Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: [forum] Edycja nazwy wątku
komnata: Przeklęta Machina

Tarnoob PW
13 września 2016, 18:32
Jak w temacie. Pewnie wielu od lat brakuje tej opcji.

Rozumiem, że taka opcja potrafi być nadużywana i prowadzić do nieporozumień. Pamiętam hecę z gostfangami w JB. W trakcie dyskusji autor (OP) zmienił nazwę razem z pierwszym postem i wyglądało to tak, jakby wszyscy od początku się nabijali.

Dlatego można by dać tę opcję tylko akolitom. Jeżeli ktoś jest na tyle zaufany, żeby być organem doradczym Gro­ty, to jest też zaufany na tyle, żeby mógł edytować nazwy swoich wątków. Roboty też nie powinno być za dużo, sko­ro akolita to ranga wklepana w system.

(Tak, naszło mnie dlatego, że chciałbym poprawić literówki w swoich wątkach). :‑P

QuiQuiAnkieta usunięta, uważam że jest tu zbędna. Ostateczna decyzja i tak należy do Acida.

Kammer PW
13 września 2016, 18:37
Nie, Akolitom nie są potrzebne takie uprawnienia - niech piszą do Strażników, którzy zarządzają odpowiednimi stolikami. Bo od tego są Strażnicy - od edytowania tematów i postów.

Tarnoob PW
13 września 2016, 19:56
Za zawracanie głowy Strażnikom o myślnik mogę dostać najwyżej snickersa.

Nicolai PW
13 września 2016, 19:59
Tarnoob:
Za zawracanie głowy Strażnikom o myślnik mogę dostać najwyżej snickersa.
I słusznie... życie jest zbyt krótkie, by poprawiać myślniki w internetowym portalu o strategiach turowych :P

MCaleb PW
13 września 2016, 20:09
Nie.

Nazwa tematu jest jego tytułem i tylko po nim rozpoznajemy, czy już go czytaliśmy w całości.
Możliwość edycji nazwy tematu można bardzo łatwo nadużyć, wprowadzając chaos i zamieszanie.
Z jakiegoś powodu tylko Strażnicy danego stolika mają prawo edycji tytułu i zakończmy na tym.

Nicolai PW
13 września 2016, 20:20
MCaleb:
Z jakiegoś powodu tylko Strażnicy danego stolika mają prawo edycji tytułu i zakończmy na tym.
Wynika to ze słusznego założenia, że Strażnik zedytuje nazwę tematu tylko jeśli naprawdę zachodzi taka potrzeba i dokona tego w sposób widoczny dla wszystkich. Przy dawaniu takich przywilejów użytkownikowi nie daje nam takiej pewności. Jeden będzie chodzić o głupi przecinek, a innemu o coś więcej i potem ludzie nie będą mogli znaleźć danego tematu, bo ktoś przemeblował jego nazwę... albo w skrajnych przypadkach może się okazać, że jakiś dowcipny Grotowicz przerobi na coś wulgarnego i będzie to wisieć aż ktoś się pokapuje (chyba wszyscy rozumieją do kogo tutaj stosuję aluzje ;)). Tytuł tematu to jak tytuł książki... "Pięśćdziesiąt twarzy Greya" to ułomny przekład, ale musi już tak zostać, bo tak się przyjęło, z tych samych powodów wolę uniknąć sytuacji kiedy "Uśmiechnij się!" zmienia się w "Humor grotowy" czy coś...

Nemomon PW
13 września 2016, 20:37
Mój post, który jak najbardziej był na temat, został skasowany.


Jednakże chciałbym dorzucić coś jeszcze. Równie dobrze każdy użytkownik mógłby mieć możliwość edytowania swoich tematów. Piszecie, iż nagle stanie się wielki burdel, a niebo nam na głowę spadnie. A czy będzie tak naprawdę? Czy faktycznie nagle wszystkie tematy będą po 50 razy na minutę zmieniane? Wątpię...

Z własnego doświadczenia wiem, iż jak już ktoś chce zmienić nazwę tematu, to nie z powodu widzimisię, tylko dlatego, że ma konkretny powód. Na przykład dodał coś do postu i chce w nazwie tematu o tym wspomnieć. Generalnie jednak użytkownicy nie zmieniają nazw tematów. Na moim forum, a ono też już istnieje od ponad 13 lat, ten problem nie występuje. Ludzie mogą edytować swoje tematy kiedy chcą, a jakoś nie zauważyłem, ażeby nawet 1 temat na rok został edytowany... Przypuszczam, iż w Grocie będzie identycznie.

Gdyby, jakimś niewyjaśnionym cudem, ktoś tak mocno zmienił nazwę tematu, że nie udałoby się jego znaleźć ORAZ ktoś byłby tak bardzo zdeterminowany, ażeby w tym temacie jednak coś napisać, to zawsze mamy po pierwsze szukajkę, a po drugie w profilu użytkownika link do wszystkich jego postów. Zawsze tam możemy dany temat znaleźć bez względu na to, jak jego tytuł został zmieniony.

tl;dr Nie róbcie ze zmiany nazwy tematu jakiegoś wielkiego przywileju, bo tak naprawdę nim nie jest.

Tarnoob PW
13 września 2016, 21:58
Nemo ma rację. Inne fora chyba jakoś sobie radzą z tą opcją.

Grota jest trochę jak ludzie z Bhutanu w Himalajach, którzy wahają się z wprowadzeniem prądu lub telewizji, czy aby na pewno to dobre.

Cały czas pytam o uprawnienie tylko dla akolitów, którzy przecież są zaufanymi ludźmi.

Andruids PW
13 września 2016, 22:07
Mimo iż kuszącym byłoby coś dostać... spasuję. To rzeczywiście mogłoby spowodować zbyt duży chaos i nie byłbym taki skory do obdarzania bezgranicznym zaufaniem grupy Akolitów. Mimo iż należę to tego zacnego grona, daleko mi do świętości i podejrzewam, że wielu innym również. Dwóm Akolitom już odbiło i wylecieli.

Qui PW
8 października 2016, 22:53
Wraz z Acidem stwierdziliśmy, że nie ma potrzeby zmiany uprawnień w tym zakresie.
temat: [forum] Edycja nazwy wątku

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel