Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Postacie z Dark Messiaha
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)

Kurek PW
6 września 2016, 18:55
Czy jest możliwe dodanie postaci z DM do H7?

Podjąłem próbę.

Wyciągnąłem z Folderu /.../Dark Messiah of might and magic/mm/models/mm_models_pub.gcf

Potem otworzyłem ten plik gcf w programie GCFScape, który użyłem do wypakowania folderu ze Strażnikiem Miejskim i folderu z Czarnym Strażnikiem.

Potem z wypakowanej treści z Czarnym Strażnikiem wybrałem plik npc_necroguard.mdl

Potem plik npc_necroguard.mdl wsadziłem do programu Cannonfodder's decompiler 0.4a w zakładce "model decompile".

Utworzyły mi się potem pliki SMD. Każdy plik SMD można otworzyć w blenderze i każdy z nich oznacza inną pozycję ułożonego szkieletu postaci. Nie jest to jednak pełen model, tylko po prostu coś takiego:



Każdy z pliku smd to ten "szkielecik" w innej postaci.

Co dalej mógłbym zrobić? Nie znam się na modelowaniu. Mam nadzieję, że uda się nam to wszystko poskładać do kupy i wstawić jako działający z animacjami model strażnika.

J. M. Sower PW
6 września 2016, 21:11
Możesz podesłać mi plik mdl? Mogę otwierać w Blenderze modele z takim rozszerzeniem, pochodzące z Warcrafta III. Często mimo tego samego rozszerzenia modele w różnych grach nie działają tak samo, jednak spróbować mogę.

Edit. Teraz sobie przypominam, że chyba kiedyś próbowałem się do tych plików dobrać i coś nie chciało działać, ale podeślij i się zobaczy.

Dru PW
6 września 2016, 21:25
Wiem, że chodzi o postacie z DM, ale czy można eksportować jednostki z Warcrafta 3 lub WoWa do H7, skoro już o tym wspomniałeś Sower?

Kurek PW
6 września 2016, 21:36
@Dru

To byłoby nieetyczne i niemoralne ze względu na lekko inną jakość modeli :P, ale pozwalam spróbować

@Sower

Wysłałem

Dru PW
6 września 2016, 21:46
@Kurek - Wiem, że to nieetyczne, ale pytam z czystej ciekawości :P Chociaż jako fan Warcrafta i Herosów, fajnie było by zobaczyć uniwersum Warcrafta w mechanice Herosów :P

J. M. Sower PW
7 września 2016, 07:39
Ciekawe. :D Niestety, z tego co pamiętam, to dało się załadować sam model. Animacje są jakoś oddzielnie zapisane. Mój znajomy bawił się więcej z tą grą. Musiałbym się go podpytać, czy dało się wypakować animacje w postaci jakiegoś konkretnego formatu.

Kurek PW
7 września 2016, 20:51
@up
Spoko. Popytaj.
temat: Postacie z Dark Messiaha

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel