Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/rozważania] Zmierzch Cudów - Armoran
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

DarkmoonHug PW
22 marca 2016, 11:19
Dzień Dobry
Chciałbym stworzyć mod do Heroes 3.
Ten mod będzie dodawać nową frakcję:
Armoran

Kammer PW
22 marca 2016, 11:27
No i super.
A masz coś poza chęciami? Jakieś grafiki? Rozkład line-upu? Pomysły na nowe obiekty? Cokolwiek?
Znasz się na dodawaniu rzeczy w VCMI? Potrafisz Blendera?

Nicolai PW
22 marca 2016, 11:56
Sugerowałbym zacząć od stworzenia spójnej koncepcji i przyjść z gotowym pomysłem, a najlepiej już z jakimś artem/modelem/czymkolwiek, bo wyskakiwanie z "hej chce zrobić mod X z miastem Y" nic nam nie mówi, przez co podchodzi pod spam.


witchking PW
22 marca 2016, 12:05
Ja polecam nie słuchać się ludzi którzy nie potrafią stworzyć własnego moda. Patrz wpisy wyżej. Jeśli chcesz coś stworzyć to próbuj. Do grafiki polecam blendera. Mody najłatwiej tworzy się pod vcmi. Koncepcja jest nic nie warta bez umiejętności jej zrealizowania

Nicolai PW
22 marca 2016, 12:11
Tak dawno nic w MDT się nic nie działo, że aż zapomniałem, że witch jest na mnie cięty ;) Pozwolisz, że utnę dyskusję w tym miejscu, bo wiem, że lubisz się kłócić, ale nie dziękuję, postoję... nie dam Ci zatruwać kolejnego tematu swoim jadem ;) W każdym razie od kiedy sugestia, by przyjść jak ma ma się już coś gotowego podchodzi pod złośliwość?

witchking PW
22 marca 2016, 12:20
Mody to podstawa groty, jeśli będziem tłumaczyć każdemu kto próbuje, że ma spadać i wrócić jak już skończy moda to możemy się pakować. Wole życzyć powodzenia. A do Ciebie prywatnie nic nie mam, wyrażam tylko swoją opinie.

AmiDaDeer PW
22 marca 2016, 12:20
Witch, powtórzyłeś dokładnie to samo, co napisał Kammer, tylko ostrzejszym językiem. Po co?

Nicolai PW
22 marca 2016, 12:24
Ale nikt nikomu nie kazał spadać... po prostu zasugerowałem dopracowanie swojej wizji i przedstawienie jej kiedy będzie gotowa, bo napisanie, że chce się zrobić mod z frakcją Armoran, o której wiemy tylko tyle, że się tak nazywa to trochę za mała baza pod dyskusję... Nie wiem czemu, ale Ty wziąłeś nasze słowa na opak i rozkręcasz kłótnię. Po co?

Kuririn PW
22 marca 2016, 12:28
Koledzy grotowicze.... Prosiłbym nabrać wody w usta. Bo zaczyna się niepotrzebna dyskusja, jak nie spam.

Andruids PW
22 marca 2016, 12:31
Ale wiecie że to człowiek wampir, który zobowiązał się do poruszenia nieba i ziemi, żeby przywrócić świetność Jaskini Behemota jakieś 2 tygodnie temu? Myślę, że w obliczu tak czasochłonnego i karkołomnego przedsięwzięcia nie starczy czasu na stworzenie moda do Heroes III. Chyba trzeba będzie go w tym wyręczyć. Modele, balans, portrety, muzyka - wszystko. Innego wyjścia nie ma, żeby świat ujrzał Armoran.

A jeszcze, skoro aktor autor tematu z jakiegoś powodu powstydził się pokazać swojej twórczości, może ja go w tym wyręczę.
https://www.facebook.com/Darkmoon-Hugman-1465579747106019/

Zignorować, zamknąć, zapomnieć. Strata czasu.
Vori.

DarkmoonHug PW
22 marca 2016, 14:28
Antdruid, dlaczego jesteś do mnie wrogi?
Chciałem stworzyć Zmierzch cudów w Jaskini, ale mi ktoś usunął temat.
Będzie frakcja się opierać na http://pl.lotr.wikia.com/wiki/Arnor z drobnym moim pomysłem.
Chcę stworzyć od początku moda z Kwasową Grotą, bo kiedy sam zrobię moda, to jest szansa, że nikomu się nie spodoba. Potrzebuję ludzi, którzy mi powiedzą, jakie jest ich wymarzone miasto.

Drwal PW
22 marca 2016, 14:37
W takim razie czekamy na efekty prac i ewentualnie konkretne pytania.

Warmonger PW
22 marca 2016, 14:39
Nicolai wyżej zamieścił już tutorial dla początkujących.

Prawda jest taka, że nie ma żadnego znaczenia, co chcesz zrobić, tylko co potrafisz zrobić.

DarkmoonHug PW
22 marca 2016, 14:49
Andruid:
Ale wiecie że to człowiek wampir, który zobowiązał się do poruszenia nieba i ziemi, żeby przywrócić świetność Jaskini Behemota jakieś 2 tygodnie temu?
Dalej się trzymam przysięgi. Chcę, żeby ten mod też miał easter egg związane z Jaskinią Behemota, żeby ludzie przypominali sobie, że taka strona istnieje.

Andruids PW
22 marca 2016, 15:10
FartmoonHug:
Antdruid dlaczego jesteś do mnie wrogi?
Jeszcze nikt mnie nie nazwał mrówkowym druidem, ale pomijając to, nie jestem do nikogo wrogi. Sceptyczny i opryskliwy owszem, ale to nie jest zabronione przez konstytucję.

FartmoonHug:
Chciałem stworzyć Zmierzch cudów w Jaskini ale mi ktoś usuną temat.
Dziwisz się?

Moderatorskiemu gronu radzę wziąć przykład z naszego sojusznika.

Nikt nie rzuci się do pomocy inicjatywie, która jest nieciekawa i nie ma żadnych szans na realizację. Jako inicjator powinieneś zapewnić, że jest inaczej, ale wrzucając artykuł o państwie ludzi z Władcy Pierścieni robisz odwrotnie. I tak jak pisało już wystarczająco wiele osób, najpierw musisz coś samemu zaprezentować, żeby zebrać ludzi do pomocy.

AmiDaDeer PW
22 marca 2016, 16:54
Cytat:
Potrzebuje ludzi którzy mi powiedzą jakie jest ich wymarzone miasto.
Moim wymarzonym miastem jest miasto umieszczone na szczytach gór, pośród obłoków, blisko gwieździstego nieba. Takie, które będzie miastem dobrym, po tej samej stronie co Erathia i Bracada. Niech pośród istot tam żyjących znajdzie się coś przypominającego nam o pierwszych grach Might and Magic. Niech to będzie podniebna pozostałość po jakiejś cywilizacji, która zamieszkiwała chmurne niebo w czasach Starożytnych i która do dziś wykorzystuje pozostałości po nich do codziennego użytku. Może i bez Kuźni, ale w zakonserwowanych z dawniej zdobieniach i strojach - może w stylu egipskim, rodem z Grobowca VARN. Żadnych futurystycznych robotów - coś bardziej mistycznego, magicznego, w pewien sposób dodającego ciekawy element do świata Enroth, ale jednocześnie zadającego o wiele więcej nowych pytań.

Co o tym myślisz?

Nicolai PW
22 marca 2016, 17:14
A ja chciałbym Vori. Wiesz, śnieg i olbrzymy... Może ten projekt to jedyna szansa na to, by kiedykolwiek te miasto powstało ;)

witchking PW
22 marca 2016, 18:15
-void-

Drogi autorze tego wątku, jeśli chcesz zrobić moda to proponuje byś zapoznał się z tą stroną:
http://wiki.vcmi.eu/index.php?title=Modding_guidelines

Ewentualnie z tą:
http://www.vcmi.acidcave.net/modding_podstawy.html

Na początek też przyda się:
http://www.wog.acidcave.net/bank_stworow.html

Kammer PW
22 marca 2016, 18:29
KammerKammerJako połowa moderatorów tego stoliku apeluję o zakończenie wzajemnego docinania sobie i merytoryczną rozmowę o projekcie.

Wiwern PW
23 marca 2016, 10:22
Cytat:
Ja polecam nie słuchać się ludzi którzy nie potrafią stworzyć własnego moda. Patrz wpisy wyżej.

Komisyjnie zatwierdzam, że Witch zaorał. Następne wpisy tylko potwierdzają, że niektórym pękają trzewia na samo wspomnienie własnej niemocy twórczej. Słuchać się Kammera, bo dobrze mówi. Można się rozejść, dziękuje za uwagę.

DarkmoonHug:
Dzień Dobry

Dzień dobry!

Ja bym sobie zadał pytanie po co komu potrzebne jest nowe miasto. Armoran to zrzynka ze Śródziemia, ani to nie siedzi w klimacie H3, ani to nie jest jakieś szczególnie ciekawe. Naprawdę wolałbyś jakieś nieklimatyczne miasteczko i zbieraninę niepasujących motywów od jednej dobrze zrobionej jednostki, która będzie pasowała całej społeczności? Armoran to brzmi jak gierka na facebooku z mikropłatnością, to nie ma nośnika w postaci jakiejkolwiek koncepcji. Nawet to nieszczęsne Vori świętej pamięci miało jakieś śniegi i tuzin lineupów, które jakoś się w nim konserwowały, może i miało to jakąś spójność na podstawowym poziomie. W Armoranie nawet tego nie ma. Zaczniesz robić miasto, zapomnisz po tygodniu, albo posiedzisz dłużej, polegniesz i z frustracji będziesz po każdym docinku umierał z żalu. Nie szkoda ci czasu i nerwów? XD

Mógłbyś z czystym sumieniem przyznać, że Armoran pasuje do Heroes 3?

Cytat:
Chcę stworzyć od początku moda z Kwasową Grotą, bo kiedy sam zrobię moda, to jest szansa, że nikomu się nie spodoba. Potrzebuję ludzi, którzy mi powiedzą, jakie jest ich wymarzone miasto.

Ja bym chciał miasto krasnoludów, takich z brodami.
strona: 1 - 2
temat: [VCMI/rozważania] Zmierzch Cudów - Armoran

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel