Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [mod] Alternative Creatures mod
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 27 - 28 - 29

Acid Dragon PW
24 kwietnia 2016, 12:38
To właśnie miałem na myśli - problemy z importem i eksportem.

A przy zmianie modelu teraz mielibyśmy jeszcze jeden problem z konwersją, gdyż Dogtown1 jeśli w ogóle pracuje w 3D to w Blenderze, na plikach .obj. Zapewne znowu by się coś zgubiło.

Dark Dragon PW
24 kwietnia 2016, 13:38
Jeszcze jest Tropiciel Dusz z HO.


Skoro przekolorowanki są dość proste, to proponowałbym dodać jeszcze jedną Kappę - z Jadeitowego Wybrzeża.

Godzilla B PW
24 kwietnia 2016, 15:10
A nie można smokowi światła pogorszyć statystyk po czym dać go na poziom 6 lub 5?

flapdzak PW
24 kwietnia 2016, 15:26
Albo wywalić Knechta na elitę, a smoka dodać na alternatywę dla Anioła.

Godzilla B PW
24 kwietnia 2016, 15:29
Anioł lata,smok więc jako alternatywa będzie bezużyteczny.

Nicolai PW
24 kwietnia 2016, 15:37
@Godzilla: Twoja logika dała mi raka.

Godzilla B PW
24 kwietnia 2016, 15:44
@Nicolai a po co ci kolejna latająca jednostka?
Na dodatek AC mod dodaje 2 jednostki latające,czyli masz i bez smoka 3 latające jednostki.

Nicolai PW
24 kwietnia 2016, 15:49
Po co kolejna? Biorąc poprawkę na to, że Anioł w niezmodyfikowanej grze jest jedynym lotnikiem Przystani stwierdzam, że te pytanie jest inwalidą. Aczkolwiek w kontekście modu sprawa nieco się zmienia, niemniej umiejętność lotu zawsze działa na plus. Niemniej jakoś nie jestem przekonany do postulatu dodania Złotego Smoka. Po co?

Godzilla B PW
24 kwietnia 2016, 15:52
Ja tam mimo wszystko chcę złotego smoka.

Acid Dragon PW
24 kwietnia 2016, 15:55
Na razie nie przewiduję zmian ani w czempionach, ani w istniejących jednostkach. Wychodzę z założenia, że każda zmiana tego typu spowoduje komentarze w stylu "ale dlaczego to zmieniliście? było dobrze / już się przyzwyczaiłem/am". Już w tej chwili mam kilka komentarzy w stylu "żywiołaki powinny być neutralne" mimo iż dwa już były w miastach w H6 (acz z inną nazwą).

W tym przypadku na pewno część graczy będzie uważać, że "Knechci powinni być czempionami". Bez żadnego powodu - po prostu tak było do tej pory i tak powinno być dalej.

Nicolai PW
24 kwietnia 2016, 15:55
Umiesz rozłożyć człowieka na łopatki. Najpierw stwierdzasz, że dla Ciebie Złoty Smok jako alternatywa byłby bezużyteczny, a potem stwierdzasz, że jednak byś go chciał? But... why?

dvoytek PW
24 kwietnia 2016, 15:59
@Nicolai
Godzilla pisał:
Cytat:
A nie można smokowi światła pogorszyć statystyk po czym dać go na poziom 6 lub 5?

Pomijając, już to że w H7 jest 5 poziomów jednostek, to rozumiem, że złoty smok miałby być alternatywą dla kawalerzysty ;]

Nicolai PW
24 kwietnia 2016, 16:00
A to przepraszam... w każdym razie osłabianie Złotego Smoka? Na moje to nie ma sensu. To tak jakby skurczyć Tytana i udawać, że pasuje na elitę.

Fandor PW
25 kwietnia 2016, 12:17
Smoki powinny być jednostkami typu co najmniej Czempion, chociaż bardziej mi się podobało rozwiązanie z H6 (przed 50CP), gdzie smoki były Bossami. Ostatecznie można by osłabić anioły i wrzucić do elity, jak Bezimiennych w H6, ale no właśnie, po co?
Proponuję syrenę i nereidę zamienić miejscami - niebieska jako podstawka, oryginalna jako ulepszenie, wg. mnie lepiej by to pasowało.
Który Niszczyciel jest ulepszony, który nie, bo ten bez płomieni wygląda na znacznie silniejszego. ;)
Co do Nekropolii, pomysł nieżywego wilka jest kiepski, ale nieumarły gryf i nieumarły troglodyta mogłyby się nieźle sprawdzić, a wystarczyłoby żeby ktoś obcykany w 2D zrobił odpowiednie tekstury.
Kappa z jadeitowego wybrzeża wygląda ciekawie, może byłaby lepszym ulepszeniem niż "szuja"?

Acid Dragon PW
25 kwietnia 2016, 18:03
Jak już wspominałem, nie będziemy zmieniać poziomów czempionom, smokom, czy innym jednostkom. Złoty Smok pozostaje neutralny, chyba że w grze kiedyś pojawi się metoda na wybieranie trzech alternatywnych budynków lub ktoś wymyśli jakiś inny, sprytny sposób na rekrutowanie ich w mieście.

Juggernaut "bez płomieni" jest wariantem nieulepszonym.

Belegor PW
25 kwietnia 2016, 23:23
Co do złotego smoka....może dałoby radę ich rekrutować w jednym, jedynym przypadku - budując budynek Graala. To znaczy, dodać temu budynkowi umiejętność rekrutacji Złotych Smoków - fakt wiąże się to z podniesieniem jego statystyk i przeniesieniem innych jednostek do pozostałych miast w ramach balansu. Gdyby się udało kilka czempionów przenieść z H6 do siódemki wówczas mielibyśmy coś takiego:

Jednostki Graala:
Przystań - Złoty Smok
Akademia - Tytan Shantiri
Twierdza - Pustynny Czerw
Nekropolia - Namtaru, wersja do walki bezpośredniej
Loch - Córka Malassy/Mroczny smok (większy czarny smok bez złotej poświaty)
Sylvan - Feniks

Nie wiem na ile jest to wykonalne.

KammerKammerJa chcę Smoka Ciemności z WoGa w Lochu! Z obowiązkowym opisem z oryginału. :D

Nicolai PW
25 kwietnia 2016, 23:27
Na chwilę obecną nadal nie mamy animacji. Chyba będę robił cotygodniowe briefingi w tej sprawie, bo co jakiś czas temat wraca ;)

Belegor PW
25 kwietnia 2016, 23:36
Ja wiem, dlatego napisałem jak gdyby się udało. Bez tego złoty smok musi być neutralny, inaczej balans gry szlag trafi. Nie mamy dość dużo odpowiednich jednostek neutralnych do przydzielenia do takiej funkcji.

Acid Dragon PW
25 kwietnia 2016, 23:38
Spojrzę jeszcze na Graala. Acz z pierwszego przejrzenia wynika, że lista potencjalnych efektów Graala jest bardzo długa i w sumie może liczyć nawet ponad 100 pozycji, aczkolwiek nie ma tam umożliwienia rekrutacji konkretnego stwora.

Poza tym jest jeszcze jeden problem - nie da się w mieście rekrutować więcej niż 7 rodzajów stworów, bo ekran rekrutacji na to nie pozwala. Sprawdziłem to używając menu cheatów na wybudowanie wszystkich budynków na grze z AC Modem. Da się wybudować w ten sposób dwa alternatywne budynki, ale nie da się rekrutować 10 rodzajów jednostek.

Kammer PW
25 kwietnia 2016, 23:54
A ekranu rekrutacji nie da się jakoś zmodować... dodając, dajmy na to, jakieś bajeranckie listy z przyciskami do przełączania się między jednostkami tego samego poziomu?
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 27 - 28 - 29
temat: [mod] Alternative Creatures mod

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel