Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [przykręcony] Poradniki do WoGa i pytania wszelakie
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6

AmiDaDeer PW
5 października 2014, 14:08
Zatem Twój obrazek musi być rozmiaru będącego wielokrotnością 16. 32x32 to minimum.

hubert24w PW
5 października 2014, 17:01
Dzięki za pomoc.

krasnolud99 PW
14 lutego 2015, 20:37
Czy ktoś podjąłby się zadania przekonwertowania modów pod Erę na mody pod vcmi? Sam nie umiem a Era nie chce mi wystartować

Kammer PW
14 lutego 2015, 20:45
Zależy które mody.

Z miastami nie ma większych problemów - spójrz na takie Grove.

Gorzej z tymi ze skryptami - wspaniałe Advanced Levels od Sagamosy działają na skryptach. A tych, jak i WoGifikacji nie ma i pewnie jeszcze długo nie będzie.

krasnolud99 PW
14 lutego 2015, 21:00
Chodzi mi o takie mody jak te które są tu

HobbitHobbitW treść taga (po "=") wrzucamy adres, a nie tekst.

Kammer PW
14 lutego 2015, 21:17
Gratulacje. Nie wiedziałem, że można zepsuć tag [a][/a].

Z tego, co widzę, to większość tych modów to nowe miasta. A dodanie ich pod VCMI nie powinno sprawić problemu. Jest tylko jeden haczyk. Żadnych nowych umiejętności, skryptów, itd.

AmiDaDeer PW
19 lutego 2015, 19:54
Nowa wersja DefToola do pobrania.

Asune PW
3 grudnia 2015, 17:46
Witam.
Tak przeglądałem google w poszukiwaniu odpowiedzi i o dziwo ich nie znalazłem. Jeżeli moje pytanie jest gdzieś napisane i po prostu nie natrafiłem na nie to proszę o podanie linka i serdecznie przepraszam.
Mianowicie chodzi mi o to jak można dodać nowe jednostki jako kolejne ulepszenia do budynku. Czyli mam sobie pikiniera którego można ulepszyć do halabardiera, ale chciałbym by był np jeszcze chłop przed pikinierem. Pobrałem gotową jednostkę *.def i jak gdybam za pomocą mmarchive wypakowuje ją w miejsce jednostek. O ile ładnie jest przedstawiony poradnik "Nowe jednostki Heroes III - Jak podmienić jednostkę" oraz "Zmiana statystyk jednostek Heroes III" to o dodawaniu nowych jednostek nic takiego nie znalazłem.
Chcę tak dla siebie zrobić aby były w zamkach po 2-3 ulepszenia stworzeń jak to było w pewnym modzie np 4 golemy, 3-ch pikinierów itp. (Tak wiem zaraz będą komentarze typu a po co robić jak można ściągnąć ten mod? Mi on po prostu nie odpowiada i chciałbym zrobić to po swojemu np wywalając chochlika/ chowańca lub ożywieńca/ zombie i zastępując go czymś bardziej pożytecznym).
Mam nadzieję, że tylko będzie trzeba wgrać to do jednostek, dodać statystyki nowej jednostki, dodać gdzieś jakąś funkcję typu "if" odnośnie ulepszenia z chłopa na pikiniera i tak samo jeżeli chodzi o wybudowanie i ulepszenie budynku itd.
Jeżeli chodzi o grafikę budynku to ją pominę i ulepszenie będzie po prostu takie same jak w danym poziomie budynku pierwszym lub drugim (tak idę trochę na łatwiznę, ale jak wspomniałem to jest dla mojej gry i nie musi ładnie wyglądać).
Jak ktoś może to proszę o łopatologiczne wytłumaczenie bo jestem laikiem. Jeżeli zły dział to proszę przenieść do odpowiedniejszego.
Dziękuję i czekam na odpowiedz Asune.

Edit:

Odnośnie programów Erą lub VCMI to ich nie znam - jestem laikiem. Jak dla mnie bez różnicy choć może jest jena różnica - ten łatwiejszy w obsłudze bo możliwości nie są ważne (chodzi tylko o dodanie nowych jednostek i "nowych" do nich budynków ("nowych" bo jak wspomniałem chodzi o te same tylko skopiowane).

Odnośnie modów no to trochę by to potrwało bo musiał bym zrobić 2 instalki homm3 jedna SoD a druga z jakimś modem i plik po pliku porównywać. No może i coś by to wniosło ale to na zasadzie jak bym wziął tekst po chińsku i ten sam tekst po polsku. Różnice jakąś tam zobaczę, ale języka to za groma się nie nauczę.

avatar PW
3 grudnia 2015, 17:49
Powiedz jeszcze czy chcesz to zrobić pod Erą czy pod VCMI, bo chyba to jest najważniejsza kwestia. A mody z dodatkowymi ulepszeniami jak najbardziej trzeba ściągnąć, gdyż otwierając pliki i patrząc jak są napisane tworzymy swoje pliki/mody pod własne potrzeby.

Drwal PW
3 grudnia 2015, 19:19
Akurat te poradniki są mojego autorstwa i nawet nie wiedziałem, że ktoś je jeszcze ogląda na YT.
Otóż tak: to co prosisz jest dużo trudniejsze. Ja umiałbym to zrobić w Wogu 3.58f (korzystałem z tego tworząc mod Four Upgrades 2), natomiast wymaga to podstaw wiedzy o ERM.

Ten skrypt dodaje nam dodatkowe ulepszenie halabardnika w nomada:

!#MA&v1=1:U01/142;

01 to numer Halabardnika
142 to numer Nomada.

Pełnej listy jednostek nie pamiętam niestety. Idzie to jednak jakoś po kolei więc może dojdziesz.
Aha i potrzebujesz ERM tool (Narzędzia do tworzenia skryptów ERM. Patch zawiera m.in edytor ERM oraz obszerną pomoc ERM. Plik umieść w katalogu 'update' i uruchom H3WUpd.exe PO instalacji 3.58F.). Tym programem edytujesz skrypty.
Gdzie to wpisać? Wejdź w data/s i tam masz listę skryptów. Polecam ściągnąć mod New Upgrades (wtedy instaluje Ci się skrypt 99) i tam dopisać swoje ulepszenie.


Asune PW
3 grudnia 2015, 19:43
Drwal:
Ten skrypt dodaje nam dodatkowe ulepszenie halabardnika w nomada:

!#MA&v1=1:U01/142;

01 to numer Halabardnika
142 to numer Nomada.

Pełnej listy jednostek nie pamiętam niestety. Idzie to jednak jakoś po kolei więc może dojdziesz.

Idąc tym tokiem rozumowania jak dodam nowe jednostki stworzone przez innych graczy i wklepie im nazwę typu zzz01pikinier i zzz02chowaniec to będą one miały odpowiednio ostatni numer jednostki +1 i +2 ?
Przyjmijmy, że ostatnią jednostką jest mumia i ma numer 364 to jak coś za nią wstawię to będzie miało 365?

Tak czy inaczej dzięki za skrypt. Dość dziwny to język bo np pascal, c++, c# są bardziej oczywiste a tu ciąg dziwnego kodu w którym nie wiadomo o co biega i lipa.
Z tym ERM to zobaczę co i jak ale jak mniemam to tylko tego potrzebuję aby tą nową jednostkę dodać tak? Będzie tu skrypt na ulepszenie jednostki z takiej na taką a co z pozostałymi rzeczami? Jak zamiana budynku który jest ulepszany by budować daną jednostkę? Tak samo jak skrypt odnośnie jednostki? załóżmy !#SR&v1=1:B01/B03 [gdzie B3 jest tym samym budynkiem ze zmienioną nazwą i kosztem] (budynek pozostaje w sumie bez zmian to nawet nie wiem czy taki hipotetyczny skrypt był by potrzebny... W sumie chyba był by bo zmieniają się wartości ulepszania (wymagane złoto i inne zasoby oraz nazwa).
Dodatkowo zmienia się nazwa jak się najedzie kursorem po ulepszeniu czyli zmiana jest wymagana tak na chłopski rozum.

Drwal PW
3 grudnia 2015, 19:46
Asune:
Idąc tym tokiem rozumowania jak dodam nowe jednostki stworzone przez innych graczy i wklepie im nazwę typu zzz01pikinier i zzz02chowaniec to będą one miały odpowiednio ostatni numer jednostki +1 i +2 ?
Przyjmijmy, że ostatnią jednostką jest mumia i ma numer 364 to jak coś za nią wstawię to będzie miało 365?

Niestety tak łatwo nie ma. Do WoGa/Ery nie da się praktycznie dodać nowej jednostki. Jest to możliwe tylko w VCMI - projekcie napisania h3 na nowo. Jednak ostrzegam Cie, VCMI nie jest jeszcze do końca grywalne - byś się nie rozczarował. Można tam za to dodawać rzeczy dużo łatwiej i bez limitu. Już powstały nowe miasta itd.

Asune PW
3 grudnia 2015, 19:57
No to jest jedna wielka lipa bo wychodzi na to, że gra jest nie edytowalna.
Nie da się jakoś z duplikować zamków i mobów aby je potem zamienić?

Drwal PW
3 grudnia 2015, 20:02
Niestety, udało się to WoG Teamowi i HotA Crew, ale wymagało to inżynierii wstecznej. W każdym razie, nikt tu tego nie potrafi.

Asune PW
3 grudnia 2015, 20:10
Ehh to łatwiej będzie postawić herosy na unity niż je edytować. Nie sądziłem, że z balansowanie kultowej gry przysporzy tak wiele problemów.
Teraz wiem dlaczego heroes 6 było dnem bo twórcy nie mogli edytować heroes3.

avatar PW
3 grudnia 2015, 20:20
Balansowanie (statystykami) akurat nie jest trudne.

Asune PW
3 grudnia 2015, 20:40
Można to zrobić, ale dodanie dodatkowych jednostek daje zawsze masę nowych możliwości. Zwłaszcza, że nie można mówić o balansie jeżeli chodzi o herosy bo każdy zamek jest inny i ma pewne swoje walory, lecz co do czego to część zamków trochę odstawała np twierdza: 1 jednostka latająca i 2 strzelające a wartość bojowa mizerna bo przez tydzień można było wykupić max jednostek ze słabą wartością bojową i zostało sporo kasy a przy tej samie ilości zasobów w fortecy miało się znacznie lepsze jednostki i do tego dochodziły jeszcze czary a kasy nie zostawało.

avatar PW
3 grudnia 2015, 20:54
majaczek używa jakieś wtyczki ametyst pod Erę, która pozwalała na dodanie nowych jednostek. Musisz jego popytać o szczegóły.

Asune PW
3 grudnia 2015, 21:08
Wszystko ładnie pięknie, ale na zbytnim kombinowaniu mi nie zależy.
Wolę dla siebie robić inne projekty a z tym dam sobie na luz.
Teraz się nie dziwie, że nic na ten temat nie znalazłem bo to po prostu nie istnieje.
Co do wtyczek to są dobre dla javy a dniami rozkminiać co zrobić by dodać moba jest dla mnie stratą czasu. szybciej stworzę własną grę na androida niż przywrócę do życia to truchło.

avatar PW
3 grudnia 2015, 22:08
Tworzenie i dodawanie nowych jednostek w VCMI jest proste, gdyż nawet ja to potrafię, choć na "programowaniu" się nie znam. Póki co, AI na tej platformie pozostawia wiele do życzenia. Ale mody można zrobić - z każdym kolejnym buildem AI będzie coraz lepsze (I think so).
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
temat: [przykręcony] Poradniki do WoGa i pytania wszelakie

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel