Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: [forum] System powiadomień
komnata: Przeklęta Machina
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia o modnotkach i usuwaniu postów?
Tak (15)
 
 75%
Nie (2)
 
 10%
Nie wiem (2)
 
 10%
Nie mam zdania (1)
 
 5%
Zaloguj się i zagłosuj!

Nicolai PW
13 września 2016, 19:45
Wszyscy mają propozycję, mam i ja xD Ad rem, Kammer poruszył ciekawą kwestię, a mianowicie skąd użytkownik ma wiedzieć, że moderator dokleił modnotkę do jego postu? Przecież ma obowiązku pilnowania swoich wypowiedzi, bo a nuż ktoś coś mu dopisał :P Dlatego proponuję powiadamiać z automatu o tym i o usunięciu postu (oraz o tym kto tego dokonał), bo ostatnio było to deliberowane ;)

Tarnoob PW
13 września 2016, 19:55
Coraz więcej ludzi jest przyzwyczajonych do Facebooka i przez to do systemu powiadomień. Nawet na starych fo­rach (typu phpBB) są opcje obserwowania wątku.

Wiadomo, robienie tego jak na Fb byłoby pewnie karkołomne. Z kolei obarczenie tym Hermesa szybko by go zap­chało. Wszystko zależy od tego, czy jest w miarę łatwo zrobić osobny folder/zakładkę na powiadomienia w Her­mesie.

Nemomon PW
13 września 2016, 19:59
Nie zagłosowałem w ankiecie, bowiem zadaje dwa pytania, a ja mam dwie różne odpowiedzi na każde z nich.

Jeśli chodzi o kasowanie postów, to miło by było wiedzieć, kto je skasował, a przede wszystkim DLACZEGO. I miło by było, ażeby taką informację się otrzymywało oraz ażeby Strażnik odpowiadał za swoje głupoty, które napisze w wyjaśnieniu. Ponadto, w takim automatycznym Hermesie powinna się znajdować kopia skasowanej wiadomości, ażebym mógł dochodzić swych praw w Sądzie, jeżeli uważam, iż mój post został skasowany niesłusznie (znaczy, otrzymane wyjaśnienie nie pokrywa się z treścią mojego postu).

Co do modnotek, to nie wiem, nie mam zdania. To jest obowiązkiem Strażnika dać mi znać o tym, iż edytował mi mojego posta. Nie jest moim obowiązkiem śledzić wszystkie moje posty i sprawdzać, czy nie zostały one zmienione przez Strażnika. Niby może to być automatyczne, obawiam się jednak, iż w przypadku różnego rodzaju editing whores u niektórych Hermesy mogą nie wytrzymywać natężenia nowych wiadomości...

Od siebie dodam, iż bardzo podoba mi się to spamowanie tematami. Najgorszy koszmar Qui właśnie się ziścił. A mógł zostawić jak było i byłoby dobrze. W niezmienionej formie Przeklęta Machina działała przez ponad 10 lat i działała sprawnie. A tu któregoś dnia Łasic wstał lewą łapą i doszedł do wniosku, że chce coś zmienić w swoim życiu. I nie miał na myśli zapuszczenia dredów...

Nicolai PW
13 września 2016, 20:11
Nemo:
Jeśli chodzi o kasowanie postów, to miło by było wiedzieć, kto je skasował, a przede wszystkim DLACZEGO. I miło by było, ażeby taką informację się otrzymywało oraz, ażeby Strażnik odpowiadał za swoje głupoty, które napisze w wyjaśnieniu.
Tak, też chcę informacji o tym kto usunął, nie napisałem o tym w pierwszym poście, bo liczyłem na to, że każdy się domyśli. Natomiast nie jestem przekonany do pisemnych wyjaśnień. Jako Strażnik zdradzę Tobie, że zdarzają się takie przypadki, że posty trzeba usuwać wręcz hurtowo... i najlepsze jest w tym to, że nie jest to wcale rzadkie zjawisko. No i wyobraź sobie, że przy każdym poście musiałbyś pastować "spam", przecież to mija się z celem... zamiast posprzątać temat w pół minuty będziesz musiał poświęcić kwadrans, by każdy przypadek opisać z osobna kiedy 99% przypadków jest oczywista. Widzę tutaj dwa rozwiązania:
1) Wysyłać tylko informację o tym kto wyrzucił, a reszta w razie wątpliwości do przedyskutowania drogą prywatną.
2) Strażnik wybiera powód z rozwijanej listy (coś jak zakopywanie na Wypoku).
Nemo:
Co do modnotek, to nie wiem, nie mam zdania. To jest obowiązkiem Strażnika dać mi znać o tym, iż edytował mi mojego posta. Nie jest moim obowiązkiem śledzić wszystkie moje posty i sprawdzać, czy nie zostały one zmienione przez Strażnika.
"Tyle lat strażnikować w nieświadomości" ~ praktycznie każdy Grotowicz z uprawnieniami do modnotek
Ale nadal... jeśli uważasz powiadamianie o modnotkach za obowiązek to tym bardziej jestem za rozwiązaniem systemowym, bo zamiast kazać Strażnikowi odpalać Hermesa, by napisać "hej, dopisałem Ci modnotkę do postu, w którym szkalujesz Fortecę" kiedy można załatwić to automatem.
Nemo:
Od siebie dodam, iż bardzo podoba mi się to spamowanie tematami. Najgorszy koszmar Qui właśnie się ziścił. A mógł zostawić jak było i byłoby dobrze.
Czy ja wiem? Tak jest czytelniej... w starych, dobrych czasach jeden akapit był o justowaniu, jeden o braku kluczy wiolinowych w kodowaniu, a trzeci o Snickersach. I czy koszmar? Chwilowe poruszenie spowodowane reorganizacją :P

Nemomon PW
13 września 2016, 20:26
Strażnik zawsze może skopiować sobie "Spam" i Ctrl+V go ;). A jeżeli mu się nie chce, to jeszcze lepszym rozwiązaniem jest wydzielanie postów do nowego tematu.

Być może nie jest jeszcze za późno, ażeby utworzyć kolejny stoliczek, który de facto funkcjonowałby jako kosz. Ja oczywiście rozumiem, iż wiele z osób powie "Nie" lub krzyknie "Veto!" temu pomysłowi, zanim w ogóle go jeszcze odpowiednio przemyśli, ale jeśli by przemyśleć ten wariant na trzeźwo, to być może więcej będzie zysku z takiego kosza niźli z jego funkcjonowania strat. Jedynie część z osób musiałaby zmienić swoje przyzwyczajenia, a być może także i lekko światopogląd.

O tym obowiązku napisałem tylko tak, ażeby się nie okazało za godzinę, iż to MOIM obowiązkiem jest śledzić wszystkie moje posty, by sprawdzić, czy ktoś czegoś mi w nich nie dopisał i nie nakazał czegoś poprawić. Problem z władzą jest zawsze taki, iż władza uważa siebie za nieomylną, więc taki scenariusz, iż to ja mam śledzić notki, jest wysoce prawdopodobny. Oczywiście chodzi tutaj o to, iż jeżeli Strażnik nakazuje mi coś poprawić, to powinien się do mnie z tym na Hermesa zgłosić, a nie pisać w jakieś byle modnotce. Nie wspominając, iż takie wypominanie rzeczy w modnotce niejako jest krzywdzące wobec użytkowników. Wszelkie techniczne sprawy winny być wyjaśniane prywatnie, a nie w komentarzach, które mogą łatwo zostać pominięte.

Może i jest czytelniej, ale mimo wszystko, gdyby system sprawował się źle, to już dawno temu zostałby zmieniony. Skoro tak się nie stało, to znaczy że jednak sprawował się dobrze i tak naprawdę nie było potrzeby zmiany. Parafrazując Ciebie, mógłbym napisać, iż klucze wiolinowe i Snickersy by tak samo szybko zostały zapomniane, jako zostały napisane ;).

Nicolai PW
13 września 2016, 20:31
Nemo:
a oczywiście rozumiem, iż wiele z osób powie "Nie" lub krzyknie "Veto!" temu pomysłowi, zanim w ogóle go jeszcze odpowiednio przemyśli, ale jeśli by przemyśleć ten wariant na trzeźwo, to być może więcej będzie zysku z takiego kosza niźli z jego funkcjonowania strat.
Przemyślałem... nie widzę w tym najmniejszego sensu. Po co trzymać bezsensowne posty w oderwaniu od kontekstu, co sprawia, że będą mieć jeszcze mniej sensu. Wyobraź sobie, że dziesięć postów z rzędu to będzie Kastore'owe "Tarnoob, zjedz Snickersa", komu ma to służyć?

Qui PW
13 września 2016, 20:33
Chciałbym przypomnieć, że niedawno była dyskusja na ten temat, którą sam Smoczy Władca zakończył stwierdzeniem:

Acid:
Podsumowując, polemizuję z polemiką jakoby ten pomysł był głupi. Bo jest głupi i powiem to jasno - nie zgadzam się na jego wprowadzenie.

Dyskusja zaczyna się gdzieś tutaj.

Więc póki nie zmieni zdania, tematu nie ma.

Nemomon PW
13 września 2016, 20:45
Nicolai:
Po co trzymać bezsensowne posty w oderwaniu od kontekstu, co sprawia, że będą mieć jeszcze mniej sensu. Wyobraź sobie, że dziesięć postów z rzędu to będzie Kastore'owe "Tarnoob, zjedz Snickersa", komu ma to służyć?

Mój skasowany przez najprawdopodobniej Qui post w temacie edycji nazwy wątku wcale nie był o Snickersie, tylko o tym, iż nie mam zdania na temat edycji nazw tematów. Nie był też spamem, a jednak został skasowany. Oczywiście rozumiem, iż (najprawdopodobniej) Qui mógł się z nim nie zgadzać i dlatego go skasował, niemniej uważam, iż takie posty winny być przeniesione właśnie do Kosza, a nie całkowicie skasowane, bowiem jednak jakiś merytoryczny przekaz miały.

Rzecz jasna nikt nie każe nikomu czytać postów z Kosza, aczkolwiek one zawsze tam będą, choćby po to, bym mógł je skopiować, gdy nadejdzie taka potrzeba. A 10 postów o Snickersie mogą tam być, Kosz nie jest do czytania, tylko do trzymania niepotrzebnych już wiadomości. Jakie by one nie były. A poza tem nie ma odgórnie ograniczonego miejsca, więc nie ma znaczenia ile postów o Snickersie tam będzie. A przypuszczam, że w końcu i Kastorowi znudzi się pisać wciąż tej jeden i ten sam post o Snickersie, więc prędzej czy później Kosz będzie zapełniany innymi wiadomościami ;).

glokku PW
14 września 2016, 12:25
Do powiadomień dodałbym wszelkie interakcje z użytkownikiem. Kiedyś miałem taką sytuację że usunięto mi awatar. Nawet nie wiedziałem że mi usunięto, inny użytkownik mnie o tym dopiero powiadomił. Nie miałem wtedy żadnej informacji kto i dlaczego go usunął mogłem się tylko domyślać. Napisałem prywatną wiadomość do Acida, a on mi odpisał że też nie wie kto i dlaczego może się tylko domyślać.

Darth Ponda PW
14 września 2016, 19:26
@up
Święta racja. Niedawno zmieniłem avka na tego z JB i o jego podmianie na martwą łasicę dowiedziałem się przypadkiem. Starożytni i Strażnicy są bardzo zaangażowani w moderowanie forum, niestety użytkownicy rzadko mają okazję dowiedzieć się o zmianie ich posta, avatara, notce itp.

Asderuki PW
4 października 2016, 13:45
W sumie też miałam sytuację, w której moje posty zostały usunięte i nic o tym nie wiedziałam. Dopiero za drugim razem dostałam info, że w zasadzie spamuje i ogólne ostrzeżenie bo zła jestem (przyznaję się do niewiedzy iż tak to było odbierane). Gdybym za pierwszym razem dostała powiadomienie i dlaczego zostało usunięte nie powtarzała bym błędu. Forum przeglądam zazwyczaj od ostatniego postu jaki czytałam i nawet nie wiem, czy którykolwiek mój kiedykolwiek dostał modnotkę. Jakakolwiek forma poinformowania, chociażby i na zasadzie "ping" coś się stało była by miła. Ewentualnie aby zwyczajnie wyświetlało się to co zmieniła zrobiła modnotka. Automat kiedy zostanie edytowane zwyczajnie wysyłający treść edycji.

Alistair PW
4 października 2016, 19:35
Skoro już ktoś wywala czyjeś posty lub dodaje jakąś informację, to wręcz obowiązkowo powinna być o tym jakaś informacja dla osoby zainteresowanej. Nie każdy musi czytać swoje ostatnie posty.

Qui PW
7 października 2016, 16:07
Acid swój sprzeciw wycofał, więc system powiadomień powstanie.
temat: [forum] System powiadomień

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel