Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 103 - 104 - 105 ... 200 - 201 - 202

Nicolai PW
27 lipca 2016, 13:28
Tarnoob:
Kolos niech będzie, atlas tak samo. Atlas to nie tylko imię jednostkowe, to też nazwa zaprawy. :-P Podobnie
Atlas wszedł do mowy potocznej i ma kilka znaczeń :P
Tarnoob:
Minotaur było imieniem, tak jak Meduza, Gorgona, itd. Precedens to precedens i nawet z tym nie handlujcie.
Ale Meduza i Gorgona były potworami, nie bóstwem :P Poza tym precedens został dokonany w D'n'D, nie w H3 :P

Drwal PW
27 lipca 2016, 13:41
Z nazwą tu nie będzie problemu - jest sporo opcji. Problem większy myślę z wyglądem - Tytan jest tak uzbrojony i ma takie kolory, że ciężko dać mu coś lepszego. Peleryna może być za mało, podobnie jakieś inne drobiazgi. Zobaczymy co Kuririn wymyśli.

Mistrz PW
27 lipca 2016, 13:45
Gwoli ścisłości, Gorgony to trzy siostry, do których zalicza się Meduza, Euryale i Stheno.

Myślę że peleryna, pełniejszy hełm i zbroja będą wystarczające. Można też mu miecz i piorun powiększyć. :P

Nicolai PW
27 lipca 2016, 13:47
Tak, a trującym wołem był Katoblepas, ale D'n'D z jakiegoś powodu zrobił z niego łuskowanego byka zwanego Gorgoną... bo tak :P

AmiDaDeer PW
27 lipca 2016, 18:01
Skoro mówimy o D&D, to moja propozycja z piątej edycji: Empyrean.



Klik dla większej rozdzielczości. Teoretycznie powinniśmy to przetłumaczyć jako "Empireum", gdyż nazwa pochodzi od "siedliska bogów", ale takowe tłumaczenie będzie brzmiało naprawdę słabo.

Kuririn PW
27 lipca 2016, 18:02
Dobra, karwasz kaweczka!! Prosiłem tylko i wyłącznie o sugestie ul Tytana! Co do nazw jednostek na ostatnim szczeblu każdego zamku, tudzież ósmego poziomu, to odsyłam do WoGa - Mod New Upgrades, autorstwa Acid Dragona!

AmiDaDeer PW
27 lipca 2016, 18:11
Ale nazwy jednostek 8 poziomu w WoG-u są słabe. ;P

Kuririn PW
27 lipca 2016, 18:15
Tylko nazwy mnie nie obchodzą, jeszcze nie teraz...

Tarnoob PW
27 lipca 2016, 20:11
W wyglądzie można nawiązać do tradycji: H2, MM6.

Wyraźne nawiązania do antyku są na propsie. Niech będzie tarcza (puklerz) i piorunowa włócznia, a właściwie oszczep.

Kuririn PW
27 lipca 2016, 20:44
Tarnoob:
Niech będzie tarcza (puklerz) i piorunowa włócznia, a właściwie oszczep.
To się mija z celem...

Kammer PW
27 lipca 2016, 20:48
fandor510:
Kammer, może po prostu oryginalna nazwa - Hekatonchejrowie
A teraz wyobraź sobie, że ktoś to próbuje wymówić. :P
Uważam, że nazwa powinna być jak najprostsza i najłatwiejsza do zapamiętania.

Nikoś:
@Kammer: Pamiętasz jak Acid zakazał Ci robienia tłumaczeń dla Groty? Ja rozciągam to na wymyślanie nazw jednostek :P


Drwal:
Problem większy myślę z wyglądem - Tytan jest tak uzbrojony i ma takie kolory, że ciężko dać mu coś lepszego. Peleryna może być za mało, podobnie jakieś inne drobiazgi.
Przemalować mu zbroję na platynową, do tego złoty piorun... możliwości są.


Kuririn PW
27 lipca 2016, 21:01
Posterunkowy:
możliwości są.
No jasne... spokojna wasza lodowatość! ^^

Fandor PW
27 lipca 2016, 22:24
Generalnie na tym forum uwielbiamy najpierw pokłócić się o nazwy, a dopiero potem zająć się sednem czyli samymi jednostkami (ale pomysł Hobbita jest najlepszy). ^^
Platyna może być słaba, gdyż będzie się bardziej zlewać z kolorem "skóry" tytana. Może motyw 2 mieczy? w H3 nie był chyba zbyt często używany (na pewno rzadziej niż tarcze albo włócznie). Ciężko mi sobie wyobrazić tytana z mieczem dwuręcznym albo inną bronią, tarcza też jakoś nie pasuje.
Co do pancerza, można by pomyśleć nad jakimiś wariacjami, żeby zbroja była bardziej płytowa i uwidocznić te płyty, może coś na wzór zbroi najemnika z Gothic, tylko złota?
http://gothic.gram.pl/obrazki/zbroje/g1/ciezka_zbroja_najemnika.JPG
Pytanie czy wolisz zostawić przepaskę czy nie jest taka ważna, bo dodanie samych spodni ze złota stworzy dużą różnicę w wyglądzie, ale nie wiem, czy będzie to pozytywna zmiana pod kątem estetycznym.

Kammer PW
28 lipca 2016, 01:01
fandor510:
Generalnie na tym forum uwielbiamy najpierw pokłócić się o nazwy, a dopiero potem zająć się sednem czyli samymi jednostkami (ale pomysł Hobbita jest najlepszy). ^^
Oj, tam, Grota lubi żywe, dynamiczne rozmowy i tyle. ^L^'

fandor510:
Platyna może być słaba, gdyż będzie się bardziej zlewać z kolorem "skóry" tytana.
A to jest bardzo ciekawe spostrzeżenie. Co powiedzielibyście o tym, by całego arcytytana ozłocić? Ewentualnie pokryć jakimś innym materiałem? To nieco nasunęłoby skojarzenia z golemami, ale... pamiętacie tę teorię, że anioły to młodzież tytanów, która żyje sobie wysoko w chmurach?
Co powiedzielibyście o tytanie polemarchu? Byliby to najznamienitsi z tytanijskich wojowników, prawdziwe crčme de la crčme ich sił. Dzięki obecności takiego dowódcy morale naszego wojska nie mogłoby spaść poniżej zera, a także na początku walki rzucałby, dajmy na to, modlitwę na nasze siły. Obecność dowódcy motywuje armię do większego wysiłku!

Osobiście uważam za dobry pomysł, by dać naszemu tytanowi włócznię. Nasunęły mi się dwie kandydatury z Titan Questa:

Kuririn PW
28 lipca 2016, 14:15

Kammer PW
28 lipca 2016, 14:30
Te oczy są creepy. :P
Na chwilę obecną model bardzo mi przypomina centuriona... aczkolwiek nie jestem pewien, czy jest to dobrze.
Myślę, że dobrym pomysłem byłoby pójście w zamknięte hełmy, na przykład koryncki:

Ewentualnie frygijskie:

Drwal PW
28 lipca 2016, 16:17
Ciężko powiedzieć, czy będzie dobrze. Jedyną słuszną weryfikacją jest zmniejszenie do rozmiaru Heroes i dopiero wtedy ocenienie. Ogólnie jakiegoś wielkiego zachwytu nie ma, ale ile raz tak było, że coś mi się nie do końca podobało w HD, a potem przy niskiej rozdzielczości było wspaniałe (i odwrotnie).

Aayren PW
28 lipca 2016, 17:18
Hełm taki jak u Tytana z HoMM4!! Zrób tak, a Cię ukocham i utulam!

Kuririn PW
28 lipca 2016, 23:42
Jakie kolory temu misiu? Hełm do podłubania jeszcze, bron również.

Kammer PW
28 lipca 2016, 23:47
On wygląda po prostu jak jakiś szogun. Na pewno taki efekt chciałeś osiągnąć? :P
Aczkolwiek muszę przyznać, że czerń wygląda zaskakująco dobrze.
strona: 1 - 2 - 3 ... 103 - 104 - 105 ... 200 - 201 - 202
temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel