł się tutaj z prostej przyczyny - pojawił się już raz u krasnoludów w Heroes V, Balista i Katapulta... pasują mi te jednostki do krasnoludów i tyle. :p Dziki Zębacz to takie nawiązanie do Żywiołaka Lawy z Heroes VII, teraz czarodzieje. Niziołek pojawił się w części drugiej, reszta po prostu, bo trójka. xD Zaś czemu nie ma Tytanów, a są Ptaki Gromu? Cóż, dlatego że na mapie nie było już więcej zamków frkacji "Ład", poza tym można użyć wyobraźni i pomyśleć, że jest to po prostu rok, lub znany z siódemki Magiczny Orzeł. :D

Czy planuję koontynuwać tą zabawę na przyszłość? Tak i już mówię, jakie bitwy przedstawię: Inferno vs Loch i Twierdza vs Nekropolis. Dziękuje za przeczytanie, a także poświęcony czas. ;)

krasnolud99 PW
27 września 2016, 17:42
Szkoda, że tylko po sześć jednostek. Najlepiej wyszła na razie forteca ze starego uniwersum. I szkoda, też że byłeś taki niezdecydowany podczas pisania tego posta.

ShEv441 PW
27 września 2016, 18:13
To zapowiedź jakiegoś moda, który zmienia jednostki w danych frakcjach? Czy po prostu kilka zdjęć?

Górski Krasnolud PW
27 września 2016, 18:19
Kilka zdjęć. Chyba, że byłoby w miarę duże zainteresowanie, wtedy może by coś powstało. ;p

Markham98 PW
27 września 2016, 18:22
Byłoby w miarę duże zainteresowanie.

ShEv441 PW
27 września 2016, 18:42
Frakcje wyglądają całkiem fajnie. Ja bym chętnie przetestował, gdyby taki mod powstał. Tyle, że trzeba się ograniczyć do 6 frakcji. +Nie rozumiem dlaczego w Fortecy nie ma Tytanów ( próbowałeś tłumaczyć, ale prawdę mówiąc nie zrozumiałem :D )

Górski Krasnolud PW
27 września 2016, 19:15
@ShEv441

Chodzi mi o to, że na mapie nie było już miasta, w którym mógłbym nająć Tytanów. :)

Matikun PW
27 września 2016, 19:48
Kolega zapewne robił wszystko na normalnych mapach. Nie lepiej byłoby się pobawić w edytorze map? Poszłoby dużo szybciej, bez takich problemów :P. Fajny byłby z tego mod, może nawet ponownie zagrałbym w czwórkę, tylko wiadomo to trochę zabawy i wiedza jak modować H4 :P.

Górski Krasnolud PW
28 września 2016, 20:03
@Matikun
Wiem, że byłoby łatwiej, ale to mi nie sprawia takiej przyjemności. Wolę sam poszukać i stworzyć. :D

Ze względu na to, iż nie było odpowiednich warunków do przedstawienia bitwy Inferno vs Loch przedstawię dzisiaj bitwę, w której będzie brał udział z tych dwóch frakcji tylko Loch :)


Bitwa przedstawia Loch i Twierdzę

Jednostki:
Loch: Troglodyta, Harpia, Obserwator, Minotaur, Gryf, Czarny Smok
Twierdza: Ork, Centaur, Gobliński Rycerz, Cyklop, Ptak Gormu (przepraszam za duplikacje :( ), Behemot

Mam nadzieję, że się podoba. :) Myślę, iż niczego wyjaśniać nie trzeba, miłego parosekundowego oglądania. ;)

Ursus PW
29 września 2016, 09:58
Pomysł na moda ciekawy. Najbardziej urzekła mnie Cytadela, a do Fortecy czarodziejskiej przywróciłbym Tytanów. Akurat Ptak Gromu z H4 wygląda zbyt dziko na jednostkę Akademii.

Drwal PW
29 września 2016, 10:17
Na razie przypomina to projekt Hero of Light mod do Heroes III. :P

Ursus PW
29 września 2016, 11:03
@Drwal Czy ja wiem. Składy armii są w miarę logiczne.

Fandor PW
29 września 2016, 12:17
HoL nie był taki zły, podobnie jak Myth mod który się niedawno ukazał, czasami projekt który trochę przetasuje szarą monotonność też wiele daje grze, nie myślałem że to kiedyś powiem, ale naprawdę dobra robota Górski. ;)
Mam tylko pytanie, to co robisz po 6 jednostek to tak, że są one wszystkie dostępne czy jakieś alternatywy w tym są? Jeżeli udało Ci się zrobić tylko po 6 jednostek, to myślę, że fajnie by było jakbyś zrobił składy miast z H2, jest 6 miast, po 6 jednostek na miasto więc by pasowało.
Co do Ptaka Gromu nie zgadzam się, złoty z H3 idealnie pasował do barbarzyńców, ale taki po którym latają pioruny jest zdecydowanie bardziej magiczny (chociaż złoty mi się bardziej podoba, ale też pomysł ptaka gromu w akademii mi się bardziej podoba niż w twierdzy :D).

Górski Krasnolud PW
29 września 2016, 18:35
@Ursus
Spoko oko, jak pisałem, gdybym miał się zabrać za tworzenie takiego moda, to miejsce Ptaków Gromu zajełyby Tytany. Mi Cytadela też się podoba, szczególnie, że jest ona tylko w jednej części, co boli, dlatego ściągam takie mody jak Cytadela do Heroes V, czy Succession Wars mod, który stylistycznie jest wzorowany na HoMM II i można się poczuć, jakym grał w dwójkę. (w końcu taki cel tego moda :p)

@Fandor
Myślałem właśnie, by zapożyczyć cechę z Heroes II (mam na myśli armie składające się z sześciu jednostek) i tak też bym uczynił, gdyż do niektórych frakcji brakuje jednostek. Jednak chciałbym dodać z czasem alternatywy, bądź co bądź Equilibris dodał całkowicie nowe jednostki do HoMMIV (Gorgona, Pajęczy Golem i Lisz). Co do Ptaków Gromu, to zastąpiłbym je Ogrzymi Magami. :)

Jutro postaram się wrzucić bitwę Inferno vs Nekropolis :)

Andruids PW
29 września 2016, 18:40
Górski Krasnolud:
Inferno vs Nekropolis

Niech zgadnę:
1. Imp
2. Cerber
3. Duch (albo Zła czarownica)
4. Ifryt
5. Koszmar
6. Diabeł


oraz:
1. Szkielet
2. Zombie (albo Duch)
3. Mumia
4. Wampir
5. Czarny Jeździec
6. Kościany Smok


O ile bagienno-jaszczurzy zestaw był całkiem ciekawy i spójny, tak na ten temat nie da się wymyśleć nic oryginalnego, (EDIT: z wyjątkiem może Ducha w Inferno : p ).

Górski Krasnolud PW
29 września 2016, 18:43
@Andruids

Blisko, ale jednak nie. ;)

EDIT
Duch nijak nie pasuje do Inferno. :p

Andruids PW
29 września 2016, 18:52
Górski Krasnolud:
Duch nijak nie pasuje do Inferno. :p

Bzdura. Co masz w piekle, jak nie dusze potępionych?

Górski Krasnolud PW
29 września 2016, 18:58
@Andruids

A masz w którejś części ducha w Inferno, nie licząc czwórki, gdzie demony są zmieszane z nekromantami? No właśnie, dlatego według mnie ta jednostka powinna zostać w Nekropolis. Może nic oryginalnego, ale ja te bitwy robię dla siebie, a tutaj to wrzucam je przy okazji, przecież jak komuś się nie podoba, nie musi na to patrzeć. :p
EDIT
Zastanawiałem się nad Złymi Czarownicami w Nekro, ale ostatecznie wolę wykorzystać inne jednostki.

Fandor PW
29 września 2016, 18:59
Ja jestem dziwny, ale mi się akurat bardzo podoba pomysł, żeby Inferno, było bardziej mroczne, oparte na śmierci niż ogniste, natomiast Loch był bardziej ognisty (po prostu idealnie mi pasuje komplet Ifryci+Czarne Smoki, jeszcze Gogi by bardzo do tego zestawu pasowały : ).
Nie wiem, na ile pracochłonne jest wprowadzanie takich zmian, zdecydowanie jestem chętny na pobranie H2 w H4, ale chętnie też ujrzałbym jakiś nowatorski pomysł na wrzucenie do gry miast których nigdy nie było, tylko żeby było to spójne.

Górski Krasnolud PW
29 września 2016, 19:03
@Fandor
Nie jesteś, po prostu nasze gusta się różnią. :) Też bym chciał jakiś całkowicie nowy zamek, mi się osobiście podoba ten KLIK.
strona: 1 - 2
temat: [H4] Fantazje Krasnala - mieszaniny wojsk

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel