Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Nasze własne jednostki WoG
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 129 - 130 - 131 ... 162 - 163 - 164

Fandor PW
10 sierpnia 2016, 18:27
Kastore, to że Megasmoki występują od dłuższego czasu w MM nie znaczy że ta nazwa jest jakaś super, ale jeżeli Kuririn uważa, że tak powinien się zwać ten smok, to niech tak zostanie.
Według mnie, warto by było poeksperymentować, z nadaniem smokom z Axeoth pionowej pozycji, nie wiem czy to wyjdzie ze względu na brak skrzydeł, przez co poruszanie może wyjść śmiesznie, ale warto na początek spróbować go ustawić jak resztę i dopiero gdy się nie uda, zostawić go na czterech kończynach.
Model niezły, jeżeli wciąż go macie, dopracujcie go po prostu.

Kastore PW
10 sierpnia 2016, 19:04
Fandor:
Kastore, to że Megasmoki występują od dłuższego czasu w MM nie znaczy że ta nazwa jest jakaś super
Lepiej dać nazwę, która nie pojawiła się nigdzie i zdecydowanie nie jest super... :/
Fandor:
ale jeżeli Kuririn uważa, że tak powinien się zwać ten smok, to niech tak zostanie.
Ale mistrzowskie wybrnięcie z argumentacji. Podziwiam.
Fandor:
Według mnie, warto by było poeksperymentować, z nadaniem smokom z Axeoth pionowej pozycji, [...] warto na początek spróbować go ustawić jak resztę
No nie wiem, czy to jest ustawienie pionowe:

Według mnie może być na czterech jak w H4. Natomiast zastanowiłbym się nad lekką zmianą kolorów, co by zanadto nie przypominał zielonego smoka. Może jakiś bardziej szmaragdowo-cyjanowy?

Zostaje też kwestia nomenklatury, gdyż mamy dwa megasmoki. Zastanawiałem się nad nazwą Tarrasque, czyli tak jak najsilniejszy stwór w D&D. Ewentualnie można by przerobić demosmoka z Axeoth tak, żeby bardziej przypominał powyższe monstrum. :P

Kuririn PW
10 sierpnia 2016, 20:01
Mógłbym prosić o sugestie - (słowną i graficzną), mieszkanka dla stworka?

Tarnoob PW
10 sierpnia 2016, 20:10
Oczywiście kwasowa grota. :‑) Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ten smok był smokiem kwasowym.

Kastore PW
10 sierpnia 2016, 20:11
Może poza faktem, że już jednego kwasowego w grze mamy. :/

Nicolai PW
10 sierpnia 2016, 20:29
Rdzawego, nie Kwasowego :P Tak... wiem, że chodziło Acidowi o Rusta, ale to już historia ;)

Kammer PW
10 sierpnia 2016, 20:41
Ale co Wam się właściwie kojarzy z kwasem w tym smoku? Ja nie potrafię dostrzec niczego, co łączyłoby te dwa podmioty.
ALE za to mam inne skojarzenia. Ta czerń w czerwone łatki kojarzy mi się bardzo silnie z magią, przez co ten smok wygląda jak starszy i bardziej rozgarnięty brat Czarodziejskiego Smoka. I jego pysk bardzo mi kogoś przypomina... wiecie, kogo? Tego pana:


Tak, nawiązałbym tu jakoś do Smoczego Faraona.
Tak, Kastore, wiem, że to są zupełnie inne planety.

Andruids PW
10 sierpnia 2016, 21:21
Kastore:
Nie masz bladego pojęcia o systemie nazewnictwa jednostek w H3, więc łaskawie przestań spamować. -_-
To trochę chybiona uwaga, bo dodatkowe ulepszenia wymykają się systemowi nazewnictwa z H3, z tego oczywistego powodu, że nie ma w oryginalnej grze czegoś takiego jak drugie ulepszenia.

Model megasmoka ostatecznie stał się wcieleniem Mutare, która była smoczą władczynią (królową), dlatego ciągle podtrzymuję ten kierunek nazwy - Dragon Lord. Pasowałby też dla konceptu jaki Kuiririn zaplanował dla swojej jednostki - najpotężniejszego smoka.

Kammer:
Tak, nawiązałbym tu jakoś do Smoczego Faraona.
"Władca" to synonim faraona : p

Kuiririn:
Mógłbym prosić o sugestie - (słowną i graficzną), mieszkanka dla stworka?
Co to ma w końcu być, ulepszenie Czarnego, czy jakiś neutral? Jeśli to pierwsze, to... jeszcze większy stos złota? Wodospad złota?

A jeśli neutral, to proponowałbym hm... jakiś zamek? Może latający zamek?


Myślę, że w takim by mu było wygodnie. Gdybyś jednak wolał tradycyjne podejście i chciał go umieścić w swoim naturalnym środowisku, czyli Grocie, proponuję jakiś wyróżniający się obiekt, na przykład:


Nephretes PW
18 sierpnia 2016, 17:12
Trochę jeszcze posiedziałem nad modelem Kuririna i poprawiłem tu i ówdzie. Przede wszystkim zależało mi na widocznych łuskach (różnica w gifie poniżej)



Zrobiłem też mały test jak w HD mogłoby to wyglądać.


AmiDaDeer PW
18 sierpnia 2016, 17:32
Dwie uwagi:

1. Oko wygląda jakby było wklejone na model, a nie było jego integralną częścią. Przydałaby się jakaś, nie wiem, "brew" czy coś podobnego.
2. Kolorystycznie wciąż w mojej ocenie się nie wyróżnia i wymagałoby to poprawy na coś bardziej intensywnego.

Fandor PW
18 sierpnia 2016, 20:20
Generalnie, łuski to fajny pomysł, chociaż na arcie który wrzuciłeś kiedyś Neph, smok ten wydawał się gładziutki, oczywiście wszystko zależy od zamysłu autora, mi się obie wersje podobają, ale powoli odchodzi to od konceptu.
Co do kolorów, może zrobić smoka czarnym, a błony na skrzydłach oraz ten płat na szyi i brzuchu innego koloru zrobić z jakimś efektem jakby płonął? Osobiście mi fiolet i pomarańcz nie przeszkadzają, ale skoro zdania są podzielone można eksperymentować, może osiągniecie jakiś ciekawy efekt.

Kastore PW
18 sierpnia 2016, 20:36
Tak jak Hobbit powiedział, trzeba popracować nad kolorami, bo za bardzo przypomina czarnego smoka.

Warmonger PW
18 sierpnia 2016, 21:23
Jak na mój gust - jeśli miał przypominać czarnego smoka, to za mało go przypomina.

Jeśli miał być zupełnie nową jednostką, to jest w sam raz.

Drwal PW
18 sierpnia 2016, 21:27
Zgadzam się z Warmongerem. Nie jest wcale podobny do Czarnego Smoka. Jest idealnie.

Kastore PW
18 sierpnia 2016, 21:28
Przecież ta purpura jest niemal czarna. o_0

Szaman PW
18 sierpnia 2016, 23:51
Jest dobry, nic nie zmieniaj! Rób animacje, defy i staty. Brak tego smoka blokuje mi, ukończenia mego moda;P

Kastore PW
19 sierpnia 2016, 00:23
Nie jest dobry!
Spójrzcie na smoki w oryginalnej grze. Każdy miał swój oryginalny kolor, nieprzypominający żadnego z pozostałych:


Wyjątek stanowi oczywiście Czerwony i jasnoczerwony Kryształowy Smok:

Natomiast poza kolorem są zupełnie różne (w przeciwieństwie do megasmoka i pozostałych, no może za wyjątkiem tych z nekro) i nie sądzę, że warto stosować tę zbieżność jako jakąś regułę.
Także apeluję: nie róbcie tego na odwal, nawet jeśli chodzi o tak prozaiczną kwestię jak kolorystyka!

Andruids PW
19 sierpnia 2016, 01:08
Nowy Dragon Lord jest dobry : >

Kastore PW
19 sierpnia 2016, 01:24
Ech... można tłumaczyć w nieskończoność, ale po co jak nikt nie słucha...

Warmonger PW
19 sierpnia 2016, 06:57
Cytat:
Spójrzcie na smoki w oryginalnej grze. Każdy miał swój oryginalny kolor, nieprzypominający żadnego z pozostałych:
Fun fact: liczba możliwych kolorów jest ograniczona.
strona: 1 - 2 - 3 ... 129 - 130 - 131 ... 162 - 163 - 164
temat: [H3/różne] Nasze własne jednostki WoG

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel