Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [mod] Alternative Creatures mod
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 27 - 28 - 29

Acid Dragon PW
20 kwietnia 2016, 01:36
Tamten poprzedni plik też był ciekawy ;). A animacja ataku dookoła i tak się nie odtwarza przy tej umiejętności.... z jakiegoś powodu. Usunąłem początkowe klatki, nazwałem ją Jump_End, ale gra jakby to ignorowała. Nie mam pomysłu dlaczego.

Acz sądzę też, że nie powinniśmy nad tym się użalać. Wygląda na to, że tak czy inaczej jednostki dostają obrażenia tuż po wylądowaniu. No i dobrze, bo tak chyba powinno być.

dvoytek PW
20 kwietnia 2016, 02:08
Zrobiłem coś takiego z Kappą i faktycznie nie działa. Ale tego już nie naprawimy, bo animacja uderzenia po skoku u Behemota też nie działa :P
Wina po stronie twórców gry.

Acid Dragon PW
20 kwietnia 2016, 02:38
No nic, trudno.
A może skoro tak Ci dobrze poszło z tym "poprzednim plikiem" mógłbyś mi powiedzieć jak zaimportować model ulepszonej kappy, coby już dostała te swoje kolce na grzbiecie? Dzięki narzędziom od Nicolaia niby mam wydobyty z gobj plik psk, ale próby wykorzystania go są bezowocne.

dvoytek PW
20 kwietnia 2016, 12:11
@Acid Dragon
Muszę sprostować. Ten poprzedni plik co omyłkowo na chwilę wstawiłem, miałem skopiowany na dysk Google, ale nie ja jestem autorem.

Zrobił go Neraus z HC. Link do tematu w którym pokazał model

Model działa, ale przy oddaleniu kamery znikają mu tekstury.


Teoretycznie chyba mógłbym dodać te kolce, ale musiałbym się douczyć 3ds Maxa.


Acid Dragon PW
20 kwietnia 2016, 12:23
Nie, absolutnie. Sądziłem po prostu, że znasz jakiś sympatyczny sposób na import modelu z H6 i że da się to załatwić w kilka sekund.

dvoytek PW
20 kwietnia 2016, 15:34
Kappa z kolcami zrobiony :)
Prześlę na pw.
Jak wstawić to jako obrazek?

Acid Dragon PW
20 kwietnia 2016, 15:46
Super! Dzięki.

Niektórzy są tak czepialscy, że wstawienie nowej jednostki nie ma znaczenia, ale kolce są niezbędne :P.

Ażeby wstawić grafikę trzeba mieć dokładny adres pliku graficznego, czyli w tym przypadku http://s31.postimg.org/lmgpcokm2/Kappa_Kolce.jpg


Godzilla B PW
20 kwietnia 2016, 15:53
Czemu ulepszonej kappie stopy wchodzą w podłoże?

dvoytek PW
20 kwietnia 2016, 16:01
Hmm. Nie zauważyłem wcześniej, ale faktycznie minimalnie wchodzą. Skoryguję to.

Belegor PW
20 kwietnia 2016, 16:07
Mi tam nie przeszkadza, z kolcami czy bez - dodanie nowej alternatywnej jednostki jest i tak sporym osiągnięciem.

Jestem pod ogromnym wrażeniem waszej współpracy i szybko pojawiających się owoców. Brawo, po prostu brawo.

dvoytek PW
20 kwietnia 2016, 16:34
Teraz już lepiej z łapami?
Pod ziemią na pewno nie są, ale na 99% przylegają do podłoża. Nie chciałbym, żeby kappa lewitował :P




Nicolai PW
20 kwietnia 2016, 16:50
Tylko mi Szuja bez kolców lepiej podchodziła?

KammerKammerTak. :P

Dark Dragon PW
20 kwietnia 2016, 16:54
Bardzo dobra robota z tymi kolcami. Trzeba było edytować model z H7 ręcznie?

dvoytek PW
20 kwietnia 2016, 16:59
Zrobiłem przeszczep kolców od modelu z szóstki. Model był w innej pozycji, więc musiałem je lekko powyginać, żeby dopasować do kappy z siódemki w pozycji "T". No i na koniec przesunąłem wierzchołki co odstawały jakoś dziwnie i połączyłem model z kolcami.

Teraz się zastanawiam czy dało się to jakoś lepiej zrobić.

Antonsky07 PW
20 kwietnia 2016, 17:04
Świetna robota nad tymi kappami i ogólnie świetnym modem!!! Przez długi czas myślałem, że ludzie zapomnieli o możliwościach moderskich edytora map. Mam pytanie co do ulepszonych kapp. Za pomocą jakiego sposobu zostały one zaimportowane do gry? Sam pracuje nad modem i zazwyczaj dodając nowy model do gry,biorę ten podstawowy i dodaję do niego elementy własne lub z H6, a następnie używam weight paintingu, aby przypisać dany obszar do kości. Niestety w przypadku niektórych elementów modelu, takich jak tłów,jest to proces dosyć pracochłonny. Czy jest jakiś inny sposób?

Edit: Widzę, że ktoś mnie wyprzedził. Czyli nie ma innego wyjścia, jak edycja modelu i doklejenie elementów z szóstki.:(

Dark Dragon PW
20 kwietnia 2016, 17:26
Czy na podobnej zasadzie mógłbyś dodać Niszczyciela z H6?

dvoytek PW
20 kwietnia 2016, 17:31
Raczej tak, tylko że tu sprawa się komplikuje, bo w Heroes VII mamy model ulepszonego niszczyciela, więc będzie trzeba mu głównie usuwać te dodatkowe narośle itd. i potem zastępować wolne miejsca fragmentami modelu podstawy. No i znacznie więcej tego jest niż tylko kolce na plecach :P
Myślę, że jutro do tego przysiądę i zobaczę jak będzie szło.

Edit: Ewentualnie można spróbować wyginać całe modele z Heroes VI, żeby dostosować je do domyślnej pozycji, ale to może być nawet jeszcze trudniejsze.

Ciekawe czy ten skrypt do wyciągania modeli da się tak przerobić, żeby wyciągał je w tej pozie.

Acid Dragon PW
20 kwietnia 2016, 18:01
Z Niszczycielem z H6 jest jeszcze dodatkowy problem - tekstury są inne, przez co dodanie modelowi z H7 tekstur z H6 skutkuje wyświetleniem twarzy niszczyciela w okolicach ramienia :P.

Innymi słowy - albo trzeba zmapować tekstury na nowo, albo użyć modelu z H6 i jakimś cudem próbować podpiąć pod niego animacje z H7.

Acid Dragon PW
20 kwietnia 2016, 19:41
Kolejny dzień, kolejny postęp.
Informuję wszem i wobec, że teraz nowe jednostki oraz Białe Tygrysy:
- są dostępne w edytorze map
- mogą się wylosować jako "losowy oddział"
- mogą występować wśród innych jednostek swojej nowej frakcji




Belegor PW
20 kwietnia 2016, 19:54
Super, widać że H7 może zyskać lepszą reputację niż szóstka dzięki modom. Gratulacje Acid, twoja i Dvoytka wielka zasługa.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 27 - 28 - 29
temat: [mod] Alternative Creatures mod

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel