Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: "Nowe" jednostki (tekstury) do H7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2

flapdzak PW
2 kwietnia 2016, 20:00
Coś nowego? :P

Kurek PW
3 kwietnia 2016, 23:47
Mam niedokończonego Kryształowego Golema. Niestety ciężko mi znaleźć czas, jak dam radę, porobię dużo więcej i udostępnię.

J. M. Sower PW
4 kwietnia 2016, 07:38
Mam pytanie. Widzę, że bawisz się tylko teksturami, ale czy wiesz jak to jest z modelami? Czy da się je łatwo eksportować i importować i w jakim formacie? Póki co nie posiadam tej części Heroesów, a trochę mnie to ciekawi. ;)

Kurek PW
4 kwietnia 2016, 16:08
Łatwo się importuje i eksportuje. Wszystko w ramach edytora. Jaki format nie pamiętam, ale na 95% znany i w miarę normalny. Niestety nigdy nie modelowałem i nie umiem tego robić. Szkielet i animacje to dla mnie skrajna abstrakcja. Tylko tekstury ogarniam. Dziwne, że tak mało custom contentu powstało do H7. Może fani nie mają czasu? Ja zrobiłbym dużo więcej gdyby nie brak czasu.

J. M. Sower PW
5 kwietnia 2016, 00:06
Wydaje mi się, że jeszcze zbyt mało czasu minęło od premiery. Aby zabrać się porządnie za moding trzeba najpierw dobrze poznać grę w oryginale. W dodatku gra okazała się być dość średnia, przez co wielu (w tym ja) nie śpieszy się z jej zakupem. Poczekajmy, a z pewnością coś się ruszy. ;) Dużym bodźcem byłoby dojście do tego, jak przerobić całą grę zamiast pracować nad samymi mapami.

Mógłbyś sprawdzić w jakim formacie są wypakowywane modele? Jako Grafika bardzo mnie to interesuje. ;)

Antonsky07 PW
5 kwietnia 2016, 20:46
Dzisiaj zabrałem sie wreszcie za modowanie 7 czesci "hirołsów" i już spotkałem się z powaznym problemem. Chciałem zacząć od edycji tekstury czyli rzeczy najprostszej. Wchodze wiec w tryb unreal, otwieram przegladarke zasobów i tworze kopie tekstury centaura. Nastepnie chcialem wyeksportowac teksturę i zacząć edycje w GIMPie lecz po zatwierdzeniu lokacji i rozszeżenia pliku nic sie nie dzieje.

Zaś jeśli chodzi o modele 3d, także jestem zainteresowany w jakim formacie należy je zaimportować. Oglądnąłem kilka filmów na youtubie dotyczacych eksporu z blendera do unreal i z nich wynika że należy użyć formatu .fbx ale jeszcze tego nie wypróbowałem (na początku chcę uporać się z teksturami).

dvoytek PW
6 kwietnia 2016, 18:52
Tekstury wyciągałem programem Umodel. Można go pobrać z tej strony http://www.gildor.org/en/projects/umodel

Antonsky07 PW
6 kwietnia 2016, 20:00
Dzięki za odpowiedź. O programie wiedziałem już od pewnego czasu ale miałem nadzieje że zasoby z gry dałoby się wyciągnąć bezpośrednio przez edytor.
strona: 1 - 2
temat: "Nowe" jednostki (tekstury) do H7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel