Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Modowanie Heroes VII
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 8 - 9 - 10

dvoytek PW
8 maja 2016, 17:43
@J. M. Sower
Dzięki za pomoc.
W 3ds Max mam dobry model i nie muszę nic w nim poprawiać. Jednak po eksporcie do FBX i ponownym imporcie do 3ds Max robią się problemy z łączeniami.
Możliwe, że coś jest nie tak z ustawieniami exportu w 3ds Max i musze to poprawić. Oby o to chodziło, bo edytor H7 też eksportuje z tymi szpecącymi liniami.

Fandor PW
8 maja 2016, 17:57
Z ciekawości, w jakich rozszerzeniach można wyciągnąć pliki z H6 i H7, i jakie programy do grafiki 3D są w stanie je otworzyć?

dvoytek PW
8 maja 2016, 18:07
Bezpośrednio z edytora to do FBX. Ja zazwyczaj wyciągam przez Umodel do formatu PSK, bo wychodzi dużo szybciej niż odpalać edytor.
Pliki eksportuję do 3ds Max. Nie próbowałem w Blenderze, ale pewnie się da, bo to nie są żadne tajemnicze formaty.

J. M. Sower PW
8 maja 2016, 19:33
Do Blendera da się spokojnie zaimportować FXB, ale nie nie wiem jak jest z PSK, gdyż nie korzystałem z Umodel.

Zatem model traci szwy przy zapisie w FBX. Do edytora da się zaimportować modele w innym formacie? Ostatnio go nie używałem i nie pamiętam.

dvoytek PW
8 maja 2016, 19:46
@J. M. Sower
Edytor powinien przyjmować pliki .psk, aczkolwiek jak mu wrzucałem pliki wyciągnięte przez umodel, to nie przyjmuje i daje informację "ActorX has been deprecated. Please use FBX instead".

Jestem w trakcie zszywania, ale faktycznie może lepiej pokombinować coś z .psk.

Edit: Model nie traci szwów przy zapisie do FBX
Mogę go zaimportować z FBX do 3ds Maxa i wygląda dobrze. Za to jeśli zaznaczę opcję smoothing groups, to się psuje jak w edytorze H7.

Edytor H7 psuje model niezależnie od tego, czy smoothing groups było zaznaczone przy eksporcie, czy nie. Jeśli nie było, to tylko poda informację, żeby włączyć tę opcję, ale zaimportuje go.
Niestety z tym samym efektem.

Edit1: Prawdziwy "niehirołsowy" Unreal Development Kit importuje pliki .psk bezproblemowo.

J. M. Sower PW
8 maja 2016, 20:41
Skomplikowana sprawa. ;) Jeśli dojdziesz do tego jak to robić, to mam nadzieję, że napiszesz krótki poradnik.

dvoytek PW
8 maja 2016, 20:51
Juz do tego doszedłem.
Najpierw wyeksportowałem do FBX z wyłączonym "smoothing groups", bo nie wiem jak z poziomu 3ds max mogę wyeksportować do .psk, może jest jakiś skrypt :P
Potem export z .fbx do .psk przy pomocy Noesis.
Następnie zaimportowałem do UDK (tzn. do oryginalnego, bo ten od H7 nie przyjmie pliku), zapisałem w paczce upk.
I na koniec otworzyłem te paczkę w edytorze H7.

Model wygląda dobrze.

dvoytek PW
2 sierpnia 2016, 22:41
Na na czeskim kanale World of Heroes pojawiły się prezentacje jednostek do Heroes VII. Z tego co mówi tłumacz Google wynika, że to jakaś nowa frakcja. Nie wiem czy właściciel kanału jest autorem, ale prawdopodobnie tak.




Acid Dragon PW
2 sierpnia 2016, 22:49
To pierwsze wygląda ledwie jak zmodyfikowany wilk, ale to drugie robi wrażenie. Kompletnie nowy model, kompletnie nowa animacja. To może być nowa jakość.

Szaman PW
2 sierpnia 2016, 23:32
Już naprawdę nie mają pomysłu i plagiatują.
http://pureawesome.net/wow/110426_anub.jpg

Nawet odgłosy prawie identyczne.


Garett PW
2 sierpnia 2016, 23:54
@Szaman Ale ty zdajesz sobie sprawę, że prawie niemożliwe jest w dzisiejszych czasach wymyślić jakiegoś naprawdę oryginalnego stworka? Zresztą co złego w tym, że wzorowali się na Nerubianach? Przecież oni i tak nie byli pierwszymi tego typu stworami...

Kammer PW
2 sierpnia 2016, 23:57
Ale... to jest Anub'Arak z HotSa.

Fandor PW
2 sierpnia 2016, 23:58
Mi się ta jednostka skojarzyła od razu z jakimś nowym pokemonem, ale ja skończyłem pokemony na Diamond and Pearl, więc nie powiem wam z jakim, ale zapewne wiele więcej źródeł by się znalazło. No i fani mają prawo dodawać, co chcą, do gry, nawet całkiem kopiować z innych, to nie jest firma, której płacisz żeby się czepiać. :P

Szaman PW
3 sierpnia 2016, 00:08
@Garett przed epoką MM też istniały tysiące wariacji smoków. Jednak NWC potrafiło ładnie je przeretuszować żeby nie było do niczego podobne. np: różowe smoki z H1.

Nicolai PW
3 sierpnia 2016, 00:10
Szaman:
Już naprawdę nie mają pomysłu i plagiatują.
Nie żebym się czepiał czy coś, ale przypominam, że tworzysz moda bazującego na gotowych modelach. Wytykanie czegoś takiego jest w tym przypadku dziwne :P

dvoytek PW
3 sierpnia 2016, 00:11
@Kammer Jak już to chyba z uniwersum Warcrafta. Występuje w HotS, ale to tak, jakby powiedzieć, że Diablo jest postacią z HotS. Wszyscy bohaterowie w tej mobie są z różnych gier Blizzarda.

@Szaman
Żuczek jest podobny, ale proporcje ciała jednak są trochę inne.

Garett PW
3 sierpnia 2016, 00:14
@Kammer 1. Anub'Arak jest z Warcrafta. :P
2. Pochodzi z rasy Nerubian, u których właśnie tak wyglądają elitarni wojownicy.

Kammer PW
3 sierpnia 2016, 00:14
dvoytku, (bracie) Garetcie, tak, wiem, wyraziłem się nieprecyzyjnie.
Chodziło mi o to, że to jest model prosto z HotSa.

Szaman PW
3 sierpnia 2016, 00:22
Nicolai:
Nie żebym się czepiał czy coś, ale przypominam, że tworzysz moda bazującego na gotowych modelach.

oj tam, oj tam.... Nie bądź szczegółowy:P

dvoytek:
Żuczek jest podobny, ale proporcje ciała jednak są trochę inne.
Chodzi mi o skojarzenia. Przed Herosami wiedziałem że feniks to taki podpalony latający kurczak. A smok to taka jaszczurka z skrzydłami nietoperza. Chodzi o pomysłowość w ich przedstawieniu, czego Ubi-softowi brakuje. No dobra chcieli coś pająko-żukowe podobne stworzyć? Mogli się wzorować na czymś z "prawdziwego folkloru", np: egipskie skarabeusze? Kiedy w Warcrafcie 3 zobaczyłem anub'arak. To właśnie go skojarzyłem z egipskim skarabeuszem.
Wzorowanie się na czymś z realu = Dobry Pomysł
Wzorowanie się na innej grze komputerowej = Zły pomysł (lub jego brak)

Fandor PW
3 sierpnia 2016, 00:29
Szaman, to jest projekt fanowski, a nie Ubiowy. <facepalm>
Ja tam widzę dość oryginalną jednostkę, identycznej nie ma nigdzie indziej, a podobny temat był poruszany przy okazji Krakena (gdzie odwrotnie mogłyby być częściowo twoje argumenty uzasadnione), mogliby stworzyć tę jednostkę idealnie krakenowo i dopatrzyłbyś się niejednej gry/filmu/innego tworu z którego skopiowali, zrobili "ktulowego" i też można się przyczepić, że Cthulu coraz więcej w pop kulturze, i że byli w HotA i u Nepha, ale jednak były to inne jednostki, a do Ubikacji nie musiały wcale trafić mody, ponieważ ich w ogóle one nie interesują.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 8 - 9 - 10
temat: Modowanie Heroes VII

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel