Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: [przyklejony] Chronologia świata, kalendarium
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8

Irhak PW
5 sierpnia 2016, 14:41
Cytat:
Właściwie to prawie na pewno byli rasą magitechniczną, wnioskując po Krysztale Escatona czy też niektórych reliktach pochodzących od Starożytnych i ewidentnie mających magiczne właściwości (Zbroja Gubernatora Padisha itd.).

Dla mnie rasa magitechniczna to rasa, która wykorzystuje magię do np. napędzania statków kosmicznych. Kryształ Escatona to twór magiczny (i chyba Starożytni to Władcy Czasu, bo jest większy w środku). Zbroja Padisha może zostac porównana do mieczy z valyriańskiej stali z GoT. Wytrzymała zbroja wykuta w Kuźni i obdarzona magicznymi właściwościami. W uniwersum Starożytnych, magia i technika są osobnymi, choć nie zwalczającymi się bezpośrednio, siłami (pomijam wojnę z Władcami Żywiołów).

Magitechnika zawsze się sprowadzała do tego, że łączono magię i technikę w jednym urządzeniu. Wskaż mi urządzenie Starożytnych, które spełnia oba te warunki. Nie obdarzanie magicznymi właściwościami jak zwykłe artefakty z bonusami. Nie cyborgi posługujące się magią.

Cytat:
Ale ty zdajesz sobie sprawę, że narratorem jest tu Tarnum?
Pierwszy raz o tym słyszę. Jakieś dowody na poparcie tej tezy? Nie słyszę w intro H4 nic co by to sugerowało.

Cytat:
Portale uruchomił Corak.
OK. Autorzy tak powiedzieli. Jednakże jak napisał Acid w RAQ: "Byłby to jednak pierwszy raz, gdyby Corak coś aktywnie zrobił dla świata Enroth i Antagarichu". Stąd wniosek, że coś musiałoby aktywować tę procedurę w jego kodzie.

Andruids PW
5 sierpnia 2016, 14:45
Tarnum prowadził narrację bodaj w kampanii Twierdzy. Reszta kampanii (i prawdopodobnie intro) miała innych narratorów.

Alamar PW
5 sierpnia 2016, 15:11
Narratorem w intrze jest Solmyr. Nie powiem jednak w tej chwili, skąd to pamiętam.

Cytat:
OK. Autorzy tak powiedzieli. Jednakże jak napisał Acid w RAQ: "Byłby to jednak pierwszy raz, gdyby Corak coś aktywnie zrobił dla świata Enroth i Antagarichu". Stąd wniosek, że coś musiałoby aktywować tę procedurę w jego kodzie.
Wywiad z Jennifer Bullard chyba jednoznacznie odpowiada na tę kwestię.

@Irhak
Starożytni to istoty magii i technolgii. To oni nauczyli mieszkańców Terry magii.

@Szaman
Jak zapisuje się "nie" z czasownikami?

Garett PW
5 sierpnia 2016, 15:29
OK, porównałem i wychodzi na to, że to jednak nie Tarnum prowadzi narrację w intrze, choć głos podobny, a i by pasował ze względu na to, iż próbował powstrzymać Gelu przed dorwaniem się do Miecza Mrozu. Jednakże nie jest nim również Solmyr.

Intro:


Solmyr w Kampanii Akademii:

Hellburn PW
26 listopada 2017, 11:53
Tak mnie naszło dzisiaj:
Czy jest gdzieś w internecie takie stricte kalendarium z mniej ważnymi, średnio ważnymi i bardzo ważnymi wydarzeniami? Coś jak tutaj: kalendarium Fallouta.

Ursus PW
26 listopada 2017, 13:53
Niegdyś, gdy funkcjonowała oficjalna strona might and magic, to było na niej całe kalendarium Ashanu.

Acid Dragon PW
26 listopada 2017, 14:14
Jeśli chodzi o Ashan, to mamy bardzo dobre kalendarium tutaj.

Jeśli chodzi o stare uniwersum, najlepsze co mamy spisał Alamar w tym temacie.

Hellburn PW
27 listopada 2017, 00:14
Rozumiem, że chodzi o post z początku tego tematu? Przyznam, że jest to napisane dość szczegółowo, ale chyba nie jest to kompletne - brakuje opisu wydarzeń z H4/MM9 i chyba niektóre rzeczy można by dookreślić (np na podstawie tekstów-mostów między HC:SoF a H4 i wywiadami, które się ostatnio pojawiły).

Tak generalnie to fajnie by było zrobić takie kalendarium "ostateczne" (na ten moment, ale żeby można było je łatwo aktualizować w razie potrzeby), ze źródłami i wstawić je w jakieś widoczne miejsce...

Czy brzmię jak Tarnoob?

Acid Dragon PW
27 listopada 2017, 00:52
No cóż - generalnie się zgadza i dlatego ostatecznie nie umieściliśmy tego w Gildii. Alamar chciał to uzupełnić i zrobić wersję "ostateczną", ale najwyraźniej stało się to dla niego tym, czym dla mnie saga Antagarichu :).

Zresztą może autor się wypowie.

Darth Ponda PW
27 listopada 2017, 12:35
Hellburn, jeśli chcesz możesz się podjąć poprawienia chronologii, oczywiście o ile Alamar i Acid się zgodzą.

Alamar PW
27 listopada 2017, 13:08
Hellburn:
(np na podstawie tekstów-mostów między HC:SoF a H4 i wywiadami, które się ostatnio pojawiły)
Problem w tym, że te "teksty-mosty" między HC:SoF a H4 są:
- w niektórych miejscach sprzeczne z tym, co mamy w grach (choćby śmierć Mutare),
- pomijają udział Tarnuma (i innych bohaterów) w niektórych zdarzeniach,
- powstały przed wydaniem Heroesa 4 i są raczej pomysłami, jak dalej historia miała się potoczyć.
Część z tych informacji pasuje do fabuły dalszych gier, ale część zupełnie nie. Także to nie jest 100% źródło prawdy. Co więcej, informacje z tych tekstów w niektórych miejscach są różne od tego, co Jennifer Bullard ujawniła w wywiadzie dla Groty.

Co do samej chronologii, to musi na razie poczekać. Mam do uzupełnienia jeszcze jedną, tę z nowszych gier i na razie to ona jest dla mnie priorytetem. Jak ja skończę (a obiecałem sobie, że będzie to w tym roku), wtedy postaram się poprawić tę dotyczącą starego uniwersum.

Darth Ponda PW
27 listopada 2017, 19:41
Challanege accepted.

avatar PW
26 września 2019, 17:57
Nie do końca dobre miejsce na tę ciekawostkę, ale nie mogę znaleźć lepszego, więc proszę Strażników o przeniesienie we właściwe.

Wczoraj na rosyjskim portalu pojawił się wpis:

Czy słynny John Van Kanegem jako pierwszy stworzył markę Might and Magic?

Poniższe zdjęcia pokazują plakat reklamowy i zrzuty ekranu z gry „Might and Magic: The Lava Pits of Aznar”, wydanej przez Sanctum Software w 1983 r. (3 lata przed oryginalnym „Might and Magic: The Secret of the Inner Sanctum” dla JVC). Ta gra to tekstowa gra RPG z gatunku fantasy, opracowana na platformy Apple i Apple II. W tej historii gracze muszą zbadać wulkaniczny loch Aznar w poszukiwaniu amuletu Wysokich Lordów. Ponadto w swoich przygodach gracze napotkają pułapki, sekrety, skarby i niebezpieczne potwory. Plakat został znaleziony w Creative Computing Vol. 9, nr 12,







Oczywiście pytanie zadane w tym wpisie pozostało bez odpowiedzi :)

Galbraith PW
27 września 2019, 02:10
Jakby ktoś chciał pograć w pierwsze M&M z 1983r: https://archive.org/details/LAVA_PITS_OF_AZNAR_S1
;)
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8
temat: [przyklejony] Chronologia świata, kalendarium

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel