Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Pieśń lodu i ognia & Gra o tron
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 16 - 17 - 18

Nicolai PW
3 lipca 2016, 15:15
A podałbyś ich źródło? Bo jak na ogólny zarys ziem, o których quasiśredniowieczny pseudozakonnik mógł mieć pojęcie to są one nad wyraz dokładne :P

kochan PW
7 lipca 2016, 12:56


z blogu gra o tron hbo

Nicolai PW
8 lipca 2016, 12:22
Infografiki z definicji powinny być proste, przejrzyste i czytelne, a to takim czymś nie jest... W ogóle co to ma być? Naciapali tyle ludków i połączeń ile się dało, nie patrząc na sens i logikę.

Garett PW
9 lipca 2016, 19:24


Sklejam bo mogę:


Nicolai PW
9 lipca 2016, 20:02
Fani zrobili ciekawą sklejkę z Januszem Targaryenem w valyriańskiej zbroi:



Wiecie co jest w tym najlepsze? Żon ma poważne szanse na zdobycie zbliżonej, bowiem we Wichrach Zimy pojawi się jedna względnie pasująca z opisu:

Cytat:
Euron Wronie Oko stał na pokładzie „Ciszy”, odziany w czarną zbroję łuskową – strój, w jakim Aeron nigdy go nie widział. Była czarna jak dym i musiała być ciężka, ale Euron nosił ją, jak gdyby wykonano ją z najcieńszego jedwabiu. Łuski zbroi przeplatane były czerwonym złotem, które migotało, gdy się poruszał. Na metalu dostrzec można było przeróżne wzory: zawijasy, glify i tajemnicze symbole wyżłobione w stali. To valyriańska stal, rozpoznał ją od razu Mokra Czupryna. Ma zbroję z valyriańskiej stali. Nikt w Siedmiu Królestwach nie posiadał czegoś takiego. Widywano takie zbroje czterysta lat temu, jeszcze przed Zagładą, a i wtedy były warte całego królestwa.

Nitj'sefni PW
9 lipca 2016, 21:36
Jakby to kogoś interesowało zbroja na obrazku pochodzi z filmu "Dracula: Historia nieznana".

Nicolai PW
11 lipca 2016, 19:10
Ciekawa analiza możliwych imion Jona. Aemon wydaje mi się fajną opcją i w sumie była jednym z moich faworytów ;)

Alamar PW
13 lipca 2016, 17:55


link


I ciekawostka:




EDIT:

Streszczenie serialu w niecałe 8 minut przez Mace'a Windu:


Nicolai PW
19 lipca 2016, 19:37
Co niezwykłego w Tyrionie na Żelaznym Tronie? Wszak był Ręką Króla i miał prawo siedzieć nań. Ta figurka nawet odpowiednią przypinkę ma :P Co więcej teraz jest Ręką Królowej i być może wróci na stanowisko :P

Alamar PW
21 lipca 2016, 21:07
Szukałem akurat czegoś z Gry i przypadkiem trafiłem na ten oto klik:



Zabawne, jak go się odbiera po rewelacjach z ostatniego sezonu, zwłaszcza fragment w 2:00. ;)

Nicolai PW
21 lipca 2016, 21:14
Tylko wiesz... on przysięgi nie złamał. Jego warta dobiegła końca zgodnie ze słowami przysięgi w dniu jego śmierci. Taki tam kruczek prawny :P Poza tym HBO mówiło, że po śmierci Jon się zmieni... Niekoniecznie było to widać w serialu, ale takie były założenia.
Swoją drogą fajny wpis o scyzorykach smoków :P

Alamar PW
21 lipca 2016, 21:26
Nicolai, mówiłem o reakcji ślepca (swoją drogą "Chciałeś mnie widzieć" Jona było całkiem "na miejscu" :P) na te słowa: "He is my father and Robb is my brother".

Nicolai PW
1 sierpnia 2016, 01:58
Kurczę, ekila z Szalonych Teorii jest naprawdę spostrzegawcza. Sam nigdy bym nie wpadł na to, by powiązać swaty Sansy z pewnym turniejem ;)

Garett PW
1 sierpnia 2016, 11:06
Mnie tam zainteresowało to:
Cytat:
Warto też pamiętać, że w pierwotnym szkicu Pieśni Lodu i Ognia, jednym z istotnych elementów opowiadanej historii miał być romans Jona i Aryi.

Nicolai PW
1 sierpnia 2016, 18:54
Ano, intrygujący fragment. Ciekawe skąd to wzięli? Acz na moje lepiej, że Martin z tego zrezygnował, bo to trochę głupie, że Ned taki praworządny i zwalczający kazirodztwo a jego dzieci incesty odstawiają :P Aczkolwiek czy w takim razie rodzeństwo Starków nie miało być z początku starsze? Bo romanse w wieku 9 lat to trochę jakby to... dziwne :P

Kammer PW
1 sierpnia 2016, 19:29
Zaraz tam dziwne, Martinowi się po prostu już powoli kończą kontrowersyjne zagrywki. :P

Nicolai PW
1 sierpnia 2016, 19:32
Tak bardzo naśladujesz Ala, że przestałeś rozumieć co ludzie do piszą :P To był pierwotny zamysł, chyba jeszcze sprzed spisania Gry o Tron, więc jakie kończenie się kontrowersji?

Kammer PW
1 sierpnia 2016, 19:36
A takie, że stopniuje napięcie i da to w ostatnim tomie. I nie mów, że nie da, bo może się okazać, że da i wtedy na scenę wyjdzie Martin-król intryg. Szach, mat, Nicolaiu Snow.

Nicolai PW
1 sierpnia 2016, 19:38
Ty jesteś pijany? Bo to co piszesz nijak ma się do czegokolwiek :P

Garett PW
1 sierpnia 2016, 19:59
@Nicolai Właściwie to ten zamysł nie był aż tak pierwotny, bo dalej czytamy:
Cytat:
Zważywszy na stan psychiczny Aryi, oraz na to, że pięcioletnia przerwa, która miała pierwotnie mieć miejsce po Nawałnicy mieczy, została ostatecznie usunięta, nie jest zbyt dużym nadużyciem założenie, że Sansa zajmie miejsce swej młodszej siostry.
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 16 - 17 - 18
temat: Pieśń lodu i ognia & Gra o tron

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel