Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 ... 16 - 17 - 18 ... 21 - 22 - 23

Dren PW
25 maja 2016, 13:14
Odświeżam temat gdyż posiadam dokładnie ten sam problem(błąd też). A żaden z podanych wyżej sposobów nie pomógł. Posiadam Złotą edycję (Legalną !) która wcześniej działała na Windowsie 8.1 a teraz już nie. Co ciekawe Homm 1 działa bez problemu.

voncur PW
25 maja 2016, 16:21
Musisz uruchomić jako administrator, ppm na skrót i uruchom jak administrator.

Dren PW
26 maja 2016, 21:45
Dzięki za info. Sprawdzę
Edit.
Nie działa. Czy znane są wam jeszcze jakieś inne sposoby? Naprawdę nie mam ochoty kupować wersji z GoG-a.

Dren PW
30 maja 2016, 17:56
W końcu udało mi się rozwiązać ten problem (ale tylko fragmentarycznie). Wystarczyło tylko wyjąć płytę z Hirkami aby gra się normalnie uruchomiła. Szkopuł w tym że bez płyty nie można normalnie grać. Więc zapytam ponownie: Czy znane są wam inne sposoby? (podkreślam że nie mam ochoty kupować wersji z GoG-a, a no i na cracki też nie mam ochoty no chyba że to ostateczna możliwość)

voncur PW
30 maja 2016, 18:39
A jakbyś sobie zrobił obraz płyty?

Dren PW
31 maja 2016, 21:00
Wciąż nie działa. To jakieś fatum

Drwal PW
31 maja 2016, 21:03
Miałem podobny problem i mi obraz płyty pomógł. Na pewno dobrze to robisz? Na Twoim miejscu przy braku pozytywnego efektu wziąłbym pod uwagę jednak tego cracka.

Dren PW
31 maja 2016, 21:14
W zasadzie nigdy nie robiłem obrazów płyty, ale wydaje mi się że wszystko zrobiłem dobrze... ba jestem pewny, że wszystko dobrze zrobiłem.

Drwal PW
22 czerwca 2016, 14:24
U mnie na komputerze Heroes III nie chodzi bez HD moda: gra się zacina, nie można nawet ruszać myszką. Mam WIndows 7, 64 bit - podejrzewam, że to może wina monitora Full HD, gdyż na laptopie z tym samym oprogramowaniem wszystko jest w porządku. Każde wejście do gry kończy się koniecznością użycia menadżera zadań.

Próbowałem szukać rozwiązania w internecie, kilka osób ma podobne problemy, ale brakuję porad.

MCaleb PW
26 czerwca 2016, 17:07
W którym momencie się zacina? Czy w ogóle cokolwiek się wyświetla?

Jakie rozdzielczości obsługuje Twój monitor?
Nie pomnę teraz, ale trójka bodajże chodziła twardo na 800x600. Jeżeli tej rozdzielczości monitor po prostu nie obsługuje, to gra nie ma jak się odpalić.

Also, skoro gra działa z modem Full HD, to czemu go po prostu nie używasz?

BrudasekPL PW
27 czerwca 2016, 21:18
Witam. Przeszedłem sporą część kampanii Shadow of Death, właśnie jestem po misji "Wieczysty pokój". Problem polega na tym, że w tej misji nie miałem Gem, tylko losowego bohatera Bastionu + Clancy'ego. Przeszedłem tę misję, odpalam następną (gramy Gelu i Gem razem) i mam tym razem Gem, ale z 1 poziomem...(Gelu ma taki jak powinien). Czytałem na internecie, że miałem wyrekrutowaną Gem w misji Gelu i to jest przyczyną, ale nie wiem jak to odkręcić. Nie mam kopii zapasowej przed misją Gelu żeby zwolnić Gem w misji Gelu, a nie chciałbym przechodzić nią misji z 1-szym poziomem. Jest jakaś szansa że uda mi się to naprawić jakimś edytorem save'ów etc.? Już nie wspomnę że nawet nie wyobrażam zaczynać cały Shadow of Death od nowa :(

Irhak PW
27 czerwca 2016, 21:52
Po pierwsze, przenoszę post.

Po drugie - rozumiem, że nie masz już autosave czy innego save z poprzedniej kampanii (kampania Gem to bodajże po polsku "Nowy Początek"), tak? Chyba w takim wypadku pozostaje użyć kodów*. Możesz albo podnieść jej poziom, albo przeklikać mapy kampanii i spróbować jeszcze raz kampanię Gem czy "Nieświęte Przymierze" (jeśli pamięta stan przed rozpoczęciem).

choć pewnie mi odbiorą Strażnika za tę propozycję

Drwal PW
27 czerwca 2016, 22:00
MCaleb:
W którym momencie się zacina? Czy w ogóle cokolwiek się wyświetla?

Od samego początku, gra się wolno ładuje, obraz się czasem na siebie nakłada, nie da się ruszyć myszką, bo efekt jest po kilku sekundach i to mocno się zacinając.

MCaleb:
Jakie rozdzielczości obsługuje Twój monitor?
Nie pomnę teraz, ale trójka bodajże chodziła twardo na 800x600. Jeżeli tej rozdzielczości monitor po prostu nie obsługuje, to gra nie ma jak się odpalić.

Rozdzielczość monitora to: 1980x1060. Być może faktycznie monitor nie obsługuje aż tak niskich rozdzielczości.

MCaleb:
Also, skoro gra działa z modem Full HD, to czemu go po prostu nie używasz?
Używam, ale nie zawsze można. HD mod nie działa z kronikami, Master od Puppets i z czymś tam jeszcze. :P

MCaleb PW
27 czerwca 2016, 23:18
Drwal:
Rozdzielczość monitora to: 1980x1060. Być może faktycznie monitor nie obsługuje aż tak niskich rozdzielczości.
Źle mnie zrozumiałeś. Wejdź w ustawienia rozdzielczości na komputerze, a następnie popatrz jak nisko rozdziałką możesz zejść.

U mnie wygląda to następująco:


Jak widzisz 800x600 mój ekran obsługuje.

Irhak:
Chyba w takim wypadku pozostaje użyć kodów*
Za to jest eradykacja, chopie.

Kammer PW
27 czerwca 2016, 23:23
Nie jestem pewien, czy to ma jakieś znaczenie. U mnie na laptopie 1024x768 px, a H3 działa mi.

Drwal PW
27 czerwca 2016, 23:39
Najniższą można ustawić 800x600.

MCaleb PW
27 czerwca 2016, 23:50
Ho ho! No to ciekawe.

Wygląda mi to na jakiś konflikt sterowników do wyświetlania grafiki.
Żebym to ja teraz... Heroes III używało chyba Direct X w wersji 8.X. Plik instalacyjny powinien być gdzieś zaszyty: albo w plikach gry, albo w instalce.
Spróbuj go zainstalować - nie zaszkodzi, nie nadpisze najnowszych sterowników.

Alamar PW
28 czerwca 2016, 06:32
Cytat:
Żebym to ja teraz... Heroes III używało chyba Direct X w wersji 8.X.
Raczej Direct X 6 albo nawet i 5.1.

zmudziak22 PW
29 czerwca 2016, 22:21
Jako, że H3 zostało wydane w 1999 roku to obstawiam, że Direct6 lub Direct7.

MCaleb PW
30 czerwca 2016, 09:18
DirectX 7 powinien załapać. Wersja 6.1 to minimum, a 8.1 powinien być wstecznie kompatybilny.

A propos kompatybilności - próbowałeś może pogrzebać w trybach zgodności? Opcje są we właściwościach pliku wykonywalnego gry.
Spróbuj może kilka permutacji z kolorami, systemami i tak dalej. Windows 98/XP może by łyknęło.
strona: 1 - 2 - 3 ... 16 - 17 - 18 ... 21 - 22 - 23
temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel