Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [mod] Alternative Creatures mod
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 27 - 28 - 29

Acid Dragon PW
20 kwietnia 2016, 21:26
Nowe portrety Ifrytów wykonane przez Darkema:


Godzilla B PW
20 kwietnia 2016, 21:37
Moim zdaniem stare były lepsze, ale i tak wygląda to dobrze.
Zauważyłem, że kappa nie ma gaci.


Acid Dragon PW
20 kwietnia 2016, 21:42
Uzyłem modelu dvoytka, acz zatrzymałem poprzednie tekstury i materiały. Efekt jest następujący:


Godzilla B PW
20 kwietnia 2016, 21:47
Wygląda to znacznie lepiej.

Edit:nie chcę być czepialsi,ale ulepszoa kappa nie ma wody w głowie a kolce lewitują jej nad głową.
Chociaż rozumiem,to mod,a nie jakiś profesjonalny dodatek.


Kammer PW
20 kwietnia 2016, 21:48
Acid robi doprawdy fenomenalną robotę. Nic, tylko bić brawo.

Anyway - czy komuś się do czegoś przydał mój model jednorożca? Jeżeli zaistniałaby potrzeba - mogę w sumie wyciągnąć dowolny model z H5 (i z H6 też, chyba). Coś ktoś potrzebuje?

Acid Dragon PW
20 kwietnia 2016, 21:59
Kappa Shoya w nieco lepszym oświetleniu:
(Faktycznie woda z głowy trochę wyparowała w stosunku do wcześniejszej wersji)



@Kammer - jeszcze nie eksperymentowałem z jednorożcem.

Godzilla B PW
20 kwietnia 2016, 22:01
o już lepiej.

Nicolai PW
20 kwietnia 2016, 22:05
Funfact: Według podań jeśli Kappie wylać wodę z czoła (?) to ona umiera ;)

pawllo PW
20 kwietnia 2016, 22:06
Jestem pod wrażeniem :D Wielkie brawa za wytrwałość w modowaniu, bo za łatwe to raczej nie jest ;) Czy istnieje szansa, że w H7 pojawi się Mantykora? Chociażby przeniesiona z H6? :)

Acid Dragon PW
20 kwietnia 2016, 22:12
Na razie jeszcze nie wiemy (a przynajmniej ja nie wiem) jak przenieść animacje z H6, ale sądzę, że owszem, mantykory mogą kiedyś powrócić do gry.

Godzilla B PW
20 kwietnia 2016, 22:15
@Acid Dragon ile zajeło ci tworzenie moda?

Nicolai PW
20 kwietnia 2016, 22:22
Jakby co to też nadal tego nie wiem, ale nawet jeśli to i tak jest już z górki, bo mamy teksturę, model i szkielet.

Acid Dragon PW
20 kwietnia 2016, 22:23
Będę mógł to powiedzieć jak skończymy ;).
Jednak wersja 1.0 (bez nowych jednostek) powstawała około tygodnia. Może trochę dłużej.

Matheo PW
20 kwietnia 2016, 22:35
Przecieram oczy ze zdumienia. Kto by pomyślał, że dostaniemy takie narzędzia od samych twórców gry. Mam nadzieję, że twory z H5 też da się zaimplementować.

Acid Dragon PW
20 kwietnia 2016, 22:43
@Kammer - Przejrzałem właśnie pliki jednorożca. Nie mam jednak zielonego pojęcia co to są pliki .gr2. Animacje w H7 są w formacie .fbx. Oprócz tego plik mesha nie ma rozszerzenia i nie wiem w jakim może być formacie. Być może ktoś mądrzejszy ode mnie to rozpracuje. (link do paczki Kammera z jednorożcem)

Kammer PW
20 kwietnia 2016, 23:21
Szczerze? Sam nie wiem, JAK tego użyć.

Anyway - plik mesh jest otwierany za pomocą Archangela (dzięki, Nikoś). Trzeba przy okazji podać teksturę.
Potem... trzeba kliknąć na Tools->Load GR2 Skeleton i to dodaje szkielet, ponoć nawet z animacją. Problem w tym, że nie mam pojęcia, jak uczynić z tego cokolwiek przydatnego.
Aczkolwiek mogę potwierdzić, że to SĄ animacje, pliki gry wyraźnie na to wskazują.

Andruids PW
21 kwietnia 2016, 01:35
Nicolai:
Funfact: Według podań jeśli Kappie wylać wodę z czoła (?) to ona umiera ;)
Z tego co czytałem, jeśli Kappie wyleje się woda z głowy, to nie może się ruszać na lądzie. Dlatego też łatwo można wykiwać poczwarę, kłaniając się jej przy spotkaniu w tradycyjny, japoński sposób (co stwór zwykle odwzajemnia i... UPS! Wylewa sobie wodę z czachy). Fakt, pozostawionego tak nieszczęśnika czeka zapewne marny koniec, ale jeśli uzupełni się gagatkowi wodę w łepetynie, to będzie nam dozgonnie wdzięczny i będzie na nasze usługi.

J. M. Sower PW
21 kwietnia 2016, 07:51
Zaraz zaraz. Jak to w końcu z tymi modelami. Wypakowaliście model Kappy z H6 i H7, połączyliście je w 3DsMaxie, zaimportowaliście do gry, po czym animacje działają poprawnie?

W takim razie można przypisać dowolny nowy model do starych kości. Wystarczy aby miał podobne ułożenie i rozmiar do oryginalnie przypisanego modelu. Zatem nie powinno być problemów z przypisaniem modelu nieulepszonego niszczyciela z H6 do kości ulepszenia z H7. Wystarczy najpierw zadbać o odpowiednie ustawienie samego modelu. Jeśli problemem jest dla was samo przekształcenie mesha z Szóstki to ja mogę spróbować pomóc. No chyba, że ja coś źle zrozumiałem i sprawa jest bardziej skomplikowana.

Nicolai PW
21 kwietnia 2016, 10:03
No z tego co ja rozumiem to tak dokładnie robią na chwilę obecną.

dvoytek PW
21 kwietnia 2016, 10:24
Portety ifrytów od Darkema są świetne, dobrze że na ulepszenie nie zostaje czerwony Solmyr :D
Wyglądają lepiej niż oryginalny z gry, ale tu uwaga z mojej strony.
Podstawa ifryta nie ma warkocza, więc na portrecie też go nie powinno być. Przez to oryginalna wersja z H7 bardziej pasuje. Ifryt Sułtan za to idealny.

@J. M. Sower
Sam byłem zdziwiony, że nie musiałem nic ruszać z przypisaniem kości do nowych wierzchołków i zadziałało wszystko z automatu.

Ale pamiętam, że jak kiedyś próbowałem dawać elementy modeli z szóstki, to wierzchołki się już tak ładnie nie zachowały :P
Sprawdzę czy się da tak samo zrobić jak z kappą.

Edit: Jak się przypatrzyłem, to widzę na screenach cień pod palcami Kappy, więc jeszcze muszę go dać lekko na dół :P
Spójrzcie na tylne łapy.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 27 - 28 - 29
temat: [mod] Alternative Creatures mod

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel