Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [mod] Alternative Creatures mod
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 27 - 28 - 29

Darkem PW
21 kwietnia 2016, 10:53
Miło słyszeć. Usunięcie warkocza nie jest problem. Przyznam, że nawet nie zauważyłem jego braku u oryginalnego ifryta. Problemem może być tylko kwestia, czy powinniśmy modyfikować oficjalną zawartość, czy też nie? A to już problem natury etycznej ;).

Acid Dragon PW
21 kwietnia 2016, 11:23
Na razie postanowiłem nie zmieniać oryginalnego portretu Ifryta, ale ulepszony wchodzi na 100%.

Jeśli chodzi o Kappę, to model pochodzi z H7, nie z H6 (dlatego też nie ma problemu z podpięciem animacji). Z H6 pochodzi tekstura.

Pointer PW
21 kwietnia 2016, 11:57
Cytat:
Mam nadzieję, że twory z H5 też da się zaimplementować.

Też mam taką nadzieję, bo z chęcią zobaczyłbym w H7 chociażby wiedźmy cienia czy krwawe dziewice, jak i stare dobre gremliny. Wydaje mi się jednak, że zaimplementowanie elementów z h5 byłoby już dużo większym problemem niż z h6. H6 i H7 mają bardzo podobny styl graficzny, więc przeniesienie jednostki z H6 do H7 to tylko kwestia umiejętności obrabiania gotowych tekstur i wrzucenia tego do gry. To, jak widzimy po pracy Acida, jest wykonalne. Z H5 jest ten problem, że styl graficzny jest inny, animacje są nieco "cukierkowe" i zwyczajnie nie pasowałyby do H7. Zrobienie ich w taki sposób, by nie wyróżniały się na tle oryginalnych elementów gry, to właściwie stworzenie ich niemal od początku... Nie znam się zbytnio na grafice, to tylko moje przypuszczenia, więc jeśli się mylę, to niech ktoś bardziej obeznany (np. Acid) sprostuje...

A tak przy okazji... Taka mała refleksja. Na chwilę obecną powstają 2 mody do H7, ten oraz Conflux. Wielka szkoda, że ze względu na wykorzystanie w obu z nich żywiołaków w różnych "miejscach" czyni je niekompatybilnymi... :(

Godzilla B PW
21 kwietnia 2016, 13:03
@Painter przecież Conflux jeszcze nie wyszedł.


Nicolai PW
21 kwietnia 2016, 13:22
Ale wyjdzie, wówczas mamy zdublowaną część Żywiołaków. Aczkolwiek liczę, że do tego czasu AC Mod zmieni się na tyle, że nie będzie żadnych zgrzytów ;)

Fandor PW
21 kwietnia 2016, 13:37
Mamy wersję 1.0 jednego moda i rozpoczęte prace nad drugim, a wy panowie już gdybacie, żywiołaki jeszcze długo będą mogły siedzieć jako alternatywy, ponieważ jeszcze dużo pracy zajmie stworzenie całego miasta, a do tego czasu, co widać po już obecnych postępach, Acid będzie przebierać w alternatywnych jednostkach. Liczę, że ostateczna wersja moda ukaże się w 2 wersjach, z żywiołakami w każdym mieście i bez żywiołaków, dla osób chcących połączyć mod z Confluxem. Mi osobiście bardzo się podoba, że miasta związane z żywiołem mają jego reprezentantów wśród jednostek oraz podoba mi się Ifryt w Twierdzy.

Godzilla B PW
21 kwietnia 2016, 15:02
Teoretycznie można wzią
ć tekstury z H6 i dodać je do H5, po czym zamienione jednostki dodać do H7,
ale wymaga to sporo pracy.


Patrzycie: http://media.moddb.com/images/members/2/1360/1359621/H5_MapEditor.jpg. mod Chaos Theory-Tawena.biz

Antonsky07 PW
21 kwietnia 2016, 16:44
Mod Chaos Theory wygląda świetnie w Heroes 5 ale niestety pomysł użycia modeli z piątki wraz z teksturami z szóstki nie sprawdziłby się z powodu naprawde niskiej jakości modeli z piątki (jak na standardy roku 2016).

Godzilla B PW
21 kwietnia 2016, 16:49
H5 wygląda lepiej niż H7.

Fandor PW
21 kwietnia 2016, 18:23
Według mnie, H5 jest najgorszą z wyglądu częścią serii, ale równie wiele osób jej styl urzekł, zdania są podzielone, ale modele raczej do H7 nie pasują.
Mam teraz arcyważne pytanie, czy to co w tej chwili robicie, wszystkie przerobione/stworzone i dodane przez was jednostki można jakoś wyciągnąć z H7 i zrenderować, tak aby w H3 dobrze wyglądały? I to samo pytanie odnośnie oryginalnych jednostek z gry.

Kammer PW
21 kwietnia 2016, 18:28
Ale przecież jednostki z H(5/6/7) są jeszcze odleglejsze stylem od H3 niż od siebie nawzajem.
Jeżeli nie widzisz możliwości realizacji pierwszego... to czemu to drugie może w ogóle być możliwe?

Godzilla B PW
21 kwietnia 2016, 18:29
@fandor510 mam konto premium więc mam rację :D

Tak poza tym,nie można zmienić stylu graficznego H7?Bo z tego co ja wiem to można.


Fandor PW
21 kwietnia 2016, 18:33
Kammer, nie wiem jak wygląda kwestia "wkładania" jednostek do H7, natomiast po renderze do 2D jednostka na pewno będzie wyglądać inaczej. Zdaję sobie sprawę, że modele z H6/H7 są znacznie dokładniejsze niż te tworzone z myślą o H3, ale może ktoś się bawił, żeby je przystosować jakoś do renderu, nie uproszczając całego modelu bo domyślam się, że to byłoby zbyt wiele pracy, ale powiedzmy jakieś zabiegi z perspektywą itd.

J. M. Sower PW
21 kwietnia 2016, 18:34
@fandor510, można je użyć w H3 jednak nie pasują do końca swoim stylem. Ja postanowiłem wykorzystać je jako podstawę dla modeli jednostek do mojego moda do MM8 i tam nawet się spisują, jednak inna skala sprawia, że w H3 wygląda to już rzeczywiście jak rip.

Fandor PW
21 kwietnia 2016, 18:39
Szkoda, że modele nie nadadzą się do H3, ale chętnie zobaczę efekt wrzucenia ich do MM8, udostępniłeś już gdzieś efekty Sowerze, czy trzeba jeszcze trochę poczekać?

dvoytek PW
21 kwietnia 2016, 19:06
Próbowałem ogarnąć czemu woda wyparowała z głowy Kappy.
Coś jest nie tak z importowaniem pliku do gry. Sam model Kappy z kolcami tego nie powoduje.

Jak wyeksportowałem do FBX z poziomu edytora oryginalny model Kappy, któremu się pojawiała woda i potem go z powrotem zaimportowałem, to już wody nie było.

Przy okazji przesłałem do Acida kolejną wersję modelu Kappy Shoyi, bo poprzednia miała tylne łapy lekko w powietrzu :P

Acid Dragon PW
21 kwietnia 2016, 20:20
a to ta najnowsza wersja - ciągle bez wody, ale z kolcami i na ziemi :P


J. M. Sower PW
21 kwietnia 2016, 20:51
Za niedługo powinna się pojawić syrena (posiadaliśmy już w MDT taką wykonaną pod H3, jednak tamta nie była dostatecznie dobra dla większej rozdzielczości występującej w MM8).

Wykorzystałem też już model Cyklopa jako podstawę dla lodowych Olbrzymów, bądź też Assassyna jako podstawę przy pracy nad lodowym Elfem. Jednak te dwie jednostki jeszcze wymagają trochę pracy.

dvoytek PW
22 kwietnia 2016, 18:40
Ktoś z was pracuje może na 3ds Max?
Funkcja exportu do FBX przestała działać u mnie jak powinna.
Każdy plik FBX jaki wyeksportuję z 3ds Max, nie może być przeniesiony do edytora Heroes VII.
Podczas próby importu pliku wychodzi błąd "Failed to parse FBX file".
Wszystkie pliki FBX, które eksportowałem wczoraj i wcześniej działają w edytorze. Prawdopodobnie zepsułem coś w ustawieniach do eksportu, ale nie wiem co.

Na pewno to nie jest problem z samym edytorem map, bo identyczna sytuacja była jak testowałem na zwykłym UDK(pliki wczorajsze wchodzą, a to co eksportowałem dzisiaj, wywala ten sam błąd)

Macie jakiś pomysł na rozwiązanie tego?

Edit: Już się uporałem, nieaktualne.

Godzilla B PW
23 kwietnia 2016, 13:08
Proponuję dodać do Lochu bezimienych.
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 27 - 28 - 29
temat: [mod] Alternative Creatures mod

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel