Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [MDT] Ogólnie o zespole
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

witchking PW
12 kwietnia 2016, 16:53
Strażnik popełnił pewien błąd. Ogólnie o zespole poczytać można tutaj:
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=41799
https://www.facebook.com/moddesignteam/?fref=nf

Poniżej linki do paru archiwalnych tematów i trochę mało istotnego spamu. Zainteresowanych zapraszam zdecydowanie do powyższych linków.

KammerKammerTematy MDT są generalnie porozrzucane po forum, więc je tu wezmę i zbiorę:
- Forge;
- Błędy Forge;
- Alternatywy;
- Oasis.


Cytat:
...acz i tak nie wypaliło, podobnie to raczej nie wypali.

Nie do końca:
elf
niziołek

KammerKammerPierwotnie odpowiedź na to.

Kammer PW
12 kwietnia 2016, 17:20
Hobbit:
FreeH3 miało być stworzeniem grafik od nowa, ale bez radykalnej zmiany stylu graficznego.
OK, łapię, dlatego było tam praktycznie, bo całość to nadal zrobienie bardzo pokaźnej ilości modeli.

witchking:
Nie do końca:
elf
niziołek
Czyli przekazaliście odpowiednie materiały Hobbitowi, by ten wrzucił je do FreeH3, i pracujecie nad odtworzeniem reszty modeli?
Nie bierzecie na siebie za dużo? Dokończenie Forge, wydanie Oazy, zrobienie 3x alternatyw na miasto i jeszcze odtwarzanie jednostek... Może nieco zwolnijcie? :D

witchking PW
12 kwietnia 2016, 17:26
Cytat:
Pomysł wyszedł od Kuririna, przeszedł przez Witchkinga, ja go poparłem. Cały projekt sprowadziłby się do następujących punktów:

FreeH3 to pewna idea, a nie projekt Hobbita, niziołek sam napisał, że wyszło to od Kuririna. Oczywiście, odtworzenie całości modeli to ogrom pracy, który prawdopodobnie nigdy nie zostanie wykonany. Modele oczywiście nie zostały przekazane, bo nie popieram formy zaproponowanej przez Hobbita (nie wiem jak reszta zespołu), ale stwierdzenie, że nie wypaliło jest mocno przesadzone.

AmiDaDeer PW
12 kwietnia 2016, 17:31
witchking:
FreeH3 to pewna idea
W takim razie MDT to też pewna idea?

Nicolai PW
12 kwietnia 2016, 17:41
Miałem nie odpowiadać, bo na co mi kolejne kłótnie z witchem, ale to, co on napisał, nie ma najmniejszego sensu. Bo co w sumie stwierdził w swoim poście? Że FreeH3 to ogrom pracy, który nigdy nie zostanie dokończony, ale stwierdzenie, że pomysł nie wypalił jest przesadzony? Przecież jedno drugiemu zaprzecza. I FreeH3 to pewna idea? Co to ma znaczyć? ---wymrożone---

KammerKammerTo jest ten moment, gdy proszę o niedoskakiwanie sobie do gardeł i powstrzymanie się od kłócenia.

Andruids PW
12 kwietnia 2016, 17:53
Nicolai:
to, co on napisał, nie ma najmniejszego sensu.
Prawda. Witch wyskoczył jak Filip z konopi.

Hobbit:
W takim razie MDT to też pewna idea?
MDT realizuje ideę zespołu moderskiego, ale samo w sobie ma konkretnych członków, strukturę i cele. Przynajmniej o ile mi dobrze wiadomo.

Drwal PW
12 kwietnia 2016, 18:03
Cytat:
W takim razie MDT to też pewna idea?

Ja osobiście uważam, że MDT to konsekwencja freeh3. Po prostu był jakiś pomysł (nie chcę oceniać słuszności), nie udało się go zrealizować, ale za to został on zastąpiony czymś innym - dość profesjonalnym zespołem moderskim. Ostatecznie na skutek nieporozumień i w mojej opinii braku chęci współpracy (wina po obu stronach) zespół się wykruszył z części naprawdę sporo wnoszących ludzi. Trzon jednak pozostał i miejmy nadzieję, że niedługo zobaczymy kolejny efekty prac MDT.

Nicolai PW
12 kwietnia 2016, 18:15
@Drwal: Ale ty masz świadomość, że najpierw było MDT, a dopiero potem FreeH3? I oba te twory powstały niejako niezależnie.

Drwal PW
12 kwietnia 2016, 18:25
Tu się mylisz, projekt freeh3 był wcześnie (marzec 2015), a MDT tak naprawdę zaczęło istnieć od środka lipca tego samego roku. Owszem wcześniej był projekt odtworzenia Forge, ale nikt jeszcze wtedy o żadnym MDT nie myślał. Robiliśmy modyfikacje jak każda inna grupa, dopiero od około 27 lipca (powstanie forum) zatwierdziliśmy powstanie grupy, która będzie tworzyć wiele różnych rzeczy do H3.

AmiDaDeer PW
12 kwietnia 2016, 18:26
Drwal:
Owszem wcześniej był projekt odtworzenia forge, ale nikt jeszcze wtedy o żadnym MDT nie myślał.
Nie jest to prawda.

Nicolai PW
12 kwietnia 2016, 18:26
Czyli teamup był wcześniej, ale nazwa powstała później... czyli nadal jest tak jak mówię.

witchking PW
12 kwietnia 2016, 18:30
Potwierdzam wersje Drwala, nie wiem gdzie Hobbit doszukuje się tam nieprawdy.

Drwal PW
12 kwietnia 2016, 18:31
Hobbit:
Nie jest to prawda.

Nie wiem, mogłeś myśleć - jeśli chcemy być drobiazgowi, ale nic wtedy dokładnego nie powstało.

Zresztą tu ciężko oczekiwać jakiegoś jednego punktu w czasie. Jak wspomniałem wcześniej ta myśl ewoluowała, ale struktury grupy: forum, profil na fb, rozpowszechnianie informacji na wielu portalach (czyli swego rodzaju marketing), logo, aż w końcu pierwszy ukończony mod powstały długo po pomyśle freeh3.

Nicolai PW
12 kwietnia 2016, 18:39
Ale drogi Drwalu co ma podforum czy logo do faktu założenia grupy moderskiej? Przecież można funkcjonować bez tego i tak było w przypadku MDT. A nawet jeśli to patrząc z tej perspektywy, FreeH3 jeszcze nie powstało, bo nie ma loga.

Drwal PW
12 kwietnia 2016, 18:53
Tzn. tak, próbuje cofnąć się w czasie i pewnie przez to zdradzę trochę tajemnic. Na początku wyglądało to w ten sposób - łącznikiem całego Forge był Witch i on z każdym indywidualnie rozmawiał na temat miasta - co zrobić, co jest dobre, a co złe. Ja z nikim poza nim nie zamieniłem wtedy ani słowa - nawet z Hobbitem. W zasadzie wszystko opierało się na prywatnych rozmowach i przynajmniej ja nie miałem świadomości, że uczestniczę w jakimś teamie, który tworzy mody do h3.
Wszystko zaczęło się zmieniać kiedy to był tzw. "wysyp grafików" (Tarnoob) i jakoś systematycznie wzrastała świadomość wymieniania między sobą doświadczenia, no i grafik. Zaczęto dużo rozmawiać o jakiejś bazie grafik, wspólnym zespole, ale tak naprawdę pierwszy raz postawiono właśnie na otwarte freeh3 (wiem masło maślane). Oczywiście to niezbyt wyszło, ale jakoś samowolnie wzrastało poczucia tworzenia czegoś razem dla innych. Być może to było równoległe z freeh3, ale cała struktura została w pełni przedyskutowana kilka miesięcy później i tak naprawdę koło lipca postawiliśmy jednoznacznie właśnie na MDT.

AmiDaDeer PW
12 kwietnia 2016, 19:08
Drwal:
Nie wiem, mogłeś myśleć - jeśli chcemy być drobiazgowi, ale nic wtedy dokładnego nie powstało.
Pomysły na temat jednej większej grupy zajmującej się wieloma projektami były od dosyć dawna. Możliwe że Witch już o tym zapomniał, ale względem pomysłów to zarówno MDT, jak i to, co ma się w MDT znaleźć, to nie jest nic nowego - to jedynie wprowadzone w życie pomysły, które były w obiegu dyskusji już od dłuższego czasu.

witchking PW
12 kwietnia 2016, 19:12
@Hobbit pomysł wspólnej grupy pojawił się już przy realizacji Zigguratu, ale czy to można nazywać początkiem MDT? Ja podzielam zdanie Drwala w kwestii datowania, ale wygląda na to, że każdy robi to bardzo subiektywnie i nie wiem czy warto tutaj toczyć na ten temat dysputy.

Fandor PW
13 kwietnia 2016, 19:36
Jak dla mnie MDT zaczęło się z Forge, chociaż pewnie wtedy nikt o tym nie myślał. Forge rozpoczął Witchking, więc dla mnie MDT to Witchking i jego kompania, którzy wspólnie dążą do rozwijania kolejnych projektów urozmaicających nam grę w H3.
FreeH3 nazwa nowa, ale sam pomysł zrobienia H3 w lepszej grafice, ale nie metodą Ubi tylko klasyczną, z modelami 3D, też krążył po necie na długo wcześniej, jak na razie najbardziej udało się to Kuririnowi, który odtworzył kilka modeli, nie idealnie, ponieważ zrobił kolejne ulepszenia, ale na pewno mniej pracy zajmie przerobienie jego modeli, niż stworzenie ich od postaw, no i MDT wydało 2 jednostki, o HotA nie ma co mówić bo oni realizują własne wizje, a nie odtwarzają.

J. M. Sower PW
13 kwietnia 2016, 23:39
Ja dodam, źe za moją sprawą MDT wykroczy poza H3, gdyż (podobnie jak Nephretes ze swoją Oazą), pracuję nad swoim własnym modem do MM8, który jednak będzie wsparty przez MDT (choćby tylko bazą modeli i małą pomocą przy koncepcjach). Poniekąd Neph wkroczył już na inne tereny korzystając z pomocy MDT (Diablo), jednak to już mniej związane z samym światem M&M i naszą działalnością. Także nasz zespół to coś więcej (a w zasadzie to coś innego) niż grupa, która tworzyła Forge. MDT wyewoluowało z zespołu Forge i FreeH3 było odgałęzieniem na drodze tej ewolucji, które się nie sprawdziło i umarło, a jakoś po nim ukształtował się nasz zespół (czerpiąc nieco z koncepcji FreeH3). Nie spierałbym się jednak zbytnio co było pierwsze, bo wszystkie zmiany zachodziły dość płynnie i niezależnie.

Kammer PW
13 kwietnia 2016, 23:42
Darwin zachwyciłby się tą teorią ewolucji grupy moderskiej.
strona: 1 - 2
temat: [MDT] Ogólnie o zespole

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel