Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Ogłoszenie: RESTRUKTURYZACJA
komnata: Przeklęta Machina

Qui PW
12 września 2016, 15:44
W związku z coraz większym chaosem panoszącym się w tematach "ogólnych" w tej komnacie, zarządzona zostaje restrukturyzacja. Tematy "ogólne" zostaną wkrótce zamknięte (tam, gdzie obecnie jest aktywna dyskusja, zaczekam aż się skończy). Nowe zasady co do zgłaszania propozycji i błędów znajdują się w temacie obok. Ten temat natomiast ulegnie autodestrukcji gdy przestanie być potrzebny.

Jeżeli dyskusja na jakiś temat została rozpoczęta w którymś z tematów ogólnych, ale nie doczekała się zakończenia, można rozpocząć ją na nowo wedle nowych wytycznych.

Kastore PW
12 września 2016, 16:05
Jakim chaosem? o_0
Raptem trzy tematy są tu w miarę aktywne.

Qui PW
12 września 2016, 16:13
Tak, a w tych trzech tematach prowadzone są (a raczej były :P) dyskusje na najróżniejsze tematy. Czasami na kilka jednocześnie. Spróbuj coś w tym potem znaleźć, zwłaszcza jako nowy użytkownik. Nie mówiąc o tym, że osobiście dokładałeś tam takie wiele wnoszące "perełki" jak np. ten post, albo ten, żeby daleko nie szukać.

Tarnoob PW
12 września 2016, 16:44
Spoko. Czy stare tematy będą otagowane, a długi stary wątek podzielony? To by jeszcze bardziej poprawiło czy­tel­ność i pomogło sprawdzić, czy jakiejś propozycji już nie było.

Kastore PW
12 września 2016, 16:52
Qui:
Tak, a w tych trzech tematach prowadzone są (a raczej były :P) dyskusje na najróżniejsze tematy.
OK, ale co ma do rzeczy? Po co zamykać wszystkie inne tematy?
Qui:
Czasami na kilka jednocześnie. Spróbuj coś w tym potem znaleźć, zwłaszcza jako nowy użytkownik.
A to już jest jakiś bełkot, albo traktowanie nowych użytkowników jako kompletnych idiotów, którzy, no nie wiem, nie potrafią czytać, czy nie ogarniają kolejności postów, już pomijając fakt, że same tematy są dosyć jednoznaczne.
Qui:
Nie mówiąc o tym, że osobiście dokładałeś tam takie wiele wnoszące "perełki" jak np. ten post, albo ten, żeby daleko nie szukać.
Abstrahując od treści merytorycznej tych postów, są to wypowiedzi stanowiące ciąg przyczynowo-skutkowy, w tym przypadku głupia odpowiedź na głupie pytanie.

Qui PW
12 września 2016, 16:55
Tarnoob:
Spoko. Czy stare tematy będą otagowane, a długi stary wątek podzielony? To by jeszcze bardziej poprawiło czytelność i pomogło sprawdzić, czy jakiejś propozycji już nie było.

Nie przewiduję takich działań. Starsze tematy jak dla mnie mają jedynie charakter "archiwalny" i zostaną tak jak są. Natomiast na tematy zbiorcze chciałbym opuścić zasłonę milczenia :P gdyż wydzielanie z tego czegokolwiek wydaje się zbyt pracochłonne w porównaniu do uzyskanych efektów. Nie mówiąc o tym, ile postów by było do eksterminacji...

Natomiast, jak już wspomniałem, jeśli bardzo chcesz kontynuować dyskusję z któregoś zamkniętego tematu zbiorczego, możesz założyć nowy temat wg nowych wytycznych. Tak samo nie oczekuję ani nie wymagam od nikogo przeglądania tych tematów zanim założą własny.

Kastore PW
12 września 2016, 16:59
Zamiast spamu w tematach ma być spam tematami? :P

Nemomon PW
12 września 2016, 17:10
Qui:
takie wiele wnoszące "perełki" jak np. ten post,

Akurat ten post jak najbardziej na temat i jak najbardziej zasadny, i sam się pod nim podpisują swoimi wszystkimi pięcioma łapami. De facto Kastorowi winno się wódki dać, bo dobrze gada ;).

Demorator PW
12 września 2016, 17:13
Czy tematy z rozpatrzonymi błędami/propozycjami będą usuwane lub zamykane? Jeżeli nie to rzeczywiście może, dość szybko, zrobić się bałagan.

QuiQui
Cytat:
Gdy osoba odpowiedzialna za daną część Groty podejmie decyzję w sprawie danej propozycji lub błędu, temat zostanie zamknięty.

Qui PW
12 września 2016, 17:19
Kastore:
OK, ale co ma do rzeczy? Po co zamykać wszystkie inne tematy?

Po to, żeby ludzie w nich nie pisali? :P Na tym polega restrukturyzacja. Nowe tematy mają mieć nową strukturę, więc zamykamy stare, które tej struktury nie mają.

Kastore:
A to już jest jakiś bełkot, albo traktowanie nowych użytkowników jako kompletnych idiotów, którzy, no nie wiem, nie potrafią czytać, czy nie ogarniają kolejności postów, już pomijając fakt, że same tematy są dosyć jednoznaczne.

Nie, wspomniane tematy absolutnie nie są jednoznaczne. Do "Propozycji zmian na forum" można wrzucić wszystko, od propozycji zmiany loga, aż do propozycji migracji całego forum na inne oprogramowanie, przez wszystko pomiędzy. Zresztą możesz sobie przejrzeć temat żeby zobaczyć, co tam lądowało.

Natomiast zmiany nie mają na celu traktowania użytkowników "jako kompletnych idiotów" i przykro mi, jeśli tak je odebrałeś. Wręcz przeciwnie, mają na celu ułatwienie życia użytkownikom, którzy przeglądając komnatę będą mogli zdecydować, która dyskusja ich interesuje, zamiast przekopywać się przez ogromne tematy pełne rozmaitości.

Kastore:
Abstrahując od treści merytorycznej tych postów, są to wypowiedzi stanowiące ciąg przyczynowo-skutkowy, w tym przypadku głupia odpowiedź na głupie pytanie.

Od tej pory ciąg przyczynowo-skutkowy w przypadku głupich odpowiedzi będzie kończył się ich usunięciem. Głupich pytań być może też, ale niekoniecznie. Zależy jak bardzo głupich.

Kastore:
Zamiast spamu w tematach ma być spam tematami? :P

A więc jednak przyznajesz, że tam jest spam? :P Ale tak, w bardzo dużym uproszczeniu można to tak ująć.

Turtle PW
12 września 2016, 18:08
@Up Idąc tym tropem są 3 tematy w których panuje bajzel, a Ty (jak powiedział Kastore) sugerujesz założenie nowych tematów z których zrobi się kogel-mogel i bum kolejna restrukturyzacja.

Drwal PW
12 września 2016, 18:19
Nie sądziłem, że Łasic może wymyślić coś tak głupiego. Teraz to będzie bajzel, ale jak to mówią - jego piaskownica, jego zabawki. :P

Fandor PW
15 września 2016, 18:52
Nie oceniałem do tej pory pomysłu, jednakże widzę że rozpoczął się problem o którym wspominano wyżej, mianowicie jest swego rodzaju spam tematami z Przeklętej Machiny, i przyznaję że przez ilość tematów nie chce mi się do nich zaglądać, a ponadto na bocznym pasku przeszkadzają w przeglądaniu innych tematów. Nie chcę nalegać na powrót do poprzedniego rozwiązania, ale byłby zobowiązany za możliwość wyłączenia obserwacji Przeklętej Machiny, tak jak można to zrobić z Wymiarem Między Wymiarami.

Qui PW
16 września 2016, 15:36
Trudno mi się zgodzić z tezą spamu tematami. Od momentu ogłoszenia zmian powstały "aż" cztery (plus 2 "ogłoszeniowe"), a pewnego rodzaju wzmożony ruch jest najprawdopodobniej skutkiem wspomnianych zmian. Bardzo wątpię, aby takie natężenie ruchu się utrzymało, a z pewnością nie będę wyciągał pochopnych wniosków na podstawie danych z 3 dni.

Co do sugestii - owszem, zaraz po ogłoszeniu nastąpił duży skok aktywności, więc tematy z Machiny mogły być nadreprezentowane. Natomiast w chwili obecnej na pierwszej stronie tematów w okienku na głównej nie ma żadnego tematu z Machiny, na stronie drugiej są całe dwa (w tym ten, który właśnie "podbiłeś" swoim postem, a ja wysyłając odpowiedź "podbiję" go ponownie, więc bym go nawet nie liczył). Uważam, że problemu nie ma. Jeśli jednak aktywność Machiny wzrośnie na tyle, że tutejsze tematy będą stale nadreprezentowane, z pewnością rozważymy możliwość ich wykluczenia.

Fandor PW
16 września 2016, 17:49
No cóż, muszę przyznać rację, że tematy już zniknęły z pierwszych stron, i na chwilę obecną nie ma takiej potrzeby, ale liczę że jeżeli zajdzie potrzeba zmianę będzie można szybko wprowadzić, jeżeli do tego dojdzie na pewno się przypomnę. ;)
temat: Ogłoszenie: RESTRUKTURYZACJA

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel