Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/mod] Master of Puppets
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 - 9

MinosKing PW
3 grudnia 2013, 18:34
Ależ naturalnie zmieniłem wygląd alternatywy Krasnoludów a mianowicie Satyra.

Dodałem nowego bossa Kościanego Golema hm i chyba lepiej wygląda w tej roli niż jako zwyczajna jednostka neutralna.

Dalej jak już Witchking zauważył zmieniłem niektóre jednostki wraz z ich statystykami i opisami na takie jak: Cyber Gryf wraz z ulepszeniem, Cyber Ożywieńców również z ulepszeniem, zmieniłem całkowite statystyki u Daleka jak i u jego ul. wersji dodałem Acid Dragona, Giant Dragona autorstwa Kuririna;]

Znaleźć tam można również jednostki z Cove głównie tylko Duch oceanu i Assida dodałem też nowe ulepszenie dla Podpalacza a mianowicie Pero-Maniaka. Dalsze jednostki które zmieniłem można poznać po niepasujących Obrazach do wizerunku.

A no i bym by zapomniał teraz Kryształowy Smok jak i Błękitny Smok mają swoje słabsze formy chociaż w tym co podałem to Smoczy Gigant ma a Błękitny dopiero w poprawionej wersji którą być może niedługo podam lista nie jest szczególnie długa i tak jak pisałem post wcześniej ja nie jestem dobrym moderatorem tylko kimś kto powoli to szlifuje.

rtx PW
3 grudnia 2013, 18:50
Crashuje, wyskakuje jakiś dziwny error z ERM.
Ponadto, przy rozpakowywaniu plików nie da się przenieść jednego, o nazwie 'drew'.
Wypakowałem twoją paczkę na świeżo zainstalowane H3, które zainstalowałem około 10 minut temu.

MinosKing PW
3 grudnia 2013, 19:01
Hm a to bardzo ciekawe a jaka to wersja Homm III Złota Edycja czy jakaś pobierana z neta?

rtx PW
3 grudnia 2013, 19:04
Complete z Gog.com, uczciwie kupiona.

MinosKing PW
3 grudnia 2013, 19:13
A co do Cytuję:

rtx:
Crashuje, wyskakuje jakiś dziwny error z ERM
Hm tego nie jestem pewien pierwszy raz słyszę o tym błędzie. Masz może jakieś screeny co to dokładnie za błąd lub troszkę lepiej go opisać?

Być może jutro zrobię link do powiedzmy małej aktualizacji w której zostaną zamienione miejscami Acid Drago oraz Giant Dragon wraz z Cyber Death i Cyber Zombie by miało to jakiś sens i tym razem to Błękitny Smok zyska swoją słabszą formę zaś Giant Dragon będzie miał zmienione niektóre statystyki.

Co dalej zmieniłem wygląd Fauna i Satyra na ten z Grove i powiem że są teraz ciekawszą jednostką do tego minimalnie poprawiłem ich statystyki jak i koszt tej alternatywy. Next co się zmieni zamiast Pum będą Wojownicy Jaguarów będą to strzelcy ale nie tacy zwyczajni będą rzucali włóczniami bądź oszczepami jak kto woli:P

Edit: Zgodnie z umową podaję link do MoP z mojej strony do wersji Finalnej: http://www.speedyshare.com/grXxd/Homm-III-MoP-test-2.rar

Uwaga: Nie jestem autorem modu MoP więc nie odpowiadam za błędy które mogą występować w grze. Wszystko opisałem w dokumencie dodanym do folderu z grą. Ja tylko zmieniłem niektóre defy związane z jednostkami oraz statystyki i umiejętności dla własnego użytku i chcę tym się z wami podzielić oraz tym co zmieniłem pod względem graficznym w grze.

Wszelkie błędy z gry zgłaszajcie do odpowiedniego tematu na http://heroescommunity.com/forumdisplay.php3?FID=12.

mitlandy PW
22 grudnia 2013, 13:56
O co chodzi z tymi prawie wybudowanymi ratuszami na mapie??

MinosKing PW
22 grudnia 2013, 17:57
Przepraszam najmocniej bo na śmierć zapomniałem o tym wspomnieć, są to pewne Osady.

A dokładniej to każdy może taki budynek na mapie zbudować, do rozwinięcia w dowolne z istniejących już miast np. do Lochu wystarczy mieć odpowiednią ilość surowców no i złota:P

mitlandy PW
22 grudnia 2013, 20:09
Fajne przepiękne posłużę się takim słowem można powiedzieć jak Hota.

MinosKing PW
23 grudnia 2013, 11:47
Mitlandy o ile dobrze pamiętam, to jest tam specjalna ikonka która otwiera nam meni z Miastami do wyboru od Zamku do Miasta Neutralnego. Gdy mamy odpowiednią ilości każdego z surowców to można stworzyć właśnie taką Osadę.

Na początku one przypominają Ratusze z każdego z Miast jak dobrze zauważyłeś, gdy grałem na mapce to przeciwnik CPU budował ich sporo, czasami nawet były one nie do końca rozwinięte bez czegokolwiek w środku po jakimś czasie powiedzmy w granicach kilku tygodni, coś zaczynało w nich się rozwijać, powoli aż do powiedzmy Fortyfikacji chyba?

No nie jestem już tego do końca pewien, w każdym bądź razie dopiero gdy się troszkę rozwinęły, można było w nich normalnie budować pozostałe budowle:]

Mały Edit: Obrazy z Osadą zbudowaną w ramach testu:

http://speedy.sh/SPZng/Menu-Osad.bmp

http://speedy.sh/C65Nj/Osada-Cztery-dni-pozniej-Fortyfikacja.bmp

http://speedy.sh/Ymxkb/Osada-Dwa-dni-pozniej.bmp

http://speedy.sh/afztG/Osada-Srodek-Budowli-przed-rozwinieciem.bmp

http://speedy.sh/T7uPR/Osada-Trzy-dni-pozniej-Nadanie-Nazwy.bmp

http://speedy.sh/shQ6S/Osada-przed-rozbudowa-Na-Mapie-Przygod.bmp


Fistachu PW
29 grudnia 2013, 18:48
Czy jest możliwość grania na tym modzie na mapach z innych wersji h3? Przy kopiowaniu do folderu z mapami i probie włączenia mapy wyskakije błąd o starym formacie mapy.

MinosKing PW
29 grudnia 2013, 19:10
Fistachu:
Czy jest możliwość grania na tym modzie na mapach z innych wersji h3? Przy kopiowaniu do folderu z mapami i probie włączenia mapy wyskakije błąd o starym formacie mapy.

Niestety nie, sam próbowałem ale nie wczytuje ich i wyskakuje ten błąd który podałeś:(

Lecz można w Edytorze_map do MoP przerobić je tak jak to tobie pasuje, tylko nie wiem o co chodzi z tym starym formatem map. Zagraj te mapy które zrobiłem rozpoznasz je po Polskich nazwach lub troszkę dziwnych:P

Dodam też że możesz je dowolnie przerobić ale nie zmieniaj ich nazw by MoP mógł je odczytać.

Pointer PW
13 lutego 2015, 16:24
Pytanie, może nieco banalne, ale gdzie mam wstawić pliki def i portrety nowych potworów, które stworzyłem w edytorze potworów? Bo niby wszystko ok, ale jak chcę podejrzeć staty potwora, to mi grę wywala, bo nie widzi grafik...

EDIT: Już problem się rozwiązał. Natomiast jest jeszcze kwestia tego, że jednostka, którą chcę dodać nie ma animacji na mapie przygody oraz małej ikonki. To wprawdzie nie wywala gry, ale jednak nie wiem czy kiedyś taki problem się nie pojawi. Niestety nie widzę, żeby edytor jednostek umożliwiał dodanie tych elementów...
Poza tym jest jeszcze jedna sprawa: czy da się dodać jednostkę jako alternatywną do rekrutacji w mieście czy tylko jako neutralną, ewentualnie z przypisaniem do frakcji? Bo porównywałem sobie jednostki, które są alternatywami w mieście i nie widzę, żeby różniły się w edytorze czymkolwiek od typowych neutrali przypisanych do frakcji...

Ktoś pomoże???

MinosKing PW
16 lutego 2015, 16:15
Cytat:
Pytanie, może nieco banalne, ale gdzie mam wstawić pliki def i portrety nowych potworów, które stworzyłem w edytorze potworów? Bo niby wszystko ok, ale jak chcę podejrzeć staty potwora, to mi grę wywala, bo nie widzi grafik

Najważniejsze pliki z def. znajdziesz w h3mopspr.lod. Każdy def jak i wszystkie ważne grafiki związane z jednostkami, budynkami, artefaktami i etc.

Cytat:
EDIT: Już problem się rozwiązał. Natomiast jest jeszcze kwestia tego, że jednostka, którą chcę dodać nie ma animacji na mapie przygody oraz małej ikonki. To wprawdzie nie wywala gry, ale jednak nie wiem czy kiedyś taki problem się nie pojawi. Niestety nie widzę, żeby edytor jednostek umożliwiał dodanie tych elementów...
Poza tym jest jeszcze jedna sprawa: czy da się dodać jednostkę jako alternatywną do rekrutacji w mieście czy tylko jako neutralną, ewentualnie z przypisaniem do frakcji? Bo porównywałem sobie jednostki, które są alternatywami w mieście i nie widzę, żeby różniły się w edytorze czymkolwiek od typowych neutrali przypisanych do frakcji.

Animacje każdej nowej jednostki musisz wpisać do odpowiedniego dokumentu. Prawdopodobnie może się on znajdować w h3moptxt.lod oraz w tym pliku który opisałem tobie wyżej. Zaś defy z ich animacjami musisz dodać do Edytora o nazwie MCrEdit.exe, nie zapomnij o zapisaniu oraz wypełnieniu w nim najważniejszych pól takich jak statystyki, koszt, przyrost itd.. . To wszystko co wiem, mam nadzieję że to tobie pomoże;]

voncur PW
26 marca 2016, 16:05
Mi do tej pory nie udało się zainstalować MoP'a. A może by ktoś wrzucił rozpakowane pliki(zainstalowane)?

Drwal PW
26 marca 2016, 21:54
MoP radzę instalować bez Ery 2, chociaż wg autorów nie powinno być żadnych problemów - oczywiście obowiązkowo na czyste h3.

voncur:
Mi do tej pory nie udało się zainstalować MoP'a. A może by ktoś wrzucił rozpakowane pliki(zainstalowane)?

Jeśli Ci się przyda, to bardzo proszę:
http://www.mediafire.com/download/rsif24yi4w8i49k/mop5.rar :)

voncur PW
27 marca 2016, 04:46
Podziękował, jutro się pobawię :P

Drwal PW
7 kwietnia 2016, 18:44
Niestety mod jest tylko w języku angielskim i rosyjskim.

Godzilla B PW
9 kwietnia 2016, 15:00
A ktoś próbował to kiedyś spolszczyć??

Drwal PW
9 kwietnia 2016, 15:02
Nic nigdy oficjalnie nie zostało ogłoszone czy opublikowane. Są jednak fani tego dodatku w Polsce (Minosking?) i nie zdziwiłbym się, gdyby mieli jakieś spolszczenie na własny użytek.

MinosKing PW
9 kwietnia 2016, 16:10
Co do spolszczenia to nie posiadam takowego więc to błędna informacja. Gra jest na tyle prosta i intuicyjna że spolszczenie jej moim skromnym zdaniem jest zbędne. Nie posiada ani specjalnych kampanii, ani też jakiejś nowej fabuły wprowadzającej do innego świata.

@Godzilla raczej wątpię w to by kiedykolwiek pojawiło się jakieś spolszczenie nawet szczątkowe do tego moda. No ale cóż może znajdą się tacy ludzie którzy podejmą się kiedyś tego zadania.

strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 - 9
temat: [H3/mod] Master of Puppets

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel