Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes VII czy warto teraz kupić
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)

ShEv441 PW
29 kwietnia 2016, 16:26
Jestem fanem Hirołsów od ponad 10 lat. Nie kupiłem najnowszej części, bo odstraszyła mnie fala negatywnych opinii, błędów oraz wysoka cena. Minęło już ponad pół roku, wyszło kilka patchy, dodano 2 darmowe kampanie oraz cena spadła o ponad połowę. Jak oceniacie na ten moment najnowszą część HoM&M?
Szczególnie ciekawi mnie:
- czy gra się wysypuje?
- czy komputer wykonuje swój ruch równie wolno jak w becie?
- czy sztuczna inteligencja stoi na wysokim poziomie?
- czy frakcje są dobrze zbalansowane?
- czy gra jest grywalna/ wciąga?
- jak wygląda multiplayer ?- czy dużo osób gra, czy są jakieś ciekawe nowe tryby gry etc.

Wszystkie inne spostrzeżenia również są mile widziane.

zbyniu1908 PW
29 kwietnia 2016, 16:35
Warto kupić. Inteligencja przeciwników jest słaba, ale ogólnie dobrze się gra, nie wysypuje się, jest w 100% grywalna, fakt, przeciwko komputerowi gra jest kiepska, bo komputer słaby jest...

Ursus PW
29 kwietnia 2016, 16:45
1) Od zakupu gry w dniu premiery gra wysypała mi się 3 razy, więc to jest na plus w porównaniu do H6, gdzie gra potrafiła się wysypać 3 razy w ciągu 2 godzin
2) W porównaniu do bety nawet szybko.
3) W kampaniach AI jest trochę głupsze, zaś na zwykłych mapach oprócz bezsensownego wynajmowania mnóstwa bohaterów to nawet ujdzie
4) Raczej tak, ale wg mnie Twierdza i Nekropolia są lekko przekoksowane
5) Wciąga bardzo :)
6) Przez neta albo Hot Seat/ Raczej mało osób gra w ten sposób
Jak najbardziej mogę ci polecić H7, ale na twoim miejscu poczekałbym na Krasnale i kupiłbym od razu podstawkę i dodatek.

marchewsz PW
29 kwietnia 2016, 19:19
Warto poczekać na dodatek. Dostajesz wtedy połataną podstawkę + krasnale

ShEv441 PW
29 kwietnia 2016, 19:46
Wiem, że dodatek jest samodzielny. Chciałbym jednak pograć w kampanie z podstawki, która w rozszerzeniu się nie pojawi. Poza tym chciałbym pograć już teraz a nie za ponad miesiąc. Podstawkę można kupić za około 40zł. Dodatek pewnie będzie droższy w dniu premiery.

Niech się jeszcze wypowie kilka osób, bo dalej nie bardzo wiem co o tej grze myśleć. :)

DarthDoman PW
29 kwietnia 2016, 20:16
Zależy czy chcesz grać singleplayer, czy multi np. hotseat. Jeśli to drugie, to możesz kupić, jeśli single to spodziewaj się grania ze słabym AI, które wg mnie jest największym mankamentem tej gry.

Hellburn PW
29 kwietnia 2016, 20:27
Nie znam się na moddingu H7, ale chyba istnieje możliwość, że same kampanie z podstawki zostaną w jakiś sposób przetransportowane do dodatku w postaci modyfikacji.

J. M. Sower PW
29 kwietnia 2016, 23:07
Po premierze dodatku mam nadzieję ujrzeć coś w rodzaju "złotej edycji", w której znalazła by się połatana podstawka. Jednak raczej nie prędko coś takiego ujrzymy i zastanawiam się czy mi warto czekać...

dvoytek PW
29 kwietnia 2016, 23:18
@ShEv441
Szybkość ruchu gracza komputerowego, była już naprawiona przy premierze, potem chyba były jakieś mniejsze optymalizacje.
Różnica jest kolosalna.
W becie AI potrafiło robić ruch kilka minut. Tutaj przypada kilka sekund (wydaje mi się, że może nawet 3 lub 4 sekundy, ale strzelam :P) na bohatera. Należy wziąć pod uwagę, że AI lubi kupować dużo bohaterów, ale wciąż jest szybko.

Szaman PW
29 kwietnia 2016, 23:29
Osobiście odradzam kupowania wszystkiego, co ma logo Ubi-Soft. Herosa od 1 do 4 (i MM VI do VIII) przechodziłem nieraz i z radością. Heroes 5 ukończyłem tylko raz i od kilku lat nie mam chęci, by wrócić do niego. W H6 tylko z 4 kampanie zrobiłem, bez dodatków (choć mam, kupione). W H7 już nie mam sił, gra ze wciśniętą poprawnością polityczną (homoseksualizm dwóch postaci). A fabuła tak denna, że fabuła Fallouta 3 to arcydzieło przy tym. Nie marnuj kasy, Instaluj Heroes 2 lub 3 dodaj do tego WOG/ERE 2 lub Hotę i się ciesz przyjemną grą i to za darmo! Jedynego Herosa, którego zrobili dobrze to Heroes 3 HD Edition a to, dlatego że... tylko grafikę zmienili i postanowili nie ingerować głęboko w mechanizm gry.

Czyli najlepszą częścią, jaką ujrzymy od ubi-softu to taka, której nie zrobią. xD

Godzilla B PW
29 kwietnia 2016, 23:39
@Szaman w takim razie odradzasz kupowania:AC4, Reymana, Trylogi Piasków, Far Cry orez wiele innych gier...

Myśląc w ten sposób gry nadal byłyby zrobione z 20 pikseli na postaci, a poza tym NIE porównuj gier Ubi do gier od NWC.

Wogóle to gdzie ty tam masz homoseksualizm?

Kurek PW
30 kwietnia 2016, 00:25
Polecam kupić H7, zawsze. Ta gra jest bardzo dobra, śmieszne memy z nabijaniem się z lorda pająków były fajne, ale po patchach można spokojnie grać, bawić się, modować, edytować. Myślę, że czas nabijania się z bugów, tragicznych błędów gry itp. już minął. Jest dobrze, miejmy nadzieję, że będzie świetnie. Nadchodzący dodatek będzie fajny.

Szaman PW
30 kwietnia 2016, 00:39
W kampanii czarodziejów jest drobny motyw o homoseksualizmie. Wątpię, że owej dżinki i czarodziejki łączyły tylko typowe kontakty przyjacielskie, w każdym razie scenariusz wskazuje, że łączy ich coś więcej.
Godzilla:
...a poza tym NIE porównuj gier Ubi do gier od NWC.
Właśnie POWINNIŚMY porównywać. Ubi-Soft wykupując prawa do serii MM, wzięli na swoje barki wielką odpowiedzialność, z którą niestety nie radzą sobie. Świat Ashan nie jest w żaden sposób ciekawy niż światy stworzone przez NWC, wykopali elementy sf co o dziwo pasowały do Serii H1-4 i MM1-9. I stworzyli nudny świat z rycerzami w lśniących zbrojach i smokami. I tym się wyróżniały światy MM od innych fantastyk, umiały łączyć te dwie elementy ze sobą. Ubi tego nie potrafi i wyszła kaszanka. Nie będę się już dalej rozwijał, bo wyjdzie offtop. A nie to chodzi, na razie w mojej skali taki Heroes IV przebija wszystkie części od V.

Godzilla B PW
30 kwietnia 2016, 09:15
Żadna kaszanka nie wyszła tylko z tobą jest problem, ponieważ patrzysz na te gry przez pryzmat nostalgi do poprzednich części.To tak jakbym Call of Duty 1 porównywał do Call of Duty Modern Warfare, to są zupełnie inne gry i tak samo jest z Heroes od Ubi oraz Heroes od NWC.

Gdyby Heroes 4 było by takie dobre to by nie zbankruto.

Teraz pogrążyłeś samego siebie, ponieważ:

Mówisz że Heroes od NWC mają dobrą fabułe.

Piszesz że Ubi tworzy kaszane, a pomyśl sobie co by było jak by wzięli się za stare uniwersum.


Wizard23 PW
7 maja 2016, 14:14
Heroes of might and magic VII jest połączeniem wszystkich dotychczasowych części, ma zarówno grywalność epickiej III, taktyke z IV, jest lepszy od V i VI. Ta gra ma magię i aby ją poczuć trzeba grać multiplayer. Po wydaniu wszystkich dodatków będziemy mieli następce Heroes III, które jest już troszke podstarzałe, a przy VII wypadnie po prostu gorzej.

Mav PW
7 maja 2016, 16:05
Ja osobiście doradzałbym poczekać na edycję kompletną – z wszelkimi dodatkami i patchami. I po obniżce cen. Czyli za jakiś rok-dwa, jeśli na rozszerzeniu z krasnalami się skończy. Ja w ten sposób dorwałem „Heroes VI Complete Edition” w ładnym pudełeczku i ze ścieżką dźwiękową. Ale jeśli jesteś tak wielkim fanem, że już chcesz grać – to uwagi powyżej chyba będą dla Ciebie bardziej przydatne. :)
temat: Heroes VII czy warto teraz kupić

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel