Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Nasze własne jednostki WoG
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 162 - 163 - 164

Dark Dragon PW
13 października 2006, 15:58
Przedstawiam jeszcz 2 swoje projekty:
Żywiołak Lawy Żywiołak Światła (w produkcji)


Quba Drace PW
13 października 2006, 16:08
Nazwa jest OK, ale uczepię się gremlinołaja, gdyż jest to ulepszenie gremlina (chyba).
Gdybym ja miał zamek robić, to zrobiłbym prawdopodobnie piratów.
Nawet mam przewidziane jednostki.
1 Pirat >> korsarz
2 Syren >> strażnik mórz
3 wężownik >> królewski wężownik
4 harpen (taka męska odmiana harpii)>> harpeni wojownik
5 tauren >> wódz taurenów
6 wielka kałamarnica >> kraken
7 wąż morski >> smok wodny (czy jak to się zwie)

MCaleb PW
13 października 2006, 16:09
Dark, może przynajmniej zrobiłbyś animacje do tych projektów? Bo przemalować jedną klatkę to ja też mogę.

Dark Dragon PW
13 października 2006, 16:22
@Quba Drace Też miałem zrobić zamek piratów, nawet identycznie myślałem o jednostkach.
@MCaleb Spróbuje, choć nie umiem znaleść plików jednostek tym ResEditem. Mógłbyś powiedziedzieć, jaką nazwę pliku ma jednostka np. Halabardnika? Bardzo bym Cię o to prosił.

Quba Drace PW
13 października 2006, 16:28
Mam pytanko gdzie można ściągnąc program do animacji.
Albo niech ktoś mi pomoże z aniimacją pnączaka.

Dark Dragon PW
13 października 2006, 18:05
OK już wiem i pracuję nad animacjami.
@Quba Drace zrób kilka obrazków i połącz je jakimś programem np. Corelem

Quba Drace PW
13 października 2006, 19:31
O.K Dark wystarczy Quba.

Nie_mam_nicka PW
13 października 2006, 21:47
Lodowe Miasto jest według mnie bez sensu, gdyż jedno już takie posiadamy (Tower), a nowe zamki powinny być na całkowicie nowym terenie. Właściwie nie było jeszcze zamku w chmurach, czy jakiegoś na wodzie (chociaż Fortress jest na bagnach...). Żywiołaka Światła nie ma sensu robić gdyż taki jest już w M&M7 który ma "Heroesowe" jednostki. Jeśli jest ktoś chętny dorobić animacje (na przykład obrony) to moge w moim M&M7 poszukać jego grafik :P Plik z animacją Halabardnika aka Halabardiera to: "chalbd.def". Mam na dysku spis jakie jednostki w jakim Defie są (poza Machinami Oblężniczymi, choć niedługo pewnie i to znajde), ale nie wiem czy moge to przepisać bo mogłobyto troche miejsca w tym temacie zająć.

[Dodane]
Jeśli ktoś chce ściągnąć ten spis jakie jednostki w jakim Defie mają animacje to zapraszam tu. Jednak radze pośpieszyć się ze ściąganiem, bo serwer niedługo usunie plik.

Altair PW
13 października 2006, 22:08
Ja także myślałem nad stworzeniem (na podstawie animacji z MM7) żywiołaka swiatła. Jednak póki co musze skończyć wszystkie klatki Leprekauna. Potem wezmę się za wilka, satyra (innego niż w mieście mrocznych elfów) i jakiegoś niewielkiego smoka. :)
Największy problem to zrobienie 80 klatek animacji (albo i więcej) dla każdego z tych stworzeń i oczywiście znalezienia na to czasu.

Nie_mam_nicka PW
14 października 2006, 12:22
Niedawno skończyłem trzecią klatke (numer 12) i wyszła mi ona chyba najgorzej ze wszystkich :/ Poprawiłem też w pierwszej klatce (numer 10) ten sztylet w lewej górnej ręce. Wszystkie klatki i poprawiony portret poniżej:
Trzecia klatka wygląda troche jakby Raksza wskakiwał na jakieś łyżworolki. Do tej klatki musiałem Paint Shop Pro użyć bo trzeba było miecz Władcy Mroku obrócić i może on wyglądać na troche rozmyty (co oczywiście starałem się poprawić, ale jakiś ślad mógł zostać).

A skoro pokazałem już troche prac graficznych na temat tej jednostki, to podam też jakieś inne info:

Atak: 15
Obrona: 12
Obrażenia: 19
Wytrzymałość: 100
Szybkość: 4
Przyrost: 2
Stan: Żywy
Poziom: 6
Cena: Nie wiem jaką dać.
Specjalności:
Chwilowy pośpiech, 10% szans na zabicie połowy atakowanych przeciwników.
Siedlisko:
Leśny Obóz

Dlaczego takie dziwne specjalności? Ktoś tu chciał żeby jednostki miały oryginalne specjalności, to takie też dałem mojej jednostce :)
Chwilowy pośpiech - na jedną turę na Raksze jest rzucony czar Przyśpieszenie na poziomie zaawansowanym (tylko na początku każdej walki, potem sie już nie rzuca)
10% szans na zabicie połowy atakowanych przeciwników - chyba nie trzeba tłumaczyć, specjalność Dżina z Heroesa II.

Nie ma powstrzymywaniu kontrataku, bo po pierwsze byłby zbyt podobny do Nagi/Przerazy (jego statystyki to i tak pomniejszone o 1 statystyki Nagi/Przerazy (poza Wytrzymałością, ta jest obniżona o 10), a po drugie to byłby to gorszy killer niż teraz. A dlaczego takie dziwne miejsce rekrutu? Bo powinno być to wreszcie do czegoś wykorzystane i było to związane z historią pojawienia się jego w Erathii, ale była ona taka denna że lepiej nie będe jej tu przepisywał :P

A co do tego Zamku Piratów... Wygląda mi on na Miasto Wodne, a nie żaden Zamek Piratów. Kiedyś też miałem pomysł na taki Wodny Zamek:
1. Poziom - Syrena (taka przypominająca Harpię) | 1. Poziom Ulepszony - ?
2. Poziom - Utopiec | 2. Poziom Ulepszony - Wodnik
3. Poziom - Syrena | 3. Poziom Ulepszony - Syrena Oceanu
4. Poziom - Tryton | 4. Poziom Ulepszony - Tryton Łowca
5. Poziom - Kraken | 5. Poziom Ulepszony - Kraken Chaosu
6. Poziom - Wąż Morski | 6. Poziom Ulepszony - ?
7. Poziom - Niebieski Smok (nie mylić z Błękitnym!) | 7. Poziom Ulepszony - Lewiatan (i nie chodzi tu o sklep :P)
8. Poziom - Wielki Lewiatan
Dowódca - ?

Taki Zamek byłby słaby, gdyż nie miałby jednostki strzelającej (no chyba że Krakenowi albo Wężowi Morskiemu dać umiejętność strzelania ?) miałby dwie jednostki latające (1 i 7/8 poziom) oraz 5 kroczących.

Co do Żywiołaka Lawy to on całkiem nieźle wygląda, tylko raczej nie pasował by na ulepszenia Żywiołaka Magmy bo chyba magma jest od lawy "silniejsza"? (choć w Farmers of Hate jest odwrotnie, ale nie sugerowałbym się tym :P)

Altair mam nadzieję że skończysz tego Leprekauna bo naprawde bardzo fajnie się on zapowiada. Wilk to z M&M8 czy coś nowego? A od Satyra z Grove, jak i od całego Grove robi mi się niedobrze, oczy mnie bolą jak patrze na ten fiolet :/ A WoGóle Heroes III to Heroes III, a nie jakiś tam Warcraft i Bóg wie co jeszce. Mam nadzieję że twój Satyr nie będzie taki "fioletowy" jak ten z Grove.

Alistair PW
14 października 2006, 12:37
Lawa i Magma to w zasadzie to samo, lawa to magma, która wypłynęła na powierzchnię.

Altair PW
14 października 2006, 19:48
Trochę to potrwa zanim skończę robić animacje :)
Mój wilk raczej wiele wspólnego z tym z MM8 raczej nie będzie miał wiele wspólnego. (Z jednej prostej przyczyny - póki co nie mam MM8 ;P ) Satyr mojego projektu na pewno nie będzie fioletowy. Co do zamku piratów... Byłbym bardzo zadowolony gdyby ktoś stworzył 1 kompletną animację pirata. Tej jednostki bardzo mi brakuje w WoGu. Raksza wygląda coraz ciekawiej. :)

Nie_mam_nicka PW
14 października 2006, 20:17
Pirat już jest w M&M8, ba nawet trzech! kuter-noga to czarodziej, dziewczyna to kuszniczka i jeszce jest majtek z jakąś szablą. Właściwie to miałem zainstalować M&M8 po przejściu M&M7, ale równie dobrze moge dzisiaj M&M8 zainstalować żeby z niego jakieś animacje wyciągnąć, na przykład Wilka (no chyba że MM7View z M&M8 nie działa :/). Co do Rakszy, póki co nie mogę znaleść żadnej lepszej zbroi więc najprawdopodobniej po prostu skrócę mu brode. A i może jeszcze dziś się wezme za zrobienie następnej klatki, ale nieładnie tak ciągle po jednej klatce dawać więc lepiej całe chodzenie skończę i dopiero wtedy gifa opublikuję.

PS. Quba Drace mi też ten cały Grove nie zbyt się podoba (taki Bastion jest od niego 100% lepszy, a co dopiero Forge...) i nigdy w życiu bym nie zamienił Fortress na jakieś miasto gdzie powrzucali fioletowe wersje czego się da i sie cieszą że nowe miasto mają. I nie wiem co im odbiło żeby Ametystowego Smoka z M&M8 na jakiegoś Skalnego Giganta z Warcrafta czy czego tam zamieniać. Dziękować Bogu że jedyne zamki jakie mają szanse się w WoGu znaleść to Forge i Bastion...

Alamar PW
15 października 2006, 12:05
Jakby ktoś cierpiał na brak pomysłów na nowej jednostki, to kilka grafik animacji (zawsze brakuje animacji obrony i kilku innych) jest w MM. Oto przykładowe stworki:

Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Inwentarz gospodarczy:
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us

EDIT:
Tak Vinius, to jest żywiołak wódy z MM6. Zresztą żywiołak powietrza wygląd jak trąba powietrzna, zaś pozostałe dwa rodzaje żywiołaków już "normalnie".

Quba Drace PW
15 października 2006, 12:43
To miło że ktoś mnie popiera w kwesti Grove.Te fiolety mnie przerażają że aż ciarki mnie przechodzą.

vinius PW
15 października 2006, 14:48
Alamarze - to zywiołaki wody? myslałem, że jakaś forma trytonów, czy co. Tak, czy siak - avatar NPC tego stwora pasuje jak ulał do Leszego.

Dark Dragon PW
16 października 2006, 21:45
Nowe avatary (oraz stary) do mojej jednostki - Strażnik zamkowy, wybieżcie, który wygląda lepiej:

I

II

III

Nie_mam_nicka PW
16 października 2006, 21:48
Według mnie ten numer II wygląda najlepiej. Przy tym III te wąsy wyglądają jakoś dziwnie.

Quba Drace PW
16 października 2006, 21:57
Nawet całkiem całkiem :) .

Dark Dragon PW
17 października 2006, 13:31
To nie wąsy, to hełm, trochę nie wyszedł.
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 162 - 163 - 164
temat: [H3/różne] Nasze własne jednostki WoG

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel