Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Marvel - komiksy, filmy itp.
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 25 - 26 - 27

Alamar PW
10 maja 2016, 18:18
fandor:
ale czasem chciałbym, żeby również się trochę uprościli, uspójnili wszystko aby wydawali wszystko w jednej ciągłości z jakimś fajnym uporządkowaniem, a nie nowe uniwersum.
Takie coś już było i zwało się Kryzys na Nieskończonych Ziemiach... i działało przez długi czas. Niestety, obecnie znów mamy powrót do srebrnego wieku.

fandor:
Nie wiem jak się rozwija kinematografia DC, ponieważ w ogóle mnie nie interesują ich filmy, nie przemawiały do mnie
No to już wiesz jak. :P

fandor:
Osoba, która ratuje swoje miasto, chyba najbardziej przestępcze miasto w Ameryce każdej nocy
No to chyba nie słyszałeś o Blüdhaven... a racja, już go nie ma.

Godzilla:
Batman - za to że jest bohaterem który nie zabija (nie uwzględniam filmu BvS).



Garett:
The Amazing Spider Man o wiele bardziej trzyma się materiału źródłowego. Za to stara trylogia jest moim zdaniem (choć nie jest to zdanie zbyt popularne) jakąś abominacją.
Tak, TASM jest bliższy komiksom, ale jest NUDNY. Można dużo zarzucić Spider-Manowi Raimiego, ale nie to, że (dwa pierwsze) filmy usypiały widza. Przy pierwszym "zdumiewającym pajęczaku" nie wysiedziałem nawet pół godziny (przed TV), a dalej wcale nie było lepiej. Brakowało humoru, który w filmach Raimiego występował, no i jednak Zielony Troll ;) w wykonaniu Willema Dafoe był na swój szalony sposób zabawny, plus oczywiście JJJ.

Nicolai PW
10 maja 2016, 18:27
fandor510:
Z jednej strony bardzo mi się podoba mnogość uniwersów wewnątrz DC (jest ktoś może na tyle w temacie, że wie że jest podział na m.in Prime Earth, New Earth, Earth 16 [Young Justice] itd?)
Gwoli ścisłości New Earth nie jest już rozwijane i przeszło w Prime Earth w 2011 w reboocie zwanym Flashpointem. A i są jeszcze imprinty takie jak Vertigo czy Milestone, które do czasu miały własne "sandboksy".

Żeby ten post nie był całkowicie off-topem zdradzę, że Marvel działa na dokładnie takich samych zasadach. Było sobie Earth-616, które odrodziło się po evencie jakim był Secret Wars. A imprintem Marvela jest Ultimate, który opowiada bardziej dorosłą i uwspółcześnioną wersję znanych nam historii.

Fandor PW
10 maja 2016, 18:37
Bludhven znam tylko z tego, że przeniósł się tam Nightwing, ale nie słyszałem że to gorsze miasto od Gotham.
Alamar, miałem już zapytać, w jakich światach siedzisz, ale byłby to błąd, napisz jakimi się nie interesujesz bo będzie to znacznie krótsza lista. :v
Ja niestety jestem na etapie, że na początku roku szkolnego dowiedziałem się, jak się to rozkłada z tymi uniwersami itd, i dopiero na wakacje zaplanowałem zapoznanie się z różnicami miedzy uniwersami, byłoby miło, gdybym mógł z wątpliwościami czasem się jakoś skontaktować z wami Alamarze i Nicolaiu.

Setillos PW
10 maja 2016, 18:49
Garett:
Lepiej, bo Deadpool jest teraz właściwie szefem Uncanny Avengers i w dodatku stał się filantropem! :P

Hehehe... wiem o tym i nie, nie jest żadnym szefem Avengers, a jedynie ich fundatorem. Funkcję szefa i przywódcy sprawuje Steve Rodgers.
Skąd to wiem? Przeczytałem i w dalszym ciągu czytam wszystkie komiksy, w których występuje ten czerwony maniak, ponieważ go uwielbiam od jakichś 2-3 lat. :D

Garett PW
10 maja 2016, 20:10
@Setillos Chodziło mi o to, że niejako dowodzi nimi w polu.

@Nicolai Nie... Prawie wszystkie stare wymiary zostały zniszczone przez inkursje. Aczkolwiek Doom pokonał Beyonderów używając zwłok Atomic Manów i ich pochłonął, dzięki czemu stał się bogiem i zespawał resztki zniszczonych uniwersów w jedną planetę, czyli Battleworld. Potem, po Secret Wars doszło do restartu wszechświata i mamy teraz wszechświat z ładnym numerkiem 3, aczkolwiek z tego co wiem, to pozbawiony innych wymiarów pokroju ultimate itd. ;P

Alamar PW
10 maja 2016, 20:16
Tajne Wojny były w 1984. :P

Garett PW
10 maja 2016, 20:26
@Alamar Mówiłem o nowych tajnych wojnach. :P

Alamar PW
10 maja 2016, 20:27
To dlaczego nie dopisałeś 2015? :P

Alistair PW
10 maja 2016, 21:18
Ja tam się wychowałem na starych komiksach Spider-Mana (The Amazing Spider-Man) i jakoś nie uważam, żeby te historie były bardziej lub mniej dziecinne niż nowsze. Jednak wolałem bardziej przyziemne historie, w pewnym momencie odbiłem się od komiksów z S-M, bo zaczęli się pojawiać Bogowie, a historie stawały się coraz bardziej durne i przegięte. A już w ogóle dobiły mnie historie z S-M i Dr Octopusem, gdzie umysł Spider-Mana został zamknięty w umyśle Doktora. Do tych komiksów już nie dotarłem, znam to jedynie z netu i do dziś nie wiem czy Spidey się uwolnił od Doca.

I choć uwielbiam filmy o superbohaterach, bez różnicy czy to Uniwersum DC czy Marvela, to uważam, że większość, jeśli nie wszystkie, te historie nadają się dla dzieci i poważny człowiek powinien się stuknąć w głowę niż te bzdury oglądać. Problem w tym, że nie uważam się za poważnego człowieka.

Chciałbym się również odnieść do poruszonego na moment wątku niezabijania przez Batmana - uważam, że każdy poważniejszy przeciwnik Batmana, jak jego największy oponent Joker, powinien zostać zabity. Inna decyzja jest przyzwoleniem na śmierć każdej ofiary Jokera. O ile można darować winę złodziejaszkowi, to pozostawianie przy życiu człowieka czy istoty, której jedynym tak naprawdę celem jest zabijanie, jest zwykłym pozwoleniem Jokerowi na zabijanie wielu niewinnych ludzi, bez żadnych szans na ich ocalenie. Oczywiście nie zamierzam nikogo do tego przekonywać, bo zacznie się wojna domowa na forum. Chcę jedynie przedstawić swoje zdanie na ten temat. To oznacza, że na ewentualną ripostę odpowiedzi nie będzie.

Kastore PW
11 maja 2016, 15:34
Recenzja Civil War autorstwa IHBD.



Chemioterapia sprzedawana oddzielnie. ^^

Matheo PW
11 maja 2016, 15:42
W nazwie tematu, w przeciwieństwie do tematu o DC, nie ma seriali. Szkoda bo istnieje kilka ciekawych serii Marvela. Oglądałem pierwszy sezon "Agentów S.H.I.E.L.D" jakoś mnie to nie porwało. Serial jest niezły, ale nie robi furory.

Teraz chcę się zabrać za serial o moim ulubionym bohaterze z Marvela, a jest nim Daredevil. Ktoś może ogląda i mógłby się podzielić opinią?

RabicanRabicanNie ma seriali? Doprawdy?

marchewsz PW
11 maja 2016, 16:14
Polecam całym sercem, Daredevila nie traktujesz jak serial tylko jak porządny 10-godzinny film. Sceny walki są pokazane bardzo porządnie. Nie ma porównania do jakiś Arrowów i Flashów, bo to całkiem inna liga seriali.
Jessica Jones również jest fajna, tylko mniej superbohaterska a bardziej taka "życiowa".

Warto podkreślić, że DD jest brutalnym serialem i jak ktoś jest wrażliwszy to uwaga.

Setillos PW
11 maja 2016, 16:29
Matheo:
W nazwie tematu, w przeciwieństwie do tematu o DC, nie ma seriali. Szkoda bo istnieje kilka ciekawych serii Marvela. Oglądałem pierwszy sezon "Agentów S.H.I.E.L.D" jakoś mnie to nie porwało. Serial jest niezły, ale nie robi furory.

Co do "Agentów S.H.I.E.L.D." to z tego co kojarzę i wyczytałem, pierwszy sezon jest tragiczny. No może nie tragiczny, a po prostu słaby. Ponoć od drugiego sezonu wzięli się w garść i obecnie jest utrzymywany bardzo dobry poziom, więc jeżeli przebrnąłeś przez sezon pierwszy oznacza to, że najgorsze jest za Tobą i teraz zaczniesz się delektować fabułą.

Matheo:
Teraz chcę się zabrać za serial o moim ulubionym bohaterze z Marvela, a jest nim Daredevil. Ktoś może ogląda i mógłby się podzielić opinią?

Oglądałem jedynie sezon pierwszy, bo na drugi nie znalazłem jeszcze czasu, ale powiem jedno, warto!
W odróżnieniu od większości filmów Marvela i seriali telewizyjnych, wszystkie produkcje platformy Netflix są utrzymane w mrocznym stylu i posiadają bardzo ciekawą fabułę.
Daredevil jest naprawdę interesującym i wciągającym tytułem, w którym wszystkie postacie są świetnie rozbudowane i posiada chyba najlepszego złoczyńcę (nie ma do tego słowa jakiegoś lepiej brzmiącego synonimu? :P) jakiego do tej pory zaoferował nam Marvel.
Poleciłbym także serial "Jessica Jones", ale jestem dopiero w połowie sezonu i nie wiem jak wyglądają późniejsze odcinki, więc nie chcę polecać czegoś, czego nie jestem pewien. :P Ale powiem tak, pierwsza połowa jest świetna. :D

avatar PW
11 maja 2016, 17:17
Synonim do 'złoczyńca' (villain) to złodupiec (badass).

Nicolai PW
11 maja 2016, 17:56
@Setillos: Ja pierwszy sezon nie dałem rady obejrzeć do konca, bo tak żenująco słaby był. Na jestem wiele w stanie wybaczyc, ale jak serial udadzą mnie sceną łatanie dziury w lecącym samolocie to mówię "dość".

@avatar: Złodupiec to raczej nieudolna kalka językowa i nie jest to synonim dla złoczyńcy (evildoer), a raczej "kozaka".

Setillos PW
11 maja 2016, 18:44
Nicolai:
@Setillos: Ja pierwszy sezon nie dałem rady obejrzeć do konca, bo tak żenująco słaby był. Na jestem wiele w stanie wybaczyc, ale jak serial udadzą mnie sceną łatanie dziury w lecącym samolocie to mówię "dość".

Jeżeli mówisz o "Agentach..." to tak jak mówiłem, nie oglądałem tego, ale słyszałem, że pomimo tragicznego pierwszego sezonu, który był nudny jak falki z olejem, drugi i trzeci uratowały ten serial. Ponoć teraz jest bardzo dobry, więc skoro jestem już po maturach i mam niewyobrażalnie wiele wolnego czasu, postaram się go obejrzeć. :)
Natomiast jeżeli mówisz o Daredevilu (pewnie nie, ale dla pewności :P) to nie wiem o co Ci chodzi. x]

Antonsky07 PW
11 maja 2016, 20:23
Agentów Tarczy oglądam od premiery Zimowego Żołnierza i właśnie od odcinków powiązanych z tym filmem serial zaczął się rozkręcać. Drugi sezon jest świetny a trzeci jest troche gorszy ale wciąż bardzo dobry. Moge z czystym sumieniem polecić. Pierwszy sezon Daredevila to istne arcydzieło, wszystkie odcinki pochłonąłem w dwa dni. Zacząłem oglądać drugi sezon ale jakos mnie tak nie wciagnął, chociaż myśle że to wina tego że seriale netflixowe troche długo się rozkręcają, jak znajde więcej czasu to na pewno zobaczę resztę odcinków.

Matheo PW
13 maja 2016, 14:43
Podzielono tematy i nie wiem gdzie zapytać co było pierwsze "Liga Sprawiedliwych", czy "Avengers"? Ktoś tu ewidentnie próbuje kogoś naśladować ponieważ w jednym, jak w drugim studio mamy bohaterów łączących siły (Avengers - Marvel, Liga Sprawiedliwych DC), jak i bohaterów walczących ze sobą (Iron Men vs Capitan Ameryka - Marvel,Batman vs Superman - DC).

Tutaj można zobaczyć jakie filmy zapowiedział Marvel. Mamy już zapowiedź Avengers 3. Jakieś przypuszczenia jak może to wyglądać? Mamy też informację o produkcji Iron Mana 4. Jak już wiadomo Tony Stark przewodniczy mścicielom, więc jego wątek będzie kluczowy. Mamy zapowiedź kolejnego filmu o Thorze, jednak nie ma nic o Hulku. Wydaje mi się, że czwarta część Iron Mana może zwierać watek Hulka. W końcu w "Wojnie Bohaterów" widzieliśmy Tonego Starka współpracującego z Pułkownikiem Rossem, a wiadomo co jest obsesją pułkownika. W dodatku już w Avengers 2 mieliśmy jakoby zapowiedź takiego wątku. Przecież Stark miał w pogotowiu specjalną zbroję do walki z Hulkiem. W "Wojnie Bohaterów" Hulk był wspomniany co najmniej dwa razy. Nie możliwe aby Marvel porzucił tak ważną i tak lubianą postać.

Ciekawie zapowiada się również The Amazing Spider-Man 3. Czy to się przypadkiem nie kłóci z tym, co widzieliśmy w "Wojnie Bohaterów"?

Jeszcze jedno pytanie. Kapitan Ameryka faktycznie miał pięciu kompanów, którzy przeszli podobną transformację jak on?

Antonsky07 PW
13 maja 2016, 15:11
Widze że ktoś tu sie nie za bardzo orientuje co sie dzieje w świecie komiksów superbohaterakich ale nic nie szkodzi, śpieszę z wyjaśnieniami. Zaczynając od pierwszego pytania na poczatku było Jusitice Leauge następnie fantastyczna czwórka a na samym koncu avengers. Stan Lee, kreator ff i avengers przyznał że do powstania ff zainspirowało go Justice Leauge ale myśle że nie należy uznawać to za plagiat a bardziej jako inspiracje, przecież to nie jest tak że może byc tylko jeden zespół herosów. Na razie Marvel nie ma planów na robienie iron mana 4 a Downey nie ma za bardzo dużo tu do powiedzenia, chociaż to że jest chętny do zagrania w kolejnej czesci zwiększa szanse na jej powstanie. Co do Hulka jest potwierdzone że wystapi w Thorze 3. Amazing Spider man 3 nie powstanie ponieważ dwójka była klapą i dlatego mamy jego nową inkarnację w civil war. Z góry przepraszam za błędy w tym poście, pisze szybko na telefonie i możliwe że gdzies pogubiły się niektore literki, poprawie jak będe miał czas.

Setillos PW
13 maja 2016, 15:57
Matheo:
Mamy też informację o produkcji Iron Mana 4. Jak już wiadomo Tony Stark przewodniczy mścicielom, więc jego wątek będzie kluczowy.
Nie ma żadnej zapowiedzi, w zamieszczonym przez Ciebie artykule nie ma wzmianki o czymś takim, są jedynie nawiązania do wypowiedzi Roberta, gdzie ten wyraził zainteresowanie takim przedsięwzięciem pomimo swoich komentarzy o tym, że Iron Man 3 miał być ostatnim solo filmem o tytułowym bohaterze.
Matheo:
Mamy zapowiedź kolejnego filmu o Thorze, jednak nie ma nic o Hulku. Wydaje mi się, że czwarta część Iron Mana może zwierać watek Hulka. W końcu w "Wojnie Bohaterów" widzieliśmy Tonego Starka współpracującego z Pułkownikiem Rossem, a wiadomo co jest obsesją pułkownika. W dodatku już w Avengers 2 mieliśmy jakoby zapowiedź takiego wątku. Przecież Stark miał w pogotowiu specjalną zbroję do walki z Hulkiem. W "Wojnie Bohaterów" Hulk był wspomniany co najmniej dwa razy. Nie możliwe aby Marvel porzucił tak ważną i tak lubianą postać.
Na temat Hulka w filmie o Thorze było głośno, nawet BARDZO głośno. Ludzie będący jego fanami (tak jak ja) zaraz zaczęli snuć różnorakie teorie o tym, że "Thor: Ragnarok" ma być swoistym połączeniem dwóch historii, które działy się w komiksach równolegle do Civil War, a były to "Avengers Disassemble: Thor Ragnorok" oraz "Planet Hulk".
Pierwsza opowiadała o Thorze przebywającym w Asgardzie, gdzie próbował go uratować przed jakąś mroczną siłą (nie czytałem, nie jestem pewien), natomiast druga opowiadała o Hulku, który to został zesłany przez grupę zwaną Illuminati (za długo by opowiadać) na obcą planetę, gdzie wywalczył sobie wolność jako gladiator.
To, że taki obrót zdarzeń jest możliwy zostało potwierdzone, gdyż reżyser filmu powiedział, że Thor spotka Hulka na "odległej planecie". ;)
Matheo:
Ciekawie zapowiada się również The Amazing Spider-Man 3. Czy to się przypadkiem nie kłóci z tym, co widzieliśmy w "Wojnie Bohaterów"?
Zwiastun, który zamieściłeś jest "fan made", co oznacza, że nie jest prawdziwy xD
A poza tym dotyczy on "Sinister Six" będącej grupą złoczyńców z którą to właśnie Spidey najczęściej walczył. Jest to jednocześnie przedawniona sprawa, gdyż Sony nie stworzy już tego filmu, ponieważ teraz to Marvel zarządza postaciami, które do tej pory posiadało Sony, a ten czerpie z tego czyste zyski. ;)
Matheo:
Jeszcze jedno pytanie. Kapitan Ameryka faktycznie miał pięciu kompanów, którzy przeszli podobną transformację jak on?
W filmie chodziło o pięciu kolejnych Zimowych Żołnierzy, czyli ludzi takich jak Bucky. :P
I nie wiem, prawdopodobnie w komiksach było ich więcej, ale ja o tym nic nie wiem.
strona: 1 - 2 - 3 ... 25 - 26 - 27
temat: Marvel - komiksy, filmy itp.

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel