Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Teksty z gier
komnata: Podziemna Tawerna
Byłbyś zainteresowany(/a) poczytaniem samych tekstów wyciągniętych z gier HoMM-MM?
No jacha, ziomuś (22)
 
 47%
Raczej tak, madagangsta (9)
 
 19%
Nie wiem, wszystko mi jedno lub nie mam zdania, bro (2)
 
 4%
Raczej nie (6)
 
 13%
No chyba Cię Legia. (8)
 
 17%
Zaloguj się i zagłosuj!
strona: 1 - 2

Acid Dragon PW
23 lutego 2015, 09:22
Na razie nie ma ani jednego elementu, więc o całych półkach pomyślimy, jak będzie potrzeba.

Co do miejsca w menu, to kompletnie Cię nie rozumiem. Po raz kolejny widać, że proponujesz zmianę przed jej przemyśleniem. W trzeciej części menu nie ma żadnych gier fanowskich, czy wycofanych, a są spin-offy - lecz jak najbardziej oficjalne.

Tarnoob PW
24 lutego 2015, 08:05
To prawda, co piszesz Smoq, aczkolwiek Heroes Chronicles i Arcomage to są spin-offy szczególne. Właściwie na­wet to są pół-spin-offy, bo są elementami głównego nurtu, a nie w pełni osobnymi grami na bazie serii jak LoMM, CoMM, WoMM itp.

Acid Dragon PW
24 lutego 2015, 11:20
Arcomage pojawiło się w MM7-8, ale nie ma nic wspólnego z tymi grami - fabularnie, względem mechaniki, czy graficznie. Jest po prostu "grą w grze" i stanowi odrębną całość. Nie jest żadną "integralną częścią". Gdyby ją z MM7-8 usunąć, to w faktycznej rozgrywce nic by się nie zmieniło poza brakiem jednego pobocznego zadania.

Heroes Chronicles są bardziej problematyczne, bo niektóre źródła traktują je jako samodzielne dodatki do Heroes III - i widać dlaczego. Ponieważ jednak brak jest faktycznej integracji z Heroes III - co jest wyrażone również w nazwie, w której brakuje "III" - ich również nie można uznać jako integralnej części sagi.

Tarnoob PW
5 kwietnia 2015, 19:53
No hej, przez ostatnie dni byłem odcięty od netu, co zmusiło mnie do pracy nad projektem mniej pilnym, ale przy­najmniej offline – czyli tymi tekstami kampanii.



Heroes Chronicles: Warlords of the Wastelands na niecałych 30 stronach! W sumie teraz dopiero zwróciłem uwagę, że to Warlords, a nie Warriors. :-P Póki co to goły tekst – ale zawsze można to bardziej dopracować:
– wstawiając bardziej „fantastyczną” czcionkę (dla purystów: font) jak ta z instrukcji Heroes Chronicles, nawet nie znam nazwy
– wstawiając grafiki – np. te kampanijne kadry z filmików, z menu, z ekranu ładowania, portret Tarnuma, a wreszcie oz­dob­ne narożniki (jak z interfejsu H3), symbole poszczególnej strony na dole oraz ozdobne tło (nawet ten wyś­wiech­tany motyw marmuru z interfejsu H3 albo nieco mniej wyświe­chtana tkanina z Heroes Chronicles).

Ozdoby to jednak temat do dyskusji – bo jak zauważył Drwal w odpowiedzi na mój wątek, robienie czegoś „w ukry­ciu” może prowadzić do rozczarowań po obu stronach i trudno się „dotrzeć” z odbiorcami. Zachęcam póki co do czytania.

Jeśli projekt będzie rozwijany, to byłbym zaszczycony, gdyby te pliki znalazły się w Grotowym Skarbcu, serwisie Heroes Chronicles (nazwa zakładki „Dziedzictwo” jest równie pretensjonalna co nieczytelna) albo w Gildii Mrocz­nych Tajemnic przy „Zwojach Tarnuma”. Chyba najwięcej ludzi zwróciłoby na to uwagę, gdyby umieszczano to w gro­towej nowinie albo całej serii. Wiem, że takie porcjowanie danych to „parcie na szkło” stosowane przez Ubi przed wydawaniem gry, ale przecież tekst na 30 stron aż chce się przeczytać i skomentować od ręki. Za to wy­sła­nie wielkiej paczki np. z 240 stronami mogłoby spodowodować, że nikomu nie będzie się chciało za to zabrać, tylko będzie to odkładane „na nigdy”, tj. do czasu wolnego, kiedy zdąży się o tym planie zapomnieć.

Uważam, że takie „tygodnie tematyczne” (lub coś podobnego) z Heroes Chronicles byłyby świetnym sposobem na wypromowanie tej serii. Być może zastąpiłyby jakoś lukę po kalendarzu adwentowym.

Korzystałem z grotowych plików z kampaniami HC, edytora kampanii i edytora map z H3 oraz zwykłego Open Offi­ce’a. Może być problem z wyciągnięciem polskich tekstów z „Antologii” Cenegi. :-/ Liczę na pomoc modderów – Gin­den chyba kiedyś próbował wyciągać jakieś pliki z tej wersji.

Tarnoob PW
15 stycznia 2016, 21:38
Minęło 9 miesięcy. Nie wiem, kiedy link wygasł, ale nawet gdyby nie wygasł, to i tak odzew nie byłby chyba większy. :-P

Na początku widziałem spore zainteresowanie – ale w końcu nie wiem, czy Grotowicze wolą format pdf czy o­sob­ną komnatę w Grocie (wolałbym to drugie). Poza tym Kammer wspominał chyba, że zainteresowałby się tym, gdy­by od razu dostępne były teksty z wielu kampanii.

Możliwe, że w te wakacje znajdę trochę czasu dla fandomu i baza tekstów to chyba jeden z tych projektów, którym zająłbym się najchętniej – przez swoją oryginalność, przez to że chyba nikt inny by się za to nie wziął (Cepheus po­noć miał bazę kiedyś – ale to wyjątek potwierdzający regułę, że mało komu chce to się robić), przez to że to mo­że być podstawą do innych opracowań (np. poparcie odpowiedzi w RAQ czy kalendarium Alamara konkretnymi cy­ta­ta­mi, łatwymi do sprawdzenia w bazie), a wreszcie – zgromadzenie i przeczytanie tekstów angielskich (raczej po tych polskich) byłoby dobrym przygotowaniem do ewentualnego tłumaczenia Groty.

Czy kogokolwiek to jeszcze interesuje? :-P Czy Smok wziąłby to pod skrzydła?

Acid Dragon PW
20 stycznia 2016, 18:15
OK, to jest trochę smutne, już nawet Snickersa nikt nie wkleił :P.

Nie zajrzałem do tego pdfa, ale zakładam, że były tam teksty z kampanii. Problem w tym, że każdy może sobie sam takie teksty wyciągnąć za pomocą opcji eksportu tekstu w edytorze kampanii i edytorze map. Sam korzystam z takich tekstowych plików od wielu lat, gdy potrzebuję zajrzeć do jakiegoś tekstu z HC. Format pdf nie jest mi więc do szczęścia potrzebny.

Generalnie więc - o ile mam rację - to tego typu plik nie jest na tyle czymś oryginalnym i nowym, by wzbudzić zainteresowanie. Może dlatego odzew był taki słaby.

Kammer PW
20 stycznia 2016, 18:31
Acid Dragon:
OK, to jest trochę smutne, już nawet Snickersa nikt nie wkleił :P.
Miałem dziś wykład z astrofizyki, więc proszę, tematycznie, Droga Mleczna:


Tarnie:
Poza tym Kammer wspominał chyba, że zainteresowałby się tym, gdyby od razu dostępne były teksty z wielu kampanii.
Wspominałem? Coś mi tam świta z Konwentu, ale niczego nie jestem pewien...
Anyway - chętnie zobaczyłbym wzbogacenie takich, na przykład, Zwojów Tarnooba Tarnuma o cytaty wypowiadane podczas jakichś wiekopomnych wydarzeń z Kronik.

Tak samo chętnie zobaczyłbym Sagę Antagarichu z takimi przypisami. Funfact: właśnie odkryłem, że grotowe tagi już działają z tymi buttonami w oknie edycyjnym. ^L^'

Irhak PW
20 stycznia 2016, 18:49
Cytat:
Anyway - chętnie zobaczyłbym wzbogacenie takich, na przykład, Zwojów Tarnooba Tarnuma o cytaty wypowiadane podczas jakichś wiekopomnych wydarzeń z Kronik.
Nie ma sprawy tylko... brak takich słów :P nic wiekopomnego tam się nie działo na tyle, by powstały takie kwestie :D

Tarnoob PW
20 stycznia 2016, 22:35
To dziwne – odzew jest słaby, a w ankiecie ponad 50% podaje się za zainteresowanych.

Format pdf może rzeczywiście nie wnosi wiele poza tym, że przyspiesza znajdowanie tekstów i udostępnia je tym, którzy nie mają H3/HC czy innej gry. Może w formie serwisu nawigacja byłaby łatwiejsza, byłoby to bardziej wi­docz­ne i odzew byłby większy.

Ludziom się nie chce grać w kampanie, ale żeby się im nawet nie chciało ich czytać? :-P

Acid Dragon PW
20 stycznia 2016, 23:30
To jest dobry przykład, dlaczego nie do końca należy ufać ankietom. Kliknąć w opcję to każdy potrafi, a niektórzy nawet bardzo to lubią (no bo w końcu mam głos, to zagłosuję!) Aczkolwiek to niekoniecznie oznacza faktyczne zainteresowanie tematem. W ankietach wyraża się preferencje, a nie stopień zainteresowania. Można wszak jednocześnie zagłosować na posła i mieć całkowicie gdzieś to co potem będzie robił. Podobnie można w ankiecie wybrać opcję "a niech zrobią - lepiej więcej niż mniej", a potem nawet do tego nie zajrzeć.

Osobiście bardziej niż tego typu ankietom sondującym co by użytkownik chciał, ufam statystykom odwiedzin czy liczbie napisanych postów.
strona: 1 - 2
temat: Teksty z gier

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel