Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [mod] Alternative Creatures mod
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 27 - 28 - 29

Nicolai PW
19 kwietnia 2016, 16:02
Skoro żadna z animacji dostępnych w H7 nie pasuje, a do tych z H6 nie mamy jeszcze dojścia to może trzeba spróbować głębiej... tym programem powinno się dać wyciągnąć modele i animacje z H5, więc może warto spróbować z ruchami Zmory/Jednorożca z tej gry. Tylko jest jeden problem... nie mam pod ręką Piątki, by wyciągnąć co trzeba. Także pytanie dla Was, ma ktoś zainstalowane H5 i chciałby spróbować?

Jakby dało się tak zrobić to byłoby naprawdę miło, bo Piątka ma zbiór bardzo wielu różnorakich jednostek, których animacje mogłyby się okazać bardzo użyteczne. Być może Demoniczny Skoczek pomógłby nam przy susach dla Kappy, a Mantykora przy Purpurkorze z H6 ;)

Kammer PW
19 kwietnia 2016, 16:20
Ja mam HV. :P
Zaraz coś popatrzę...

Godzilla B PW
19 kwietnia 2016, 16:46
Nie wiem czy tak miał wyglądać :/

http://speedy.sh/DZePu/Model.rar

edit:
to samo tylko że z jednorożcem
http://speedy.sh/v5XmQ/Model.rar

Nicolai PW
19 kwietnia 2016, 16:51
Zmora jak widzę, tylko jeśli się nie mylę to bez szkieletu i animacji :/

Godzilla B PW
19 kwietnia 2016, 16:57
Przed chwilą dodałem jednorożca, sprawdź go.

Nicolai PW
19 kwietnia 2016, 17:00
Tak samo... może szkielet i animacja jest przechowywana osobno? Nie wiem... napiszę do Menelaga i Hayvena jak to wygląda, bo oni mają chyba największe doświadczenie przy H5.

dvoytek PW
19 kwietnia 2016, 20:16
@Nicolai
Też myślałem, o niewidzialnym jeźdźcu, ale nie było potrzeby go używać, bo koń bohatera nekropolii jest identyczny co koń Ponurego Żniwiarza, przy czym wierzchowce bohaterów są osobnymi modelami.
Niewidzialnego jeźdźca użyję, jeśli bym robił nieulepszoną formę Zmory, gdyż koń Ponurego Jeźdźca już nie ma osobnego modelu. Ewentualnie mogę usunąć jeźdźca edytując sam model 3d.

Kammer PW
19 kwietnia 2016, 20:19
Proszę, jednorożec. Jest tam plik mesh, szkielet, siedem animacji (podobno animacji) i tekstura.

Dru PW
19 kwietnia 2016, 20:51
Myślałem, że nie doczekam się już nigdy w grocie takiej aktywności w modyfikowaniu innej części niż trójki. Brawa dla Kwaśia.

Co do alternatyw, to usunąłbym z zamków wszelkie żywiołaki. ich miejsce jest na mapie przygody, czy ewentualnie w Confluksie. Gryf, Tygrys i Pantera wydają się dobrymi alternatywami dla ich pierwotnych odpowiedników ;) Szczególnie Gryf i Tygrys, które już występowały w tych zamkach ;) Syrena, Niszczyciel, Lilim i Ifryt pasują do Nekropoli i Twierdzy jak pięść do nosa, ale domyślam się, że to nawiązanie do czwórki. Golem Shantiri bardziej wygląda jak alternatywa ulepszenia (Jak w H5) niż alternatywna jednostka.

Wiem, że takie a nie inne wybory zostały narzucone przez obecne ograniczenia techniczne, ale gdy już się je złamie, to warto zastanowić się nad innymi jednostkami ;) Warto również w rolach alternatywnych jednostek wziąć pod uwagę jednostki odrzucone podczas głosowania nad składem zamku.

Darkem PW
19 kwietnia 2016, 20:59
Czy ktoś posiada teksturę jednorożca-wierzchowca z H7? Sam nie mam możliwości dogrzebania się, a z chęcią zrobiłbym "nową" dla jednorożca Kammera.

Nicolai PW
19 kwietnia 2016, 21:06
Teksturę? Mamy całe modele Jednorożców z H7 ;)

Darkem PW
19 kwietnia 2016, 21:39
Dziękuję :). Skoro ten model również działa, to zabiorę się za grzebanie w teksturze, bo wypadałoby by jednostka różniła się choć trochę od wierzchowca bohatera.

Acid Dragon PW
19 kwietnia 2016, 22:39
Udało mi się "dodać" animację dalekiego skoku kappie :). Wziąłem animację zwykłego skoku, skopiowałem, podzieliłem na trzy fazy i działa!

KammerKammerGood job, bro!

Andruids PW
19 kwietnia 2016, 22:54

Godzilla B PW
19 kwietnia 2016, 22:57
BRAWO,BRAWO,BRAWO.

dvoytek PW
19 kwietnia 2016, 23:21
@Acid Dragon
Super!
W jaki sposób to zrobiłeś? Wyjąłeś animacje z edytora i edytowałeś je w zewnętrznym programie, czy użyłeś animset editora, który jest zawarty w edytorze map?
Próbowałem robić podobnie przy innej jednostce, tzn. rozłożyć animację na 2 mniejsze, najpierw ją kopiując, a potem ucinając końcówkę oryginału i początek kopii, ale edytor map się crashuje, kiedy tylko próbuję skopiować daną animację.
Natknąłeś się na taki problem?

Acid Dragon PW
19 kwietnia 2016, 23:27
Nie używałem zewnętrznego programu i owszem, natrafiłem na crashe. Zaczęło działać po dwóch rzeczach. Po pierwsze anim set skopiowałem, aby nie działać na oryginale, który mógł być chroniony przed nadpisaniem. Po drugie, animację wyeksportowałem jako .fbx, zaimportowałem pod nową nazwą, wyciąłem co trzeba, następnie ponownie zaimportowałem z jeszcze inną nazwą, wyciąłem co innego and... you get the idea :P.

Chciałbym jeszcze do animacji końca skoku dodać animację ataku, ale tego zrobić nie mogę. Chyba, że jakoś uda mi się połączyć dwa pliki fbx....

dvoytek PW
20 kwietnia 2016, 00:58
@Acid Dragon
Zrobiłem animację skoku kończącą się atakiem, ale mam pytanie.
Wysłać Ci animację skoku kończącą się ruchem ataku zwykłego, czy krytycznego?
Krytyczny wygląda bardziej jak coś co by biło dookoła, a tak działała chyba zdolność Behemota.

Acid Dragon PW
20 kwietnia 2016, 01:04
Tak, od początku miałem na myśli atak krytyczny. Teraz tylko się zastanawiam, czy nie lepiej jednak zostawić samego skoku bez tej długiej animacji :P. Ale zobaczymy - może będzie fajnie. Jak połączyłeś animacje?

a to z kolei statystyki kapp:
(Portret Shoyi wykonał Darkem!)


dvoytek PW
20 kwietnia 2016, 01:13
Wyciągnąłem z gry przez Umodel plik PSK z modelem i PSA z animacją. Do 3ds Maxa zaimportowałem model, animację ruchu i potem animację ataku krytycznego, tak żeby zaczynała się na końcu animacji ruchu, a na koniec wyeksportowałem do FBX.
Zaimportowany do zestawu animacji kappy w edytorze odtwarza się prawidłowo.

Teraz się zastanawiam czy nie skrócić przerwy między skokiem a atakiem.

Edit: Chyba lepiej nie skracać, bo takie siłowe skrócenie animacji nienaturalnie wygląda, a żeby nie wyszło pokracznie to maksymalnie 1 klatkę animacji mógłbym uciąć :P

Edit2: Pomyliłem link, zaraz poprawię :P

Ok, to ten
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 27 - 28 - 29
temat: [mod] Alternative Creatures mod

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel