Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Zróżnicowanie jednostek
komnata: Podziemna Tawerna

CubxMajster PW
25 grudnia 2015, 12:10
Witam! Mam do Grotowiczów pytanie: Wolicie gdy jednostki są jednolite (np. Forteca w HV) czy bardzo zróżnicowane (np. Loch HVI)? Ja osobiście uważam, że to zależy od frakcji. U ludzi myślę, iż różnorodność jest niewielka, natomiast u orków czy mrocznych elfów jest duże pole do popisu. Prosił bym o uargumentowanie swojego wyboru :)

Baloq PW
25 grudnia 2015, 13:04
Na twoje pytanie nie da się (przynajmniej dla mnie) odpowiedzieć wybierając jedną opcję.
Według mnie też zależy z jakim charakterem miasta mamy do czynienia.
Jeśli mamy do czynienia z wysoko ucywilizowanym miastem, którego jednostki przypominają regularne wojsko (patrz Zamek czy Przystać w różnych częściach gry), wtedy jednolitość tak nie boli, a wręcz pasuje. Na dobrą sprawę podobnie jest w przypadku Twierdzy, gdzie dominują jednostki orko-podobne (mówiąc to mam na myśli orki, gobliny, ogry, a nawet cyklopy).
Natomiast miasta magów (Forteca H3/Akademia), Elfów (leśnych czy mrocznych) lub nawet Sanktuarium z H6 czy Cytadela z H3 byłyby dziwne, gdyby nie występowała tam różnorodność stworzeń magicznych czy bestii.
Abstrahując od wyboru ważnym jest, by jednostki, nie ważne czy ujednolicone czy różnorodne, były spójne klimatem i dobrze reprezentowały charakter miasta.

Fandor PW
25 grudnia 2015, 15:25
Jeżeli chodzi o prawdziwe Heroesy, kończąc na H4, to miasto musi mieć różnorodność stworzeń, tylko Zamek jako miasto ludzi jakoś się przed tym broni. Natomiast w uniwersum ubisoftu, to nawet lepiej pasuje, gdy miasta są jednorodne rasowo, bo tak je stworzyli.

Kastore PW
25 grudnia 2015, 20:10
A ja mam do Ciebie jedno pytanie, Cubx, co to znaczy, że jednostki są zróżnicowane? :/
CubxMajster:
bardzo zróżnicowane (np. Loch HVI)
-_-

CubxMajster PW
25 grudnia 2015, 21:27
To znaczy, że nie ma tak jak u krasnali w HV (jednostki od 1-6 to karły). Masz tam tylko 2 jednostki które są ciemniakami, a reszta to różne potwory :)

AmiDaDeer PW
25 grudnia 2015, 22:04
Są bardziej zróżnicowane miasta - np. Cytadela w Heroes 3, zamek Czarodzieja w Heroes 2 czy prawie każde miasto w Heroes 4. H6 przy kwadrologii NWC jest pod względem line upów miast przerażająco nudne.
temat: Zróżnicowanie jednostek

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel