Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Marvel - komiksy, filmy itp.
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 25 - 26 - 27

Alamar PW
5 czerwca 2016, 16:20
Tak, Maximum Carnage - czyli nawalanka ilu postaci się da bez krzty logiki. Typowy odmóżdżacz. :P

Skoro Iron Fist Cię ciekawi, to przejrzyj ten komiks, bo są tam dwa numery stanowiące niejako zakończenie jego pierwotnego komiksu (który anulowano, więc końcówkę musiano dać gdzie indziej) plus trochę mitologii postaci.

Nicolai PW
5 czerwca 2016, 17:10
Matheo:
Pazury Wolverine ucięto bez problemu, a tarcza Kapitana póki co nie ma nawet jednego zadrapania.
Ucięto rozgrzanego adamantium i to w filmie... którego Fox się wstydzi ;)

avatar:
Rozkminki typu co jest wytrzymalsze: vibranium czy adamantium mają tyle sensu (czyli nic) jak rozkminki czy Galactus jest potężniejszy od Supermana. Wszystko zależy od scenarzysty - gdy będzie miał pomysł na roztrzaskanie tarczy Kapitana Ameryki, to ją Wolverine roztrzaska.
Nie zgadzam się... lore komiksów ma to do siebie, że niektóre rzeczy są pewnikami, zwłaszcza w główniejszych liniach. Przykładowo zawsze Wonder Woman będzie słabsza od Supermana. A odnośnie rozkminy z Galactusem i Harcerzykiem to na moje potężniejszy jest ten drugi. Po czym to wnoszę? Ano po tym, że Galactus bywał wielokrotnie pokonywany przez bohaterów słabszych od Supermana. Ogólnie rzecz ujmując to Pożeracz Światów to taki trochę nieudany pomysł... Olbrzym, który miał pożerać światy i ucieleśniający siły natury regularnie dostaje łupnia.

Alamar:
Zawsze to było adamantium, patrz tarcza Kapitana Ameryki.
A co z nią? Rosomak ją pociął?

Warmonger PW
5 czerwca 2016, 17:55
Cytat:
Magneto wprawdzie pozbawił Wolviego adamantium, ale nagle się okazało, że pazury są organiczne - są kośćmi (wg pierwotnego planu miały być częścią jego kostiumu;
W filmie X-Men: Wolverine widzimy, że na początku obaj bracia biegają z kościstymi pazurami.

Alamar PW
5 czerwca 2016, 18:06
Komiks, w którym Magneto usuwa Wolviemu adamantium, powstał w 1993 roku, więc nie dziw się, że w filmie z 2009 roku Rosomak ma od początku organiczne pazury.

@Nicolai
Niezniszczalna* tarcza Kapitana Ameryki "od zawsze" wykonana była z adamantium. Dlaczego w filmach jest inaczej, masz moje przypuszczenia kilka postów wstecz.


*Niezniszczalna poza tymi kilkoma przypadkami, gdy była zniszczona. :P

Nicolai:
Ano po tym, że Galactus bywał wielokrotnie pokonywany przez bohaterów słabszych od Supermana
A ile razy Superman miał "grypę", tudzież dostawał manto od postaci, które nie powinny mu teoretycznie nic zrobić? :P

Setillos PW
5 czerwca 2016, 18:20
Wydaje mi się, że w komiksach było już udowodnione, że taka tarcza Kapitana Ameryki jest nie do przebicia nawet dla takiego metalu jak pazury Wolverine'a pokryte adamantium, ale jednak tarcza Kapitana jest stopem vibranium i adamantium. Ah... doedukowałem się i okazuje się, że jest to stop vibranium i stali, ale i tak, adamantium nie jest w staniu jej przeciąć.

Natomiast co do sporu o to który metal jest lepszy.
Jeżeli chodzi o wytrzymałość to vibranium jest lepsze, gdyż niweluje wszelką energię kinetyczną uderzenia, dlatego też najlepiej nadaje się do tworzenia zbroi. Natomiast adamantium jest gęstsze i potrafi przeciąć obiekt na poziomie molekularnym (czy coś w tym stylu :P), więc najlepiej nadaje się do broni ciętych itp.

Alamar PW
5 czerwca 2016, 18:31
Adamantium

Cytat:
Adamantium is a very dense, artificial, iron-based alloy that is virtually indestructible. A sufficient amount is capable of surviving multiple nuclear explosions with no damage. A pure blade of Adamantium is capable of cutting almost any known substance, with the known exceptions of Adamantium itself and Captain America's shield.
(...)
Creating even a small amount of Adamantium is astronomically expensive, and only a few people know the complete formula.


Vibranium

Cytat:
Vibranium is a rare, naturally occurring meteoric ore with energy manipulating qualities.
(...)
Wakandan Vibranium absorbs vibratory or kinetic energy in its vicinity within itself.
(...)
a chunk of Vibranium which had absorbed a considerable amount of vibratory energy would be exceedingly hard to demolish. If enough force were applied to this chunk to smash it, the Vibranium would explode, releasing much of the absorbed energy. There are limits to the capacity of Vibranium to absorb vibratory energy
(...)
Antarctic Vibranium has thus far been found in nature only in the isolated region of Antarctica known as the Savage Land. It is also known as Anti-Metal due to its opposite effects to Wakandan Vibranium. Antarctic Vibranium, through a means that is not understood, emanates vibrations which cause the atomic and molecular bonds in nearby metals of other kinds to weaken, which results in the liquefaction of nearby solid metals

Nicolai PW
5 czerwca 2016, 19:14
Alamar:
Niezniszczalna* tarcza Kapitana Ameryki "od zawsze" wykonana była z adamantium.
A jak to jest po reboocie, że się tak spytam?

Alamar:
*Niezniszczalna poza tymi kilkoma przypadkami, gdy była zniszczona. :P
Na szczęście Marvelowscy metalurdzy są jeszcze większymi cudotwórcami od polskich mechaników samochodowych i potrafią tak wyklepać, że nie będzie nawet śladu ;)

Alamar:
A ile razy Superman miał "grypę", tudzież dostawał manto od postaci, które nie powinny mu teoretycznie nic zrobić? :P
Grypę to nawet Spectre miał w ogólnie rzecz biorąc dobrym Blackest Night :P Aczkolwiek te postacie miewają "gorsze dni", ale u Galactusa zasada Pareto jest odwrócona. Liberalnie zaokrąglając, 80% jego czasu ekranowego to sromotne klęski ;)

Alamar:
(...) with the known exceptions of Adamantium itself and Captain America's shield.
Hmm... a czemu wydzielają Tarczę Kapitana? Przyjrzałem się sprawie i tutaj piszą, że jednak wibranium. Tak samo tutaj. Tutaj też. Tak samo tutaj ;)

A tu pisze wprost:
Cytat:
Vibranium is not as hard or dense as Adamantium, but it is still very durable.
Czyli adamantium > vibranium, ale Tarcza Kapa to unikalny stop vibranium, żelaza i czegoś jeszcze i jakby była jeszcze wytrzymalsza ;) Pewnie stąd wzięło mi się błędne myślenie, że vibranium > adamantium.

Alamar PW
5 czerwca 2016, 19:20
Zauważ, że w linku do adamantium masz tarczę jako "proto-adamantium". :P

W wielkim skrócie - trochę vibranium, trochę stali (nie żelaza!), komponent X :P oraz jeden naukowiec, który na dodatek zasnął, gdy krasnoludki połączyły te wszystkie czynniki w ową tarczę, a gdy się obudził, sam się zdziwił. ;)

Nicolai:
A jak to jest po reboocie, że się tak spytam?
Na szczęście nie wiem, ale domyślam się, że pochodzenie będzie (jeśli już nie jest) takie jak w filmach. :P

Nicolai:
Na szczęście Marvelowscy metalurdzy są jeszcze większymi cudotwórcami od polskich mechaników samochodowych i potrafią tak wyklepać, że nie będzie nawet śladu ;)
Zauważ, że możesz policzyć na palcach jednej ręki, ile razy tarcza uległa zniszczeniu. A to już nie lada wyczyn, jeśli chodzi o komiksy. ;)
Z drugiej strony, pewnie musiałbyś użyć kalkulatora by policzyć, ile razy zniszczona tarcza okazała się tylko kopią, bo Tony pożyczył prawdziwą, by poeksperymentować. :P

Nicolai:
ale u Galactusa zasada Pareto jest odwrócona.
Jak pojawia się na Ziemi, to tak. Ale jak już na planecie tronowej Skrulli, to jakoś nie. Red Hulk, który wyczyniał z różnymi bohaterami co chciał, od Galactusa dostał nauczkę (to, że zmienił się w miedzy czasie scenarzysta komiksu, nie ma tu nic do rzeczy, słowo ;) ).

Nicolai PW
5 czerwca 2016, 19:25
Czyli vibranium + stal to adamantium? Hmm... ciekawe, ale w takim razie origin Tarczy w filmach jest dobry, ale po prostu nie mówią tego wprost ;)

Alamar PW
5 czerwca 2016, 19:27
Cytat:
Adamantium is created by mixing certain chemical resins together. The exact composition of these resins is a closely guarded secret of the United States government.
Spytaj się rządu USA.

Nicolai PW
5 czerwca 2016, 22:09
Czyli proto-adamantium to jest vibranium + stal + tajemnica szefa kuchni, a adamantium to ściśle tajne, Obama (a niedługo Trump) mają przepis obok kodów atomowych? Make sense :P

Belegor PW
5 czerwca 2016, 22:57
Nie jestem ekspertem, ale w serialach i w paru komiksach było pisane ze Adamantium było najsilniejszym metalem, zas vibroanium było drugie. Slaboscia tego drugiego jest zwiazana z falami dźwiękowymi. Nie wiem ile w tym prawdy. Móglby któryś z nerdów potwierdzić te informacje?

Nicolai PW
7 czerwca 2016, 23:08
Przecież to już zostało potwierdzone ;) Al zarzucił cytatem w tej sprawie :P

Autoscalenie

Pamiętacie jak mówiłem, że tylko wujek Ben z wielkiej trupy nadal jest trupem? Cóż... możliwe, że się to zmieni. No, bo przecież One More Day było takie dobre... prawda?

Alamar PW
8 czerwca 2016, 09:01
Zauważyłeś datę w tym linku?

Nicolai PW
8 czerwca 2016, 09:40
A przeczytałeś w ogóle ten artykuł?
Cytat:
Although the date on the "Dead No More" teasers cite "fall 2016" as the date for the storyline (...)
Jak ostatni raz patrzyłem w kalendarz to jeszcze nie było jesieni 2016.

Alamar PW
8 czerwca 2016, 10:58
Cytat:
April 01, 2016 12:15pm PT by Graeme McMillan

Nicolai PW
8 czerwca 2016, 11:02
A... no dobra ;) Swoją drogą mogliby pierwszokwietniowe żarty tagować po Prima Aprilis :P

Alamar PW
8 czerwca 2016, 11:21


:)

Nicolai PW
8 czerwca 2016, 11:47
Bądźmy szczerzy... Thanos bez rękawicy nie ma najmniejszych szans, a z rękawicą i tak nic nie zdziała w Uniwersum DC, bo w nim nie działa :P


Eternal PW
8 czerwca 2016, 22:32
Jakoś obrazek Alamara bardziej mi odpowiada;-). Ten twój, Nicolaiu, to kadr z Marvel vs DC, tak?
Swoją drogą, późna godzina. Przyda się odpowiednia kołysanka.
PS: Spodziewajcie się mnie tu częściej. Nie zostawię tego tematu na łasce fanów DC:-P.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 25 - 26 - 27
temat: Marvel - komiksy, filmy itp.

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel