Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [mod] Alternative Creatures mod
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 21 - 22 - 23 ... 27 - 28 - 29

Nitj'sefni PW
7 września 2016, 22:08
Przydałoby się też usunąć jeden róg.

Belegor PW
7 września 2016, 23:34
Jak dla mnie ten dziki zębacz wygląda wspaniale. Sam raz aby być alternatywą dla bazyliszka. pytanie czy to ma być podstawa, czy ulepszenie. Będzie sam zębacz jeszcze, czy jakiś np: zębacz królewski lub oswojony?

Kurek PW
8 września 2016, 00:04
Tego już znacie z H6 i M&MHO. On ma tekstury z H6, trochę je tylko poprawiłem, ale jest to w 99% ta sama tekstura.
Opis:
Thunderbird:
The Spirit world is divided into Elemental realms, each harbouring its own varieties of spirits and elementals, the mightiest of which are the Dragons themselves. The Thunderbird, known as a thunder Rokh in the libraries of the Seven Cities, is one of the greater spirits of the Air. When bound to the material plane, the Thunderbird causes storms and hurricanes with each flap of its mighty wings. Most of the time, they are summoned by a Wizard or a priest of Ylath through complex rituals, but sometimes a Rokh egg spontaneously appears at the place where a thunderbolt hits the ground. Orcs of the Pao Islands speak of a powerful spirit they call the Thunderbird, an avatar of Father Sky. According to them, the Thunderbird dwells only on lonely stone peaks, surrounded eternally by storm clouds.







Ten jest nowy. Fabularnie Ptak Gromu i Rokh to ta sama jednostka, ale ja rozpisałem to tak:
ROKH:
There are many magic beasts all over Ashan. Gigantic birds of prey, known as a Rokh, is one of the biggest non-spiritual birds known on Ashan. They are big birds of prey, that were magically enlarged and blessed with air magic by Ylath in ancient era, which associated them spiritually with the element of air. Rokhs are able to summon magical winds to stun their enemies during their attack, or even hurricanes to mess up the entire battleground.







A tutaj jest opis dino-tricerato-nosorożco-pancerniko-tygrysa
Frenzied Gnasher:
The Frenzied Gnashers are massive and powerful beasts that are immune to magic. They were created in the Mythic Age in unknown magical circumstances. It has been said, that these giant rhino-looking lizards have been wiped out by powerful wizards many centuries ago, but apparently it happened to be a not true. A few have been captured on northern parts of sahaar and trained just enough to be useful in battle, but turned loose there is no stopping it.

Grafiki Zębacza do Heropedii jeszcze nie mam.


Rabican PW
8 września 2016, 00:21
Skąd pomysł na pisownię "rokh"?

Kurek PW
8 września 2016, 03:19
@UP
Z opisu Ptaka Gromu w H6 i Homm onlime.

Rahbar PW
8 września 2016, 06:56
Czy z modelu ptaka gromu można zrobić smoka wiatru?

Ursus PW
8 września 2016, 09:10
Bardziej bym widział złotego smoka jako smoka wiatru.

Rahbar PW
8 września 2016, 09:46
Tylko ze złotego smoka skrzydła się nie nadają. Najlepiej jakby połączyć skrzydła ptaka gromu i resztę ze złotego smoka

Pointer PW
8 września 2016, 10:29
Cytat:
Berserk dostanie nową ikonę jak go naprawię, bo na razie ta zdolność zawiesza grę.

Moje przypuszczenie jest takie: skoro umiejętność Berserk wymusza na graczu atak lub ruch, a jednostka nie może czekać, to zakładam, że nie może się też bronić. Jak rozumiem, jednostka jest jednak sterowana przez gracza, a nie porusza się automatycznie jak Berserkerzy z H4. Co za tym idzie gracz czasem zastanawia się co zrobić. Przy ustawionym limicie czasu na ruch jednostki w bitwie, jeśli gracz nie zdąży wykonać ruchu, to oddział automatycznie przechodzi w stan obrony. Tym samym w przypadku tej zdolności pojawia się sprzeczna informacja: nie może się bronić, ale każda jednostka musi móc się bronić. Czysto logicznie rzecz biorąc gra powinna się crashować dopiero przy grze na czas, ale kto wie, może to siedzi gdzieś głębiej w kodzie i od razu się sypie jak jednostka nie może się bronić...

Może lepiej byłoby na stałe dać mu po prostu czar Amok, żeby sam się poruszał wzorem berserkerów z h4 lub też po prostu uniemożliwić mu jedynie czekanie, ale obronę zostawić dostępną?

Kurek PW
8 września 2016, 14:18
@Pointer

Zamiast Czekania i Obrony dałem mu pominięcie ruchu, jak mogą to robić machiny wojenne. Czar "Amok" w H7 działa tak, żę atakuje tylko przyległą jednostkę, więc ta opcja odpada.

dvoytek PW
13 września 2016, 23:35
Pantera Bojowa.




Model pancerza pożyczyłem z M&M X, statystyk jeszcze nie wymysliłem. Ze względu na wygląd zbroi pantera musiałaby być alternatywą w armii Twierdzy.

Acid Dragon PW
13 września 2016, 23:46
Zajefajna.

Będziemy przejmować się, że to będzie już piąty kociak z tą animacją?

dvoytek PW
13 września 2016, 23:54
Myślałem o tej panterze jako ulepszeniu Pantery Cienia, a ona i tak już jest w modzie, tylko że w Lochu. Mamy tam jako formę podstawową Panterę Jaskiniową, ale to jednak tylko przekolorowanie, więc sądzę, że pancerz dołożony do modelu się bardziej nadaje.
Loch na tym nie powinien bardzo ucierpieć, bo i tak już ma Bezimiennego i Mantykorę.

Andruids PW
13 września 2016, 23:58
Kociak śliczny, a zastąpienie go Mantikorą w Lochu brzmi bardzo sensownie.

Kurek PW
14 września 2016, 00:40
Jak ją zrobiłeś? Skąd model? Z MMX? Jak go wyciągnąłeś?

dvoytek PW
14 września 2016, 01:03
Model zbroi pantery z M&M X, tak jak wspominałem. Wyciągnąłem przy pomocy programu disunity w wersji 0.3.4.
Wypakowałem wszystkie modele i tekstury jednostek i NPCów. Z dźwiękami też nie powinno być problemu.
Modele nie mają szkieletu ani animacji, ale przynajmniej są w domyślnej pozycji i mają informacje odnośnie mapowania tekstur.

Co do samej pantery, to dopasowałem elementy zbroi do jej modelu. Potem było trochę poprawiania wag kości, bo niektóre fragmenty hełmu przypisywały się np. do ucha i dziwnie się zachowywały przy animacji.

Pointer PW
14 września 2016, 12:18
Heh, jak tak dalej pójdzie, to Twierdza zaraz będzie miała komplet alternatyw na 7 poziomach ;) Ale jak dla mnie to ok, jak Fandor kiedyś zauważył:
Cytat:
Alternatywy to nie ulepszenia, może być ich różna ilość i nic to nie zmienia, o ile alternatywa nie jest mocniejsza od standardowej jednostki.
Do Twierdzy dorzuciłbym jeszcze Majarzy zrobionych z Kroczącego w Snach. Nie powinno być to zbyt trudne, a moim zdaniem była to jedna z najfajniejszych jednostek z H6.

dvoytek PW
14 września 2016, 12:57
Majarz powinien być łatwy, do zrobienia, tylko że nie widzę za bardzo sensu powielania jednostki wojennej, skoro mamy już panterę, Zębacza i Rokha/Ptaka Gromu. W AC MODzie jest co prawda Bezimienny jako alternatywa w Lochu, ale tam nie ma tak dużo jednostek.

Jeszcze coś odnośnie zbroi pantery. Korzysta ona z różnych tekstur bohaterów Twierdzy, więc była już w H6.

Belegor PW
14 września 2016, 13:23
Ale pantera już jest w lochu jako alternatywa, wystarczy przekolorowanka by zbrojna pantera się tam również nadawała. Chyba że zostanie nowym neutralem jak ptaki.

Chyba, że Rokh i ptak gromu zostaną słabszym substytutem feniksa i będą alternatywą silnej elity Sylwanu - klimatem przypominałoby bitwę o śródziemie 2, gdzie po stronie elfów były orły. Poza tym... sylwanowi brakuje właśnie silnej jednostki latającej. Mniejsza inicjatywa i obrona w zamian za atak i umiejętność lotu. To byłby chyba lepszy wybór niż żywiołak ziemi.

Dark Dragon PW
14 września 2016, 20:25
Model Żywiołaka Światła z MMX ma tekstury Chwały z H6. Jeśli jest problem z przeniesieniem tekstur z H6, to może tędy droga?
strona: 1 - 2 - 3 ... 21 - 22 - 23 ... 27 - 28 - 29
temat: [mod] Alternative Creatures mod

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel