Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Inne gry komputerowe
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 19 - 20 - 21 ... 29 - 30 - 31

voncur PW
14 lipca 2016, 17:08
A ja mam takie pytanko, w co se można popykać w klimatach H3?
Nowe herosy mi się nie podobają, D3 przeszedłem, D2 wygląda marnie na fHD.
A w Battle Of Wesnoth nie mam ochoty już łupać...

avatar PW
14 lipca 2016, 20:03
Cytat:
D2 wygląda marnie na fHD.
Mimo wszystko warto się przemóc dla fabuły i ogólnego klimatu.

Nicolai PW
22 lipca 2016, 16:12
Może wyprzedzę hajp Matheo i przedstawię Wam Niebo Niczyje (No Man's Sky):





Co o tym myślicie? Proceduralnie generowane lokacje to niby nic nowego, Daggerfall tak stworzono i był bodaj wielkości Wielkiej Brytanii. No ale była to powierzchnia zbyt wielka jak na tamte czasy i zapewnienie jakości dla tak rozległej gry okazało się niemożliwe i pewnie przez to TES II pieszczotliwie zwany Buggerfallem wyszedł jaki wyszedł i dlatego jest uważany za najgorszy tytuł w serii i często jest wymieniany na czołowych miejscach najbardziej zarobaczonych gier w historii.

Drugim głośnym podejściem do tematu był Spore, którego ostatnia faza wyglądała jak wypisz-wymaluj jak No Man's Sky i na dodatek miała całkiem fajny moduł tworzenia własnych, plastusiowych ludków i kolonizowania nimi nowych globów, ale na dłuższą metę nie sprzedało się to. Pewnie liniowa i schematyczna rozgrywka przeważyła.

No, ale to było 8 lat temu, może teraz będzie inaczej? Co o tym sądzicie? Taka formuła ma szansę na sukces?

Matheo PW
22 lipca 2016, 16:40
Beznadziejne. Nie sprawdzi się.

Nicolai PW
13 sierpnia 2016, 01:20
Równowaga w przyrodzie została zachowana. Jedna seria poszła do piachu, druga wraca do żywych.

Etharil PW
13 sierpnia 2016, 15:01
Powiedziałbym, Nikosiu, że do żywych wraca także i inna seria. Nareszcie zrobiona z sercem!

Nicolai PW
13 sierpnia 2016, 15:29
Skoro już mówimy o starych seriach wracających do łask to AoE2 wróciło i to w wielkim stylu. Najpierw edycja HD, a potem dwa porządne dodatki :D

Nephretes PW
16 sierpnia 2016, 19:32


A ja polecę fanowską grę pokemon robioną od 9 lat. W przeciągu kilku dni od wydania, doczekała się 1,5 mln pobrań, co sprawiło że Nintendo się tym niestety zainteresowało i oficjalne linki do downloadu zostały zdjęte. Twórcy jednak dalej twierdzą, że będą rozwijać swoją grę.

Kilka faktów:
1. Gra na PC
2. Ponad 150 nowych pokemonów. Moim zdaniem są lepiej zaprojektowane niż te ujawnione ze zbliżającej się oficjalnej wersji Sun/Moon. Poniżej kilka przykładów. Dla ciekawskich Pokedex

3. Wszystko utrzymane w stylistyce pokemonów z Gameboya -> Chyba najbliżej graficznie do Emeralda
4. Sporo nowych opcji, w tym funkcja multiplayer (ale nie wiem czy działa)

Trailer
Oficjalna strona
Download
Instrukcja jak spatchować

Matheo PW
16 sierpnia 2016, 19:43
Też miałem to zareklamować w Grocie :) Polecam fanom poków. Naprawdę świetna gra. Wprowadzono wiele logicznych i pożądanych usprawnień. Nie odbiega to niczym od oryginału, a w pewnych aspektach nawet go przewyższa.

EDIT:
Download to jednak powinieneś usunąć skoro właściciel marki protestuje. Zainteresowanym można wysłać na priv.

Setillos PW
16 sierpnia 2016, 20:13
Matheo:
Download to jednak powinieneś usunąć skoro właściciel marki protestuje. Zainteresowanym można wysłać na priv.

Nic nie powinien, amerykański oddział Nintendo nakazał zdjąć oficjalną wersję do pobrania, a to co fani projektu robią to już inna sprawa. ;)
A poza tym, Uranium zostało "zdjęte" ponieważ w swym tytule zawiera tytuł oficjalnych gier serii, czyli "Pokemon", bez tego nie byłoby żadnych kłopotów.
I tak na marginesie, Nintendo tylko sobie tak szkodzi, Uranium to kawał dobrej roboty. Co chwilę w projekcie pojawiają się odwołania do oficjalnych gier i jest to bardzo dobra reklama dla firmy, ale niestety... Nintendo pomimo wielkiego grona oddanych fanów ciągle jest zacofane pod tym względem, a szkoda...

Warmonger PW
16 sierpnia 2016, 21:32
Ostatnio sprawdzałem sytuację - wygląda na to, że Pokemony na konsole wciąż się świetnie sprzedają, a a jesień jest planowana kolejna osłona. Rozumiem obawy Nintendo - wiele osób nie kupi ani gry, ani tym bardziej nowej konsoli, jeśli będzie dostępna wersja na PC i inne platformy.

Ale skoro już jest, można ściągać. Szkoda, żeby się zmarnowało :P

Setillos PW
17 sierpnia 2016, 00:45
@up
Ciekawa teoria, ale mało w niej prawdy. :P
Fanowskie projekty gier Pokemonów powstają już od kilku(-nastu?) lat. Na początku zaczynały jako tzw. "hacki", czyli modyfikacje już istniejących gier, które można było, z pomocą odpowiednich wejściówek i programów, zaaplikować do gry na konsoli i zagrać w nie, alternatywą jest skorzystanie z emulatora na PC. Żaden z takich projektów nie został zdjęty przez Nintendo, czy też Pokemon Company pomimo możliwości zagrania w owe projekty na PC (emulator) poza jedną serią, a mianowicie "Pokemon Adventure: xxxx chapter". A zdjęte zostały, bo bazowały na mandze oraz stały się niezwykle popularne.

W ostatnich latach pojawiły się natomiast nowe możliwości. Słynny program RPGMaker pozwalający na tworzenie własnych gier RPG pozwolił fanom tworzyć NOWE gry bez konieczności bazowania na istniejących elementach, czy też różnych ograniczeń takich jak: limit wielkości gry, brak możliwości dodania autorskich rozwiązań, styl graficzny, nowa ścieżka dźwiękowa itp. itd.
Za pomocą tego programu powstało wiele "nowych" gier Pokemon, niektóre udało się skończyć, innych nie. Do skończonych należą: słynne ostatnio Uranium oraz Zeta/Omicron.
Zeta i Omicron nie podzieliły losu Uranium, a powód jest prosty, nie było o nich aż tak głośno. xD
Uranium jest najsłynniejszą fanowską grą o Pokemonach już od wielu lat, a poza tym, odsetek ukończonych gier tego pokroju jest niebywale niski. Sam jestem fanem jednej takiej gry "w produkcji", a mianowicie "Pokemon Reborn". Gra jest już tworzona od kilku lat i z każdym kolejnym "odcinkiem" (autorka tak nazywa aktualizacje :P) gra jest coraz to lepsza.

W każdym bądź razie, nie uważam by wyjście Pokemon Sun/Moon w listopadzie miało jakiś wpływ na decyzję Nintendo. Jest to po prostu trochę zacofana firma, która jest uprzedzona do projektów fanowskich, które zyskują ogromną sławę, a o Uranium było głośno i to bardzo. :)

Matheo PW
17 sierpnia 2016, 14:05
Cytat:
Żaden z takich projektów nie został zdjęty przez Nintendo, czy też Pokemon Company
No nie wiem. To podobno zostało przez nich anulowane.



Jak można było nie wesprzeć czegoś takiego... Tutaj gra w pełnej krasie:

Nicolai PW
22 sierpnia 2016, 16:07
W sumie to chyba tutaj to pasuje. Kręcą aktorskie Pokemony, które mają skupić się na... Pikachu... rozwiązującym kryminalne zagadki. Coś mi się wydaje, że po wypuszczeniu tego do kin Nintendo przypomni sobie czemu po sukcesie Mario obiecali sobie nigdy więcej ekranizacji i będą żałować, że nie dotrzymali słowa :P

Klej

A Bethesda stwierdziła, że pokaże TES6 dopiero kilka miesięcy przed premierą. Że tak powiem z deczka słabo :( Aczkolwiek jak wyskakują z takimi deklaracjami to znaczy, że Szóstka już tuż, tuż...

Klej

Zabawne, że jak film jest "kontrowersyjny" to krytycy go ganią kiedy widzowie z kolei chwalą, a z grami jest na odwrót. Tak było z Falloutem 4, tak też teraz jest z No Man's Sky. Główną linią obrony w przypadku Nieba Niczyjego jest to, że przecież to był indyk robiony przez piętnastoosobowe studio i ludzie wyobrazili sobie nie wiadomo co i spodziewali się rzeczy, które nikt nie obiecywał. Fajnie, ale to nie jest prawdą. Zwykłe indyki nie mają corocznych paneli na E3, wsparcia Sony i nie robią ekskluzywnych gameplayi do IGN, a Gamespot nie nazywa ich rewolucją ;) Do tego sami twórcy złamali wiele obietnic, a i sama gra ma ma masę problemów, które nie wynikają z "indykowatości", a najzwyczajniej z tego, że twórcy najzwyczajniej w świecie odstawili fuszerkę.

No i nie zapominajmy o supermądrej i superzaawansowanej formule, która miała przy ot ręki generować piękne i złożone światy, a w praktyce wyszła tak:



Ad rem... sama gra była niemożebnym skokiem na kasę, bo inaczej nie można nazwać sprzedawanie za 60 dolców coś co jest w fazie dema technologicznego. Dlatego też dziwi mnie bronienie tego tytułu przed uzasadnioną krytyką, które bardzo często widzę... przynajmniej u tych polskich. I to nawet u takiego Archona, którego szanuję profesjonalizm i mówienie jak jest, a tu taki klops :/


Niemniej całe szczęście jest Angry Joe, który się nie certoli i mówi, a raczej wykrzykuje, jak jest. Jeśli nie przeszkadza Wam to, że recenzja jest nagrywana przez agresywnego Latynosa to polecam:



No nic, pozostaje czekać aż ktoś zbierze wszystkie uwagi i stworzy grę na miarę oczekiwań, jak to z Cities; Skylines było ;)

Irhak PW
30 sierpnia 2016, 16:25
Jakby co to Wiedźmin 3 jest już w wersji game of the year na gogu za 150zł ;)

Demorator PW
1 września 2016, 11:05
Ciekawa akcja THQ Nordic. Rozdali (podobno) ponad milion odświeżonych wersji Titan Quest, dla osób które mają zwykłą wersję zarejestrowaną na Steamie. Nawet się załapałem.

Setillos PW
1 września 2016, 11:27
@Demorator
Nie rozdawali żadnego miliona, tylko każdy kto posiadał już oryginalną wersję gry na Steamie dostał teraz wersję "rocznicową". :P
W tym miejscu chciałbym podziękować Kammerowi i Krotosowi za polecenie mi zakupu tejże gry jakiś czas temu. ;)

Etharil PW
1 września 2016, 11:35
@Setillos - grę Ci poleciłem, a sam jej na steamie nie mam. xD

Rabican PW
1 września 2016, 16:15
A propos postu Pointera: gram w gry komputerowe od ponad 20 lat – i tylko jeden tytuł zmusił mnie do przeczytania instrukcji: Master of Orion 2. Niektórych by to odrzuciło, mnie złożoność rozgrywki zaimponowała. Notabene instrukcja była bardzo dobrze napisana – zawierała dużo informacji, ale nie traktowała gracza jak idioty.

Nicolai PW
6 października 2016, 22:26
Ubisoft chyba ostro wziął się za ocieplanie wizerunku, bo kolejna gra została udostępniona za darmo. Tym razem rzucili kultowy Strażnik Lochu. Może kogoś to zainteresuje ;)
strona: 1 - 2 - 3 ... 19 - 20 - 21 ... 29 - 30 - 31
temat: Inne gry komputerowe

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel