Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] Horn of the Abyss
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 76 - 77 - 78 ... 95 - 96 - 97

Popcioslav PW
3 stycznia 2016, 17:07
@Hobbit, that was supposed to be the point.

Z góry dzięki osobie co mnie poprawiła tu i tam (I am just gonna' assume that was Hobbit as well), w tym jeden z baboli mnie zdziwił, czy powinno się pisać 'HotA' - w sensie, że coś należy do Horn of the Abyss( np. kampania), czy spolszczone 'Hoty' ?

Back on topic - dotarłem do czwartego scenariusza kampanii oraz nareszcie poznałem potęgę tytułowego artefaktu.

Dla wyjaśnienia jak on działa, kiedy ma się go ekwipunku, każde zwłoki na polu bitwy tuż po śmierci jednostki, zamieniają się w przyjazne Fangarmy. Ilość ze zwłok zależy od niby algorytmu, który możecie znaleść na stronie dodatku w Grocie. Wydaję się to być meh, póki zdajesz zobie sprawę, że te Fangarmy POZOSTAJĄ po bitwie w twojej drużynie. Jedyna rzecz jaka może ten artefakt kontrować to Pierścień Niepamięci, a nawet jeśli to i tak można róg wykorzystać do farmienia Fangarmów z tuzinu chłopów, niczym Duchy z WoG/Heroes 2.

Nadal nie znam limitu czasowego w scenariuszu trzecim. :<

Janosik PW
3 stycznia 2016, 18:31
Orientuje się ktoś czy w nowej wersji są jakieś nowe mapy? Jeśli tak podać ich nazwy.... ?

Popcioslav PW
3 stycznia 2016, 18:56
@Janosik, samych nowych map nie ma.

W nowej kampanii są przynajmniej cztery.

Andruids PW
3 stycznia 2016, 21:07
@Popcioslav Jest to jakoś wyjaśnione w fabule? Np. że zwłoki z bitwy to ofiara, która przyzywa Fangarmy?

AmiDaDeer PW
3 stycznia 2016, 22:40
Popcioslav:
Ciekawostka, w trzeciej kampanii pojawia się nijaki 'Joycraft', i jeśli jeszcze nie wiecie do czego to nawiązanie to ten cały Joycraft jest podobno bogiem mórz, który się przebudzi wraz z wykonaniem rytuału z Rogiem Otchłani.
Poplątałeś zupełnie. Joycraft to starożytny mag, który był kultystą Uśpionego (the Dormant).

Wyjaśnienia pochodzenia Fangarmów nie ma, ale można się domyślić, że są to jacyś słudzy tego Uśpionego.

Popcioslav PW
4 stycznia 2016, 13:17
Lubię sobie wmawiać, że Fangarmy to produkt rytuału trwającego w trzecim akcie kampanii (wtedy pierwszy raz możemy je zobaczyć), nie wiem co się dzieje kiedy skończy ci się czas w tym całym scenariuszu, ale moja obecna teoria jest taka, że celem zdradzieckiej wiedźmy było użycie rogu, połączenia go z magią bram Kreegan (cutscenka do trzeciego scenariusza), której urzywają min. przy Czarcich Lordach - w celu otrzymania nieskończonej i budzącej strach armii sług Uśpionego.

Sam pomysł wydaję się być taki se, póki zdajesz sobie sprawę, że ty robisz dokładnie to samo w ostatnim scenariuszu kampanii. Może Fangarmy same w sobie potężne nie są, ale jak ma się ich w armii 892 sztuki na początku drugiego miesiąca, to jednak coś znaczy.

Apropos - przeszedłem wreszcie całe Horn of the Abyss na poziomach Trudny (pierwszy-przedostatnii scenariusz) i Normalny (ostatnia map) - byłem zadowolony aż do końca (poza paroma małymi babolami w ostatniej planszy).

Sama ostatnia mapa akurat należy do łatwiejszych, trzeba tylko przetrwać pierwsze miesiące znęcając się nad Różowym oraz Nighon'ami, zapewnić Bidley'owi porządne statystyk i wydobyć z podziemnego więzienia Tytany oraz Feniksy (polecam zabrać pomarańczowemu wszystkie miasta, po to by jego ostatni, strzegący więzień badass został wygnany). Potem to sielanka, nie pomaga fakt, że grając w ten akt, po pierwszy raz w serii odkopałem graal'a przez kompletny przypadek :)

Fandor PW
6 stycznia 2016, 01:13
Mam takie pytanie, jakie grafiki są podmienione przez HotA? Ciężko nie zauważyć zmiany jednostek, jednak reszta jakoś umknęła mojej uwadze.

Janosik PW
6 stycznia 2016, 19:00
Chłopaki, znacie miejsce z którego mógłbym pobrać nowe mapy do HOTY? (chodzi mi o dobre "pro" mapy)

Drwal PW
6 stycznia 2016, 19:04
Tylko to mi przychodzi do głowy: http://mapy.heroes.net.pl/szukaj/11

Popcioslav PW
7 stycznia 2016, 16:43
Zaprezentowałbym moją ostatnią mapę gdyby nie fakt, że gra ciągle crashuje na 1.4.2. :/
Więcej map polecam szukać tutaj: http://heroesportal.net/maps.php?lang=english

Czy da się jakoś 'polecić' mapę by mogła się znaleźć w przyszłych oficjalnych wersjach Hoty? Wiem, że niektóre mapy, które zostały pokazane na heroesportal, były potem użyte jako oficjalne mapy Hoty.

A i jest jakiś sposób podmienienia mapy na w krypcie na nowszą wersję? Czy muszę po raz kolejny przesyłać plik i w ogóle, 'zaśmiecając' Kryptę?

Kastore PW
7 stycznia 2016, 16:48
Btw. www.maps4heroes.com, ewentualnie Celestial Heavens.

majaczek PW
11 stycznia 2016, 22:23
Próbował ktoś kiedyś znaleźć w Hota nowy kod?
w ERA od stworków mamy amethyst
w ERA od artefaktów mamy emerald
dodanie nowych miast pewnie byłoby zbyt trudne (dużo czynników)
ale nie ma jeszcze wtyczki do ERA która dodawałaby bohaterów, a twórcy Hota rozwiązali ten problem.
jak daleko postąpiły prace nad reverse engineeringiem Hoty?

Drwal PW
12 stycznia 2016, 12:51
majaczek:
jak daleko postąpiły prace nad reverse engineeringiem Hoty?

Myślę, że to tajemnice bardziej strzeżone, niż tajne więzienia USA w Polsce. :P

Andruids PW
12 stycznia 2016, 13:12
Czy ja wiem? Jeden grotowicz chwalił się, że potrafi zmienić nazwy, statystyki jednostek i chyba bohaterów edytując wartości hex. Ale to by było na tyle.

Chodzą też słuchy o Chińczykach od Preserve dłubiących w Assemblerze i osiągających jakieś kosmiczne efekty, ale to już niepewne info.

avatar PW
12 stycznia 2016, 18:39
Raczej pewne, zapowiedź moda jest oficjalna. Skoro HotA wpadli za pomysł jak za pomocą reverse engineering dodać nowe miasto, wogowcy jak dodać nowe jednostki i artefakty, istnieje wtyczka ametyst też dodająca stworzenia, czemu ktoś trzeci nie mógłby wpaść na sposób jak coś dodać swojego. Inżynieria wsteczna nie jest wiedzą tajemną, liczy się "węch" informatyczny i odpowiedni zapał.

Popcioslav PW
13 stycznia 2016, 20:14
Od czasu pobrania 1.4.2. gra ciągle mi pokazuje "Critical Error" i crashuje.

Zwłaszcza przy włączaniu mojej mapy, czy może mi ktoś z tym pomóc? Przeinstalowałem Hotę ale ciągle mi crashuje.

Drwal PW
13 stycznia 2016, 20:55
A jak instalowałeś drugi raz, zadbałeś by wszystko było w nim usunięte, ewentualnie instalowałeś w nowym folderze?

DarthDoman PW
13 stycznia 2016, 21:33
Może to problem z nowo dodanym budynkiem portalem miejskim? Na heroescommunity.com ktoś też miał crashe http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=39830&PID=1347041#focus

Popcioslav PW
13 stycznia 2016, 22:11
Zrobiłem to co mi powiedziałeś Drwalu, nic to nie dało.

Usunąłem wszystkie Portale Miejskie... nadal nic. Przynajmniej tak mi się wydaje. Ponownie, szukanie jednego obiektu na Mapie G, kiedy funkcja "Find" nie działa to po prostu tortura.

A już myślałem, że się poprawiło z HotA Crew :/
EDIT: Naprawione.

sharpshooter123 PW
14 stycznia 2016, 13:34
W najnowszej wersji w końcu mapa "Beware of Demons!" zaczęła działać. Próbował już ją ktoś przechodzić na 200% i ma jakiś rady? Wydaję mi się że ta mapa jest nie do przejścia :D
strona: 1 - 2 - 3 ... 76 - 77 - 78 ... 95 - 96 - 97
temat: [ważne] Horn of the Abyss

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel