Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [mod] Alternative Creatures mod
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 27 - 28 - 29

Belegor PW
18 kwietnia 2016, 13:30
Czyli już niedługo powinniśmy się spodziewać update'u moda. To trochę może zmienić balans.

Acid Dragon PW
18 kwietnia 2016, 13:40
Balansu zmieniać nie powinno. Sukuby i Blaski nie mają wpływu na balans. Jedynie ich siedliska w miastach teraz będą tańsze, bo będzie trzeba przejść przez etap ulepszenia, żeby nająć Lilim i Żywiołaki Światła.

Ifryty dostaną lekko obniżone parametry, bo już teraz są na poziomie jednostki ulepszonej.

dvoytek PW
18 kwietnia 2016, 13:40
Próbowałem skorzystać z tekstur blasków z Heroes 6, ale plik material korzysta z tekstury emiss w kilku miejscach. Jak w jednym z nich daje się teksturę emiss z H6, to model się robi niewidzialny :P

Edit: @Nicolai oczywiście tekstury były przekonwetowane do tga.

Acid Dragon PW
18 kwietnia 2016, 20:53
Teraz potrzebuję pomocy wszystkich miłośników balansu, parametrów i statystyk. W tej chwili właściwości stworów wyglądają następująco. Co zmienić? (Lilim i Ifryty mają zmienione lekko parametry w porównaniu do niezmodyfikowanej gry)




Godzilla B PW
18 kwietnia 2016, 22:46
Bardzo ładne jednostki, miejmy nadzieję, że znajdą się w modzie.


Acid Dragon PW
19 kwietnia 2016, 04:19

flapdzak PW
19 kwietnia 2016, 07:47
Mi się wydaje, czy ulepszona Kappa ma inną teksturę, niż ta z H6? Jeśli tak to trochę gorzej się prezentuje niż ta z poprzedniej części, jeśli nie, to dziwne zdjęcie/ustawienie/ustawienia. :P
Mimo wszystko lepsza jest ta szóstkowa. Bardziej wyraźna.

dvoytek PW
19 kwietnia 2016, 11:02
@flapdzak
Tekstura jest taka sama jak w H6, tylko że tam ulepszenie miało zmieniony model. Kolce na grzbiecie były wyrzeźbione w modelu, tutaj mamy model zwykłego kappy i dlatego kolce są po prostu namalowane na płaskim grzbiecie.

Jak dla mnie prezentuje się to bardzo dobrze, bo mimo braku fizycznych kolców, tekstura dobrze pasuje i na gładkim grzbiecie wygląda jak łuski.

Acid Dragon PW
19 kwietnia 2016, 12:21
Punkt za spostrzegawczość. To rzeczywiście nie dokładnie ta sama kappa co z H6, ale ma dokładnie tę samą teksturę. Efekt jest jednak niezły.

Andruids PW
19 kwietnia 2016, 13:29
Acid Dragon:
Efekt jest jednak niezły.
Trudno się nie zgodzić. Uważam też, że byłby ciekawszą alternatywą w Sylwanie od Żywiołaka ziemi.

Belegor PW
19 kwietnia 2016, 13:41
Zgadzam się z Andruidsem, byłaby to ciekawa alternatywa dla dębowych driad, które wspierają drzewca. Tutaj wybór smoka jako czempiona byłaby wyrównana. Dodatkowo gdyby jednorożce zyskałyby animację, byłyby lepszą alternatywą dla jeleni niż żywiołak ziemi.

Acid Dragon PW
19 kwietnia 2016, 13:52
Na razie żywiołak zostaje ze względu na balans - każda frakcja ma mieć do wyboru jedną jednostkę alternatywną 4 poziomu. aaaaale, gdyby tak Sylvan miał mieć dodatkową alternatywę.... najpierw jednak chcę zobaczyć, czy nowej kappie uda się dodać umiejętnośc skoku, jaką ma starożytny behemot. Pierwsze próby są nieudane.

dvoytek PW
19 kwietnia 2016, 14:25
Z niewiadomych przyczyn Kappa w w Edytorze Heroes VII nie ma animacji skoku, kiedy Namtaru ma animację przeistaczania :P
Niestety raczej bezużyteczną skoro nie ma modelu ludzkiej Namtaru w siódemce.

A to że Kappa w siódemce nie umie skakać, świadczy o tym, że nawet w Limbicu mogli mieć jakiś problem, żeby to przenieść.

Fandor PW
19 kwietnia 2016, 14:33
Smok wrócił do modowania gier i od razu bije wszystkich na głowę, chciałbym zobaczyć efekt, jakbyś sam zaczął produkować jednostki od zera, pewnie całkiem by przyćmił innych moderów i producentów gry. :D
Fajnie, żeby na razie zostały żywiołaki jako alternatywy, ale może by tak dać kappę zamiast tygrysa? Ostatecznie, duchy wody pasują do magów (w sumie zamiast wyboru między dwoma golemami, wybór golem, a kappa jest oryginalniejszy), bądź na siłę do necro, jako topielce czy coś takiego.

flapdzak PW
19 kwietnia 2016, 14:38
https://ubistatic-a.akamaihd.net/0004/prod/images/heroes/sylvan/MOV_creature_heroes_sylvan_male_magic_secret.webm

A ta animacja by nie pasowała na atak jednorożca na alternatywę?

AmiDaDeer PW
19 kwietnia 2016, 15:03
Ale ta animacja jest przystosowana do zupełnie innego modelu.

flapdzak PW
19 kwietnia 2016, 15:05
http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=2989&pid=121701&page=3#121701
Tutaj rozmawialiśmy o jednorożcach. To do tego z tym by pasowało :P.

AmiDaDeer PW
19 kwietnia 2016, 15:11
Nie, nie pasowałoby. Szkielet modelu z jeźdźcem jest dla gry czymś zupełnie innym niż szkielet modelu bez jeźdźca. Na 90% taka operacja (wyciągnięcie animacji z innego modelu i wrzucenie go tutaj) nie zadziałałaby.

Nicolai PW
19 kwietnia 2016, 15:13
Żeby zrobić Jednorożca używając tych modeli musiałbyś machnąć Bohatera z przezroczystą teksturą. Tak bodaj @dvoytek zrobił Spectral Stalliona (czy jak się to zwie). Niby można spróbować...

Acid Dragon PW
19 kwietnia 2016, 15:18
Akurat modele jednorożca i jeźdźca są oddzielne, nie trzeba kombinować. Sam model jednorożca mógłby być oddzielną jednostką. Problemem jest "jedynie" brak niektórych animacji.

Chyba nie uda mi się dać Kappie dalekiego skoku.
Myślałem, że może uda mi się podpiąć animację Behemota (bo proporcje ciała są podobne), ale bez powodzenia. Natomiast chyba uda mi się dać Kappie aktywowany atak "dookoła", jaki mają Mistrzowie Ostrzy. Nie dokładnie to samo, ale jak się nie ma co się lubi...
strona: 1 - 2 - 3 ... 27 - 28 - 29
temat: [mod] Alternative Creatures mod

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel