Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA] Mapa Wiedźmin - Potrzebna pomoc
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Maci3k PW
20 lipca 2015, 09:21
Witam Wszystkich,

Od pewnego czasu robię mapę ze świata Wiedźmina do H3 Hota. Mapa właściwie jest już na wykończeniu, ale potrzebuję pomocy co do bohaterów. Chodzi o to, że nie jestem pewien jakich bohaterów podmienić na tych z sagi i gier Wiedźmin. Stworzyłem już listę bohaterów, których zamierzam dodać do gry i jeżeli znajdują się tu jacyś fani Wiedźmina to bardzo proszę o pomoc :)

Który bohater wiedźmiński powinien zostać podmieniony za którego heroesowego? :P Głównie chodzi o specjalizacje jakie będą posiadali :)

To tak, na początek wypiszę bohaterów, którzy będą mogli być wynajęci tylko przez dane państwa:

Redania (Zamek):
1. Vizimir
2. Dijkstra

Temeria (Przystań):
1.Foltest
2.Vernon Roche

Kaedwen (Twierdza):
1.Henselt
2.Zyvik

Kovir (Forteca):
1.Esterad Thyssen
2.Tankred

Aedirn (Bastion)
1.Demawend
2.Mewe

Cintra (Wrota):
1.Calanthe
2.Myszowór

Nilfgaard (Lochy):
1.Emhyr var Emreis
2.Puszczyk
3.Leo Bonhart

Dziki Gon (Nekropolia):
1. Eredin
2.Auberon
3.Avallac'h

No i bohaterowie dostępni dla wszystkich graczy:

1.Geralt
2.Jaskier
3.Cahir
4.Regis
5.Milva
6.Vesemir
7.Lambert
8.Coen
9.Eskel
10.Vilgefortz
11.Rience
12.Yarpen
13.Zoltan
14.Ciri
15.Shani
16.Rusty
17.Letho
18.Brehen
19.Filippa Eilhart
20.Sheala de Tancarville
21.Sabrina Glevissig
22.Francesca Findabair
23.Fringilla Vigo
24.Triss Merigold
25.Yennefer
26.Giselher
27.Iskra
28.Kayleigh
29.Mistle
30.Reef
31.Asse

Wiem, że sporo tego, ale mam nadzieję, że komuś będzie się chciało przeczytać i dopasować kto za kogo :) A może ma ktoś pomysł jakiego bohatera brakuje, albo jaki jest zbędny? :)

Chyba, że ktoś wie jak zmienia się specjalizacje u bohaterów :)

Z góry dzięki za pomoc :)

Pozdrawiam

Dark DragonDark DragonTemat przeniesiony. Proszę o przeczytanie opisów stolików przed publikacją tematu.

Tallos PW
20 lipca 2015, 11:14
Widzę tutaj nieco problemów "fabularnych".

:
Kaedwen (Twierdza):
1.Henselt
2.Zyvik
Kaedwen to państwo z gospodarką opartą na drewnie, nawet o Sabrinie Glevvisig mówiło się jako o "nieodrodnej córce kaedweńskich Puszcz". Więc jeśli Kaedwen, to tylko Bastion.

:
Temeria (Przystań):
1.Foltest
2.Vernon Roche

Kovir (Forteca):
1.Esterad Thyssen
2.Tankred
Przystań bardzo dobrze pasuje do Koviru i Poviss - stolica na kanałach, potęga morska, dobra technologia (armaty) itp. Z kolei Forteca całkiem nieźle nadaje się na Temerię, skoro w tamtejszej radzie zasiadało aż 3 czarodziejów (co prawda potem ich wyciepnięto, ale z kolei jeszcze później chociaż Triss do rady powróciła).


Jeśli zaś chodzi o podmiankę bohaterów (biorę pod uwagę przedstawione wyżej sugestie) - mam tylko nadzieję, że to o to chodzi:
1. Vizimir za Sorshę (Katarzyna specjalizuje się w miecznikach) lub Haarta (król=podatki), Dijkstra za Sanyę (sokoli wzrok u szpiega musi być) lub Mullicha.
2. Foltest za Neelę, Rosche za Serenę.
3. Henselt za Jenovę (zaś kasa), Zyvik za Clancy'ego (w końcu kawaleria, a że na jednorożcach, to cóż z tego).
4. Esterad za Leenę (tradycyjnie), Tankred za Anabel (piraci pasują do jego awanturniczego image'u).
5. Calatneh za Gelare/Grindana, Myszowór za Labethę (magia ziemi to dla druida najlepszy wybór). Można dodać także Jarla Cracha an Craite i/lub Eista Thuirseach, obaj za tych herosów od żywiołaków wody.
6. Emhyr za Damacona, Puszczyk za Gunnara (logistyka), Bonhart za Darkstorma (dowodzenie stworzeniami mi nie pasuje, a wśród suwerenów nie ma specjalistów umiejętności bojowych).

Kastore PW
20 lipca 2015, 14:06
Maci3k:
Który bohater wiedźmiński powinien zostać podmieniony za którego heroesowego? :P Głównie chodzi o specjalizacje jakie będą posiadali :)
Rozumiem, że kwestię portretów masz już ustaloną?
Maci3k:
No i bohaterowie dostępni dla wszystkich graczy:
Masz na myśli, że mogą zostać dopasowani do każdej frakcji (np. Geralt do Nekropolii :P)? Bo jeżeli nie to czym będą się różnić od tych, "którzy będą mogli być wynajęci tylko przez dane państwa:"? Przecież nie da ustawić, żeby jeden bohater należał do każdej frakcji. A jeżeli mieliby być wybierani tylko przez łut szczęścia w tawernie to dalej nie różnią się niczym od tych "wynajmowanych tylko przez dane frakcje"... Więc o co w tym wszystkim chodzi?

Tak swoją drogą jak już jesteśmy w temacie o Białowłosym, czy jest sens zabierać się za książki, kiedy mam za sobą wszystkie gry i wszystkie co do jednej mi się nie podobały? Pierwsze dwie były tandetne, trzecia trochę powyżej przeciętnej, ale tylko jako erpeg, bo jako action erpeg sprawdzała się beznadziejnie. Fabuła wraz ze światem są słabe i od razu zaznaczę, że będę tu mówić tylko o części trzeciej, bo ją pamiętam najlepiej. Główny wątek był zwyczajnie nudy, ratowały go jedynie questy poboczne, zachwalanych wyborów moralnych praktycznie nie było, chyba że ktoś za nie wziął to całe koło fortuny z wybieraniem na dobrą sprawę kompletnie randomowych, często bardzo podobnych linii dialogowych, które podobno mają jakieś znaczenie, ale gra nie daje nawet cienia wskazówki jakie to niesie za sobą konsekwencje. Damn, to nie są wybory moralne, tylko czysty fart. W zasadzie prawdziwych wyborów moralnych jest w grze najwyżej kilka, tyle, że mógłbym je zliczyć na palcach jednej dłoni. Ale znów, czym tu się podniecać? Takie wybory nie są niczym rewolucyjnym w tego typu grach, ani te konkretnie nie są rewolucyjne. Geralt też nie lepszy. Jeżeli cholerny główny bohater sprawia wrażenie, że ma wszystko w dupie to dlaczego mnie ma cokolwiek przejmować. I zaraz jakiś mądrala mi wyskoczy z komentarzem "no ale on ma zmniejszone oddziaływanie emocji przecie, je wiedźminem przecie", tia, ma tak osłabione emocje, że tylko rucha, ym, przepraszam, chędoży się z każdą napotkaną kobietą, a w jednym z zakończeń jedynie daje się zabić ze smutku (ups, spojler), bardzo dobre pisanie swoją drogą, aż szkoda słów. I w ogóle co za debil wpadł na pomysł, żeby główna postać miała zmniejszone pole emocjonalne, po prostu żałosne. Rozenek też nie pomaga. Ciekawe, czy podczas sesji nagrywania wciąż żył, bo mam co do tego wątpliwości. Ale wracając do meritum, żeby już nie pluć kwasem po naszym skarbie narodowym, proste pytanie: czy książki są o tyle lepsze od gier, że rzeczywiście warto by się nimi zainteresować, czy lepiej dać sobie spokój i zjeść jakiegoś zasadowego Snickersa na złagodzenie kwasu?

majaczek PW
20 lipca 2015, 14:31
wiesiek w książkach chyba lepszy, książki mają zupełnie inną fabułę niż gry.
czytałem wszystkie tomy i były bardzo fajne

maci3k chyba ma na myśli że bohaterzy natywni będa od razu wynajęci (postawieni na mapie).

PS: czemu nie dodajesz kaher morhen?

Maci3k PW
20 lipca 2015, 14:51
Kastore:
Przecież nie da ustawić, żeby jeden bohater należał do każdej frakcji. A jeżeli mieliby być wybierani tylko przez łut szczęścia w tawernie to dalej nie różnią się niczym od tych "wynajmowanych tylko przez dane frakcje"... Więc o co w tym wszystkim chodzi?

Wchodzę w opcje bohatera i zaznaczam przez którego gracza może być wynajęty, a przez którego nie :)

Kastore:
Rozumiem, że kwestię portretów masz już ustaloną?

Nie, nie mam ustalonych portretów, najpierw chciałem dopasować specjalizacje :)

majaczek:
PS: czemu nie dodajesz kaher morhen?

Kaer Morhen jest, ale jako zamek, nie jako państwo.

Tallos, Przystań ustawiłem jako Temeria między innymi ze względu właśnie na Aretuzę. W przystani są czarodziejki :) a poza tym ustawiałem te zamki jako drugie w kolejności i wydały mi się takie bardziej "ludzkie" niż pozostałe :)

Co do książek, mi się podobały, ale co kto lubi. Jeżeli chodzi o gry, to grałem tylko w pierwszą część więc nie komentuję :)

zmudziak22 PW
20 lipca 2015, 21:54
Brakuje Inferno do twojej mapy(może być neutralne państwo).

Agon PW
27 lutego 2016, 10:36
Szkoda, że w H3 brakuje jednostek ze słowiańskiego folkloru.
temat: [HotA] Mapa Wiedźmin - Potrzebna pomoc

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel