Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes VII - wymagania
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7

Alistair PW
17 kwietnia 2016, 17:49
A możesz, Smoku, zdradzić, ile dałeś za tego laptopa? Bo mam wrażenie, że przekracza on moje możliwości finansowe (a może i "potrzebowe").

Jaki Windows wybrać? 7, 8, 10? I procek z iloma rdzeniami? Czym się w ogóle sugerować przy wyborze laptopa? Komputera zresztą też. Są na pewno podzespoły, których powinno się unikać. Zna ktoś takie karty graficzne jak nVidia NVS 4200?

Acid Dragon:
i5 to typ procesora, nie karty graficznej. Procesor i5 nie gwarantuje, że gra w ogóle ruszy, nie wspominając już o płynności.

A coś gwarantuje, że pozwolę się zapytać?

Nicolai PW
17 kwietnia 2016, 18:44
Parametry na oko takie same jak w Lenovo Y580 mojego brata. Rzut okiem na Allegro i nówka (acz niestety tylko z 4GB RAM-u) już za 2100zł.

Jaka Windoza? W sumie to jeden pies. Na co patrzeć, a na co nie? Cóż... w dzisiejszych czasach CPU nie jest aż tak ważne, jeśli chce się grać to przede wszystkim zwracać uwagę na kartę graficzną. Przy RAM-ie nie ma żadnej filozofii, trzeba mieć te 8GB i tyle. SSD jest bardzo pomocne przy ładowaniu plików wszelakich (zapewnia szybszy start systemu czy odpalenie edytora H7 w ludzkim czasie, ale na gry nie ma wpływu po uruchomieniu). 4200m jest określona jako karta "biznesowa", więc raczej na niej nie pograsz.

Alistair PW
17 kwietnia 2016, 21:35
Po poszukiwaniach znalazłem coś takiego:
Laptop 17 Asus K752VJ i5 8GB 500GB GTX635M Win10pl
LENOVO 100-15LBD i5 8GB 500GB GF920M W10
Lenovo Y570 i5-2430M 15.6'' 8GB 500GB GT555 BT W7

W najgorszym razie nie pogram sobie w H7, (a grę opchnę na targowisku - żart).

CRW PW
17 kwietnia 2016, 21:43
Ja bym kupował nówkę sztukę - tym bardziej, że jak kupijesz w skpelie przez internet to masz 14 dni na zwrot. Możesz kupić coś słabszego, zobaczyć, czy spełnia Twoje oczekiwania, i najwyżej oddać.

W ogóle nie napisałeś ile zamierzałbyś przeznaczyć na tego laptopa, a to w sumie najważniejsza kwestia.

A jeśli używki, to takie coś prezentuje się przyzwoicie:
http://allegro.pl/acer-v3-772g-i7-4702mq-16gb-ram-128gb-ssd-gtx760m-i6106150034.html

Alistair PW
17 kwietnia 2016, 23:06
Koszta? - absolutne max to 2000 zł, wolę mniej. Tak, zdaję sobie sprawę, że to raczej za mało na H7. Co do zwrotu w 14 dni - raczej nie wchodzi w grę instalacja gry, by zwrócić później, gdyby coś było nie tak. A może wchodzi? Do tego szukam już z systemem, więc kupno w sklepie raczej odpada, wyjdzie ponad 2000 zł.

Dru PW
19 kwietnia 2016, 20:31
Ja spytam z innej beczki. Obecnie gra w H7 na moim obecnym kompie jest prawie niemożliwa (strasznie mało fpsów), gdzie w H6 gra chodziła płynnie. Jestem ciekaw czy jest sens ulepszać mój stary komputer by Heroes 7 poszedł na średnich detalach w rozdzielczości 1280x720?

Moja specyfikacja:

Płyta główna: Asus M4N68T-M LE
Procesor: AMD Athlon II 250 (2x3.0Ghz)
Pamięć DDR 3 8 GB
Karta Graficzna: ATI Radeon HD 5450 1G

Czy do płyty głównej da się włożyć jakiś sensowny procesor?

Pozdrawiam

Godzilla B PW
19 kwietnia 2016, 20:42
Wymień karte graficzną

Nicolai PW
19 kwietnia 2016, 20:49
Niby może, ale jego płyta główna ma złącze PCIE Express 1.0, które wprawdzie jest kompatybilne z nowszymi urządzeniami, ale ma mniejszą przepustowość.

Alistair PW
23 kwietnia 2016, 19:04
Witam, to znowu ja :)

Tym razem zastanawiam się nad kupnem komputera stacjonarnego, a to z tego powodu, że postanowiłem nie ulegać sugestiom otoczenia rodzinnego, a skorzystać z rady znajomego, który stwierdził, całkowicie zasadnie, że jeśli chcę grać, to lepiej stacjonarny, a nie laptop. Dlatego nastąpiła zmiana koncepcji i znalazłem coś takiego:

PC DLA GRACZA QUAD i5-2400 8GB 500 GTX 750Ti RW 7P

Myślę, że powinien się nadać do przyzwoitego grania bez fajerwerków, ale może się mylę. Ktoś się z tym zgodzi lub nie? Szukam w cenie max do 2 tysięcy, ale raczej bliżej 1,5 tys.

Nicolai PW
23 kwietnia 2016, 19:11
PC dla gracza tego sprzętu bym nie nazwał, ale H7 ruszy. Acz z bardziej zaawansowanymi grami może być problem.

Alistair PW
23 kwietnia 2016, 19:25
No wiem, "dla gracza" to mocno na wyrost, ale komp naprawdę dla gracza, to nie za 1500-1700 zł. Wolę jednak to, niż laptopa. Może się mylę, ale jak na razie komputer stacjonarny bardziej się opłaca dla gracza niż laptopy i na pewno jeszcze przez pewien czas wyjdzie taniej.

Przy znalezionej przeze mnie opcji nie podoba mi się liczba komentarzy negatywnych i neutralnych. Prawie 200 takich komentarzy, dyskwalifikuje tego sprzedawcę w moich oczach, mimo 15 tys pozytywów.

Główną odpowiedzią sprzedającego jest tekst: "5500 KLIENTÓW ZADOWOLONYCH. W 100%. WSZYSTKIE REKLAMACJE ROZSTRZYGAMY EKSPRESOWO NA KORZYŚĆ KLIENTA. PRZYJMUJEMY ZWROT Y BEZ ŻADNYCH PYTAŃ, DOKONUJEMY WYMIANY.ZAWSZE SŁUŻYMY POMOCĄ W SKLEPIE,PRZEZ TELEFON,GG,EMAIL ITP. KOMENTARZ BEZPODSTAWNY." Mnie to średnio przekonuje, staram się u takich sprzedawców nie kupować.

Nicolai PW
23 kwietnia 2016, 19:41
Sumarycznie jest niecałe 200 neutrali i negatywów, to ledwie 1% jego ocen. Także kompletnie nie rozumiem na podstawie czego chcesz go skreślać? Prowadząc działalność handlową trzeba się liczyć z tym, że nawet przy najlepszych chęciach nie da się zbierać samych pozytywów, ale jeśli spojrzeć na rozkład procentowy to wygląda na bardzo solidnego. Na statystykę trzeba patrzeć zdroworozsądkowo, bo co? Jakbyś znalazł typa ze 100 pozytywnych i 1 negatywem to byłby według Ciebie lepszym kontrahentem?

Alistair PW
23 kwietnia 2016, 19:50
To zależy od komentarza i często od odpowiedzi na niego. Chyba jednak będę musiał zaryzykować albo inaczej szukać bo trafiam na kompy z zintegrowaną grafiką.

EDIT: Tu np. znalazłem coś takiego. Można mieć 100%? Można. To oczywiście nie jest pewnie do końca różowy obraz, bo bardzo wielu kupujących wystawia komentarze krótko po odebraniu towaru. Tak, wiem, czepiam się.

CRW PW
24 kwietnia 2016, 17:40
Ten zestaw to dziadostwo, nie ma co go brać.

W ten wcześniejszy też bym się nie raczej pchał, bo to jest już stara platforma (Ivy Bridge) i nic sensownego w nią już nie wciśniesz. Zresztą to chyba jakiś poleasingowiec, do którego wcisnęli GPU. Zaletą z pewnością jest oryginalny Windows, choć licencja jest przypisana do danego urządzenia (licencja dla komputerów refurbished)

Moim zdaniem sensowne minima są dwa:
1. Platforma Haswell (podstawka LGA 1150) i Pentum 20th Aniversary - kosztuje grosze, a można podkręcać. W jednowątkowych operacjach potrafi dorównać lepszym procesorom i przebija wszystko, co daje AMD. Przede wszystkim zaś w przyszłości będziesz w stanie wsadzić dowolny procesor dla tej podstawki, aż do i7. Najtańsze płyty główne to koszt ok 200 zł. Wady? Jednak nie jest to już najnowsza podstawka i nic nowego już na nią nie wyjdzie. No i ma tylko 2 wątki (wiele gier obecnie wymaga już przynajmniej 4)
2. AMD Athlon X4 - w miarę tani 4-rdzeniowiec. W zadaniach wielowątkowych przebija Pentiuma, za to w pojedynczym wątku przegrywa sromotnie. Niestety nie rzadko ma to przełożenie w grach. Akurat w H7 chyba daje radę, przynajmniej wedle tego filmiku. Niestety, na tę podstawkę (FM2+) raczej nic sensownego nie wyjdzie, więc tutaj nawet nie ma co myśleć o potencjalnej rozbudowie. Dla starszych modeli trzeba też pomyśleć o dodatkowym chłodzeniu, bo boksowe jest słabe. W nowej generacji AMD dało nowy typ coolera, który jest całkiem niezły.

Można też szukać czegoś używanego, na bazie i5 2500k (nieśmiertelny procesor na Ivy Bridge), ale same procesory chodzą po zadziwiająco wysokich cenach, więc nie wiem czy się warto pchać.

W końcu też wypada pomyśleć o najnowszej platformie Intela, czyli Skylake, ale tutaj za MOBO + i3 musiałbyś wyłożyć już jakieś 800 zł.

Sensowne minimum dla karty graficznej to GTX 750 Ti (ten Palit z pierwszego zestawu jest bardzo OK)

Możliwości jest więc mnóstwo. Jeśli chodzi o mnie, to raczej skłaniałbym się w kierunku Intela i Pentiuma, szczególnie, jeśli wiesz, że w jakimś sensownym czasie będziesz rozbudowywał swoją platformę.

Jeśli kupisz i zostaniesz przy tym, co kupisz, to możesz zastanowić się nad AMD (co 4 wątki to nie 2) albo nad tym zestawem z i5 2400 - tylko wymieniłbym obudowę, bo jest paskudna i dokupił dodatkowe chłodzenie CPU (choćby SPC Spartan).

A najlepiej, jak zaoszczędzisz nieco kasy i złożysz coś ze Skylake ;)


Nicolai PW
24 kwietnia 2016, 18:00
CRW:
W jednowątkowych operacjach potrafi dorównać lepszym procesorom (...)
Mówienie, że coś dorównuje w wydajności przy jednowątkowych operacjach to tak jakby się cieszyć, że Civic na wstecznym śmiga równie szybko jak Jaguar.
CRW:
W zadaniach wielowątkowych przebija Pentiuma, za to w pojedynczym wątku przegrywa sromotnie. Niestety nie rzadko ma to przełożenie w grach.
H7 potrzebuje obsługi wielu wątków... skip.
CRW:
Możliwości jest więc mnóstwo. Jeśli chodzi o mnie, to raczej skłaniałbym się w kierunku Intela i Pentiuma, szczególnie, jeśli wiesz, że w jakimś sensownym czasie będziesz rozbudowywał swoją platformę.
Podstawka od tamtego i5 też nie jest zła, ale tylko jedno pytanie... po co myśleć o rozbudowie pod kątem CPU? Przecież teraz wszystko kręci się wokół GPU.

CRW PW
24 kwietnia 2016, 18:39
To proste. Zbyt słaby CPU nie jest w stanie ogarnąć lepszych GPU. Jasne, można kupić procek i siedzieć na nim 10 lat. Komputer nie przestanie działać, niemniej w grach będzie szło mu coraz gorzej.

Sama wydajność pojedynczego wątku nadal ma znaczenie, ponieważ ciągle powstaje oprogramowanie (w tym przede wszystkim gry), które niezupełnie są wielowątkowe i nie odnoszą żadnych korzyści z wykorzystania większej ilości wątków niż dwa.

Samo H7 daje radę na dwóch wątkach co udowodnili na PCLABie.

Nicolai PW
24 kwietnia 2016, 19:38
CRW:
To proste. Zbyt słaby CPU nie jest w stanie ogarnąć lepszych GPU.
To CPU musi ogarnąć GPU? Przecież to zabiłoby sens GPU jako takiego. Po co komu superszybki procesor graficzny wypchany po brzegi ALU skoro i tak wszystko miałoby przechodzić przez wolne, konwencjonalne CPU?
CRW:
Komputer nie przestanie działać, niemniej w grach będzie szło mu coraz gorzej.
A powiedz mi... jaki skok we wydajności CPU miałeś przez ostatnie 10 lat? I jaki był skok w zapotrzebowaniach na moc obliczeniową?
CRW:
Sama wydajność pojedynczego wątku nadal ma znaczenie, ponieważ ciągle powstaje oprogramowanie (w tym przede wszystkim gry), które niezupełnie są wielowątkowe i nie odnoszą żadnych korzyści z wykorzystania większej ilości wątków niż dwa.
Tak, nadal powstaje takie oprogramowanie, ale głównie są to relatywnie proste programy, które nie są specjalnie zasobożerne i nawet jakby zoptymalizować je pod kątem wielowątkowości to i tak różnica byłaby niezauważalna dla użytkownika. A gry jeśli nie odnoszą dużych korzyści z większej ilości wątków niż dwa to dlatego, że 90% obliczeń jest robionych na karcie graficznej.

Alistair PW
24 kwietnia 2016, 20:36
@CRW - a to nie jest tak, że licencja na Windows i tak jest przypisana do danego komputera?

Co do pozostałych kwestii, to nie zamierzam rozbudowywać bardziej kompa w bliższym czasie. Przymierzam się do kupna pierwszej opcji, tej z Palitem, z tego co wyczytałem, to chyba najlepsza wersja tej karty graficznej. Po prostu mój obecny komp staje się coraz większym starociem, a ten nowy trochę pociągnie. A, i nie wiedziałem, że można dołożyć jeszcze jedno chłodzenie na obecne, w sensie, że jedno na drugie.

CRW PW
25 kwietnia 2016, 15:36
Nicolai:
To CPU musi ogarnąć GPU? Przecież to zabiłoby sens GPU jako takiego. Po co komu superszybki procesor graficzny wypchany po brzegi ALU skoro i tak wszystko miałoby przechodzić przez wolne, konwencjonalne CPU?
Niestety to co piszesz nie jest prawdą. Jasne, za grafikę i wydajność odpowiada GPU, jednak sparowanie b. szybkiego GPU z wolnym CPU może mocno ograniczać ilość wyświetlanych fpsów.
Zobacz sobie choćby ten test. Gdyby prawdą było to o czym piszesz, to karty graficzne prezentowałyby identyczną wydajność bez względu na CPU. Zwróć też uwagę, że zalinkowany test jest miejscem graficznym.
Zobacz jeszcze to porównanie wydajności procesorów w tandemie z tą samą grafiką.
Oczywiście są gry, w których słabszy procesor radzi sobie prawie tak dobrze jak te z najwyższej półki (test Tom Clancy: The Division, ale to wcale nie jest reguła.
Nicolai:
A powiedz mi... jaki skok we wydajności CPU miałeś przez ostatnie 10 lat? I jaki był skok w zapotrzebowaniach na moc obliczeniową?
Jasne, w codziennym użytkowaniu tego tak nie widać, ale np porównując mój laptopopowy i5 2410m (laptop kupiony w 2012) z desktopowym i5 4460 to kompresja filmu DVD w Handbrake'u zabiera 20 minut zamiast 2h (na tych samych ustawieniach). Różnica tak więc jest, choć wiadomo - procesor mobilny zawsze będzie mniej wydajny niż desktopowy.
Nicolai:
A gry jeśli nie odnoszą dużych korzyści z większej ilości wątków niż dwa to dlatego, że 90% obliczeń jest robionych na karcie graficznej.
Albo gra napisana jest na dwa wątki. Czemu stareńkie H3 jedzie tylko na 1? Bo tak zostało napisane.

Alistair:
@CRW - a to nie jest tak, że licencja na Windows i tak jest przypisana do danego komputera?
To zależy. Licencje OEM przeważnie tak, choć przy Windows 8 Microsoft zmienił licencjonowanie OEM umożliwiając przenoszenie licencji między platformami. Niestety nie wiem jak to jest w przypadku Windows 10, ale chyba licencja OEM przypisana jest do sprzętu. Licencję BOX możesz przenosić kiedy chcesz, choć w przypadku upgrade'u do Win 10 trzeba zainstalować na czysto pierwotny system a potem go podnieść do wersji 10.
Znane są też przypadki, gdzie ludzie dzwonili na infolinię M$ i support przenosił im licencje OEM na inne urządzenie. Jeśli masz legalnego Windowsa na desktopie i wiesz, że nie będziesz z niego korzystał, to możesz zadzwonić na support Microsoftu i się wywiedzieć co i jak.
Alistair:
A, i nie wiedziałem, że można dołożyć jeszcze jedno chłodzenie na obecne, w sensie, że jedno na drugie.
Nie można :D Ściągasz jedno, zakładasz drugie. BOX niby daje radę, ale dla mnie był zbyt głośny. Teraz jak patrzę na zdjęcie, to w sumie nie wiem co to za chłodzenie tam jest. Musisz liczyć się z tym, że może trzeba będzie je zmienić w przypadku, gdy przeszkadzać Ci będzie hałas. Zresztą sama obudowa jest raczej biznesowa, więc komputer może być głośny.
W ogóle to zanim kupisz poproś ich o listę części, które są w środku i je zweryfikuj (choćby zasilacz, czy nie jest na żadnej czarno listo). Warto też zweryfikować zasiłkę pod kontem rozbudowy w przyszłości - bez względu na to, co napisałem wyżej, GPU zmieina się częściej niż CPU, a modele wyższe niż 750Ti wymagają dodatkowego zasilania. Są niby przejściówki i inne wynalazki, ale moim zdaniem lepiej mieć natywne okablowanie do tego. Wyjątkiem jest GTX 950, który ostatnio doczekał się modeli bez dodatkowego zasilania.
No i upewnij się, że nie plombują obudowy, co byś mógł bezkarnie grzebać w środku.
Poza tym poszperaj, a nóż gdzieś będzie podobny komputer (lub lepszy), do którego będziesz mógł wsadzić kartę samemu i w ten sposób zaoszczędzisz nieco kasy\włożysz coś lepszego.

A ogółem to i tak samemu bym pewnie kupił nowe części i złożył kompa samemu, choć niestety taka zabawa wyjdzie drożej.

Alistair PW
25 kwietnia 2016, 20:48
Z tym chłodzeniem, to się zdziwiłem, bo znalazłem coś takiego: SilentiumPC Spartan PRO HE924 i tam jest pokazany montaż opcjonalnego wentylatora. Oczywiście radiator jest tylko jeden.

Z kolei mam dylemat, bo w wyszukanej przeze mnie pierwszej opcji jest niby legalny Windows, ale nie ma ani nośnika, ani partycji recovery. Jest tylko zainstalowany system i naklejka na obudowie.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
temat: Heroes VII - wymagania

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel