Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: Najwyższy wynik w HoMM
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Dark Dragon PW
13 października 2006, 17:38
Jest, mam 500 punktów ranga: Archanioł
Nie oszukiwałem

Kreator PW
13 października 2006, 17:48
Dark Dragon, mógłbyś to jakoś udokumentować? Jakoś Ci nie wierzę:P

Dark Dragon PW
13 października 2006, 17:55
@ Kreator powiedz jak zrobić ,,skrena" to ci udowodnię.
Wystarczy mieć 9 zamków i skończyć mapę w jeden dzień. Ja skończyłem w 4, ale miałem więcej zamków. Zapytasz pewnie jak to możliwe w tak krótkim czasie. Miałem dużo artefaktów dodających szybkości + specjalizacja. Zamki były blisko siebie tak, żę w jeden dzień mogłeś zająć 2 zamki i wykopać grala, reszta dni to pozostałe zamki. Do liczby zamków zdobytych liczą się też zamki, które masz na starcie :)

Seener PW
13 października 2006, 19:00
Prze chwilą zdobyłem poziom Archanioła, 448 punktów. Misję skończyłem w jeden dzień. Ale jaki sens ma śrubowanie rekordów, skoro gra się, przynajmniej ja- gram dla przyjemności a nie, żeby komuś coś udowodnić? Oczywiście nie potępiam takich praktyk. A kiedyś, chyba na własnej mapie miałem 500 punktów :)

Kathrin PW
13 października 2006, 22:45
Dark to podaj przynajmniej tytuł scenariusza, chyba, że to Twój własny, ale wówczas nie jest zbyt uczciwie, bo znasz miejsce zakopania Graala:)

Alamar PW
13 października 2006, 22:59
>>>Wystarczy mieć 9 zamków i skończyć mapę w jeden dzień

Wg. wyliczeń z kalkulatora, wystarczy mieć siedem zamków (albo 13 i w tydzień zakończyć grę - można się pobawić tym liczydłem, by znaleźć optymalne rozwiązanie :).

Alistair PW
13 października 2006, 23:20
Tylko jaką mapę można skończyć w jeden dzień? Nawet jeśli wykupisz od razu maksymalną ilość bohaterów na ile starczy Ci kasy, ile mapy są oni w stanie przejść? Tylko nadzwyczajne warunki mogą na to pozwolić.

Kathrin PW
13 października 2006, 23:26
Właśnie, przy poziomie 200% masz zero kasy. I skąd wziąć mapę, gdzie stało by tak blisko choćby 7 zamków?(że o 13 nie wspomnę).
Jeśli Dark poda mi tytuł mapki i zagram w nią to uwierzę, inaczej nie:)
No i mam na myśli "uczciwą" mapkę, a nie samodzielnie wykonaną.
Dark i skąd na wejściu wytrzasnąłeś te artefakty?

Dark Dragon PW
14 października 2006, 10:32
Tą mapkę ściągnąłem z jakiejś strony. Tytułu nie pamiętam, wiem, że 1 artefakt miałem na starcie + specjalizacja heroes - szybkość .

SoQ PW
14 października 2006, 11:28
Kathrin - ja osiagnalem co prawda tylko 493 punkty, ale byl to wynik na mapie losowej - nie gralem w nia nigdy przedtem i nie znalem z gory polozenia grala. Granie raz po raz w ten sam scenariusz wydaje mi sie delikatnym przegieciem :) Fakt, mozna wysrubowac wynik, ale za to mala przyjemnosc z gry. Pozdrawiam serdecznie.

Kathrin PW
14 października 2006, 15:32
SoQ w pełni się z Tobą zgadzam, że nie ma to sensu na dłuższą metę; ja śrubuję wynik wyłącznie w celu poznawczym i nie będę ukrywać, że cosik wątpię w tę 500-kę Dragona:) ale oczywiście mogę się mylić, bo do Salomona mi daleko:)
A dlaczego wątpię? Bo w którymś poprzedzającym poście była mowa, że bez kodów to raczej nieosiągalne, bo nigdy nie dostałam na wejściu butów ani rękawic (zawsze dają jakieś gówniane artefakty), bo logistyka na podstawowym to tylko kilka kroków dalej:) No i w końcu nawet jak ściągam mapkę z dziwnych miejsc to ma ona tytuł i mogę posłać ją dalej:)
Ale to przecież nie sąd, tłumaczyć się nie trzeba, spróbuję więc podciągnąć własny wynik.

SoQ PW
14 października 2006, 15:39
Kathrin - moze i dal rade te 500-setke osiagnac. Tego sie nie dowiemy, chyba, ze przysle save przed koncowa tura. Co do poczatkowych artefaktow - faktycznie, przewaznie sa beznadziejne. Z tym, ze ja zawsze na poczatku biore zloto, zeby moc w pierwszym dniu postawic dom rady miasta. Jak uda mi sie osiagnac lepszy wynik, na pewno dam znac. pozdro :)

MCaleb PW
14 października 2006, 16:33
By osiągnąć 500 punktów należy, prócz pokonania wszyskich wrogów i wykopania graala, mieć o 6 zamków więcej niż wynosi liczba dni. Jako, że zamków jest maksymalnie 48 na mapie, to daje nam maksymalnie 42 dni na uwiniecie się z mapką.

SoQ PW
14 października 2006, 23:02
MCaleb - ok. Z tym, ze ja przewaznie gram na mapkach rozmiaru L i oczywiscie 200% trudnosci. Mapke udaje mi skonczyc nie wczesniej niz po ok. 70 dniach. Czyli w tej konfiguracji nici z 500-setki :(

Kathrin PW
15 października 2006, 10:45
To jeżeli są dwa zamki, to z założenia powinno się wygrać 4 dni przed rozpocząciem?:))
A poważnie, pewnie właśnie dlatego nie sposób na S dobić do tych 500. Powątpiewam, że WoGóle można, no chyba, że sobie samemu spreparujemy mapkę:) (syn już mi coś takiego robi, w ramach Światowego Tygodnia Walki z Depresją:))

SoQ PW
15 października 2006, 13:21
Kathrin - to rozumiem :) H3 to najlepszy lek na wszelkie dolegliwosci :D ja jestem lekko przeziebiony, a przede mna 4 dni wolnego - drzyjcie wrogowie :P pozdro

Alistair PW
15 października 2006, 19:54
Zagrałem sobie w tę mapkę "Klucz do zwycięstwa" i bez problemu zdobyłem 488 pkt, oczywiście z Graalem. Dało mi to rangę Archanioła. Nawet na 200 % jest to bardzo prosta mapka, aż za łatwa, a grałem oczywiście w H3 bez WoGa. Rozegrałem również mapkę "W oszukiwaniu many", rozmiar M, poziom mapy super trudny i na 200 %, ale w WoGu. Osiągnąłem wynik 370, ranga Czerwony Smok, właściwie przeszedłem ją samym dowódcą, namęczyłem się by pokonać hordy Czarodziejów i napiszę szczerze, że wątpię bym był w stanie przejść ją bez WoGa.

Kathrin PW
15 października 2006, 20:08
I dlatego właśnie piszę, że idiotyczna jest ta punktacja:) Naprawdę trudne mapy kończyłam z niską rangą, a takie gajna dają rangę Archanioła. Stąd nie widzę potrzeby więcej śrubować rekord. Alistair, jeśli Ci się będzie chciało, spróbuj zobaczyć czy się osiągnąć na tym "Kluczu" maxa. Stosunkowo łatwo jest osiągnąć 494 punkty (są jakieś magiczne), ale czy pełne 500?

Alistair PW
15 października 2006, 23:18
Nie jestem na tyle dobry w Heroes, żeby osiągnąć maxa, ale może spróbuję, nic nie obiecuję. Spróbuję pójść na maxa, w każdym bądź razie możliwe, że łatwiej jest osiągnąć jak najwyższy wynik na tak prostych mapach, choćby z tego względu, że łatwiej jest ukończyć te mapy szybciej. Uważam, że nasze komputery nie są tak inteligentne, żeby naprawdę zdawać sobie sprawę z trudności takiej mapy i dlatego są takie a nie inne wyniki

Kathrin PW
16 października 2006, 10:30
Stopień trudności mapy powinien być wliczony do punktacji, następnie poziom początkowy i czas. Reszta to...nieporozumienie. Są mapy tak skomplikowane (bodajże w kampanii "Raid on Inferno"), że poniżej 6-7 miesięcy nie ma najmniejszej szansy na ich ukończenie, gdyż trzeba wykonać odpowiednią ilość questów (np. jeden to przyprowadzenie kilkudziesięciu chłopów, gdy "chłopiarnie" są 2 na mapie XL i to na różnych poziomach) by dostać się do ostatniej twierdzy. Mamy chyba z 8 słupków różnokolorowych do przejścia, żaden z bohaterów (a jest ich czwórka) nie może zginąć, tak więc mimo niezwykle trudnej kombinacji strategicznej ukończyłam kiedyś tę mapkę na poziomie golema. Nawet nie myślałam o Graalu, tylko o szybkiej ucieczce przed powernymi armiami wroga i utrzymywaniu choćby jednego zamku:)
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: Najwyższy wynik w HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel