Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: Najwyższy wynik w HoMM
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

SoQ PW
19 września 2006, 00:35
Moj rekord - 493. Przekroczyl ktos 500 punktów? Z checia poslucham bardziej doswiadczonych :)

Kreator PW
19 września 2006, 09:27
Na jakiej mapie i w jakim czasie Kolega zdobył ten wynik? (O poziom nie pytam, bo to chyba logiczne). Ja nigdy nie przekroczyłem bodajże 460.

Kathrin PW
21 września 2006, 08:18
A ja już nie sprawdzę, bo po przeinstalowaniu systemu takie dane mi przepadły; w chwili obecnej te wyniki nie są zbyt wysokie (takie mapki:)), zresztą jeśli nie jest to wymogiem nigdy nie wykopuję Graala. Chyba miewałam wyniki w okolicach 450.

Chyba, ze Kolega ma na mysli wynik kampanijny? aaaa to już zupełnie inna historia.

SoQ PW
26 września 2006, 04:51
od dluzszego czasu nie gram w dostepne scenariusze, tylko w mapki losowe, ktore udostepnia Armageddon's Blade. poziom oczywiscie max, 7 wrogow, zadnych druzyn komputerowych. wynik taki osiagam jak wybuduje sanktuarium grala. przewaznie ok. 484.

Kathrin PW
27 września 2006, 23:07
SoQ jeśli lubisz rekordy to zagraj w kampanię "Eternal love" (jest w pewnej krypcie, nie powiem jakiej, by nie robić kryptoreklamy:)). Tam uzyskałam największą (jak dotąd) ilość punktów, a chwilkę już gram i przeszłam kilka mapek. Ukończyłam tę kampanię w randze czarnego smoka. Kampanie filusa też są punktodajne:)

SoQ PW
29 września 2006, 04:04
Kathrin, przyznam szczerze, że nie przepadam za kampaniami... wolę scenariusze bądź mapki losowe. A pytanie moje dotyczyło wyników w pojedynczym scenariuszu.

Kathrin PW
11 października 2006, 14:18
SoQ wczoraj zainstalowałam no nowo Heroesów:) zagrałam małą mapkę (S, trudność mapy - łatwy, poziom króla, jeden przeciwnik); odkryłam wszystko, wykopałam Graala, uwinęłam się w 4 miesiące i otrzymałam 480 punktów. Tak więc widzę, że to faktycznie jakiś standard. Dziś spróbuję wziąć pierwszą- lepszą XL i zobaczę co wyjdzie. Jeśli podobnie, to pewnie by przekroczyć magiczną 500-tkę trzeba będzie wybrać którąś z fanowskich, bardzo trudnych map (gdzie poziom trudności mapy określony jest na poziomie - niemożliwy).
O wynikach Cię poinformuję (widzę, że się tu pojawiasz)

filus PW
11 października 2006, 16:51
Moja Królowo niegdy nie przekroczysz 500 punktów bo to jest górna granica;)... ale nie wiem jakie warunki trzeba spełnić by osiągnąc ten wynik. Gdzieś na necie widziałem wzór do liczenia sobie punktów jakie otrzymamy i nie było tam mowy o trudności mapy(chodzi mi o jej statut - ten ma tylko informować), liczy się czas wykonania, poziom na jakim grasz, czy wykopałaś grala. NIe wiem czy podobnie jak w H4 do wyniku są też bonusy za doświadczenie od hero. No to tyle pozdrowienia. Czyli w skrócie nie męcz się z mapami fanowskimi na mistrzu bo to i tak nic Ci nie da(no chyba że chcesz pograć tak dla przyjemności).

Dark Dragon PW
11 października 2006, 17:45
Mój wynik na bardzo dużej mapie z podziemiami, z wykopaniem grala i zakończeniem jej w 3 miesiące na poziomie ,,król" to... 496.
Tylko czy aż i jak zdobyć 500. co muszę w tym celu zrobić? Zakończyć mapę w 1 miesiąc?

Kathrin PW
11 października 2006, 22:36
Dzięki filus:)
No to już nic nie kumam, mapa XL (Błogosławieństwo niebios), poziom mapy - super trudny, kilku wrogów, Graal wykopany, cała mapa odkryta, czas 4 miesiące i wynik 436 punktów:( (ranga archanioł)
Natomiast poprzednia S-ka (Klucz do twierdzy - ma być do zwycięstwa:)) tylko miesiąc krócej i 480? Eeee nie chce mi się więcej tak łazić:)
To "Błogosławieństwo" bez odkrywania mapki i Graala mogłam zaliczyć w drugim miesiącu jak nic. Tyle, że znów byłoby mniej punktów (sprawdziłam)
No to mam w nosie 500:)
Ale jak już tyle wiem od filusa to wrócę do save'a z pierwszego miesiąca, wykopię Graala, zdobędę rzeczony zamek i zobaczę co się wydarzy:)))

Alistair PW
11 października 2006, 23:17
"Klucz do twierdzy" to nie jest przypadkiem XL? Tak jest u mnie, S-ka to "Klucz do zwycięstwa" - poziom łatwy.

Kathrin PW
12 października 2006, 09:20
Miał być oczywiście "Klucz do zwycięstwa" - poziom mapy łatwy, poziom ogólny przestawiłam na 200% (król)

SoQ - BINGO! Mam prawie full (bez dwóch punkcików), nie zdradzę jaka to mapka, ale można łatwo zgadnąć:)
Skorzystałam z: rad filusa (że poziom trudności mapy bez znaczenia - co uważam za piramidalne nieporozumienie), uwagi Dark Dragona (miesiąc to za długo:) mnie wystarczyły 22 dni, a można szybciej) i swojego doświadczenia z wczoraj (jak znam optycznie mapę, to wystarczą mi dwa-trzy odsłonięte słupki, żeby umiejscowić Graala)
Klucz do zwycięstwa jest w zasięgu ręki:) Głupie te statystyki, że o sprawiedliwości nie wspomnę!
I jeszcze coś dziwnego, ranga została ta sama - archanioł, chociaż punktacja lepsza.

Alamar PW
12 października 2006, 16:49
Kiedys, gdzieś (chyba na starym forum JB) widziałem rozpiskę wspomnianego wcześniej wzoru i chyba wynikało z niego, iż niemożliwe jest uzyskanie maksymalnej ilości punktów (przynajmniej bez użycia kodów).

Alistair PW
12 października 2006, 18:33
Może po prostu ranga Archanioła jest najwyższa, co?

Kathrin PW
12 października 2006, 19:07
Przypuszczałam, że to będzie jednak czarny smok:) Cóż, same rozczarowania.

A i tak to wszystko jakieś chore:) Skróciłam rozgrywkę do 13 dni i mam 494 punkty.
Acidzie, Ty kiedyś pisałeś, co się tak szczegółowo wlicza do tej punktacji, nie mogę znaleźć tego tematu, może przypomnisz...

Acid Dragon PW
12 października 2006, 23:23
pewnie pisałem o H4, nie o H3....

Przy takim wyniku raczej i tak żadne rady Ci się nie przydadzą.

O ile dobrze pamiętam punkty dodatkowe zebrać można m.in. za wybudowanie budynku graala i posiadanie wszystkich miast.

Dark Dragon PW
13 października 2006, 07:32
Może dla podbicia wyniku trzeba zdobyć kilka miast neutralnych albo rozbudować na max całe miasto.
Prawie na 100% jestem pewien, że liczy się odkrycie mapy, więc chyba najlepiej grać fortecą.

Kathrin PW
13 października 2006, 08:41
No to przy 13 dniach nawet Ski odkryć się w całości nie da, jak również rozbudować miasta (na 200%zaczynamy przecież od zera).
Może też istotny jest poziom bohatera lub zaliczenie questu, jeśli taki jest (w przypadku niecałych dwóch tygodni bohater raczej pozostaje ciołkiem:))
W każdym razie rozmiar mapy nie ma nic do rzeczy i szkoda się męczyć na XL-kach.

Kreator PW
13 października 2006, 15:27
Królowo, wydaję mi się że ranking Archanioł jest najlepszy. Kiedyś, wydaje mi się, choć kłów odpiłować sobie nie dam, zdobyłem Czarnego smoka i chyba był gorszy od Archanioła.
Nie wiem czy jest jakaś analogia rankingowa między H3 a H4, ale po zainstalowaniu dodatków W H4 przy 1250-tach, dostaję się ranking Demosmoka, jakiś czas temu zdobyłem 1555 i dostałem to samo, chociaż w tym przypadku nie mógł dać czego innego, chociaż różnica punktowa jest bardzo widoczna.

EDIT. @ Alamar Ty to jesteś nieoceniony, chociaż poziom trudności mogłeś sobie darować, (chyba każdy to wie).
EDIT2. Przepraszam że użyłem tyle razy słowa "chociaż". Gobrowicz to ze mnie nie będzie na pewno:D

Alamar PW
13 października 2006, 16:42
Znalazłem kalkulator do punktów z H3 - CH's HOMM III Score Calculator.

Zaś formuła dla pojedyńczych scenariuszy wygląda tak (skopiowane z tej strony):

Difficulty x (200 - (days+10)/(towns owned+5) + 25 if all enemies defeated + 25 if grail found)
(po polskiemu ;) Poziom Trudności x (200 - (dni + 10)/(posiadane miasta + 5) + 25 jeśli wszyscy wrogowie zostali pokonani + 25 jeśli znaleziono graala)

Difficulty:
Impossible=200%
Expert=160%
Hard=130%
Normal=100%
Beginner=80%
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: Najwyższy wynik w HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel