Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Propozycje zmian w Grocie
komnata: Przeklęta Machina
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15

Tarnoob PW
26 sierpnia 2016, 14:13
Justowanie ma sens, jeśli jest też automatyczne dzielenie wyrazów. Word, Writer, LaTeX itp. to zapewniają. Nie wiem, czy są do tego jakieś javascripty, makra albo odpowiednie opcje HTML5 i CSS3 (znalazłem tylko to). Jeśli to się da zrobić, to popieram gorąco.

Jeśli tego nie ma albo Acid lub Qui nie chcą wprowadzić, to justowanie może się właśnie skończyć potworkami.

Nicolai PW
26 sierpnia 2016, 14:21
@Tarnoob: Justowanie można osiągnąć jednym wpisem w CSS jest niemożliwe do realizacji, musi zostać tak jak jest :P

Tarnoob PW
27 sierpnia 2016, 11:31
Popieram za to justowanie na forum. Tu nie ma za często grafik, a teksty bywają dłuższe, jak w komnatach.

Gnom PW
27 sierpnia 2016, 12:08
Dlaczego nie powinno się justować tekstu w sieci. Do tego stosuje się większość profesjonalnie projektowanych stron internetowych (w tym giganci jak Gazeta.pl, Onet.pl, Interia.pl, itd). Wyjustowany tekst w przeglądarce czyta się po prostu gorzej.

Tarnoob PW
6 września 2016, 20:38
Ok, justowanie nie, to chociaż może dzielenie wyrazów, jeśli jest możliwe – w niusach i na forum.

Irhak PW
6 września 2016, 21:16
Automatyczne dzielenie? Nie zawsze wygląda dobrze.
Manualne? Tylko jeśli pole edycyjne edycji posta będzie miało na sztywno ustawiony ten sam rozmiar i marginesy co komórka tabeli z tekstem posta.

Nicolai PW
6 września 2016, 21:39
Tarnie... ale po co?

Garett PW
7 września 2016, 11:21
Tarnoob...

Kammer PW
7 września 2016, 11:35
Mi tam dzielenie wyrazów zawsze wygląda jakoś tak... nieestetycznie.
Iii... po co nam na forum o (Xo)M&M takie bajery? Ktokolwiek zwraca na to uwagę?

Aczkolwiek, przyznam, akurat sam myślałem już kilka razy o tym justowaniu.

Tarnoob PW
11 września 2016, 19:59
Przydałby się skrót klawiaturowy do wysyłania postu – ew. opcja do zaznaczenia „enter wysyła, shift+enter łamie linię”.

Kastore PW
11 września 2016, 20:00
Tarnoob, ogarnij się. :/

Ursus PW
11 września 2016, 20:03
Dlaczego każdy pomysł i propozycję ze strony Tarnooba negujecie tekstem "Ogarnij się" albo "zjedz snickersa"? Przecież o to chyba chodzi w tym temacie, żeby składać propozycje.

Kastore PW
11 września 2016, 20:07
Ursus, domyśl się. :*

Tarnoob PW
11 września 2016, 20:25
Tak, bo akurat wysyłanie wiadomości enterem, najlepiej opcjonalne, jest standardem.

Wiadomo, że na tym silniku forum nie doczekamy się szybkich odpowiedzi, tj. formularzy pojawiających się bez prze­kierowania. Mimo to odpowiedzi można by chociaż trochę przyspieszyć.

Kammer PW
11 września 2016, 20:31
Za dużo roboty, za mało zysku.
Na forum wypowiedzi (co nawet punktuje Konstytucja) winny być dłuższe niż jedno zdanie. Czymże jest czas potrzebny na przesunięcie myszki i kliknięcie w ten piękny przycisk wobec czasu potrzebnego na napisanie kilkuzdaniowej wypowiedzi?

Jak chcesz szybkich odpowiedzi wysyłanych enterem - zapraszam na Czat.

Tarnoob PW
11 września 2016, 20:45
To związane akurat z tym, że ostatnio intensywnie edytuję swoje stare posty i to irytujące korzystać z myszki tylko po to, żeby wcisnąć ten guzik.

Kammer PW
11 września 2016, 20:48
Ale... po co edytujesz? O.o

Tarnoob PW
11 września 2016, 20:54
Poprawiam ortografię i typografię. Wtyczka ‘Instant Smart Quotes’ ma aktualizację na Chrome i dużo wygodniej, w dużej mierze automatycznie poprawia się cudzysłowy, myślniki i wielokropki (bez altkodów). Nękam jeszcze au­tora o twarde spacje. Tak, wiem, jestem zboczony – prawie nikt tego nie będzie czytał. To tylko moje ćwiczenie re­dakcyjne i prokrastynacja.

Nicolai PW
11 września 2016, 20:57
Ursus:
Dlaczego każdy pomysł i propozycję ze strony Tarnooba negujecie tekstem "Ogarnij się" albo "zjedz snickersa"? Przecież o to chyba chodzi w tym temacie, żeby składać propozycje.
Bo wszystkie jego propozycje to zamaskowane "poświęćcie swój czas, by wprowadzić nową funkcjonalność, której jedynym celem jest zaspokojenie pedantyzmu jednej osoby". Spójrzmy na ostatnie sugestie:
1. Dajcie justowanie tekstów = właśnie zainteresowało mnie składowanie tekstów.
2. Zmieńcie kodowanie = poznałem magiczny świat UTF-8 i jest mi bardzo przykro, że nie mogę używać na forum półpauz i ćwierćnut.
3. Wymyślcie skrót klawiszowy dla wysyłania postu = mój pedantyzm wkroczył na poziom hurtowego poprawiania starych postów.
Także to nie są realne potrzeby, a fanaberie... jak wymyśli coś pożytecznego to przemyślimy i obszernie wytłumaczymy mu czemu tego nie dostanie wtedy się zobaczy :D

Acid Dragon PW
11 września 2016, 21:25
Tarnoob:
Tak, bo akurat wysyłanie wiadomości enterem, najlepiej opcjonalne, jest standardem.

To jest absolutnie nieprawda.
Standardem w pisaniu jakichkolwiek tekstów zabierających więcej niż jedną linię jest pozostawienie klawisza "enter" do przechodzenia do nowej linii, a nie wysyłania tekstu i nie wiem skąd sobie wymyśliłeś, że jest inaczej.

Wysyłanie postów "enterem" byłoby błędem i nigdy nie zostanie wprowadzone. Natomiast istnieje możliwość wprowadzenia zapisywania postu przez skrót klawiaturowy. System CMS do zapisania edytowanej strony używa "Ctrl+S".
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15
temat: Propozycje zmian w Grocie

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel