Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Jarmark Cudówtemat: 8 bitowe covery z HoMM
komnata: Jarmark Cudów

grudnio PW
28 kwietnia 2016, 22:38
Witam was bardzo serdecznie :)
W wolnych chwilach zacząłem bawić się coverowaniem wszelakich utworów na NESowe, 8 bitowe brzmienie, dlatego postanowiłem pochwalić się tutaj swoją wesołą twórczością :)
Mam nadzieję, że komuś z was przypadnie taki rodzaj muzyki do gustu :p

Heroes of Might and Magic IV - Floating Across Water (Sea Theme) (8 bit):

https://www.youtube.com/watch?v=Skrn1ZHRgXM

(IMO najlepszy utwór z HoMM IV, bardzo fajnie mi się go przerabiało)

Heroes of Might and Magic II - Combat 3 (8 bit):

https://www.youtube.com/watch?v=F4QY-5hWr3k

(Jeden z najbardziej niedocenianych utworów jakie znam, a szkoda)

W planach mam zamiar przerobić Stronghold theme z heroesów III na 8 bit, jednak jest to dosyć czasochłonne, ale jednocześnie bardzo fajne, więc zrobię to w niedalekiej przyszłości :)
Enjoy


Godzilla B PW
28 kwietnia 2016, 22:58
Bardzo przyjemnie się słucha, mam nadzieję że będziesz dalej rozwijał swoje zainteresowanie.

Drwal PW
28 kwietnia 2016, 23:03
W sumie dość dobry pomysł, mi również się podoba. Mówiąc szczerze najbardziej czekałbym na utwory z Heroes III - najlepiej je znam. Także zachęcam do rozwijania takiej twórczości. ;)

Lord Baffourd PW
28 kwietnia 2016, 23:53
Dwa moje ulubione utwory z obu gier, przerobione w 8 bitach, do których mam ogromny sentyment - czego więcej mi trzeba? Świetna sprawa, podobnie jak motyw Dooma:) Aż szkoda że prawdziwe hirki na GBC nie miały takiego soundtracku.

(Jeszcze jakbyś pyknął Premonition of a Familiar Soul z Castlevanii: AoS, albo Dracula's Tears z sequela, to bym wysłał Ci złotego nietopyrza w nagrodę )

Tarnoob PW
28 kwietnia 2016, 23:58
Popieram. :‑) Te kawałki uważam za najlepsze z H4 i H2.

Covery – np. 8-bitowe – przydają się, kiedy jakiś kawałek się osłucha w standardowej wersji. Pozwalają też i­na­czej spojrzeć na utwór – np. dopiero w 8-bitowej wersji Sea Theme wyraźnie słychać niskie tło.

Dobrze wspominam np. 8-bitową wersję ‘Valley of the Kings’ Gamma Ray, a to potrafi być wzruszające.

AmiDaDeer PW
29 kwietnia 2016, 03:19
W Sea Theme słychać niskie tony, bo są one dodane. Jest to nowa aranżacja, dostosowana do tej stylistyki. W aranżacji Combat Theme akurat mi właśnie tych niskich tonów - ale i tak jestem pod wrażeniem.

Mav PW
29 kwietnia 2016, 09:32
Wow, bardzo ładnie Ci to wyszło. Mam dreszcze i proszę o jeszcze. :D

grudnio PW
29 kwietnia 2016, 19:44
Powiem szczerze, że nie spodziewałem się aż tak ciepłych opinii, mocno mnie zmotywowaliście do dalszej roboty :P

Drwal:
Najbardziej czekałbym na utwory z Heroes III - najlepiej je znam. Także zachęcam do rozwijania takiej twórczości. ;)

Stronghold Theme będzie pierwszy, ale będą się pojawiać regularnie inne utwory z HoMM III :)

Lord Baffourd:
Jeszcze jakbyś pyknął Premonition of a Familiar Soul z Castlevanii: AoS, albo Dracula's Tears z sequela, to bym wysłał Ci złotego nietopyrza w nagrodę

Osobiście nigdy nie grałem w nowsze części Castelvanii, ale Dracula's Tears brzmi całkiem chwytliwie, challenge accepted ;)

Akurat przy Combat theme z Heroesów II nieźle eksperymentowałem, może niepotrzebnie :p

AmiDaDeer PW
29 kwietnia 2016, 19:47
To ja może złożę zamówienie, bo Tobie pewnie o wiele lepiej to pójdzie niż mnie:

Intro z Might and Magic 4.

I coś z Might and Magic 5 też byłoby fajne.
temat: 8 bitowe covery z HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel