Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [HC] HDMod kontra Heroes Chronicles
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)

Tarnoob PW
29 czerwca 2014, 21:25
Mam 32-bitowy Windows 7 Starter na netbooku.

Ściągnąłem sobie Heroes Chronicles: All Chapters z gog.com – nareszcie wszystko w jednym miejscu, chociaż tro­chę odbiega od oryginalnych wydań: inne ikonki, inaczej zrobiona dokumentacja, inny instalator, itd. Do tego cra­sho­wa­ło mi kilka razy przy najprostszych czynnościach, np. koniec tury, wygranie bitwy albo i ruch po mapie. Wszys­t­ko w trybie pełnoekranowym, nie w oknie.

Po skończeniu jednej z Kronik (The World Tree – polecam początkującym) ściągnąłem sobie najnowszego HDModa ze Skarbca Groty, żeby przy reszcie kampanii mieć większy komfort. Niestety, instalator nie działa – nieważne, czy wypakuję pliki do głównego folderu Heroes Chronicles, czy do podfolderu z konkretną częścią. Wywala komunikat, że brakuje mu jakichś plików.

Da się to jakoś naprawić czy po prostu HDMod nie jest przystosowany do takich niszowych wersji jak HC?

jarojj10 PW
2 lipca 2014, 11:39
Z tego co wiem HDMod nie obsługuje kronik niezależnie czy mowa o starej wersji czy GOG.com. Własnie z tego powodu ściągnąłem sobie kampanie Heroes Chronicles do grania na standardowym SODzie ;) grało się dużo przyjemniej choć szkoda, że nie było porterów Tarnuma :/

Hayven PW
2 lipca 2014, 13:23
Portrety Tarnuma powinny być. Przecież jest paczka z ikonami, które można wstawić do folderu "data", żeby wszystko działało jak należy :P

LeonPL111 PW
2 lipca 2014, 13:46
A czy jest szansa aby portrety Tarnuma pojawiły się w spolszczonych kampaniach HC pod SODA (Drzewo Życia,Rewolta itd.)?

Tarnoob PW
17 czerwca 2016, 19:21
Właśnie ukończyłem „Szarżę Smoków” w postaci „pobieralnej” kampanii – na H3 Complete z gog.com, z HotA i z HD Modem. Uważam to za jedyny słuszny sposób grania w HC. Są pewne braki – np. nie ma tylu cha­rak­te­rys­tycz­nych obrazków, w filmikach nie ma głosu, jest chyba mały bug z przechodzeniem bohaterów, a przez HotA po­ja­wia­ją się kwiatki jak bohaterowie z Przystani, bo nie byli zablokowani w edytorze.

Mimo to komfort gry jest o niebo lepszy i nie wyobrażam sobie teraz grać bez HD Moda. Oryginalne, osobne HC mi­mo to warto mieć – dla tych grafik, dla poprawnych filmików i dla dialogów. Niestety nie wiem, kto użyczył głosu narratorowi – ani w oryginalnej, ani w polskiej wersji.

Pozdro.

zmudziak22 PW
23 czerwca 2016, 23:44
Ja też polecam sod + hd mod dla heroes chronicles. O wiele lepiej grać ze wszystkimi dogodnościami HD Moda. W tym rozwiązaniu mogłem wyłączyć denerwujące sojusze w Podboju Podziemi(Tak to musiałem się męczyć aby sojusznika zabił komputer lub blokować mu drogę.)
temat: [HC] HDMod kontra Heroes Chronicles

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel