Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Nasze własne jednostki WoG
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 130 - 131 - 132 ... 162 - 163 - 164

Kurek PW
19 sierpnia 2016, 09:45
Nie słuchaj ich! Twój smok jest przepiękny.

A tak w ogóle to czy zielony megasmok jest już zrobiony? Moim zdaniem oba megasmoki/demosmoki powinne trafić do gry.

Mistrz PW
19 sierpnia 2016, 12:00
Porządna robota, ale ciemny fiolet podobał mi się bardziej.


Kastore PW
19 sierpnia 2016, 12:09
Warmonger:
Fun fact: liczba możliwych kolorów jest ograniczona.
Fun fact no. 2 - a my potrzebujemy tylko jednego odcienia, który jest w miarę oryginalny.

Nephretes PW
19 sierpnia 2016, 12:12
Generalnie wszystko zależy od tego jaką koncepcję się przyjmie na początku. Kuririn chciał odtworzyć megasmoka, więc nieszczególnie staram się świrować jeśli chodzi o kolory.

Faktycznie paczałki można trochę poprawić, ale nie sądzę by kolorystycznie miało się coś zmienić (poza odcieniem tegoż fioletu), bez względu na to co sądzi o tym Kastore (bardzo mi z tego powodu wszystko jedno).

Kurek:
Twój smok jest przepiękny.
Ależ nie mój. Ja tu tylko poprawiam tekstury i odpowiednio renderuję by dobrze toto wyglądało. Kuririn odwalił większość roboty.

Demosmok z H4 ma kilka animacji, ale chyba nie zostanie dokończony. Z tego co nasz sympatyczny fan smoków prawił: będzie go robił od początku. Moja pomoc ogranicza się tylko do wyzwalania potencjału z prac Kuririna (ależ dumnie brzmi). Osobiście nie zamierzam ich animować, bo i tak mam za dużo roboty z Oasis i Alternatywami.

Kastore PW
19 sierpnia 2016, 21:08
Neph:
bez względu na to co sądzi o tym Kastore
Raczej to co wynika z cholernej gry...
Ale skoro nie obchodzi Was spójność, to nie będę się narzucał. :/

Nicolai PW
19 sierpnia 2016, 21:38
Kastore:
Raczej to co wynika z cholernej gry...
Ale skoro nie obchodzi Was spójność, to nie będę się narzucał. :/
Ty się z therrolundem na mózgi powymieniałeś? Bo teraz to Ty zaczynasz szukać reguł tam gdzie ich nie ma. Przecież nawet w podstawce jest dublet kolorystyczny... Kościany i Widmowy Smok. No i przy przygotowaniu dodatku też jakoś się nie przejęli tym, że czerwień jest już zaklepana, no niestety paleta barw jest zbyt mało obszerna, by zrealizować zamysł samego Kastore'a. Także sugerowałbym nie próbować być świętszym od samego Caneghema i wrzucić na luz :P

Kastore PW
19 sierpnia 2016, 22:10
Cytat:
Przecież nawet w podstawce jest dublet kolorystyczny... Kościany i Widmowy Smok.

O rly? Polecałbym wizytę u okulisty.
Cytat:
No i przy przygotowaniu dodatku też jakoś się nie przejęli tym, że czerwień jest już zaklepana
Tylko że Kryształowy smok wygląda zupełnie inaczej niż reszta, nie ma skrzydeł, jest inaczej ustawiony i wygląda na swoistego golema, twór magiotechniczny, w przeciwieństwie do megasmoka, który jest generycznym smok i jako taki powinien mieć oryginalną kolorystykę, nie taką jak inne generyczne smoki. :/
Cytat:
no niestety paleta barw jest zbyt mało obszerna, by zrealizować zamysł samego Kastore'a
Pomarańczowy, seledynowy, cyjanowy, jak już chcecie jakiś czarniejszy kolor to może coś a la Asha?

Nicolai PW
19 sierpnia 2016, 22:20
Kastore:
O rly? Polecałbym wizytę u okulisty.
To i to to odcień białego.
Kastore:
Tylko że Kryształowy smok wygląda zupełnie inaczej niż reszta
Czyli jak wygląda formuła? Unikatowy kolor, czyli odcień... no chyba, że smok nie będzie mieć skrzydeł, wtedy może mieć zaklepaną barwę. Czyli co? Jakby najpierw powstał fioletowy smok, a potem czarodziejzki to spoko, bo czarodziejski ma unikatowy wygląd, ale z jakiegoś powodu w drugą stronę to nie działa?
Kastore:
Pomarańczowy, seledynowy, cyjanowy, jak już chcecie jakiś czarniejszy kolor to może coś a la Asha?
Czyli inny odcień złotego, inny odcień zielonego, inny odcień niebieskiego albo inny odcień czarnego przechodzą, ale inny odcień fioletowego nie?

Kastore PW
19 sierpnia 2016, 22:52
Cytat:
To i to to odcień białego.
Eee, szary i jaskrawobiały?
Cytat:
Czyli jak wygląda formuła? Unikatowy kolor, czyli odcień... no chyba, że smok nie będzie mieć skrzydeł, wtedy może mieć zaklepaną barwę.
Mówiłem, że nie warto tworzyć z tego jednego przypadku reguły.
Cytat:
Czyli inny odcień złotego, inny odcień zielonego, inny odcień niebieskiego albo inny odcień czarnego przechodzą, ale inny odcień fioletowego nie?
Lol, równie dobrze możesz powiedzieć, że np. kolor rdzawego to odcień czerwonego lub złotego, kolor czarodziejskiego jest odcieniem niebieskiego.

Mistrz PW
20 sierpnia 2016, 09:43
Megasmok powinien być purpurowy, raz że nie będzie się mylił z Czarnym, to jeszcze jest to klasyczny kolor monarchii.

Srebrny/Platynowy zostawiłbym dla ulepszonej wersji Złotego Smoka.


Kastore PW
20 sierpnia 2016, 12:52
A róbcie co chcecie. :P

Drwal PW
20 sierpnia 2016, 14:56
Wróciłem po przerwie, także dorzucę coś od siebie. Mi kolory odpowiadają. Miałem przyjemność widzieć smoczka w różnych stadiach rozwoju i naprawdę nie widzę powodów, by na siłę zmieniać koncepcję. Czarny jest podobny do tej barwy, ale smok jest zupełnie inny niż te podstawowe (Czarny/Czerwony, Złoty/Zielony). W dodatku przypominam, że jest dwukolorowy, ma sporo pomarańczowego, który stanowi dobry kontrast. Także:

Podobny kolor + duża obecność innego koloru + zupełnie inny model = niewielkie podobieństwo, różnorodność

Jedyny problem może być z defem na mapie przygody. Tu różnice mogą być trochę za małe, ale wierzę że Neph/Kuririn znajdą dobre rozwiązanie.

AmiDaDeer PW
20 sierpnia 2016, 16:29
Takie porównanie:



Kolor zapewne nie byłby takim problemem, gdyby nie to, że ogólna budowa (przede wszystkim rozmieszczenie rogów) jest prawie że taka sama - różnica tkwi w wykonaniu.

Innymi słowy: kopiowanie tego smoka 1 do 1, by umieścić go jako jednostka w Heroes 3, jest niczym więcej, jak mnożeniem bytów.

Aayren PW
20 sierpnia 2016, 23:53
Hmmm, różowy jeleń może mieć trochę racji. Bądźmy szczerzy, to bardzo podobny smok.

Kastore PW
21 sierpnia 2016, 00:44
Aayren:
Hmmm, różowy jeleń może mieć trochę racji. Bądźmy szczerzy, to bardzo podobny smok.

Kuririn PW
21 sierpnia 2016, 01:40
Moze glosowanko? Smok bedzie mial jeszcze pasy pomarańczowe na ciele... A jak nie, to moze pozostac dla osob zamknietych, no problemo... PS pisze z tel, sorasy za brak polskich znakow.

Kastore PW
21 sierpnia 2016, 01:48
Kim są osoby zamknięte? :P

Andruids PW
21 sierpnia 2016, 11:04
Prawdopodobnie przeciwieństwem osób otwartych. Jeśli musisz pytać, to najprawdopodobniej nie jesteś jedną z nich.

Mistrz PW
21 sierpnia 2016, 12:29
Głosowanie to dobry pomysł. Jaśniejszy odcień fioletu / purpura był by bardziej odpowiedni.


No i przydałoby by mu się nowe oczko, temu smoczku.

Drwal PW
21 sierpnia 2016, 19:03
Głosowanie obecnie to idiotyczny pomysł, gdyż jest pokazana tylko jedna propozycja. No chyba, że chcemy dla formalności zagłosować. :P
strona: 1 - 2 - 3 ... 130 - 131 - 132 ... 162 - 163 - 164
temat: [H3/różne] Nasze własne jednostki WoG

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel