Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 ... 17 - 18 - 19 ... 21 - 22 - 23

Drwal PW
30 czerwca 2016, 10:22
Dzięki za porady, jak wrócę z pracy na pewno spróbuję. Rano miałem jednak problemy ze znalezieniem np. Direct X 7 na system Windows 7. Tzn. znalazłem, ale jak próbuję zainstalować to wyskakuję komunikat, że pliki nie są zgodne z moją wersja Windows. Jak wrócę, to na spokojnie jeszcze raz się za to wezmę.

MCaleb PW
30 czerwca 2016, 13:57
Bardzo możliwe, w końcu to stare sterowniki. Każda kolejna wersja DirectX powinna zawierać kompatybilność wsteczną, ale zawsze istnieje możliwość, że coś wycięli. Próbuj ewentualnie z kolejnymi wersjami, 9.X powinna już na pewno załapać.

Możesz też próbować zmienić kompatybilność pliku instalatora tak samo, jak z plikiem gry.

Alternatywnie można by poszukać pliku .dll starego DXa, ale z tym bywa różnie.
Bodajże wystarczyłoby wrzucić go do tego samego katalogu, co .exe z grą, albo do katalogu Windows/system32 (tylko niczego nie nadpisz!).
Tak kiedyś naprawiałem braki plików DLL.

Górski Krasnolud PW
22 sierpnia 2016, 23:47
Na jakiej zasadzie działa freeheroes2? To projekt, który jest w kategorii "modyfikacje" w komnacie o Heroes II. Czy po ściągnięciu projektu mam od razu darmowego Heroes II (ta jasne :p) czy mam gdzieś jakieś pliki przenieść (do folderu "data" itp.)?

Dark Dragon PW
23 sierpnia 2016, 00:51
Po pobraniu programu zapoznaj się z treścią pliku "readme.txt". W skrócie - oryginalna wersja H2 jest wymagana, najlepiej z GOGa.

Górski Krasnolud PW
23 sierpnia 2016, 10:44
Ja mam Heroes I-IV Ubisoft Exclusive ☺

desmond PW
23 sierpnia 2016, 16:29
Wystarczy dowolna wersja herosów (może to być nawet darmowa wersja demo - wbrew pozorom jedynym minusem takiej instalacji będzie brak zawartości Price of Loyalty oraz brak map, które przecież można ściągnąć). A instalacja wygląda tak, że pliki z katalogów data i maps oficjalnej gry kopiujesz do katalogów o takich samych nazwach w folderze freeheroes2.

A i jeszcze dodam, bo może nie wszyscy o tym wiedzą, ale freeheroes2 bez problemu można uruchomić na androidzie.

Górski Krasnolud PW
24 sierpnia 2016, 13:16
Ok, wrzuciłem i co teraz? Mam włączyć oryginalnego Heroes II, bo w freeheroes2 nie widzę żadnej aplikacji.

desmond PW
24 sierpnia 2016, 16:45
Nie. W katalogu freeheroes2 powinieneś mieć plik fheroes2.exe, którym uruchamiasz grę. Mój pajęczy zmysł podpowiada mi, że ściągnąłeś niewłaściwą wersję, więc niniejszym wklejam link do ostatniej wersji (zawiera edytor map).

Przed uruchomieniem gry lepiej ją skonfiguruj przez edycję notatnikiem pliku fheroes2.cfg (aby zapisać zmiany trzeba usunąć znak # przed parametrem). Pozostałe rzeczy, takie jak statystyki jednostek, właściwości czarów możesz edytować w plikach znajdujących się w fheroes2\files\stats oraz w samej grze (przycisk "config" w menu głównym.




Górski Krasnolud PW
24 sierpnia 2016, 17:08
Wow! Działa, dzięki! :) Szkoda, że nie ma kampanii, ale luzik i tak jest ok. :D

ShEv441 PW
12 września 2016, 23:54
Witam. Przeszedłem już 5 kampanii The Gathering Storm. Kiedy grałem w ostatnią z nich gra zaczęła się wysypywać. Ma to miejsce zazwyczaj kiedy atakuje potwora/miasto/bohatera. Gra wywala do pulpitu w momencie gdy zaczyna się bitwa, czasem tuż po zwycięstwie. Udało mi się jakoś ukończyć piątą kampanie. Czasem pomagało jak np. nie atakowałem niektórych potworów ( stąd dość niski poziom Boba) ew. kiedy odwracałem kolejność walki - gra się psuje jak atakuje miasto, więc idę podbić inne a wracam podbić je jako ostatnie. Niestety teraz gram w Finałową ukrytą kampanie i nic się nie daje zrobić. Gra się rozkłada jak atakuje miasto wymagane do ukończenia scenariusza i nic co działało wcześniej ja pomaga. Dość zależy mi na skończeniu tego co zacząłem bo poświęciłem już na ten dodatek kilkanaście godzin.

Grałem poprzednie kampanie na Equlibris, odpalenie kampanii na gołej H4 nie pomaga.

Mam nadzieję, że pomożecie mi znaleźć jakieś rozwiązanie.

PS. Jakieś wieści o zapowiedzianym kilka tygodni temu HD modzie?

Górski Krasnolud PW
23 października 2016, 18:56
Ostatnio chciałem sobie zmodyfikować mapę do Heroes IV "Horda Harpi". Chodzi o wstawienie bohatera. Niby wszystko ok, bohater ma już swoją przynależność, kolor i ustawioną przeze mnie armię a gdy wchodzę do gry... wszystko jest, tak jak było, mimo iż w edytorze niby zmiany są zapisane. Co z tym zrobić?

Kastore PW
23 października 2016, 19:01
Sprawdź w jakim folderze Ci zapisuje tę mapę.

Górski Krasnolud PW
23 października 2016, 19:08
maps

Kastore PW
23 października 2016, 19:24
A sprawdź dokładniej. Wejdź w edytor, daj na "zapisz jako" i zobacz gdzie chce Ci ją zapisać.

Górski Krasnolud PW
23 października 2016, 19:42
maps

Jest też coś "zapisz typ jako" "Pliki kampanii/map Heroes 4 (*.h4c)"

Kastore PW
23 października 2016, 19:58
Sprawdź czy nie ma żadnych błędów na mapie.

Górski Krasnolud PW
23 października 2016, 20:44
Nie ma. Jest tylko wersja z sojuszem tejże mapy, ale to chyba nie przeszkadza.

Kastore PW
23 października 2016, 20:56
Tzn. wersja z sojuszem była jedną jedyną? Jeśli tak, to rzeczywiście masz problem. :P

Górski Krasnolud PW
23 października 2016, 21:04
Nie, była wersja tej mapy z sojuszem i bez niego.

Kastore PW
23 października 2016, 21:07
To na mapie jest jakiś błąd. Sprawdź jaki ("Validate map") i go popraw.
strona: 1 - 2 - 3 ... 17 - 18 - 19 ... 21 - 22 - 23
temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel