Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/rozważania] Zmierzch Cudów - Armoran
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

DarkmoonHug PW
23 marca 2016, 14:22
Wiwern:
Mógłbyś z czystym sumieniem przyznać, że Armoran pasuje do Heroes 3?
Tak, mam czyste sumienie, bo Forge też nie pasuje do klimatu i co? Twórcy Heroes 3 chcieli dać te miasto, to i ja będę wzorować się twórcami.

Eggyslav PW
23 marca 2016, 15:08
PrzytulMrocznyKsiężyc:
Tak, mam czyste sumienie, bo Forge też nie pasuje do klimatu i co?

Uuuuu, no to się popisałeś ignorancją, znasz w ogóle historię Forge? Grałeś w gry z serii M&M inne niż Heroes? Muszę ci uświadomić, że Seria jest tak naprawdę bardziej osadzona w realiach Sci-Fi, niż Fantasy, i istnienie Forge jest fabularnie uzasadnione. Tak więc twój argument jest inwalidą przyjacielu, nie wspominając już o tym że nie masz żadnej koncepcji, jak to by miało wyglądać. Nawet nieszczęsny Logmar Krasnoluda99 ma jakieś konkretne rozwiązania, historię, lineup, a ty? Zaznacz Arnor w Śródziemiu Ctrl+C, Ctrl+V w uniwersum Might and Magic. Żadnego line-upu, żadnej fabuły, żadnego pomysłu...

krasnolud99 PW
23 marca 2016, 15:09
@DarkmoonHug Ale forge ma bogate podłoże histowyczne, nie wiedziałeś, polecam. To miasto też mi nie pasuje do H3 ale jeśli bym miał walczyć przeciw niemu w kampanii to ok, bo ostrze armagedonu miało być do niszczenia Niebiańskich Kuźni. Dziękuję za uwagę. popracuj trochę nad miastem i nad umiejętnościami a może wyjść ci fajne miasto

Wiwern PW
23 marca 2016, 15:24
Tutaj bym się posprzeczał troszkę. Nie odniosłeś się do swojego miasta, ale innego, które ostatecznie i tak do gry nie weszło. Myślę, że twórcy wycofali się z Kuźni w tamtej formie, gdyż właśnie im nie pasowała, a przynajmniej nie do końca. Osobiście uznaję tamten koncept za subiektywnie akceptowalny i mający kilka cudnych elementów w swej kiczowatości (cyberzombiasy <3), ale jako twórca nigdy bym go graczom nie dał. Inna sprawa, że te marne, żałosne, "weźcie umrzyjcie" kilka listów od graczy chętnie bym spalił, samych piszących zresztą też.

No ale to jest temat rzeka, który przewałkowano już tyle razy, że mi się nie chce wracać do tego, poza tym i tak Forge wyszło w akceptowalnej wersji.

No nic, ja nie ukrywam, że to słabo widzę, ale pozdrawiam serdecznie. Postaraj się powchodzić w linki, które ci podesłano.

avatar PW
23 marca 2016, 15:36
DarkmoonHug: otwórz jakikolwiek temat o nowym mieście i popatrz jak wygląda pierwszy post. Po czym zrób taki sam, ale o twoim projekcie!

Nicolai PW
23 marca 2016, 16:51
@Wiwern: Tak gwoli ścisłości, tamten koncept nie był ostateczny i jeśli Kuźnia miałaby się pojawić w grze to wiele rzeczy, by się zmieniło. Była o tym mowa w jednym wywiadzie, który jest dostępny gdzieś w Grocie.

J. M. Sower PW
23 marca 2016, 17:34
DarkmoonHug, popełniłeś jeden duży błąd przy pierwszym poście, a mianowicie nie pokazałeś nic. Nawet gdy pokaże się już jakieś wykonane prace, to i tak odzew nie musi być pozytywny, a gdy nie pokażesz ani grafik, ani konceptu (to że miasto nawiązuje do Arnoru niewiele nam mówi) to nie licz, że ktoś się ucieszy. Nie wiem jakie masz zdolności, bądź do czego cię ciągnie, ale skoro chcesz mieć własnego moda, to po prostu musisz zacząć coś robić. Najlepej by było gdybyś chciał wziąć się za grafikę, gdyż bez niej daleko nie zajedziesz [mrugnięcie w stronę Vori ;) ]. Nie musisz być w tym celu od razu jakimś Picasso, albo innym Maestro. xd Ja umiejętności w dziedzinie grafiki zdobyłem właśnie w trakcie prac przy HoMM (aczkolwiek posiadałem już wcześniej dryg do takich rzeczy - mam na myśli papier i ołówek ;P ) i początki naprawdę były bardzo skromne. ;P Póki co mogę jedynie życzyć powodzenia.

Fandor PW
23 marca 2016, 21:54
Kłótnia o projekt, którego wg. mnie nie ma. Autor nic nie pokazał, złośliwi czepiają się, życzliwi życzą dobrze czemuś czego nie ma, nie wiem kto gorzej czyni, tematy tego typu ze względu na wzniecaną burzę powinny być usuwane, i niech autor założy sensowny jak będzie miał co pokazać, najlepiej jakiś wpis do regulaminu o tym jak ma wyglądać pierwszy wpis projektu - jakiś zarys koncepcji, historii miasta + grafiki.

DarkmoonHug PW
24 marca 2016, 18:11
Nie pokazałem wam moich prac, bo ich nie ma i chcę, żeby CAŁA KWASOWA GROTA (mogą inni nie pracować), a inne fora (np. angielskie) pomyślały, że Kwasowa Grota razem stworzyła i (chyba) będą źli, że oni nie mają takich ludzi, którzy pracują osobno (a w Grocie ludzie stworzą razem).
A i wiedziałem, że Forge ma historię, przeczytałem ją kiedyś), a do Armoranu stworzymy historię, która pasuje do Heroes 3.

Warmonger PW
24 marca 2016, 18:20
Wyjaśnię jedną kwestię: nikt nie zrobi twojego miasta za ciebie.

Andruids PW
24 marca 2016, 18:22
Tak naprawdę "cała Kwasowa Grota" robi każdy mod, który pojawia się na jej łamach. Chętni do dołożenia swojej cegiełki graficy są chętnie werbowani, a użytkownicy dzielą się pomysłami, konceptami i krytyką. Ale potrzeba najpierw dobrego pomysłu. Takiego na razie w tym temacie nie ma.

Irhak PW
24 marca 2016, 18:32
Cytat:
Nie pokazałem wam moich prac, bo ich nie ma

I liczysz, że w ciemno ktoś coś będzie robił? Zwłaszcza pod twoim nadzorem? Takie rzeczy to chyba tylko w Erze. Wybacz, ale z każdym pomysłem należy podać cokolwiek: lineup, grafiki jednostek (nawet jeśli to są tylko z banku stworów) czy ekran miasta.

Cytat:
Tak naprawdę "cała Kwasowa Grota" robi każdy mod, który pojawia się na jej łamach.

Większość, to po pierwsze. Po drugie, sam byłem dodany do twórców kilku modów, w których w ogóle nie wiedziałem, że pracuję :P

Mad Hatter PW
24 marca 2016, 18:33
Jak dla mnie ten temat jest do zamknięcia, dopóki autor nie pokaże jakiś konkretnych materiałów, przykładowo mój temat odnośnie Szklarni był zamknięty, pomimo że miał tylko 1 post, ale miałem coś więcej napisane np. jakie jednostki, bohaterowie itd;
Podobnie było z Logmarem, ale ten trochę dłużej pociągnął, chyba 3 strony.
Ale jak macie w planach pobić ten rekord o samym gadaniu, to ja się nie wtrącam.

DarkmoonHug PW
24 marca 2016, 18:35
Warmoger:
Wyjaśnię jedną kwestię: nikt nie zrobi twojego miasta za ciebie.
Chyba nie wiesz o co mi chodzi. To jest w połowie moje miasto, a chcę, żeby to było miasto Groty (twoje i moje ,i innych użytkowników).
A JESZCZE JEDNO. Ten mod nie będzie pod moim nadzorem, tylko będzie, że ja to wymyśliłem, wspólną pracę.

Jak ja stworzę grafiki i ludzie się zjednoczą, zechcą robić moda, to będzie tworzone, a kiedy ja będę nadzorować moda, to będzie mój mod, a nie Groty.

Warmonger PW
24 marca 2016, 18:44
Cytat:
To jest pół moje miasto a chce żeby była Groty miasto
Miasto nie jest twoje, bo nie istnieje nawet w sferze koncepcyjnej. Mamy tylko nazwę.
Cytat:
ja to wymisliłem wspólną prace (...) kiedy ja bedę nodzorować moda
Niczego nie wymyśliłeś i niczego nie będziesz nadzorować. Halo, pobudka!

Lepszych "pomysłów" były już setki i żaden nie zakończył się sukcesem. Najpierw pokaż konkretne prace, aby mieć choć 1% szansy na powodzenie projektu.

Nephretes PW
24 marca 2016, 20:41
Jeśli chcesz zobaczyć dobry przykład rozwoju miasta z pomocą społeczności zapraszam do prześledzenia początków mojego miasta, Oasis. Jak zauważysz, porzuciłem pierwsze nieudolne sklejki na rzecz nauki grafiki 3D i szybko poczyniłem postępy.

Dzisiaj wypowiadając się z pozycji jednego z czołowych grafików Groty mogę zapewnić Cię, że nikt nawet nie kiwnie palcem jeśli nie udowodnisz, że posiadasz jakiekolwiek umiejętności by zrealizować swoje pomysły.

Poza tym prawdziwym celem publikacji swoich prac będzie przede wszystkim zebranie własnego zespołu. W dalszych etapach rozwoju miasta pluralizm opinii użytkowników już raczej przeszkadza niż pomaga w opracowaniu spójnej koncepcji.

Sugeruję zamknąć temat, byłoby to sprawiedliwe względem Logmaru i Szklarni, których tematy zostały odblokowane dopiero po pokazaniu jakichkolwiek prac. Dopóki autor nic nie zaprezentuje nie ma o czym mówić.

Tak poza tym, to śmiechłem :D

Tarnoob PW
25 marca 2016, 02:01
Nie wiem czemu, ale mój post był usunięty. Może faktycznie autor to troll? :‑P

Był tu już klasyk ze zbożowymi magami, którego uwielbiam. Nie zaszkodzi też przypomnieć starszego klasyka. Jak to mówił Zielevitz o takich pomysłach: „to se zrób”. :‑D

DarkmoonHug PW
25 stycznia 2018, 21:20
Przepraszam za taką dużą przerwę.Mam prawie skończonią mapę
Tarnoob:
Nie wiem czemu, ale mój post był usunięty. Może faktycznie autor to troll? :‑P
Nie pamiętam czy usuwałem ci. Chyba nie
strona: 1 - 2
temat: [VCMI/rozważania] Zmierzch Cudów - Armoran

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel