Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ERA/mod] Obiekty Freda
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

avatar PW
15 marca 2016, 18:18
Fred79 od dłuższego czasu pracuje nad dodatkowymi grafikami do edytora map (w większości niepotrzebnymi) ale ostatnio zaprezentował fajne prace zmieniające wygląd niektórych terenów. Oto kilka przykładów:



Oczywiście takie efekty będą tylko w autorskich mapach, nie generowanych - niemniej jednak fajnie to może wyglądać!

KammerKammerTemat na HC.

Drwal PW
15 marca 2016, 18:25
Proponuje Kammerowi/Trithowi wydzielić nowy temat dla moda Freda79. Tworzy on naprawdę często znakomite rzeczy, a jego mod doczekał się już kilku wersji.
Można zresztą ściągnąć go z Groty.

thunderlord PW
15 marca 2016, 20:33
W pełni się zgadzam z przedmówcą.
Prace Freda79 są naprawdę profesjonalne i dają ogromne możliwości, przede wszystkim od strony artystycznej przyszłych map. Jedynym problemem może być deficyt na mapmakerów. Niestety, taka tendencja utrzymuje się już od dłuższego czasu.

Warmonger PW
15 marca 2016, 21:54
Cytat:
Jedynym problemem może być deficyt na mapmakerów. Niestety taka tendencja utrzymuje się już od dłuższego czasu.
Dodawanie nowych obiektów jest możliwe za pośrednictwem ERA, ale to samo w sobie wymaga pewnych zdolności moderskich. Mapy do H3 cały czas powstają, więc o to bym się nie martwił.

Szaman PW
15 marca 2016, 23:42
@Drwal
Czy te grafiki można podpiąć pod hotę? Właśnie zabieram się za tworzenie kampanii, ale pod hotę, a te grafiki znakomicie by urozmaiciły kampanie.

@avatar
Czy gdzieś można ściągnąć już te grafiki, które sprezentowałeś nam?

Drwal PW
15 marca 2016, 23:44
Ściągnij mod - tam są tysiące obiektów, z tego co pamiętam też bardzo podobne do tych (ta Forteca na pewno).

Co do Hoty, to raczej nie ma na co liczyć.

Nephretes PW
16 marca 2016, 03:08
Fred odwala dobrą robotę (czasami mam wrażenie, że jest robotem), ale nie wszystkie jego obiekty wyglądają dobrze. Biorąc jednak pod uwagę, że jest ich ponad 4000+ jest w czym wybierać. Jeśli doczekamy się lepszego edytora VCMI pewnie spędzę kilka wieczorów na wybieraniu tych najlepszych.

avatar PW
16 marca 2016, 08:32
@Szaman - problemem jest w tym przypadku... natura ludzka. Mod Freda możesz sobie ściągnąć w każdej chwili. Dostaniesz w edytorze map ponad 2000 nowych grafik. Wyobrażasz sobie pracę z takich edytorem, gdzie musisz scrollować w nim grafiki, by znaleźć tą, na której najbardziej ci zależy?

Ale załóżmy, że zawziąłeś się i zrobiłeś mapę z nowymi polami bitew, NCPami itd. Żeby ktoś mógł zagrać w tę mapę, sam u siebie na kompie musi zainstalować ten mod. Nie wystarczy przecież skopiowanie samej mapy do katalogu Maps. Trzeba poszukać linka do modu, ściągnąć mod, Erę, zainstalować wszystko właściwie, włączyć mod.... Dużo zachodu, prawda? Większość graczy oleję tę mapę, bo za dużo zachodu z nią. Możesz oczywiście zrobić mini-mod zawierający twoją mapę i tylko te grafiki, które wykorzystałeś - ale znów to dodatkowy zachód dla potencjalnego gracza z jego instalacją.

Z tego samego powodu powstało mało dobrych map do WoGa. A bo to jakieś skrypty, zagadki Sfinksa, Posłańcy... Co to w ogóle jest? Choć potencjał tych rozwiązań jest większy niż wydaje się na pierwszy rzut oka.

Tarnoob PW
16 marca 2016, 19:44
Bardzo propsuję – grafiki bardzo pasują stylem do HoMM3 i go uzupełniają. Tego brakowało dotychczasowym mo­dom. Gdyby HotA trochę zaabsorbowała, byłoby spoko.

Drwal PW
18 marca 2016, 18:40
Więcej nowych grafik:






Kammer PW
18 marca 2016, 19:53
Pierwszy obrazek bardzo mi zalatuje H2... jakaś taka baśniowość z niego tchnie.
A dwa pozostałe musiałem dwa razy odświeża, bo byłem pewien, że coś się popsuło i zamiast obrazka wyświetla mi się kasza z makiem, jak na starych telewizorach przy braku sygnału. :P

Warmonger PW
19 marca 2016, 16:42
Cytat:
Pierwszy obrazek bardzo mi zalatuje H2
Bo to są góry z H2. Być może trochę przerobione.

Drwal PW
22 marca 2016, 20:05
Screenów ciąg dalszy:





Szaman PW
22 marca 2016, 23:48
Drwalu, defy freda są dla Ery 2, więc skąd tam jednostki z hoty? Można jednak zainstalować jednostki z hoty do ery 2? Dla mnie to byłoby super, gdyby się dało.
Kolejna sprawa, masz linka do tych defów z dwóch ostatnich screenów?

Drwal PW
22 marca 2016, 23:52
Fred przerabia obiekty z Hoty i tam je pewnie podmienia. Te najnowsze (między innymi pokazane na screenie) jeszcze nie są dostępne do ściągnięcia, ale znając autora to tylko kwestia czasu.

Skazo PW
23 marca 2016, 10:12
Mam pytanko: Pobrałem plik z tymi obiektami, chciałbym je sobie przejrzeć i ewentualne, te które mi się spodobają podmienić z grafikami WOG'a. Rozumiem, że grafiki znajdują się w pliku *.PAC - czym mógłbym przejrzeć te pliki i potem podmienić je w WOG'u? Bo rozumiem dodać ich do WOG'a jako odrębne obiekty się nie da?

Drwal PW
23 marca 2016, 10:38
Skazo:
czym mógłbym przejrzeć te pliki?
MMArchive

W Erze są to puste obiekty i za pomocą skryptów można nadać im odpowiednie właściwości. Większość z nich to jednak zwykłe dekoracje.

Drwal PW
30 marca 2016, 13:12
Kolejne efekty prac Freda freda79:


Drwal PW
15 kwietnia 2016, 17:55
Tym razem menu główne:


Kuririn PW
15 kwietnia 2016, 19:51
Nawet karpie pływają :D szacun!
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: [ERA/mod] Obiekty Freda

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel