Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Zmiana nicka
komnata: Przeklęta Machina
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 13 - 14 - 15

Acid Dragon PW
8 sierpnia 2016, 01:08
@Krotos - wybacz, ale chyba już jesteś zbyt rozpoznawalny jako Krotos. Co prawda to elfickie imię brzmi o wiele lepiej i klimatyczniej niż np. "japko" :P, ale generalnie żeby nie powodować zamieszania (w stylu: a ten to kto?) w Grocie nie zmieniamy nicków na życzenie, chyba, że faktycznie stoi za tym argumentacja - np. ktoś jest już kojarzony na innych portalach pod innym nickiem lub chodzi o zmianę, która ciągle pozwala osobę rozpoznać.

Nicolai PW
10 sierpnia 2016, 14:40
Wiem, że to użytkownicy osobiście powinni się tu zgłaszać, ale jak dla mnie ten nick jest do wymiany. Nawet Japko byłoby lepszą opcją...

Kammer PW
10 sierpnia 2016, 14:46
Przypominam sprawę Zajebistego.

Tarnoob PW
10 sierpnia 2016, 16:25
Nicolai, „bądźmy łagodni”, jak to mówił nasz papież rodak. Adolf to znane imię męskie. Kojarzy się jednoznacznie, zwłaszcza że od połowy XX w. praktycznie nie jest nadawane, ale to jeszcze nie powód, żeby go zakazywać.

Była raz sprawa imion Jezus i Mahomet. To inne przypadki, bo nie były chyba nigdy używane w Polsce, a imię A­dolf zdarzało się jeszcze w międzywojniu.

„Egzekutor” wcale mnie nie dziwi na stronie fantasy, gdzie jest mnóstwo zabójców, czarnoksiężników, katów, de­mo­nów, itd. Executor to też chyba nazwa jednego z pokemonów.

Jedyne, co mnie razi w tamtym nicku to niepotrzebnie użyte podkreślenie.

Nemomon PW
10 sierpnia 2016, 17:21
Popieram Tarnooba. Fakt, że ostatnimi czasy imię Adolf zyskało dodatkowe i niekoniecznie interesujące znaczenie, to jednak wciąż jest to imię polskie. Więc nic takiego złego z tą nazwą użytkownika się nie dzieje.

Nicolai PW
10 sierpnia 2016, 17:35
Niedawno? To było kilkadziesiąt lat temu :P Od tego czasu kojarzy się jednoznacznie ;)

Kammer PW
10 sierpnia 2016, 17:38
Jednoznacznie? No nie wiem, mi się kojarzy na przykład z tym panem: Granie w CiV się opłaca.

Nemomon PW
10 sierpnia 2016, 17:40
Mnie też pierwsza osoba jaka przyszła do głowy, to Adolf Dymsza xD.

Ursus PW
10 sierpnia 2016, 17:41
Nicolai ma rację. Jak ja zobaczyłem ten nick to nie skojarzył mi się ani z wybitnym szwedzkim królem, ani ze słynnym aktorem II RP tylko z pewnym niemieckim politykiem, który był wodzem III Rzeszy.

Nicolai PW
10 sierpnia 2016, 17:44
Dobra, to ja też sprawdzę Wiki i napiszę, że mi się skojarzyło z Adolfem z Osnabrück żeby być śmiesznym ;)
PS. Proponuję zmianę nicku na Józef Oprawca xD

Nemomon PW
10 sierpnia 2016, 17:51
A naprawdę Ci się z nim skojarzyło, kłamczuszku, czy tylko tak teraz się nam tu popisujesz? =P

Józef Małodobry też brzmi całkiem znośnie ;).

Kammer PW
10 sierpnia 2016, 17:53
Nie chcesz to nie wierz, że pamiętam Gustawa Adolfa za jego bardzo ciekawą pasywkę z CiV.
Anyway - właśnie znaleźliśmy idealny sposób na odstraszenie nowego, brawo my!
A Józef Oprawca skojarzył mi się z Fritzlem, przestań, Nikoś. jLj

Nemomon PW
12 sierpnia 2016, 14:39
Co prawda może nie chodzi o nazwę użytkownika, ale tak się zastanawiam, czy Rasa tegoż Grotowicza nie trąci trochę rasizmem.

Kastore PW
12 sierpnia 2016, 14:43
Przecież albinizm występuje u Murzynów (duh!). :P
Poza tym, co? Michael Jackson też wydawał Ci się rasistą?

Nicolai PW
12 sierpnia 2016, 14:49
Rasizmem? Przecież to nawiązanie literackie.

Nemomon PW
12 sierpnia 2016, 14:53
W przypadku Michaela Jacksona trudno mówić o rasizmie, skoro sam był ciemnoskórym.

A co do tegoż Grotowicza, to mam poważne przypuszczenia, iż wcale nie chodziło mu o albinizm, a gdyby jakimś przypadkiem nawet, to przypuszczam, iż inaczej by to ubrał w słowa.

Ale przyjmuję do wiadomości, Kastore, iż Tobie nic tam nie przeszkadza. Ja jednak uważam, iż tamte treści, choćby nawet nieumyślnie, są rasistowskie. Zwłaszcza, że wyraz "Murzyn", jak bardzo wszystkie słowniki by się nie starały tłumaczyć, iż ten wyraz nie ma negatywnych konotacji, w zasadzie w języku mówionym jest używany jedynie w znaczeniu pejoratywnym.

@Nicolai: Nie znam na pamięć wszystkich polskich filmów, zwłaszcza tych przedwojennych. Przypuszczam, iż Ty także nie, więc nie pisz mi, iż "przecież to..." ;] =P.

Acid Dragon PW
12 sierpnia 2016, 15:00
Nie zgadzam się i uważam, że przypisywanie rasizmu do słowa "murzyn" byłoby zdecydowanie "na siłę", zwłaszcza, że nie potwierdzają tego słowniki. Wg mnie jest to tylko i wyłącznie subiektywne odczucie. W tym przypadku i w tej frazie nie dopatruję się żadnego wydźwięku rasistowskiego.

gryfheroes6 PW
15 sierpnia 2016, 19:00
Witajcie!
Również chciałbym prosić o zmianę nicka na: gryfheroes6
Główny powód to (oprócz sympatii do 6. części i gryfów) ujednolicenie używanych na podobnych stronach nazw (za duży bałagan się zrobił)
Bardzo proszę :)

Nitj'sefni PW
15 sierpnia 2016, 20:21
@lichen97: Obawiam się, że będziesz musiał poczekać z tym tydzień, aż skończy się Konwent.

AmiDaDeer PW
16 sierpnia 2016, 00:09
Nie wszyscy z administracji pojechali na Konwent. Nie ma tak dobrze. :P

Uczynione, acz osobiście mam zastrzeżenia do nowego nicka. Niemniej są one subiektywne.
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 13 - 14 - 15
temat: Zmiana nicka

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel